forum.optyczne.pl

Regulamin, Ogłoszenia i Konkursy - Plebiscyt na Produkt roku 2009 wg Czytelników Optyczne.pl

RobertO - Wto 01 Gru, 2009
Temat postu: Plebiscyt na Produkt roku 2009 wg Czytelników Optyczne.pl


Zapraszamy wszystkich do udziału w plebiscycie na

"Produkt roku 2009 według Czytelników Optyczne.pl"

W tym roku głosujemy w czterech kategoriach: aparat systemowy, aparat kompaktowy, obiektyw i lornetka.
Na głosujących jak zawsze czekają atrakcyjne nagrody.
http://www.optyczne.pl/plebiscyt2009.html

xneon - Wto 01 Gru, 2009

no i dobra, Samyang 85/1.4 a z aparatów dałem d300s bo to dla mnie konsekwentne rozwinięcie (ponieważ nie pojawił się następca d700)
reszty nie oceniałem

Wojteo - Wto 01 Gru, 2009

Ja zagłosowałem oczywiście na 35/1,8G nikkora :mrgreen:
dragossani - Wto 01 Gru, 2009

Nawet jeśli zrezygnuje się z udziału w konkursie to nie da się zagłosować w plebiscycie bez podawania danych osobowych, dlaczego?
RobertO - Wto 01 Gru, 2009

dragossani, dane trzeba podac, aby ta sama osoba nie glosowala sobie 100 razy
Jesienny - Wto 01 Gru, 2009

A ja głosowałem na:

1. Nikon d3s - za podniesienie poprzeczki w jakości na wysokim iso.
2. Leica X1 - generalnie nigdy bym nie kupił kompaktu, który kosztuje tyle co semi-profi lustrzanka, ale jest to pewna ciekawostka.
3. Ciamciang 85/1.4 - za pokazanie, że można robić świetne rzeczy tanio.

Na lornetkach się nie znam - więc nie głosowałem.

krisv740 - Wto 01 Gru, 2009

a ja niestety w tym roku tendencyjnie na canona......
szkoda mi było 1dmkIV zostawić na "żer" d3 (nowego) ......

hijax_pl - Wto 01 Gru, 2009

czy to wątek do tłumaczenia się z wyboru? ;)
Jesienny - Wto 01 Gru, 2009

także do:

1. pokłócenia się, dlaczego tak, a nie inaczej ma być.
2. Nabicia postów :twisted:

.... eee nie wiem co jeszcze. Lepiej sam się pochwal, co tam wybrałeś :razz:

Monastor - Wto 01 Gru, 2009

RobertO napisał/a:


Zapraszamy wszystkich do udziału w plebiscycie na


WordArt w pełnej krasie ;)
To już nie lepiej było użyć jakiejś eleganckiej czcionki i zrobić normalny, "płaski" napis? To może robiło wrażenie w dobie Amigi 500. Teraz wygląda jak wygląda. No, zaleta taka, że nie da się tego przeoczyć :grin:

Dla mnie Nikon D300s, Canon 100/2.8 IS L, Sigma DP2 i nic, bo nie orientuję się kompletnie w lornetkach.

...

Ding, post nabity :razz:

MC - Wto 01 Gru, 2009

To ja musze sie wyzalic. A w zasadzie moze nie ja... Juz zaglosowalem, a zona nie moze :cry:
Arek - Wto 01 Gru, 2009

Monastor napisał/a:
To może robiło wrażenie w dobie Amigi 500.


I po co takie komentarze? Przeszkadzało Ci to w oddaniu głosu?

Monastor - Wto 01 Gru, 2009

Arek, spodziewałem się podobnej odpowiedzi. Mnie w oddaniu głosu nie przeszkadzało, zresztą w niczym mi nie przeszkadza. Za to jest moim zdaniem pretensjonalne i nie pasuje do prostego i eleganckiego layoutu strony, a odwiedzający zwracają uwagę na takie szczegóły.
komor - Wto 01 Gru, 2009

Popieram Monastora, niektórzy mogą być wrażliwi na takie estetyczne detale. :) Na forum możemy sobie o tym podyskutować, wierzę w to głęboko.
RobertO - Wto 01 Gru, 2009

Monastor napisał/a:
WordArt w pełnej krasie


skoro nie masz pojecia w czym to bylo robione, to lepiej nie oceniaj

no chyba ze masz wersje wordart w ktorej mozna ustawic 3 zrodla swiatla, tak jak w tym wypadku jest ustawione

dr11 - Wto 01 Gru, 2009

D3x, TS-E 17mm i DP2 :)
hijax_pl - Wto 01 Gru, 2009

Jesienny, ja żem kliknął w:
- Nikon 3Ds, m.in za urzeczywistnienie kosmicznego ISO:)
- Fujifilm F200EXR za to że skutecznie knują z matrycą chłopcy.
- Nikkor 35/1.8 DX za doskonałą jakość obrazu przy przystępnej cenie :)

A na lornetkach się nie znam ;)

MC, wypuść ciasteczkowego potwora :)

MC - Wto 01 Gru, 2009

hijax_pl, nie rozumiem...
hijax_pl - Wto 01 Gru, 2009

MC, skorzystaj z innej przeglądarki, usuń ciasteczka, itd...

dr11 napisał/a:
D3x,

to grudzień 2008 zaliczamy do 2009? hm.. może nie doczytałem regulaminu :D

RobertO - Wto 01 Gru, 2009

hijax_pl, tak zaliczamy, bo plebiscyt w danym roku rozpoczyna sie 1 grudnia wiec np. to co zostanie pokazane w tym mieisacu juz nie zalapie sie na tegoroczna eycje.

dlatego tez D3x nie bylo rok temu na liscie wyboru, wiec pojawia sie w tym roku

hijax_pl - Wto 01 Gru, 2009

RobertO, czyli nie doczytałem :) no coż. Ale i tak bym zagłosował jak zagłosowałem :)
Monastor - Wto 01 Gru, 2009

RobertO, nie wiem czym robione. Chodziło mi o styl, nie o narzędzie. Aż nie mogę uwierzyć, że obydwaj reagujecie w taki sposób. To przecież tylko głupi napis :zalamany:
Przepraszam za niepotrzebną ironię, ale podtrzymuję to, co myślę o takiej dekoracji.

komor napisał/a:
Popieram Monastora, niektórzy mogą być wrażliwi na takie estetyczne detale. :) Na forum możemy sobie o tym podyskutować, wierzę w to głęboko.

Dzięki, wieczorem lecę po gips ;)

To nie jest tylko moja opinia, ani tym bardziej wymądrzanie się na temat umiejętności tworzenia grafiki. Po prostu trochę psujecie sobie image, o który warto dbać.

Arek - Wto 01 Gru, 2009

Monastor napisał/a:
RobertO, nie wiem czym robione. Chodziło mi o styl, nie o narzędzie. Aż nie mogę uwierzyć, że obydwaj reagujecie w taki sposób. To przecież tylko głupi napis :zalamany:
Przepraszam za niepotrzebną ironię, ale podtrzymuję to, co myślę o takiej dekoracji.


Bo niepotrzebnie zabierałeś głos. Komor zresztą też. O gustach się nie dyskutuje. Bo taka dyskusja prowadzi donikąd...

RobertO - Wto 01 Gru, 2009

Monastor, najlepsze jest to, ze rok temu napis byl dokladnie takie sam tylko zamiast 2009 bylo 2008 i jakos wtedy ci nie przeszkadzalo :-)
komor - Wto 01 Gru, 2009

Arek, RobertO, i tak was wszyscy kochamy :) więc bez nerw. My to wszystko w dobrym celu, ku chwale!
mnich - Wto 01 Gru, 2009

..aby ludziom żyło się lepiej...

ekhem...
D3x, ciamciang 85, G11

amv - Wto 01 Gru, 2009

1). D3s (oczywiście!)
2). nie oddałem glosu,nie mam pojęcia o tym rynku.
3). C 15-85 (za 15mm w kicie)
4). DO titanium 8x56 ED

:wink:

Jesienny - Wto 01 Gru, 2009

Ale to 15mm to to samo co w Nikonowym i Sonowym wydaniu 16mm ;) nic szerszego
lupo57 - Wto 01 Gru, 2009

Panowie Redaktorzy nie macie co się denerwować i unosić , po prostu trzeba to przyjąć na klatę jako konstruktywną krytykę, napis jest po prostu bardzo słaby i tyle, po to jest forum żeby o tym podyskutować i pewne niedociągnięcia wytknąć bo odnoszę że jak ktoś napiszę złe słowo to zaczyna być "wyklęty"
pozdrawiam

skasowany - Wto 01 Gru, 2009

lupo57, no to dałeś :wink: Forum imo nie jest po to żeby gadać o tym napisie :wink: Lepiej powiedz kiedy dasz radę z kumplami piwo wypić :wink: Wtedy wysłuchamy Cię uważnie i do końca :wink:
komor - Wto 01 Gru, 2009

Dobra, ad meritum już proponuję. Wystarczy o napisach. Jest też dział „Opinie i uwagi” jakby co.
Arek - Wto 01 Gru, 2009

Konstruktywną krytykę przyjmujemy. Rozumiem postawienie sprawy, w stylu: "Chłopaki, ten napis nie jest zbyt szczęśliwy, warto coś zrobić z nim w przyszłym roku". Na pewno przyjęlibyśmy do wiadomości. W formie jakiej zaprezentował to Monastor, wyglądało to na cwaniackie popisywanie się przed kolegami. Forma jego wypowiedzi oraz prezentowanie jej tutaj oraz na ShoutBoxie jednoznacznie na to wskazują. Jak chcesz zwrócić uwagę na problem to informujesz o nim adresata, a nie wykrzykujesz sarkastyczne uwagi wszędzie gdzie się da.
mavierk - Sro 02 Gru, 2009

Mi najbardziej spodobała się właśnie pierwsza kategoria Oly Ep-1, Panasik GF-1, Leica M9, Pentax k-7... już nawet nie pamiętam, na co głosowałem (ach ten kac..)
Kompakcik.. no tutaj było łatwiej, Leica.
Jesienny napisał/a:
3. Ciamciang 85/1.4 - za pokazanie, że można robić świetne rzeczy tanio.
Ja dlatego zagłosowałem na Voigtlandera 50/1.1 :)
AuThoR - Sro 02 Gru, 2009

O jaki fajny temat....mozna nabić posta :P

1. D300s
2. Leica X1
3. 35/1.8 DX (zakupiony :P - jestem fest zadowolony :) )

Na lornetkach sie nie znam :)

amv - Czw 03 Gru, 2009

Jesienny napisał/a:
Ale to 15mm to to samo co w Nikonowym i Sonowym wydaniu 16mm ;) nic szerszego

Ale to się cieszyć należy,że wreszcie jest .... co ja poradzę,że C zawsze z tyłu :twisted:

goltar - Sob 09 Sty, 2010

Nikt ni komentuje wyników plebiscytu? :)
Teraz to już wszyscy będą mówili że optyczne to fani Canona :)

ghost - Sob 09 Sty, 2010

bo są. ;)
jeżeli wydarzeniem roku jest dogonienie nikona przez canona w segmencie wyższych apsów.. ;-)

Jesienny - Sob 09 Sty, 2010

A co tu komentować, wyniki są jakie są. W końcu to plebiscyt czytelników. Wolałbym, żeby w obiektywach wygrał Samyang (chwała za wyróżnienie). Rozumiem, że canon 7d to najlepszy zeszłoroczny aparat w kategorii: "Aparaty firmy Canon", ale żeby ogólnie? Ciężko się z takim wyborem zgodzić. Leica M9 i Nikon d3s w tym roku pokazały klasę i to gdzieś między nimi widziałbym finalistę.

Kompakty, cóż jedyne co wyróżnia Canona to fakt, że firma zmniejszyła w nim liczbę pixeli na mniejszą, a nie większą. Pewnie jest to jakieś wydarzenie, ale przy Leica X1 z matrycą APS-C i tak słabo wypada.

Oczywiście Leica nie ma tak wielu fanboy'ów jak popularne systemy, ja to rozumiem. Ceny Leiki powalają jeszcze bardziej niż własności ich aparatów i obiektywów. To jednak warto docenić tworzenie aparatów innych niż cała reszta. Zresztą podobnie jak system micro 4/3 - choć tu na razie rewolucji na taką skalę nie ma.

mavierk - Sob 09 Sty, 2010

W sumie wcale się nie dziwię, że 7d zajął pierwsze miejsce, głównie za to, że mogą mieć puszkę z super bajerami w w miarę atrakcyjnej cenie - mało kogo tak na prawdę stać na pełną klatkę, a taka siódemeczka z wypasami z 1d pozwala poprawić ego :)

No i w ogóle nie rozumiem tego Nikona d3s... co w nim takiego klasowego? Ot, zwykły high end w małym obrazku :) Właściwie tylko z leiką mogę się zgodzić - coś nowego w świecie dalmierzy.

Jesienny - Sob 09 Sty, 2010

D300s/d300 też pozwala poprawić sobie ego, choć moje nie podniosło się jakoś od tego ;) , K-7 zapewne też. Nie będę negował, że canon zrobił dużo w 7d, ale też nic nowego co pozwalałoby powiedzieć, że to najlepsza pucha tego roku. Natomiast nikon w d3s pokazał, że wciąż jeszcze daje się więcej wycisnąć z matrycy, krótko mówiąc pokazał - róbcie co chcecie, na razie musicie mnie gonić.
Monastor - Sob 09 Sty, 2010

Jesienny, to idź na fotopolis, tam wygrały Nikony :mrgreen:
Fajnie, że Canon górą, mimo że tym razem na żadnego nie głosowałem :smile:

edmun - Sob 09 Sty, 2010

Ja tam będę dalej obstawiał że w kategorii obiektywy objawieniem roku 2009 był Samyang który sprawił wielu sporo radości za rozsądne pieniądze (czyt. nie śpię na materacu pełnym kasy)
Wujek_Pstrykacz - Sob 09 Sty, 2010

Czytelnicy głosowali tak jak głosowali, mnie zastanawia jedno, czyżby miłośnicy Sony obrazili się na plebiscyt :razz:
komor - Sob 09 Sty, 2010

Miłośnicy Sony reprezentowali dwieście piętnaście modeli wypuszczonych przez Sony w ostatnim kwartale i ich głosy przez to się rozproszyły. Być może w przyszłym roku marketing wyciągnie wnioski. ;)
MC - Sob 09 Sty, 2010

Wyniki plebiscytu bardziej mi się kojarzą z "wish list" :oops:
Co do użytkowników Sony - nie wiem. Na KKM optyczne.pl nie mają najlepszej opinii i może też z tego wynika niewielka ilość głosów oddanych na Sony.

Z resztą - na co było głosować? Plastikowe SAMy? Plastikowe A5x0? Bo o Alfetkach nawet nie wspomnę...

komor - Sob 09 Sty, 2010

Ale dwa kompakty Sony zajęły wysokie miejsca w kategorii kompaktów, i to pomimo testu na Optycznych, w którym była mowa o powtarzalnej wadzie optyki w jednym z nich. A więc jednak swoją własną opinię ludzie mają. Ale z tym jak najbardziej muszę się zgodzić:

MC napisał/a:
Wyniki plebiscytu bardziej mi się kojarzą z "wish list"


Jednakowoż to też ważna kategoria, szczególnie dla ludzi pracujących w marketingu – co się ludziom podoba i być może kupią właśnie to a nie to, jak kiedyś przyjdzie chwila kupna.

MC - Sob 09 Sty, 2010

komor, oczywiście. Ale całkowitym poparciem mojego twierdzenia jest zwycięstwo 7D - aparatu z matrycą przeładowaną, którym Canon dopiero po 2 latach (prawie) doścignął D300.

:oops: nie bijcie za mocno :oops:

lupo57 - Sob 09 Sty, 2010

bo to głosowali ludzie którzy dopiera chcą go kupić hahahah
komor - Wto 12 Sty, 2010

Nieoficjalna relacja z finału Plebiscytu:























Wszystkie zdjęcia bez wiedzy i zgody fotografowanych, do których podobieństwo jest całkowicie przypadkowe. :)

skasowany - Wto 12 Sty, 2010

komor, no taką relację, to ja rozumiem! ;) Sympatyczne! ;)
Arek - Wto 12 Sty, 2010

Dobre, dobre :)
Wujek_Pstrykacz - Wto 12 Sty, 2010

Gratulacje, KOMOR, jesteś wielki. :mrgreen:
zwirek210 - Czw 21 Sty, 2010

Fantastyczne relacje, nie ma to jak mądre podsumowanie. Pomysł super

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group