forum.optyczne.pl

Edycja zdjęć cyfrowych i oprogramowanie - D60-oprogramowanie w zestawie, a możliwość obróbki RAWów

GRADUS - Pią 08 Maj, 2009
Temat postu: D60-oprogramowanie w zestawie, a możliwość obróbki RAWów
Witam!
Zakupiłem D60 i lada chwila/ dziś lub jutro/ powinien kurier mi go dostarczyć. W związku z tym mam pytanie: czy dołączone w zestawie nikonowskie oprogramowanie na CD umożliwi mi obróbkę NEFów/ RAW/, czy potrzeba dokupić lub ściągnąć odp. program, a jeżeli tak to jaki byłby najlepszy i tani/ pisząc tani pomijam ewent. dormowe z z internetu/ Pozdrawiam.

Wojteo - Pią 08 Maj, 2009

GRADUS,
"Program ten (mowa o dołączonym w zestawie nikonowskim oprogramowaniu), przeznaczony przede wszystkim dla początkujących użytkowników, służy do samodzielnej obróbki fotografii. (...) umożliwia katalogowanie zbiorów oraz na podstawową edycję zdjęc. Pozwala na "wywoływanie" cyfrowych negatywów, czyli plików RAW (tylko nikonowych NEF-ów), i korektę plików JPEG oraz TIFF. (...) Program Nikon View NX jest darmowy i można go pobrac na stronach producenta".

Powyższy tekst to cytat z książki "Radośc Fotografowania" wydanie drugie, Warszawa 2009, strona 218.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pią 08 Maj, 2009 17:01 ]
A tak swoją drogą to niezbyt trafnie umięściłeś ten temat...

GRADUS - Pią 08 Maj, 2009

Wojteo, dzięki za odzew, właśnie dostałem zestaw kitowy i do tego książkę "Radośc fotografowania" Jutro wgram oprogramowanie i porobię zdjęcia także w NEFach, to będę wszystko wiedział co do tych załączonych programów. Ładuje się akumulatorek, na razie sobie macam sześcieśiątkę i czytam broszurkę... . Swoją drogą gdzie takie zapytania ładowac, jak nie w temacie : cyfrowe lustrzanki? W koncu jestem tutaj nowym i mogę miec pewne problemy co do poruszania się na forum.Pozdrawiam.
Wojteo - Pią 08 Maj, 2009

Nie martw się, ja też jestem tu nowy (od chyba miesiąca).

Co do tematu to, wydaje mi sie, że lepiej by było umieścic go w http://forum.optyczne.pl/viewforum.php?f=29

Słuszna uwaga - przeniesione. goltar

Ale dla mnie to zupełnie nie istotne :wink:

Pozdrawiam i życze udanych fotek.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group