forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Błagam o pomoc, Canon 30d czy Pentax K10D

gardal - Pon 14 Maj, 2007
Temat postu: Błagam o pomoc, Canon 30d czy Pentax K10D
y Chciałbym poznać waszą opinie na temat tych dwóch aparatów, który z nich jest wart kupienia. Cały czas myślę o Canonie ale Pentax nie zostaje w tyle może nawet jest lepszy? Pomóżcie, proszę!!!!
wokl - Pon 14 Maj, 2007
Temat postu: Canon czy Pentax
Jeśli chcesz stosować tanie obiektywy (zwłaszcza stałoogniskowe) z bagnetem K lub gwintem 42 mm, to polecam Pentaxa lub Samsunga. Porównaj ceny i oceny tych aparatów, zwłaszcza oceny jakości zdjęć.
Pozdrawiam
wokl

MM - Pon 14 Maj, 2007

Na Canonie obiektywy z gwintem M42 działają też bez problemu a po zastosowaniu specjalnej przjściówki można także mieć potwierdzenie ostrości (dendalion się ona nazywa czy jakoś tak).
Fabrykant - Pon 14 Maj, 2007

Natomiast jeśli chodzi o ilość dostępnych obiektywów autofokus, nowych i używanych to Canon bije Pentaksa na głowę- wystarczy zajrzeć np. na allegro. Jeśli porównywać same body, to Pentaks ma nad 30D wg mnie następujące przewagi- uszczelnienie korpusu, oraz przydatne ustawienie "priorytetu migawki i przesłony" w której aparat sam dostosowuje ISO. Canon nad Pentaksem góruje wyraźnie szybkością klatek/sek. (jeśli mowa o zdjęciach sportowych to jest to b. znacząca przewaga), wg. wielu opinii także ma niższe szumy przy wysokich czułościach i jak dla mnie bardziej "reporterską" ergonomię. Obydwa dobre, a nawet bardzo dobre, ale z racji obiektywów wybrałbym Canona. W końcu lustrzanka jest do zabawy z obiektywami.
Miłego wyboru

007areka - Czw 17 Maj, 2007

...moja 30d jest fajowa, pentaxa tez analizowale tez fajny ;-) wybor nalezy do Ciebie, sam przez to przechodzilem jest bol ;-)
panczo - Pią 18 Maj, 2007

Zamiast odpowiedzi zadam Ci pytanie? Na jakie szkła i w jakiej cenie stać/ będzie Cie stać? Od tego zacznij bo korpusy są bardzo dobre. Jeszcze może odpowiedz sobie co i w jakich porach dnia chcesz focić.
jaad75 - Nie 20 Maj, 2007

panczo napisał/a:
Zamiast odpowiedzi zadam Ci pytanie? Na jakie szkła i w jakiej cenie stać/ będzie Cie stać? Od tego zacznij bo korpusy są bardzo dobre. Jeszcze może odpowiedz sobie co i w jakich porach dnia chcesz focić.

Jeżeli uda Ci się dostać topowe szkła Pentaxa (bo z tym jest największy problem), to będziesz miał z K10D porównywalny/lepszy zestaw znacznie taniej niż u Canona... Oczywiście, zapomnij o cenach szkieł Pentaxa w Polsce, bo one są wzięte z kosmosu...
Ale oczywiście wszystko zależy od tego co fotografujesz - niektórych wypadkach Canon wygra zdecydowanie, w innych Pentax będzie trudny do przebicia...

panczo - Nie 20 Maj, 2007

jaad75 napisał/a:
panczo napisał/a:
Zamiast odpowiedzi zadam Ci pytanie? Na jakie szkła i w jakiej cenie stać/ będzie Cie stać? Od tego zacznij bo korpusy są bardzo dobre. Jeszcze może odpowiedz sobie co i w jakich porach dnia chcesz focić.

Jeżeli uda Ci się dostać topowe szkła Pentaxa (bo z tym jest największy problem), to będziesz miał z K10D porównywalny/lepszy zestaw znacznie taniej niż u Canona... Oczywiście, zapomnij o cenach szkieł Pentaxa w Polsce, bo one są wzięte z kosmosu...
Ale oczywiście wszystko zależy od tego co fotografujesz - niektórych wypadkach Canon wygra zdecydowanie, w innych Pentax będzie trudny do przebicia...


Jeśli chodzi o Pentaxa to mam taki swój mały zestaw marzeń-oczywiście w tym systemie ;)
A więc: k10d + grip, lampa coś tam 540, lensy: 16-50/2,8 , 50-135/2,8 , sigma 100-300/f i 2 stałki- sigma 30/1,4 oraz limited 77

Mając taki zestaw byłbym bardzo zadowolony-niestety sfera marzeń :?

jaad75 - Nie 20 Maj, 2007

jak ma być zestaw marzeń, to tę Sigmę zastąp FA31 Limited...;-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group