forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Do wydania 2000zł: EOS 50D czy nowe 700D?

lukaszDG - Wto 11 Kwi, 2017
Temat postu: Do wydania 2000zł: EOS 50D czy nowe 700D?
Witam,
Proszę o podpowiedź. Mam do wydania 2000zł i potrzebuje drugą lustrzankę. Aktualnie pstrykam 50D i jestem z niej bardzo zadowolony. W sumie nie ma co narzekać. Nooo, czasami drażnią mnie szumy przy wyższym ISO, powiedzmy 2000, ale jakoś daje radę. Zastanawiam się po przeczytaniu testów na optycznych czy kupować używaną 50D czy może nową 700D. Taki pomysł. Czy ta 700D z uwagi na "nowszy" model rzeczywiście ma wyższe ISO bardziej użyteczne niż 50D? Bardzo mnie to ciekawi czy ktoś bawił się tymi aparatami. Wiem, że 50D lepiej 3ma się w ręce i to bezdyskusyjnie. Reszta rzeczy jak filmy itp itd są zupełnie mi niepotrzebne. Ciekawią nie te szumy. To jak to jest?

Wojmistrz - Wto 11 Kwi, 2017

Nie wiem jak dokładnie cenowo w PL, ale w UK 7D dostaniesz w cenie 700D, a 50D jest nieco tańszy. Dlaczego 7D nie bierzesz pod uwagę? To znacznie nowsza konstrukcja niż 50D, w sumie to bezpośredni następca po rozbiciu linii xxD na pro filmowe i pro ACS-C.
Jeśli patrzyłbym w stronę możliwości, to 700D jest znacznie lepszym wyborem. 50D mógłby okazać się lepszy w reporterce ulicznej przez ergonomię, ale też nie koniecznie, bo w 700D działa więcej lepszej i nowocześniejszej automatyki.

lukaszDG - Wto 11 Kwi, 2017

Nie chodzi mi o możliwości 700D tylko o szumienie w porównaniu do 50D - 7D?. Dużo robię przy słabym świetle, a na pełną klatkę z wysokim ISO mnie nie stać. EOS 7D? Nie brałem pod uwagę, czyżby tam był problem z AF podobny do 5D mk2? Coś takiego mi się obiło kiedyś o uszy.
PDamian - Wto 11 Kwi, 2017

700D ma jeszcze tą (okropną) matrycę 18mpix.
Lepszym wyborem będzie nowszy 750D (760D). https://www.dxomark.com/C...___1010_870_272 -SNR 18%

lukaszDG - Sro 12 Kwi, 2017

To czy 750D będzie lepszym wyborem pod względem szumów niż 50D?

[ Dodano: Sro 12 Kwi, 2017 12:18 ]
Patrzę jeszcze na 7d mk ii. Ale to już byłaby ostateczność finansowa. Oczywiście używka. Mocno nadszarpnąłbym budżet. Czytam, że ludzie narzekają na jakość obrazka. Potwierdzicie? Czy rzeczywiście jest tak kiepsko w porównaniu do 50D, gdzie dla mnie obrazek jest jak najbardziej ok?

PDamian - Sro 12 Kwi, 2017

lukaszDG,
z 50D ciężko znaleźć porównanie zdjęć, bo to stary model
no ale masz takie https://www.dpreview.com/...624696740620937
https://www.dpreview.com/...500128084706675
Rebel 6Ti -to 750D.

komor - Sro 12 Kwi, 2017

lukaszDG, na pewno 700D da lepszą jakość przy wysokim ISO niż 50D, bo choć to „okropna” matryca, jak pisze PDamian, to jednak w wysokim ISO ma nieco czystszy dół niż 50D. 750D, czyli nowa matryca 24 mpix jest znacznie lepsza. Jeśli zależy ci na słabym świetle, to sprawa jest jasna.

Wojmistrz napisał/a:
50D mógłby okazać się lepszy w reporterce ulicznej przez ergonomię, ale też nie koniecznie, bo w 700D działa więcej lepszej i nowocześniejszej automatyki.

Do zdjęć reporterskich? Jaka tam automatyka będzie, jak dżojstika brak do zmiany punktów AF. Wizjer też mniejszy. Ale matryca lepsza.

Wojmistrz - Sro 12 Kwi, 2017

Jak ciebie stać na używany 7D MkII, to używany 6D jest tańszy (w UK przynajmniej o £100), a jednak to FF i realnie mało szumiące. ISO 12800 całkowicie nadaje się do pracy.

komor, masz wybierak, działa jak joy i zawsze tylko ta kwestia przyzwyczajeń/ergonomii, a automatyka znacznie lepsza w nowych.

lukaszDG - Sro 12 Kwi, 2017

6D brzmi miło, ale gorzej z głównym szkłem. Posiadam:
C 70-200mm 4L, C 50mm 1.8 STM, C EF-S 17-55mm 2.8, Samyang 8mm.
Przejście na 6D zmuszałoby mnie do zakupu Tamrona 24-70mm 2.8 bo na C 24-70mm 2.8L mnie nie stać w tej chwili. Zaś ten AF w tym 6D, eeeeh. Więcej jest na nie niż na tak. Chociaż staram się kupować od pewnego czasu szkła pod FF.
Ciężki to jest wybór. Mój 50D ma już 85k przebiegu i ciągle rośnie. Oj ciężko...

komor - Sro 12 Kwi, 2017

Bierz 750D i ciesz się mniejszymi szumami. Nie napisałeś co prawda jaki rodzaj fotografii uprawiasz, czy te reporterskie cechy (ergonomia, wytrzymałość, AF, tryb seryjny) są dla Ciebie bardzo istotne, zakładam więc, że nie.
lukaszDG - Sro 12 Kwi, 2017

Jaki rodzaj?
Przyznam, że trafi się kilka ślubów, które muszę ogarnąć 50D i daje radę, fotografia własnego dziecka, czasami jakieś zawody biegowe w okolicy. Przyda się szybki AF, niski szum, szybki dostęp do wyboru punktów AF. Pełna klatka kusi i to bardzo, ale myślę, że za wcześnie.
Tak myślę, że jak mam dać za 750D ok 2500zł, to lepiej dołożyć, zaciągnąć pasa i wziąć 7d mkii? Bo chyba lepiej dobry 7D czy przeciętne 6D?

Wojmistrz - Sro 12 Kwi, 2017

AF centralny w 6D mierzy nawet po ciemku i uwierz, cały daje radę. Ja ogarniam nim śluby, imprezy, koncerty, mecze rugby, ale i świetnie spisuje się w warunkach studyjnych w tym w produktówce i zwykłej fotografii rodzinnej. Znajdź kogoś kto ma 6D i spróbuj, bo takie czytanie ma się nijak do samodzielnego pstryknięcia kilku fotek i potem obejrzeniu ich na swoim kompie. Osobiście czekam na 6D MkII.

komor, ty też masz teraz 6D, wypowiedz się :)

lukaszDG - Sro 12 Kwi, 2017

Wojmistrz. Na pracę tego AF w 6D dużo ludzi narzeka. Jednak wdziałem bardzo dobre foty ze sportu zrobione punktami bocznymi AF. Tak myślę, że skoro 50D do relacji z zawodów biegowych był jak najbardziej szybki i celny to 6D też się sprawdzi? Chyba nie będzie gorzej?
Drugie pytanie mam. Jak "szybki" jest dostęp do takich rzeczy jak: zmiana punktu AF, zmiana ISO, regulacja siły lampy błyskowej? To często potrzebuje szybko by nie grzebać w menu, a widzę, że z tyłu brakuje przycisków, nie tak jak w 5d mkIII który wydaje się intuicyjny.

komor - Sro 12 Kwi, 2017

No mam 6D, ale jak miałbym zarabiać na ślubach czy sporcie, to jednak zamiast 6D + T15-30 wziąłbym 5DIII (na wersję IV nie mogłem czekać). Owszem, środkowy punkt jest precyzyjny i działa po ciemku, ale to nie jest komfortowa praca w reporterce dynamicznej. Ale oczywiście każdy ma swoje sposoby pracy, Wojmistrz pisze, że robi tym śluby i sport. Mnie najbardziej przeszkadza brak dżojstika od AF. W sporcie pewne leci się na trybie wielopunktowym i wtedy może dramatu nie ma, choć śledzenie na tych marnych kilku punktach na pewno nie jest takie, jak choćby miałem w starym 7D.

lukaszDG,
lukaszDG napisał/a:
Przyda się szybki AF, niski szum, szybki dostęp do wyboru punktów AF

No to chłopie albo zaciśnij pasa na 7DII, albo na 5DIII. :) Co najmniej jednak 70D brałbym, a nie 3-cyfrowe puszki.

Wojmistrz napisał/a:
Znajdź kogoś kto ma 6D i spróbuj

To jest dobry pomysł.

lukaszDG napisał/a:
Jak "szybki" jest dostęp do takich rzeczy jak: zmiana punktu AF, zmiana ISO, regulacja siły lampy błyskowej?

Poza zmianą punktu AF reszta wspomnianych rzeczy jest równie wygodna, co w 7D/50D. Kompensację błysku podstawiłem pod jeden z przycisków i jest ok. Nie ma przycisku na zmianę balansu bieli, ale jak się pracuje w RAW, to bez znaczenia.

muzyk - Czw 13 Kwi, 2017

7d szumi, 50d ... szumi.

Używany 5dll jeśli - kasy wystarczy. Jeśli af dobry potrzebny, to 5dlll.

P.S. Piszę to jako użytkownik 5dlll...

Wojmistrz - Czw 13 Kwi, 2017

muzyk, jako użytkownik 6D i 5D MkII nie mogę się zgodzić. 6D pracuje znacznie lepiej niż druga piątka.
muzyk - Czw 13 Kwi, 2017

Wojmistrz napisał/a:
6D pracuje znacznie lepiej niż druga piątka.

ten tego... 6D jest zdaje się nawet jako używany droższy od 5DII...
a że 6D lepszy, to oczywiste.

lukaszDG - Czw 13 Kwi, 2017

6D używany ok. 4500-5000 zł
5D mk2 używany ok 2500-3500 zł
Wszystko fajnie, tylko nie chce się pakować w 5D mk2 z uwagi na kiepski AF i wiek body. Za te pieniądze lepiej dołożyć do 6D. Zaś kupując 6D wyjdę duuużo ponad i tak już bardzo naciągnięty budżet, gdyż musiałbym na dzień dobry dokupić również np. tamrona 24-70 2.8 a to kolejne 2600 - 3000 za używkę. 6D kusi i to bardzo, ale jeszcze poczeka :/
Chyba pozostanie 7D mk2, gdzie jak widzę iso 3200 jest dla mnie jak najbardziej ok, a 6400 na siłę też ujdzie z przymrużeniem oka...albo dwóch :-) . Myślę...

Wojmistrz - Czw 13 Kwi, 2017

lukaszDG napisał/a:
6D używany ok. 4500-5000 zł
Tyle to nowy na promocji kosztuje :)


A tak dla ciekawości, w UK do dostania z 2-letnią gwarancją z zaufanego komisu są:
6D:
- Z możliwymi dużymi śladami użytkowania, zazwyczaj sam zasilacz bez akcesoriów £690
- w stanie bardzo dobrym, może nie mieć oryginalnego pudełka lub jakiegoś z oryginalnych elementów(np płytki czy jakiegoś kabelka) £790
- kompletny i z wyglądu powinien wyglądać prawie jak nówka £830

i odpowiednio dla 5D MkII: £525, £570, £670

lukaszDG - Czw 13 Kwi, 2017

Jakoś nie widzę tych promocji, każdy o nich mówi, ale nikt ich nie widział. W necie najtaniej jest na chyba allegro 6D i 7D mk2
Andrzej.M. - Czw 13 Kwi, 2017

lukaszDG, Jak cię mierzi szum na wyższych ISO a nie chcesz zmieniać na FF - bo jakby nie patrzeć zmiana dość kosztowna - to zmień markę na Nikon lub Pentax - tak masz znacznie mniej szumiące matryce i o lepszej dynamice barwnej i rozpiętości tonalnej niewiele ustępujących wymienionemu 5Dmkll. Jeśli przekonyjesz się do zmiany formatu na FF - to 5D mkII na poczatek spokojnie wystarczy - i tak poczujesz mocną zmianę zarówno w plastyce obrazu jak mniejszych szumach na wyżsszych ISO - to naprawdę taki przeskok że nie musisz pakować się w tandetnie zrobiony nowszy korpus . Tylu negatywnych opinii jeszcze nie czytałem o canonach. Nie żeby ktoś narzekał, tylko co rusz problemy z migawkami - moze to wina dużej popularności 6D (swoją drogą rzeczywiście udało się fajnie oprogramować tę matrycę, choć i tak odstaje od konkurencji i 5d mk IV). Jak będziesz potrzebował wysokich iso to kiedyś kupisz albo mkIV albo Nikona czy Pentaxa K-1. https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings A body 5D II odsprzedasz bez większej straty... :cool:
lukaszDG - Czw 13 Kwi, 2017

Wszystko pięknie, ale mam dużo obiektywów pod Canona i musiałbym wszystko sprzedać i rozpocząć na nowo, a to ponosi za sobą koszty. I to nie małe. Zmiana stajni nie wchodzi w grę.
Przez chwilę myślałem o 5D mkI ale naczytałem się o kiepskim AF co mi baaaardzo nie pasuje, a poza tym na allegro większość 5D to są zajechane sztuki po miliard tryliard kliknięć i w takim stanie, jakby je ludzie trzymali w kociej kuwecie :-)

Andrzej.M. - Czw 13 Kwi, 2017

Jak masz szklarnię pod FF - to jasne że lepiej nie zmieniać systemu. Z kiepskim AF w 5dII - chyba tak strasznie źle nie było , skoro 10 lat temu był głownym narzędziem pracy wielu reporterów czatujących przy czerwonym chodniku w Cann czy Holywood... Jak masz szkła pod cropa - to matrycowo niezły jest 80D ,ale w budżecie się raczej nie zmieści - chyba używek jeszcze nie ma na rynku...
lukaszDG - Pią 14 Kwi, 2017

Mam dwa szkła pod FF, konkretnie 70-200 4L, 50 1.8 STM. Poza tym samyang 8mm, C 17-55 2.8 IS USM. W przyszłości wszystko co kupie będzie pod FF. Na tą chwilę wezmę 7D mkii i jeszcze długo pobawię się cropem. Dobrym cropem! Na FF to za mały budżet, musiałbym dokupić jakiegoś Tamrona 24-70 na początek. "Znalazłem" w sumie 5k zł to tak je zainwestuje. W euro rtv 10 rat 0% po 580zł.
Andrzej.M. - Pią 14 Kwi, 2017

lukaszDG napisał/a:
Na tą chwilę wezmę 7D mkii i jeszcze długo pobawię się cropem.

Jeśli nie robisz mocno sportowych dynamicznych scen - to weź raczej 80d - ma lepszą matrycę co spokojnie sprawdzisz na dxo.

lukaszDG - Sob 15 Kwi, 2017

Oglądałem dzisiaj w sklepie 80D i niestety jak dla mnie źle mi leży w dłoni. 7D zdecydowanie lepiej. Czytając testy na necie dotyczące AF to zdecydowanie wole 7D.
muzyk - Sob 15 Kwi, 2017

7dII - dobry wybór.
lukaszDG - Sob 15 Kwi, 2017

7D2 to dobry wybór lecz wczoraj na forach poczytałem, że niektórzy ludzie bardzo narzekają na jakość obrazka. Inni zaś mówią, że to nieprawda i nie jest tak źle. I weź tu bądź człowieku mądry. Zastanawiam się tylko jak obrazek ma się do mojego eosa 50D. Chciałbym spotkać człowieka, któy posiadał 50D i 80D i 7D2 :-) . Na testach optycznych widzę, na rozdzielczości, że wszystko jest porównywalne, a 80D wypada chyba lepiej niż 7D mk2. Wiem, że to temat rzeka, ale nie chciałbym wydać 5k zł i dostać mydło. Wybór mam między 80D a 7D mk2. Myślę...i proszę o opinie.
muzyk - Sob 15 Kwi, 2017

lukaszDG napisał/a:
ale nie chciałbym wydać 5k zł i dostać mydło.

To kup 6D.

lukaszDG - Sob 15 Kwi, 2017

Nie stać mnie na 6D. Musiałbym dokupić jeszcze jakiegoś Tamrona 24-70 2.8 jakos coś uniwersalnego. A to generuje koszty. Poza tym 6D jest droższy niż 7D mk2.
PDamian - Sob 15 Kwi, 2017

lukaszDG, zerknij więc na inne testy AF.
https://www.dpreview.com/...os-80d-review/8
https://www.dpreview.com/...s-7d-mark-ii/10

FotoVideo - Sob 15 Kwi, 2017

Jak dotąd używałes cropa po co Ci nastepny ? Wypróbuj swoją szklarnie na pełnej klatce Canon 6D cena w Allero 1000 zł nizsza niż w sklepie mozna i w sklepie ale po co przepłacac !

http://allegro.pl/canon-e...6785149195.html

Zakup Tamrona odłożyłbym na tę chwile a nacieszyłbym sie tymi szkłami co masz na stanie taka jest moja podpowiedz doradzam również zakup Sigmy 35mm 1.4 do 6D

Andrzej.M. - Sob 15 Kwi, 2017

lukaszDG napisał/a:
Chciałbym spotkać człowieka, któy posiadał 50D i 80D i 7D2 . Na testach optycznych widzę, na rozdzielczości, że wszystko jest porównywalne, a 80D wypada chyba lepiej niż 7D mk2.

Nie musisz spotykać - może to coś pomoże : https://www.dpreview.com/...232459390474847
Faktycznie - jak popatrzeć na zdjęcia testowe przewagi matrycy 80D nie widać - takie rzeczy pewnie wychodzą przy zdjęciach krajobrazu czy intensywności kolorów na wyższych ISO.

PDamian - Sob 15 Kwi, 2017

Andrzej.M., najedź w swoim linku na i pod zdjęciami.
Zrobiono je innymi obiektywami, poza tym to sam róg.

Nie można na tej podstawie wyciągać wniosków o nieostrości którejś matrycy -aparatu.

lukaszDG - Sob 15 Kwi, 2017

Widok można sobie zmienić w dowolny punkt, ale masz rację, to nie te same szkła. Chooociaż przy 80D i 7D2 to akurat 50 1.4 Canona.
I tak mi się wydaje, że rzeczywiści 7D2 traci na szczegółowości obrazka w porównaniu do 80D.

muzyk - Nie 16 Kwi, 2017

lukaszDG napisał/a:
Musiałbym dokupić jeszcze jakiegoś Tamrona 24-70 2.8 jakos coś uniwersalnego.

Nie musiałbyś.
Masz 70-200 f4 i 50 1.8 na FF.
Nie miałbyś szerokiego kąta, który można załatwić choćby Canonem 17-40 f4 używanym, który używany kosztuje 1600 może 1700 zł.
Canon 17-55 IS i Samyang możesz opchnąć.

Jeśli w przyszłości planujesz na FF przejść, to pakowanie kasy w APSC jest bez sensu.
FotoVideo napisał/a:
a nacieszyłbym sie tymi szkłami co masz na stanie

Dokładnie.

komor - Nie 16 Kwi, 2017

Chłopaki, lukaszDG nie ma się cieszyć szkłami tylko robotę konkretną ma do wykonania. Kupno FF żeby używać go z ciemnym i niezbyt ostrym 17-40L, podczas gdy na APS-C ma 17-55/2.8 to średnio sensowna zmiana, chyba że na krótko.
Co do mydła w 7D2 to jest trochę dzielenie włosa na czworo. Wiadomo że 80D ma 24mpix, więc da więcej szczegółu, ale nadal ma filtr AA w przeciwieństwie do konkurentów Nikona/Pentaksa, więc specjalnej różnicy do 7D2 nie ma. Popatrz na test.

Pomysł, żeby olać już małą matrycę i rzucić się na FF nie jest zły, ale wymagałby jednak sprzedania szkieł APS-C i pogodzenia się z „ergonomią” 6D w reporterce.

Andrzej.M. - Nie 16 Kwi, 2017

PDamian napisał/a:
Zrobiono je innymi obiektywami
Wszystkie cropy są zrobione EF50/1,4 na f5,6 , tylko na FF masz inne szkło. A miejsce kadru można sobie zmieniać. Stronkę znam nie od dziś... :lol:
Miałem dać jako czawarty 50D ale nie wiem jak się po "hamerykańsku" nazywa więc dałem starego 5Dmkll który może być niezłym pomostem do pełnej klatki.

komor - Nie 16 Kwi, 2017

50D nie ma innej amerykańskiej nazwy, zdaje się tylko 3-cyfrowe korpusy mają te idiotyczne oznaczenia.
muzyk - Nie 16 Kwi, 2017

Po co ta cała gadanina?

Stać na 7dll - kupić i pozamiatane.
Jest to na pewno lepszy model niż szumiarka 7d, a to już jest coś.

lukaszDG - Sro 19 Kwi, 2017

Wiem, że odbieglismy od tematu, ale muszę przyznać, że dzięki Wam jestem szczęśliwym posiadaczem Canona 6D za 5999zl z 12 mc gwarancja i bez gwarancji na przebieg migawki.
Spokojnie poradze sobie z AF, od zawsze korzystam z centrum albo górnego punktu i zrobiłem w swoim krótkim życiu dużo zdjęć o których nie raz słyszałem pochlebne komentarze. Do odważnych świat należy.
Budżet bardzo mocno nadszarpniety, ale cóż, teraz przez miesiąc będę się żywić trawą popijając wode ☺️
Doszedłem do wniosku, że dla mnie ważniejsza jest jakość obrazka i bardzo użyteczne ISO niż 10 kl. na sekundę, dwie karty pamięci, 1200 punktów AF które przecież są o wiele lepsze niż 1000 pkt. Przemyślałem to w taki sposób, że lepiej kupić coś z czego będę korzystać niż 7d mk2 tylko dlatego że chce być fajny. Teraz też czuję się fajny i przede wszystkim ŚWIADOMY tego, co wybralem. Oczywiście 7D2 to naprawde świetny aparat, lecz ja wybrałem 6D.
Dziękuję.

Andrzej.M. - Sro 19 Kwi, 2017

komor napisał/a:
50D nie ma innej amerykańskiej nazwy

Widocznie nie dali sampla 50D.
lukaszDG napisał/a:
dla mnie ważniejsza jest jakość obrazka i bardzo użyteczne ISO

I właśnie dlatego w porównaniu znalazł się 5Dmkll - tylko pogratulować wyboru, choć 6D zdradza czasem słabsze wykonanie szczególnie w migawce , ale na szczęście naprawiają je na gwarancji a i po gwarancji bardzo nie boli... :)

lukaszDG - Sro 19 Kwi, 2017

Po gwarancji to koszt 780zl brutto

[ Dodano: Sro 19 Kwi, 2017 12:05 ]
lukaszDG napisał/a:
Po gwarancji to koszt 780zl brutto


A, pomyliłem się. Gwarancja 2 lata - rok Canon Polska i rok sklepowa. Zawsze to lepiej ;-)

komor - Sro 19 Kwi, 2017

Co do dylematu, czy 6D nadaje się do reporterki… :wink:
Andrzej.M. - Czw 20 Kwi, 2017

Jak widać - do reporterki nadaje się wszystko co się umie obsłużyć. A tyle kiedyś pisano że Pentaxy się nie nadają... :lol:
Wujek_Pstrykacz - Czw 20 Kwi, 2017

Nadają się te Pentaxy, tylko czemu nikt nie jest taki mądry, aby ich używać :razz:
Ciekawe :razz:

Andrzej.M. - Pon 24 Kwi, 2017

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
czemu nikt nie jest taki mądry, aby ich używać

Jesteś pewien że nikt? Gratuluję wiedzy i pewności! :lol:

Wujek_Pstrykacz - Wto 25 Kwi, 2017

Ach zapomniałem, Ty używasz :razz:
Andrzej.M. - Wto 25 Kwi, 2017

Oooch! Zbytek łaski - fotoreporterem już dawno nie jestem - a przynajmniej nie takim "wydarzeniowym" jak ci ze zdjęcia... Gdybym miał nim być pewnie używałbym Nikona D4s a może D5? Na pewno nie Canona 6D... :lol:
lukaszDG - Czw 27 Kwi, 2017

Panowie, podzielę się swoim doświadczeniem w kwestii EOSów 50D, 6D i 7D mk2.
Posiadam 50D. Kupiłem 6D i tak jak szybko go kupiłem, tak szybko go sprzedałem! Może to wina egzemplarza, ale mój niedoświetlał jakieś 1,5-2 EV. Dodam, że nie wynika to z mojej niewiedzy albo ze złych ustawień aparatu - po prostu tak miałem. Co jeszcze zauważyłem? Centralny punkt AF zdecydowanie słabszy jeżeli chodzi o trafiania niż w 50D! Byłem w szoku! Nie potrafił na przykłąd wyostrzyć obrączek w pudełku, leżących na stole, pod kątem ok 30 stopni. Musiałem wziąć 50D i zrobił to od pierwszego strzału. Może ten typ tak miał.
Boczne punkty dają radę jak jest jasno.
Naprawdę rzadko się czepiam, ale myślałem, że ten centralny punkt jest zdecydowanie lepszy! Eosa 6D odesłałem i dostałem zwrot pieniędzy.
Kupiłem 7D mk2 - wcześniej wybierałem między nimi. Pobawiłem się nim trochę i w porównaniu do 6D - nie licząc przejścia z FF na APS-C - to kilka poziomów wyżej jeżeli chodzi o wygodę obsługi, możliwości pracy i wyboru AF, szybkości łapania ostarości AF. W 6D wyglądało to mniej więcej tak, że dokładnie było czuć kiedy AF zmierzył, potwierdził i strzelił. Przyłapałem się na tym, że mocno przyciskałem spust migawki tak jakbym sam chciał to przyspieszyć. EOS 50D jak i 7D mk2 działa tak szybko, że ledwo pomyślisz, a on już złapał fotę!
Myślałem, że "dam sobie radę" z tym 6D, ale z uwagi na pomiar światłą - a próbowałem różnych ustawień - pracę centralnego AF, oddałem moje 6D.
PS. Jeżeli 5D mk3 ma taki AF jak 7d mk2 to już dziś zbieram kasę!

A jeszcze jedno. Szumy. Przyznam, że ISO w 7D mk2 jest powiedzmy jeden stopień gorsze niż w 6D, tzn w 6D przy 6400 porónywalnie jak w 7D przy 3200. Wiadomo, im ciemniej tym gorzej, ale ja nie narzekam.
Miłego dnia :-)

Andrzej.M. - Pią 28 Kwi, 2017

lukaszDG napisał/a:
eżeli 5D mk3 ma taki AF jak 7d mk2 to już dziś zbieram kasę!

Na to nie licz, przynajmniej jak o szybkość chodzi, trochę bliżej ma 5DmkIV a tak samo 1DX mkII - też ma dwa procesory digic 6, piątka ma jeden więc będzie wolniejsza.

lukaszDG - Pią 28 Kwi, 2017

Pewny jesteś? Gdzieś czytałem, że 7D mk2 ma cały układ AF zaczerpnięty z 5d mk3. Hmmm
komor - Pią 28 Kwi, 2017

lukaszDG napisał/a:
Kupiłem 6D i tak jak szybko go kupiłem, tak szybko go sprzedałem! Może to wina egzemplarza, ale mój niedoświetlał jakieś 1,5-2 EV. Dodam, że nie wynika to z mojej niewiedzy albo ze złych ustawień aparatu - po prostu tak miałem. Co jeszcze zauważyłem? Centralny punkt AF zdecydowanie słabszy jeżeli chodzi o trafiania niż w 50D!

Gdzie kupiłeś taki egzemplarz? To była nowa sztuka? Zdecydowanie nie jest to zachowanie normalne.

Wujek_Pstrykacz - Pią 28 Kwi, 2017

lukaszDG, musiałeś kupić jakiś trefny egzemplarz. Pare sprawdzanych sztuk ostrzyło i naświetlało w punkt.
Andrzej.M. - Sob 29 Kwi, 2017

komor napisał/a:
Zdecydowanie nie jest to zachowanie normalne.

Jak się czyta zapytania na grupie samopomocy fot. na fejsie - to w tym modelu wszystko jest możliwe. :lol:
lukaszDG napisał/a:
Gdzieś czytałem, że 7D mk2 ma cały układ AF zaczerpnięty z 5d mk3.

Gdzieś...
nie musisz daleko szukać, na stronach optyczne.pl masz specyfikacje każdego modelu i zobaczysz że modele "pro" albo reporterskie miały i mają po 2 przetworniki obrazu (jedynki i siódemki) - po to by ostrzenie i zapis zdjęć były szybkie, podczas gdy "niereporterskie" mają jeden procesor. Układ AF w specyfikacji wygląda podobnie w obecnych "jedynkach i piątkach" ale siódemka ma inny - 65 punktowy nie 61 punktowy. Na dodatek upakowany na mniejszej powierzchni.

lukaszDG - Sob 29 Kwi, 2017

Kupiłem swój egzemplarz jako nowy w sklepie pasaż foto. Przyszedł z kartonie po zestawie z 24-70. Bez książeczki instrukcji obsługi i bez płyt Canona. Mniejsza o to, ale było to dla mnie od razu podejrzane. Cena 5799zł więc jakiś 1000zł mniej niż np. w Euro Rtv Agd. Jak później przeczytałem opinie to mają sprzęt najprawdopodobniej z USA. Pierwsze podejście do 6D i musiałem od razu zmienić język z chińskiego czy japońskiego, na polski. A może body pochodziło z Azji? No nie wiem, nie wiem. W k.b. razie bardzo się zniechęciłem i nie chciałem ryzykować wymiany na inny model, bo znając moje szczęście... zwróciłem.

Obyłem się przez te kilka dni z 7D mk2 i jestem bardzo zadowolony z pracy tej puszki, z naciskiem na BARDZO :-) . Jakoś nie tęsknię za 6D.

komor - Nie 30 Kwi, 2017

lukaszDG, ale 7DII kupiłeś już w normalnym miejscu i normalnej cenie, czy znowu skorzystałeś z „okazji”?
Wojmistrz - Czw 04 Maj, 2017

Ostatnio brak czasu na wszystko nie pozwala mi zaglądać zwłaszcza na forum, ale zajrzałem i aż zwątpiłem. Wziąłem swój 6D do ręki. Test na staruszki 28-135 przy 135mm przymkniętym na f/6.5; przedpokój, noc, światła odrobinę z za okna, zgaszone światło, różne obiekty na stoliku około 4m ode mnie. Centralny może nie za szybko, bo ze 3 sekundy ostrzy, ale wszystko praktycznie w punkt. Niefajny egzemplarz trafiłeś i tyle.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group