forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - Robal w obiektywie Panasonic LX15... :(

Vendeur - Sob 20 Sie, 2022
Temat postu: Robal w obiektywie Panasonic LX15... :(
Cześć,

wczoraj zauważyłem, że w obiektywie pojawił się robal, i to spory... Podczas chowania obiektywu został przygnieciony i przyklejony do soczewki.

Jestem z Wrocławia, czy gdziekolwiek w mieście jest ktoś, kto by rozebrał obiektyw i to wyczyścił? Sam się nad tym zastanawiam, widziałem filmik na YT https://www.youtube.com/watch?v=MiatJJPcegY i jakkolwiek otworzenie aparatu i odłączenie obiektywu wydaje się niezbyt skomplikowane, tak nie wiem, czy jest sens pchać się dalej w otwieranie obiektywu i czy byłbym w stanie to zrobić...

Obecnie, stukając lekko w soczewkę obiektywu, udało mi się robaka "odczepić" i gdzieś spadł i się schował. Pozostały plamy na 2 soczewkach, które stykają się w szerokim kącie położenia obiektywu. Generalnie przeszkadza to już mniej, niż poprzednio, ale wolałbym mieć czysty sprzęt.

Fotka:


Vendeur - Wto 13 Wrz, 2022

Hmm, nikt nie ma pomysłu?

Serwis autoryzowany w Łodzi rzuca jakimiś ogólnikami, że może tyle by kosztowało a może tyle, bo jeszcze może coś być innego, jakby rozmówca w ogóle nie rozumiał, co do niego mówię i w czym tkwi problem.

Spróbuję jeszcze złapać jakiegoś serwisanta od nich, aby konkretnie porozmawiać i się dowiedzieć.

Z kolei serwis nieautoryzowany stwierdził, że rozebrać tak mały obiektyw, który może być poklejony będzie raczej trudno i raczej nie podejmowaliby się tego, chyba, że na wyraźną moją prośbę. Ale to koszt mógłby być większy.

Obawiam się, że może się okazać konieczna wymiana obiektywu całego. Ale nie widzę dostępnych w necie uszkodzonych, aby jakiegoś dawcę znaleźć... :(

Vendeur - Wto 13 Wrz, 2022

Wymiana obiektywu na nowy to koszt 1000 zł. W internecie można kupić od 750 zł.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group