forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIE STATKÓW

SlawGaw - Sob 04 Lip, 2009
Temat postu: FOTOGRAFIE STATKÓW
Postanowiłem założyć ten temat, bo jeszcze takiego tu nie ma, jest o innych środkach lokomocji a o tym co pływa nie.
W tej chwili w Gdyni odbywa się zlot żaglowców, wybieram się tam w niedzielę na paradę wszystkich uczestniczących w zlocie jednostek. Może był już ktoś tam i ma coś do pokazania?

Parę zdjęć z archiwum na dobry początek.

Monastor - Sob 04 Lip, 2009

To ja dam zdjęcia z finału tych samych regat, które właśnie są inaugurowane w trójmieście.

1. Gallant


2. Europa


3. Załoga Cuathemoca żegna się ze Szczecinem

alsimair - Sob 04 Lip, 2009

2 - super światło. I nic dziwnego, że statek na lewo płynie. Zsuwa się po prostu :P
Monastor - Sob 04 Lip, 2009

alsimair, jest prosto, to tylko takie wrażenie. Zresztą niełatwo utrzymac poziom podskakując na motorówce ;)
Bumber - Sob 04 Lip, 2009

Monastor, w zeszłym roku były lepsze ;) :P
Monastor - Sob 04 Lip, 2009

Bumber, ale co było lepsze w zeszłym roku? Nie bardzo rozumiem o czym piszesz :zalamany:
Bumber - Nie 05 Lip, 2009

Monastor, Twoje zdjęcia z regat. W zeszłym roku odbywały się chyba w Szczecinie? Albo w Świnoujściu, nie pamiętam już...
Monastor - Nie 05 Lip, 2009

Bumber, to było dwa lata temu ;)
Zresztą to był finał, a nie inauguracja regat. Te 3 fotki są właśnie z tego finału w 2007. Może nie dośc jasno to napisałem.

Bumber - Nie 05 Lip, 2009

Monastor, to ja, laik, się zamotałem. :)
Usjwo - Pon 06 Lip, 2009

No to ja pociagne watek. Kilka nastepnych z Yangze river.

1.


2. Transport ciezarowek w gore/dol rzeki.


3. Kolejka do sluzy przy tamie trzech przelomow


4.


5.

Sunders - Pon 06 Lip, 2009

Usjwo, wszystkie interesujące, 2 i 5 podobają mi się najbardziej :smile:
zug - Pon 06 Lip, 2009

Usjwo, 2jeczka :wink:
MasterB - Pon 06 Lip, 2009

Znalazłem stare zdjęcie zrobione kompaktem. Kadr nie jest najlepszy, ale brakowało mi zacięcia żeby wejść do wody w taką pogodę ;)
SlawGaw - Pon 06 Lip, 2009
Temat postu: The Tall Ships' Races Gdynia 2009
Czy nikt nie ma zdjęć z The Tall Ships' Races 2009, między 2-5 lipca przez Gdynię przewinęło się ponad 1,2 mln oglądających wielkie żaglowce i nie było tam nikogo z optycznych?
Ja odwiedziłem Gdynię w niedzielę, licząc na udane zdjęcia z parady. Parada była świetna jednak moje zdjęcia z niej już nie. Wybrałem nie najlepsze miejsce gdzie żaglowce dopiero rozwijały żagle ale coś niecoś mam i po dokonaniu selekcji jeszcze coś pokaże.


Na razie parę fot z portu w Gdyni na parę godzin przed paradą
1. Taki mały a się rozpycha

2. Ostatnie przygotowania do wyjścia z portu

3. Alexander von Humboldt wychodzi z portu z Gdyni, niemiecki i pomalowany jak ich policja, nawet żagle ma zielone.

Monastor - Pon 06 Lip, 2009

SlawGaw, powiem Ci tak. Widziałem każdy dzień finału TTSR w 2007 roku w Szczecinie z perspektywy organizatora programu dla załóg. Gdyby nie przepustka, która pozwalała mi na swobodne przemieszczanie się, nie zaciągnęliby mnie tam końmi :mrgreen:
SlawGaw - Pon 06 Lip, 2009

Monastor, gdybym dostał przepustkę, motorówkę i jeszcze za to kasę, to by mnie stamtąd nie wygonili. :mrgreen:
Poważnie to zdjęcia od dołu, z bliska, dużych żaglowców, chyba najlepiej pokazują ich majestatyczne piękno, po tej paradzie przejrzałem trochę zdjęć w necie i to co zrobili ludzie nie z brzegu ale z morza i powietrza bardzo mi się spodobało. Sporo zdjęć z portu robionych w świetle zachodzącego słońca także.

Usjwo, nr 2, prom do przewozu samochodów do przewozu innych samochodów, fajne.

Monastor - Wto 07 Lip, 2009

SlawGaw, kasy mi nie dali, to był wolontariat... chociaż fantów trochę wpadło. Koszulki, bluzy, torba, niezły zegarek, wstęp wszędzie :)

Mnie też nie mogli wygonic od rana do wieczora. Raz, że parę godzin musiałem tam przepracowac, dwa że sam chciałem spędzac tam jak najwięcej czasu. Po godzinach pomagałem łącznikowym, załogom, turystom i szukałem tematów do zdjęc.

Wojteo - Wto 07 Lip, 2009

Niewiem czy to powinienem wstawic do statków, zdjęc nocnych czy może wodnych abstrakcji :wink: ale ostatecznie padło na statki.


Tutaj może i nie ma nic pływającego ale jest latarnia :oops:

SlawGaw - Wto 07 Lip, 2009

Z parady w Gdyni nie mam tak fajnych zdjęć jak Monastor ze Szczecina, gdyż są robione z nadbrzeża a nie z morza, ale i tak sprawiają mi radochę.

1. "Dar Młodzieży" jako jeden z nielicznych (z tych dużych) przystąpił do parady już z rozstawionymi żaglami, nie wszystkimi ale i tak prezentował się przednie.


2. Rosyjski "Mir", jako jedyny wystawił wszystkie żagle, no może jeszcze jeden mógł postawić.


3. Rosyjski "Sjedow", największy i czteromasztowy.


4. Niemiecki "Alexander von Humboldt" w trakcie stawiania żagli.

mavierk - Sro 08 Lip, 2009

eh.. żaglowce to chyba najpiękniejsze wytwory ludzkiej wyobraźni..
SlawGaw - Sro 08 Lip, 2009

Jeszcze parę ostatnich ciekawostek z Gdyni z The Tall Ships' Races 2009.

1. Dar Pomorza wyciągany przez holowniki z portu w Gdyni, potem postawiony na redzie odbierał całą paradę. W tej chwili jest w takim stanie że chyba nie bardzo nadaje się do samodzielnego pływania.


2. Pogoria w trakcie parady, to już zdjęcie archiwalne, podobno wczoraj w jakiejś poważnej wichurze na Bałtyku straciła wszystkie maszty. Tu jeszcze cała.


3 i 4 Całej paradzie towarzyszyła niezła pompa a właściwie dwie, z okrętu ratowniczego.



5. Paradę zamykał Fryderyk Chopin

Monastor - Sro 08 Lip, 2009

To i ja dam jeszcze parę.

1. Fryderyk Chopin


2. Pożegnanie Baltic Beauty

Usjwo - Czw 09 Lip, 2009

1. Ladnie ujety, szkoda ze uciety :sad:
mavierk - Czw 09 Lip, 2009

Monastor, jedyneczka jest super, ale właśnie - szkoda, że ucięta :)
SlawGaw - Czw 09 Lip, 2009

Ja także za poprzednikami, fota fajna, szkoda że ucięta ale i tak jej zazdroszczę gdyż nie mam nic od niej lepszego.
zug - Czw 09 Lip, 2009

Monastor, 1 bardzo fakt szkoda ucięcia :wink:
Monastor - Czw 09 Lip, 2009

Też nie mogę odżałowac ucięcia, ale to były moje pierwsze i jak dotąd jedyne zdjęcia w szybkim ruchu. Trochę się pospieszyłem ze zwolnieniem migawki i nie dałem rady objąc całości.
SlawGaw - Wto 14 Lip, 2009

Proporzec Marynarki Wojennej na ORP Błyskawica w Gdyni.

Kamcio649 - Sro 15 Lip, 2009

No to ja też coś dodam ( odrazu mówie nie chodzi o jakość fotki tylko o sam statek fotka była robiona 3 lata temu)
SlawGaw - Sro 15 Lip, 2009

Kamcio649, ciekawy malunek na tej łódeczce, nasz coś z boku?
Kamcio649 - Sro 15 Lip, 2009

mam ale jest uciety nie zmiescił sie a na nie było sie juz gdzie oddalić jak chcesz moge dodac :?:
zug - Sro 15 Lip, 2009

wstawiaj zobaczymy :razz:
Kamcio649 - Sro 15 Lip, 2009

http://kamcio649.pxd.pl/zdjecie/200100/1/dscf1935
http://kamcio649.pxd.pl/zdjecie/200101/1/dscf1946

SlawGaw - Sro 15 Lip, 2009

Wklepałem w google nazwę "Norwegian Gem", jest sporo zdjęć tego statku w sieci, ale mnie najbardziej zaciekawiło że ten wycieczkowiec ma kręgielnię. Ciekawe jak się gra gdy statek się buja na falach. :mrgreen:
Kamcio649 - Sro 15 Lip, 2009

No nie wiem ciekawe to :mrgreen:
Usjwo - Czw 16 Lip, 2009

SlawGaw napisał/a:
...zaciekawiło że ten wycieczkowiec ma kręgielnię. Ciekawe jak się gra gdy statek się buja na falach. :mrgreen:


To jest wersja kregielni z IS :mrgreen:

Kamcio649 - Czw 16 Lip, 2009

Usjwo dobre IS heh :mrgreen:
ziemowy - Pią 17 Lip, 2009

Kilka fotek ze zlotu w Gdyni
komor - Pią 17 Lip, 2009

ziemowy, czy nr 3 jest też Sigmą 17-70? Jakieś ostre te kąty jak nie wiem. Wydaje się na mniejszej ogniskowej.
ziemowy - Pią 17 Lip, 2009

komor, wszystkie zdjęcia robiłem sigmą :)
SlawGaw - Pon 20 Lip, 2009

1. Goście z Holandii (chyba), 2007 Wisła na wysokości Korzeniewa okolice Kwidzyna



2. Prom na Wiśle w Korzeniewie, był zbyt wczesny ranek aby już pływał.

zug - Pon 20 Lip, 2009

SlawGaw, nie wyświetlają się :sad:
Edit: już widać

nazgul - Czw 30 Lip, 2009

Takie tam cyknąłem...


goltar - Pią 31 Lip, 2009

To ja coś innego dla odmiany. Przepraszam za jakość ale zdjęcie było robione kilka lat temu kompaktem Sony.
Michalis - Sob 01 Sie, 2009

Z wypadu do Gdyni :

1.


2.

litlfisch - Sob 01 Sie, 2009

Michalis stawiam na 2
goltar - Nie 02 Sie, 2009

A mi się podoba Błyskawica, fajnie ujęta, szkoda że minimalni dziób obcięty.
Michalis - Nie 02 Sie, 2009

też mnie to wkurza :evil:

te zdjęcie lubię .

Wybrzeże Tajwanu ,może nie statki ,ale łódki do połowu krewetek.




skasowany - Nie 02 Sie, 2009

Michalis, ale horyzontu to już bardziej przechylić nie mogłeś? :wink:
lupo57 - Nie 02 Sie, 2009

wiem trochę leci w prawo, ale daję jako ciekawostkę. Nowy holownik w porcie gdańskim "virtus"
kasiakaaz - Wto 04 Sie, 2009

Raczej łódź, nie statek. Podobało mi się światło na niej.


skasowany - Wto 04 Sie, 2009

kasiakaaz, a mi się on bardzo podoba! :wink:
mavierk - Wto 04 Sie, 2009

za mało z prawej strony ;)
kasiakaaz - Sro 05 Sie, 2009

Ruslan, dziękuję :oops:
mavierk, tyż mi się tak wydawało, ale z prawej był pomost, a nie chciałam go w kadrze. Nie przewidziałam jednakowoż, iż będę musiała z letka prostować horyzont... No i musiałam trochę obciąć za kuperkiem... Poza tym przekonałam się tym sposobem, co to znaczy, że wizjer nie ma 100% krycia :mrgreen: :wink:

skasowany - Sro 05 Sie, 2009

kasiakaaz napisał/a:
Ruslan, dziękuję :oops:


Kasiakaaz, ja mówiłem o jachcie :wink: No ale o zdjęciu też :wink:

kasiakaaz - Sro 05 Sie, 2009

Ruslan napisał/a:
Kasiakaaz, ja mówiłem o jachcie :wink: No ale o zdjęciu też :wink:

No tak..., najpierw poszczujesz człowieka, a potem sprowadzasz brutalnie w dół... :zalamany:
:mrgreen: :mrgreen:

skasowany - Sro 05 Sie, 2009

kasiakaaz napisał/a:
poszczujesz


???

Chyba pocieszysz :wink: :mrgreen:

kasiakaaz - Sro 05 Sie, 2009

No "poszczujesz" dobrą opinią... :wink: W tym wypadku - zrobisz nadzieję...
O pocieszenie będę prosić jak mnie totalnie"zjedziecie", abym nie zamknęła się w sobie... :mrgreen:

SlawGaw - Czw 06 Sie, 2009

1. Ta sama sztuka co u Michalis'a także w Gdyni. KM D7D + Sony 16-105


2. Gdańsk, w tle twierdza Wisłoujście, obciach dla prawdziwych żaglowców, ale po porcie pływa. A700 + Sony 16-105


3. Gdańsk, przeprawa promowa w okolicy twierdzy Wisłoujście. A700 + Minolta 80-200 G

Gustaw08 - Czw 13 Sie, 2009

Kilka fotek z Volvo Ocean Race 2008/2009, przystanek Galway/Irlandia:
01.


02.


03.


04.


Niestety z różnych przyczyn nie udało mi się zrobić przyzwoitych fotek pod pełnymi żaglami :cry:

Wizjerioner - Czw 13 Sie, 2009

SlawGaw, podoba mi się pierwsze. Podrzucę coś od siebie...



Za wysoka czułość - szum niestety :sad:

piotrmkg - Czw 13 Sie, 2009

Wizjerioner, sorry ale to jest mega pstryk, który nadaje się tylko na naszą klasę.
Wizjerioner - Czw 13 Sie, 2009

piotrmkg, stanowczo! :oops:
Ale z czasem może będzie lepiej.

lotr15 - Nie 16 Sie, 2009

Witam, to ja wrzucę 3 zdjęcia z dzisiejszego wypadu nad wodę. Nie byłem pewien czy do tego działu, ale dodam je tu.
1.

2.

3.


Pozdrawiam

mons - Nie 16 Sie, 2009

....musisz uważać przy takich fotkach na wylewającą sie wodę ....... :lol: .....krok po kroczku i na parę podstawowych błędów będziesz uważał..... :twisted:
lotr15 - Nie 16 Sie, 2009

mons napisał/a:
....musisz uważać przy takich fotkach na wylewającą sie wodę

możesz wyjaśnić to stwierdzenie, bo nie za bardzo rozumiem :oops:

skasowany - Nie 16 Sie, 2009

lotr15, już Ci zwracaliśmy uwagę na 'horyzonty', a Ty dalej swoje. Do trzech razy sztuka... Skoro już tak chciałeś robić te zdjęcia, to wyprostuj chociaż 1 i wywal to coś przy dolnej krawędzi, poczekaj, aż ta łupina się odwróci bokiem, przebiegnij się w poszukiwaniu lepszego tła itd. Dwójka - bjez kommientaria. 3. Widać, że za kilka sekund ten 'statek' ładnie obróci się bokiem i wtedy było robić zdjęcie, chociaż żagiel byłoby lepiej widać. Generalnie pstryki :wink: Sprzęt daje Ci większe możliwości, wykorzystuj je :wink:

[ Dodano: Nie 16 Sie, 2009 18:48 ]
lotr15 napisał/a:
mons napisał/a:
....musisz uważać przy takich fotkach na wylewającą sie wodę

możesz wyjaśnić to stwierdzenie, bo nie za bardzo rozumiem :oops:


Masz taki 'przechył' na jedynce, że aż H2O z kadru się wylewa! :mrgreen:

jasiekcom - Nie 16 Sie, 2009

A ja jeszcze dodam ze na jedynce cos jest na dole w kadrze dwojak ma za dużo dołu 3 chyba w tym wszystkim najlepsza
zug - Nie 16 Sie, 2009

lotr15, 3jka naj :wink:
2 też mógłbyś wyprostować bo widać jak im ciężko idzie wiosłowanie pod górkę :razz: :mrgreen:

lotr15 - Nie 16 Sie, 2009

No jedynkę się starałem wyprostować, ale jak już było przyzwoicie, to odrobinkę czubka żagla ucięło... a trójkę też mam jak sie obróciła, ale to jest lepsze :neutral:

Popróbowałem coś jeszcze z tym zrobić.
1.

2.


Czy teraz lepiej?

skasowany - Nie 16 Sie, 2009

lotr15, u mnie na wschodzie Polski przemytnicy mawiali: 'Raz przekręconego się nie przekręca' :wink: Najlepiej idź tam jeszcze raz i rób zdjęcia trzymając puchę jak należy :wink:
mons - Nie 16 Sie, 2009

.....tiaaaaa....w PS można korygować niewielkie przechyły .... korygowanie większych grozi obcinaniem , zmianą proporcji itp. , itd..... :razz:
lotr15 - Nie 16 Sie, 2009

Ok, dzięki za opinie i rady. Gdy będę miał czas to tam wrócę i postaram się zrobić prawidłowe fotki :)
Dziękuję i pozdrawiam

Michalis - Sro 26 Sie, 2009

Wiem ,że krzywo ,ale tak mi się bardziej podoba :mrgreen:


muzyk - Czw 27 Sie, 2009

1 i 2 Kanał Kiloński - Nord-Ostsee Kanal
1.

2.


3. Port w Hamburgu


4. Blankenese

5. Blankenese

SlawGaw - Czw 27 Sie, 2009

Nie wiem co to za jednostka pływająca, wyglądało na coś bardzo specjalistycznego, zrobione dla nazwy. Zastrzegam nie jestem kibicem piłki nożnej.
6.

henk - Pią 28 Sie, 2009

Jak numerujemy zdjęcia w tym dziale?
Tylko swoje jeśli wstawiamy kilka czy ogólnie zliczamy zdjęcia z całego tematu?

7


muzyk, czwórka niezła.

komor - Pią 28 Sie, 2009

henk, zgodnie z niedawną zmianą regulaminu:

6. Wstawiając własne zdjęcia w dziale "Nasze zdjęcia" należy je numerować. Pierwsze ze wstawionych zdjęć powinno posiadać numer o jeden większy od ostatniego zdjęcia wstawionego w danym temacie. W przypadku wstawienia większej ilości zdjęć, powinny one zostać ponumerowane kolejnymi liczbami. Podobnie komentując jakieś zdjęcie z tego działu, należy pisać do jakiego numeru zdjęcia odnosi się komentarz.

Ostatnio wstawione ma numer 6 i tego możemy się już od dziś trzymać, czyli następne to 7. Wyedytowałem Twój post.

henk - Sob 29 Sie, 2009

komor, postaram się zapamiętać.
Mam jeszcze pytanie do znawcuf - gdy robimy ujęcie o dwóch lub kilku planach, to ostrość musi/powinna być na pierwszym planie, czy może być na drugim, tak jak u mnie powyżej?
Z tego co zdążyłem zauważyć, to ostrość daje się na pierwszy plan.
Jest jakaś ogólna zasada?

SlawGaw - Sob 29 Sie, 2009

henk, reguła - ostrość na pierwszym planie, a życie i tak swoje. Na twoim zdjęciu ostrość na statek jest uzasadniona ale fota i tak mi się nie podoba, tan stateczek ginie na tle drzew, jak oglądam miniaturkę i zmrużę oczy to go nie widzę.
muzyk - Sob 29 Sie, 2009

komor napisał/a:
henk, zgodnie z niedawną zmianą regulaminu:

6. Wstawiając własne zdjęcia w dziale "Nasze zdjęcia" należy je numerować. Pierwsze ze wstawionych zdjęć powinno posiadać numer o jeden większy od ostatniego zdjęcia wstawionego w danym temacie. W przypadku wstawienia większej ilości zdjęć, powinny one zostać ponumerowane kolejnymi liczbami. Podobnie komentując jakieś zdjęcie z tego działu, należy pisać do jakiego numeru zdjęcia odnosi się komentarz.

Ostatnio wstawione ma numer 6 i tego możemy się już od dziś trzymać, czyli następne to 7. Wyedytowałem Twój post.


Obiecuję trzymać się tej reguły. :grin:

pursat - Czw 03 Wrz, 2009

8

Nie strzelajcie do mnie - szczura ladowego jesli palne gafe, ale to sie chyba bukszpryt nazywa :) No i nie bijcie za to, ze nie pamietam czy to byl Dar Mlodziezy czy Pomorza :)
Pamietam, ze pogoda byla paskudna i stad mocno otwarta przyslona, a potem winieta...
To proba wystawienia wiekszego rozmiaru, prosze o odzew jak to sie miesci na Waszych ekranach.


Monastor - Czw 03 Wrz, 2009

pursat, no, u mnie się rozjeżdża, ale ostatnio pozbawiono mnie prawa głosu w tej kwestii. Niestety technologicznie zostałem z tyłu za całym forum bo nadal mam 17-calowy monitor i amatorską puszkę

To Dar Młodzieży ;)

Gustaw08 - Sob 05 Wrz, 2009

U mnie na 17'' wygląda dobrze ;-)
A fotka całkiem przyjemna

RoMus - Sob 05 Wrz, 2009

Ładnie i ostro pursat

Ode mnie dwie
9. Motorówka
10. Fragment portu - kadr niezbyt udany, przycięty :-/

cygnus - Sro 16 Wrz, 2009

Angielskie lotniskowce w bazie Royal Navy w Portsmouth
krzys13k - Czw 17 Wrz, 2009

Albatros, Jezioro Rożnowskie:

16.


17.

skasowany - Czw 08 Paź, 2009

Moje to bardziej 'inne jednostki pływające' niż statki lub przepiękne żaglowce, ale nic to... :wink:

18. Pchacz i barki...


19. ...,które nie zmieściły mi się w kadrze...


20. 'Rimskij Korsakov'. Żegluga pasażerska nadal działa. Ten pływa na trasie 2700 km w jedną stronę!


21. RT-621 i barka-tankowiec.


22. TN-724 - tankowiec rzeczny.


23. RT-368, typowy promik.


24. Bardzo rzadko już występujący statek napędzany kołami łopatkowymi! Ciąga nie mniejsze barki, niż te z innych zdjęć. Kiedyś parowy, teraz spalinowy :wink:


25. Można porównać barkę do wzrostu człowieka.


26. 'Wladimir Tomilov'


27. 'Grigorij Pietrov'


28. 'Zaria'


29. 'Rusicz'


Jeszcze coś tam dodam:

30. 'Rodina' - Ojczyzna


31. Zbiórka pływających przystanków po sezonie żeglugowym..., a przed nami jeszcze 600 km pontonem :zalamany:


32. Jachcik 'bagienny' 'Kama' naszych przyjaciół poznanych wcześniej przypadkiem na rzece... Obok nasza łupinka...


33. Najważniejsze! Nasz 'okręt' :mrgreen: w 'porcie' Bolsherieczie :wink:


34. Ta sama jednostka pod innym kątem :wink:

SlawGaw - Czw 08 Paź, 2009

Ruslan, co to rzeka, fajne miejsca i światło.
Szczególnie budzi ciekawość 28 'Zaria' - wygląda jakby stary autobus na łódkę postawili.

skasowany - Czw 08 Paź, 2009

SlawGaw napisał/a:
Ruslan, co to rzeka


Miałeś na myśli 'Co to za rzeka?' :wink: Irtysz, odcinek między Omskiem, a Tobolskiem.
Jak chcesz wstawię całe zdjęcie 'starego autobusu na łódce' :wink:

SlawGaw - Czw 08 Paź, 2009

Ruslan, gdzieś uciekło to "za" . A ten stary autobus to chętnie zobaczę.
skasowany - Czw 08 Paź, 2009

SlawGaw, proszę bardzo: :wink:

35.


36.


37.

SlawGaw - Czw 08 Paź, 2009

Dzieki, teraz to jest bardziej wagon motorowy, chyba trochę zapierniczał.
Usjwo - Pon 12 Paź, 2009

Doloze pare bo jakos malo zdjec statkow :grin:

38.


39.


40.


41.


42.

lopico - Pon 12 Paź, 2009

43.



[ Dodano: Wto 13 Paź, 2009 22:58 ]
44.

Nasz polski Dar Pomorza



45.

suchy dok i 1 z 2 polskich małych łodzi podwodnych Bielik



46.



[ Dodano: Wto 13 Paź, 2009 23:24 ]
47.



48.



49.

[img=http://img185.images...927/skfery.jpg]

misio2008 - Sob 17 Paź, 2009

skucha - to nie mały Bielik - tylko duży Orzeł
lopico - Sob 17 Paź, 2009

Żadna skucha, bo mój brat służy na kondorze i jest to samo. Są tylko 2 małe okręty podwodne. A kondor w tym czasie był w Turcji.
goltar - Sob 17 Paź, 2009

lopico nie upieraj się, na zdjęciu 45 jest Orzeł, misio2008 ma racje.
Małe okręty podwodne to klasa Koben i ich sylwetka wygląda tak:

Pstryczek - Pon 26 Paź, 2009

Z szuflady zeszłorocznego lata w Sczecinie :)

50.

elijah - Pon 26 Paź, 2009

Ach, zawsze z przyjemnością oglądam wszystko co pływa, niezależnie od tego jak dobre jest zdjęcie ;)

1. Wietnam -


hijax_pl - Pon 26 Paź, 2009

elijah, fajna fota - dla mnie bardziej krajobrazowo :)
elijah - Pon 26 Paź, 2009

hijax_pl,
a wiesz... nawet o tym nie pomyślałem hehe :) ))

swoją drogą, zdjęcie zrobione nad Wisłą ;)

dr11 - Nie 01 Lis, 2009

52. Pokład jakiejś łajby, a nawet dwóch ;)

frank_poole - Pon 02 Lis, 2009

53
Dar Pomorza w Gdyni przed Tall Ship Races 2009, C50D + Sigma 17-70


54
Kolo sterowe na którymś z mniejszych żaglowców, TSR 2009 Gdynia


55
Maszt, TSR 2009 Gdynia


56
Mir - bliźniak Daru Pomorza, TSR Gdynia 2009


57
Kopalnia Halemba na kei w Gdańskiej Stoczni Remontowej, paź 2005. Nikon Coolpix 4100


58
Sekcje kadłuba na pontonie o zmroku, czekające na holownik przed podróżą do Hamburga. Praca wre do ostatnich chwil - widać przewody spawalnicze ciągnące z sekcji do podłączeń na kei. Transport ze stoczni Maritim w Gdańsku do stoczni Sietas w Hamburgu.
W tle Stocznia Gdańska .
Sony Ericsson K750i

comatus - Sro 25 Lis, 2009

Odświeżę temat.
Wszystko na wodach Zatoki Gdańskiej.

59.


60.


61.

dr11 - Czw 26 Lis, 2009

comatus, 61 pięknie pokazane. Tylko czy on płynie w tył? Woda wzburzona przed dziobem a nie za rufą :)

Ode mnie bardziej tak sytuacyjnie niż jakościowo ;)

62.

comatus - Czw 26 Lis, 2009

dr11, on płynie normalnie tylko powoli (dlatego woda z tylu jest gładka), a wzburzenie z przodu jest spowodowane przez inną jednostkę, bo było wtedy tłoczno (parada Żaglowców).

63. Taki ruch ;)



A gdzie takie fajne skrzyżowanie jest?
U mnie teraz całkowicie sytuacyjnie, bo jakościowo to lipa straszna.

64.

dr11 - Czw 26 Lis, 2009

comatus, już rozumiem o co chodzi z żaglowcem :)

Rozwidlenie kanału niedaleko Ismailia, http://maps.google.pl/map...288391&t=k&z=13

A ten podwodnik na 64, to dobrze widzę, że nasz?

SlawGaw - Czw 26 Lis, 2009

Cytat:
A ten podwodnik na 64, to dobrze widzę, że nasz?

I to w okolicach Gdyni, w tle ruiny niemieckiej torpedowni.

comatus - Czw 26 Lis, 2009

dr11, to nasz :mrgreen: I tak jak pisze SlawGaw, stoi niedaleko Gdyni.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group