forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Tamron AF 70-300 mm, Sigma 70-300 mm APO czy Sony 75-300mm

Tayler - Wto 13 Maj, 2008
Temat postu: Tamron AF 70-300 mm, Sigma 70-300 mm APO czy Sony 75-300mm
Który z wymienionych obiektywów będzie najlepiej współpracował z Sony alfa 300? Wiem, że wymienione obiektywy generalnie mają słaby zakres 200mm - 300mm ale chciałbym wiedzieć który ma najlepszy wyżej wymieniony zakres ogniskowych. Dodam tylko, że chciałbym wykorzystywać ten obiektyw do fotografowania przyrody (szczególnie ptaków).
Wujek_Pstrykacz - Wto 13 Maj, 2008

Nie bardzo się nadają do takich celów. Do focenia ptaków należy mieć bardzo szybki AF bo one są w ciągłym ruchu. Uwierz nawet na zasiadce, gdy ptaki siadają przed Tobą to trwa to tak krótko, że tego typu obiektywy nie zdążą wyostrzyć. Do tego celu w Twoim wypadku to tylko 70-200SSM+TC2x lub 300SSM.
MC - Wto 13 Maj, 2008

Zgadzam sie, chociaz nawet na kitowym Sony kilka wrobli udalo mi sie zlapac :wink:
Niestety, fotografowanie ptakow wymaga duzo od sprzetu, takze cenowo.

Monastor - Wto 13 Maj, 2008

MC, wróble są tak płochliwe, że można je prawie otworkiem robić :-P
MC - Wto 13 Maj, 2008

Wiem, ale te, ktore goscily na moim terenie byly wyjatkowo zlosliwe... Na odpoczynek upodobaly sobie wyjatkowo gesty swierk i tylko ich nawolywanie slyszalem.
Na pergolach i na trawniku pojawialy sie wtedy, gdy aparat lezal kilka metrow ode mnie :lol:
Ale co tam, bede probowal.

Wujek_Pstrykacz - Wto 13 Maj, 2008

Próbować trzeba. Zdarzają się przypadki, gdy uda się sfocić nawet bardziej płochliwego osobnika. Ale ileż można liczyć na szczęście. Gdyby Sigma zaczęła w końcu produkować obiektywy z HSM do Sony to problem byłby się choć połowicznie rozwiązał. Ale na razie nie widać nadziei na to.
arietiss - Wto 13 Maj, 2008

Oj fakt! Żeby złapać byle ptaszydło, to trzeba się zdrowo napocić! :lol: One nawet jak siedzą, to nie siedzą, tylko cały czas są w ruchu! :cry: A jeszcze z takim obiektywem jak 70-200 to trzeba się zabawić w niezłe podchody! :mrgreen:

[ Dodano: Wto 13 Maj, 2008 11:28 ]
Na ptaki bez szybkiego AF szkoda czasu! Prędzej człowieka szlag trafi niz coś złapie. :sad:

Tayler - Wto 13 Maj, 2008

Dzięki za podpowiedzi, może nowy Sony 70-300mm f/4.5-5.6 G SSM będzie kosztował poniżej 2000zł...
MC - Wto 13 Maj, 2008

Tayler napisał/a:
Dzięki za podpowiedzi, może nowy Sony 70-300mm f/4.5-5.6 G SSM będzie kosztował poniżej 2000zł...

Watpie. Pojawil sie juz na kilku aukcjach na allegro, kosztuje tam 24xxzl, ale to jest nieoficjalny import i moze byc problem z gwarancja. Zobaczymy co przedstawi, ale na razie jestem na "nie" jesli chodzi o jego zakup.

arietiss - Wto 13 Maj, 2008

Poza tym jego światło bedzie utrudnieniem przy ptakach! Ptaki, jak to ptaki, zwykle siedzą na drzewach w lesie, a tam bywa ciemno! :wink:
MC - Wto 13 Maj, 2008

O TC tez by nalezalo zapomniec. Jego sytuacje ratuje tylko fakt posiadania SSM i niewielka waga. Ja sie pewnie skusze na Sigme100-300f.4.
arietiss - Wto 13 Maj, 2008

Ja myślę nad Kenko 1,4 do swojej 70-200. Ponoć daje niezłe rezultaty! Przyda się dodatkowy metr lub dwa! :mrgreen:
MM - Wto 13 Maj, 2008

Admin KKM-u pieje nad jakością tego nowego Sony i jest przekonany, że będzie dużo lepszy od choćby 70-300 VR Nikona. Zobaczymy, cena pewnie będzie w okolicach minimum 2500 a tutaj wielu zapewne wybierze nowe Sigmy 120-400 lub 150-500.
MC - Wto 13 Maj, 2008

No wlasnie MM, wiem ze tam pieja. Za studzenie entuzjazmu zostalem zbanowany :lol: :mrgreen:
Nie wykluczam calkowicie, ze go kupie. Poki co nie ma jednak zadnych pewnych wiadomosci na jego temat oprocz notek technicznych, kilku zdjec obiektywu i kilku zdjec ponoc nim zrobionych.

arietiss - Wto 13 Maj, 2008

Tak samo było z osławionym Tamronem. Obiektyw widmo. Wszyscy sie zastanawiali co to będzie jak wejdzie...? Rewolucja! No i wszedł! I co...? Dość cicho!
Nie ma co tak czekać na jakieś bliżej nieokreślone obiektywy. Producenci chyba celowo napedzaja tak koniunkturę!

MC - Wto 13 Maj, 2008

Wyjsc to on wyjdzie. Ma byc za okolo miesiac dostepny w Polsce. Zobaczymy co z tego bedzie.
MM - Wto 13 Maj, 2008

MC napisał/a:
Za studzenie entuzjazmu zostalem zbanowany :lol: :mrgreen:


Coś mi się zdaje, że Tompac przegina. W rozmowie wydaje się normalny, ale ma jakby klapki na oczach gdy mówi o Sony. Mam nadzieję, że nie czuje do Sony długu wdzięczności za te kalendarze bo by wtedy stracił w moich oczach.
Nowe Sony może być niezłe patrząc na cenę, ale ogniskowa jest typowo amatorska i czekam na coś ciekawszego w ich ofercie.

MC - Wto 13 Maj, 2008

To akurat nie bylo dzielo Tompaca :wink: Ale faktycznie obiektyw moze byc wylacznie niezlym amatorskim tele.
mavierk - Wto 13 Maj, 2008

co lepsze, ostatnio widziałem na allegro 100-300/4 Sigmy z mocowaniem pod KM/S - 2500zł tylko :) A to już z tcx1.4 mogłoby dać nam ciekawą ogniskową przy nienajgorszym świetle, jak na 420mm :D
MC - Wto 13 Maj, 2008

Faktycznie, cena kuszaca. Nowka kosztuje ok.3500zl. Ja jednak nie mam przekonania do takich okazji...
mavierk - Wto 13 Maj, 2008

problem polega na tym, że takie szkła po roku, dwóch to nie okazja - to normalna cena :)
MC - Wto 13 Maj, 2008

Rozumiem, ale generalnie jakos tak bardziej pewnie czuje sie nabywajac obiektyw w sklepie... Pewnie nieslusznie, ale to taka "ostroznosc procesowa" :wink: .
Zdaje sie gwarancja udzielana jest na 3 lata?

mavierk - Wto 13 Maj, 2008

3 + 2 ma sigma

ostatnio doszedłem do wniosku, że lepiej kupić 1,5k taniej szkło sprowadzając je z USA i potem najwyżej za 1k je naprawić, bo i tak się jest do przodu :) A szansa na to, że takie szkło się zepsuje jest raczej zerowa (mowa o 70-200VR, bo 70-200/2.8IS ma na dodatek gwarancję)

komor - Pią 16 Maj, 2008

Gorzej, jak za naprawę zapłacisz 2k i po naprawie nadal będzie źle działać, a ty nie będziesz mógł zwrócić towaru lub korzystać z innych dobrodziejstw prawa cywilnego. Ja tam uważam, że na takie oszczędności stać bogatych, a mnie nie.
Ale są dwie szkoły :)

mavierk - Pią 16 Maj, 2008

jaki procent Twojego sprzetu foto sie zepsul w okresie gwarancji? :)
ja tak na to patrze i na razie nie stracilem :)

k1caj_ns - Pią 16 Maj, 2008

mavierk Jesteś typem odważnego klienta . Zazwyczaj komuś takiemu zryty egemplarz się nie trafia :mrgreen: Największe problemy ma zawsze ten co się trzęsie nad sprzętem.

Ja po kupnie zazwyczaj boję się o to co kupiłem przez kilka dni a później już jest ok i wszystko gra :mrgreen:

Sprowadzanie sprzętu z USA to nie głupi pomysł , ale bardziej od felernego sprzętu bałbym się tego ,że po zapłąceniu kurierowi i po odpakowaniu paczki okazuje się ,że to co mi ktoś przysłał wcale nie jest obiektywem za kilka tysięcy :???:

Może za długo siedzę w allegro i to już taka upośledzona przezorność

mavierk - Pią 16 Maj, 2008

Ale pomyśl sobie w drugą strone - mój kolega zamówił 50/1.8 w sklepie internetowym a oni się pomylili i wysłali mu... 50/1.4 :D Jakby sie pomylili z 50/1.2L to bym padł :)
k1caj_ns - Pią 16 Maj, 2008

To może jak kupię 70-200 4L to ktoś się pomyli i wyśle mi 70-200 2.8L. Chyba bym nie miał zbytnich pretensjii do sprzedawcy :mrgreen:

Z takich miłych niespodzianek to raz kupowałem nokie 5200 i miała przyjść za pobraniem a przyszła za free :twisted: Co prawda kiedy do nich zadzwoniłem to pani która odebrała była mało rozgarnięta bo powiedziała ,że napewno żadnej pomyłki z ich strony nie ma. :roll:

Czyli wsómie można liczyć na łud szczęścia .

Wujek_Pstrykacz - Pią 16 Maj, 2008

Na takie szczęście to bym nie liczył
k1caj_ns - Pią 16 Maj, 2008

No tak ale z takim zakupem przez internet to może być podobnie jak z grą w LOTTO.Kupujesz kupon na losowanie gdzie kumulacja wynosi 10 mln i mimo , że wiesz jakie masz małe szanse to i tak przez cały dzień myślisz co sobie kupisz albo co z tą kasą zrobisz ... Mało prawdopodobne ale przyjemne :smile:
mavierk - Pią 16 Maj, 2008

Właśnie o to chodzi - czasem sobie pomarzyć, to poprawia samopoczucie, a potem się idzie do pracy i na swoje marzenia zarabia :)
minimalguy - Nie 18 Maj, 2008

mavierk napisał/a:
jaki procent Twojego sprzetu foto sie zepsul w okresie gwarancji? :)
ja tak na to patrze i na razie nie stracilem :)


Ja to popieram Komora. Mój D300 padł po pięciu dniach :shock: najprawdopodobniej posadziła go karta pamięci która tez padła, a był to san disk extreme III 8 gb. Aparat został mi wymieniony na nowy bez napraw gwarancyjnych. Kupowałem przez internet w polskim sklepie. Ostatnio w FJ dowiedziałem się, że tez mieli przypadek że San Disk Extreme III posadził D300 tylko, ze to była wersja 4GB. W sumie to mało pocieszające. Karte co prawda mi wymienili, ale cały czas jest to san disk.

Monastor - Nie 18 Maj, 2008

Chyba zacznę kupować Canona 600 F/4 L i zwracać go za każdym razem do momentu kiedy się zapomną i przyślą za free :mrgreen: :razz:

mavierk, z Twojej strategii kupna raczej bym nie skorzystał. Zwłascza, że ze sprowadzaniem sprzętu zza wielkiej wody jest dodatkowo trochę dłubaniny w papierach.

krisv740 - Nie 18 Maj, 2008

ja analizowałem kupno body w usa i stwierdzam IMHO - to głupota. myslałem o 5d , ale mój brat posadził dwie piątki jednym 85/1,.. . to mnie przeraziło! poza tym różnica w chwili obecnej nie jest duża w korpusie i lepiej mieć 2 lata gwarancji w polsce.
co innego szkło! właśnie leci do mnie pomaleńku 100-400L i jestem zadowolony :mrgreen: . prawie2000 oszczedności!
dla wiadomości przeciwnemu szarej strefie MM - to będzie prezent! :oops:

mavierk - Nie 18 Maj, 2008

Monastor napisał/a:
mavierk, z Twojej strategii kupna raczej bym nie skorzystał. Zwłascza, że ze sprowadzaniem sprzętu zza wielkiej wody jest dodatkowo trochę dłubaniny w papierach.
Przecież nie nalegam :) Nie mogę nalegać, żeby ktoś ryzykował, ja tylko mówię, że zaryzykowałem parę razy i mi się udało :) Albo może mam takie wymagania niskie, że tego nie zauważam...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group