forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - Canon PowerShot G9

Misiek75 - Pon 17 Gru, 2007
Temat postu: Canon PowerShot G9
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem tego aparatu, zapraszam do dzielenia się uwagami na temat tego sprzętu.

Moje pierwsze wrażenia - jako amatora, który robił zdjęcia prostym kompaktem: (o zdjęciach nie będę na razie pisał bo wpierw trzeba się nauczyć je robić, ewentualnie mogę zamieścić kilka zainteresowanym do obejrzenia)

* wielkie bogactwo funkcji aparatu - sporo czasu trzeba żeby się z nimi zapoznać a co dopiero opanować :wink: (aparat szybko sie na pewno nie znudzi) - instrukcja obsługi po polsku ma około 300 stron :shock:
* big wyświetlacz 3 cale, robi wrażenie
* wygodny, mały, wszystko pod ręką, z paskiem dodającym konfortu w pracy/zabawie :D
* szybko wymiata, w porównaniu z moim poprzednim- "błyskawica"
* bateria ładuje się około 1.5 godz od całkowitego rozładowania
Z funkcji które mnie tak na początek mile zaskoczyły, co wyczytałem z instrukcji i z pozytywnym skutkiem przetestowałem to:
- wykrywanie twarzy, wóbór 1 koloru - reszta w B&W, zamiana jednego koloru na inny, wolne nagrywanie filmu np Film kręcony w 2 godz odtwarza w 4min lub w 8min - chmurki zasuwają po niebie :-)

Napiszę tak: może możliwośći, jak dla amatora rewelacja, zaryzykuje stwierdzenie, iż profesjonalista taż miałby się czym pobawić. Zastanawiałem sie długo nad zakupem, w końcu trochę kosztuje ale nie żałuję wyboru i jestem pod wielkim wrażeniem. Jeśli macie jakieś opinie na temat g9 to napiszcie. Ja tymczasem postudiuję tematy w "warsztatach foto" :wink:
Pozdraiwam!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group