forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Sigma 50 1.4

111lisu - Nie 01 Mar, 2015
Temat postu: Sigma 50 1.4
Witam mam pytanie do posiadaczy w/w szkiełka
Czy wasz obiektyw też jest taki "stukotliwy"
Jak przesuwa przednią soczewką to tłucze się.
Nie wiem czy luz jest w środku czy jak.

Kupiłem go z drugiej ręki, jest ładny
i chwile już go mam z wierzchu prawie
żadnych użytkowania. Tylko to trzeszczenie
mnie wnerwia.

komor - Nie 01 Mar, 2015

111lisu, uściśl jeszcze o którą wersję pytasz. Ja mam poprzednią, nie Art, lekko coś tam słychać, ale określiłbym tego jako stukania. Ale tam jest parę gram soczewek do przesuwania dość szybkiego, więc pewne odgłosy są, szczególnie w momencie zmiany kierunku ruchu.
111lisu - Pon 02 Mar, 2015

No ja też nie mam ART



ale głośne to coś

Wojmistrz - Pon 02 Mar, 2015

Mam model "nieaksamitny". Na 6D jest zwyczajnie i "dość" cicho. Podobnie było na 1Ds i 60D, 30D, 300D, 3000 i 500 pod jakie go podpinałem, ale na EOS M AF nim tłucze skokami tak, że jest głośny jak traktor.
komor - Pon 02 Mar, 2015

Też mam „nieaksamitny”, czyli nowsza obudowa niż ta ze zdjęcia powyżej. Wychodzi na to, że odgłos jest w momencie zatrzymania lub zmiany kierunku, skoro na EOS M zachowuje się gorzej, bo tam AF jest kontrastowy, nie?
111lisu, jeśli w dobrych warunkach oświetleniowych, na AF pojedynczym przeostrzanie ze statycznego bliskiego planu na daleki i odwrotnie odbywa się bez stukania po drodze, to wszystko jest OK. Jeśli w takich dobrych warunkach masz stuki, to coś raczej nie tak.
Trudno nam to będzie rozsądzić poprzez dyskusję zdalną. W każdym razie u mnie głośność tego obiektywu nie odbiega od np. Canona 100 Macro.

111lisu - Wto 03 Mar, 2015

No Nikory tak się nie tłuką to jakieś szaleństwo
Dzięki za info

Mariusz

Intimate - Czw 05 Mar, 2015

Może nagraj pracę tego obiektywu i ktoś kto posiada podobny oceni czy praca jego praca jest podobna do posiadanego czy nie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group