forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - Fuji s6500fd v Canon s5is

tomaszek71 - Pią 02 Lis, 2007
Temat postu: Fuji s6500fd v Canon s5is
Niestety mój Canon A-80 powoli odchodzi na emeryture a w domu pojawił się maly "wrzskun" chcę kupić cos lepszego.Zaznaczam że lustrzanka nie wchodzi w rachube bo niestety każdy zakup przeliczany jest na pampersy i mleko NAN2r.Testy czytałem,zdjęcia pooglądałem i pobawiłem się canonem.Nie mam dostępu do Fuji bo niestety w stolicy Podkarpacia niegdzie go nie ma.Aparat bedzie focił:moje pierwsze kroki,imieniny cioci Jadzi,krajobrazy i inne robaki
eska - Pią 02 Lis, 2007

O fuji sie nie wypowiem bo tego modelu nie miałem. Możliwościami i ceną bliżej mu do canona S3 IS, którego ciągle można dostać w sklepach foto. Jeśli nie zamierzasz używać zewnętrznej lampy błyskowej to w zasadzie ciężko znaleźć argument za kupnem S5 zamiast starszego S3.

Myślę, że wybrałeś na tyle podobne aparaty, że na jakości zdjęć bardziej zadecydują Twoje umiejętności niż ewentualne różnice w ich możliwościach. Jeśli Canon Ci się podoba i spełnia Twoje oczekiwania, to na pewno nie wyrzucisz pieniędzy w błoto.

Konrad

tomaszek71 - Pią 02 Lis, 2007
Temat postu: hmmm
canon jest bardziej "kompaktowy" (chodzi mi o rozmiar).Fuji znowu wygląda jak moja teściowa o poranku (120 kg żywca) ale bardziej przekonuje mnie Fuji sądząc z wyczytanych opinii.
MM - Pią 02 Lis, 2007

Ja tam bym tych 120 kg żywca nie kupił :wink:
tomaszek71 - Sob 03 Lis, 2007
Temat postu: Eska
Eska masz jak najbardziej racje.Jak narazie mam 1100 PLN czyli albo s6500fd albo s3 is ale poważnie rozważamy z szanowną moją połówką dolożenie ciut i w Rzeszowie wygląda cenowo i co mi zaproponowano mniej wiecej tak:1444 PLN s5 is a 1649 PLN s9600.Zobacze może mały kredycik ale co z tego jak moge pomacać s3 is,s5 is,panią Krysie ze stoiska obok a Fuji żadnego bo ni ma.Zeby tak moja teściowa znikła jak Fuji z Rzeszowa toby było coś
eska - Sob 03 Lis, 2007

Rozumiem ludzi, którzy wolą dłużej na coś pozbierać i kupić coś lepszego - sam tak robie. Ale o ile Canon S5 jest bardzo dobrym aparatem, o tyle różnica pomiędzy nim a jego poprzednikiem nie jest warta dodatkowych kilkuset złotych, chyba że masz zamiar dokupić po jakimś czasie lampę błyskową.

p.s.
Chcesz upić ten aparat teściowej i wysłać ja w plener na Roztocze?? ;-)

konrad

tomaszek71 - Sob 03 Lis, 2007
Temat postu: Eska
Eska no co Ty?Ją na Roztocze to na bank tylko tam fajny zalew jest to i z kamieniem u szyi.A tak na serio to gdzie jest lepsza optyka?W Canonie czy w Fuji?
atibor - Sob 03 Lis, 2007

Ja miałem 6500 i byłem bardzo zadowolony. Kolorystyka jak i szczegóły w cieniach przy ostrym słońcu powalają. ;-)
Kolory są bardzo ładnie nasycone ale nie przesadzone - kolor skóry, czerwony i niebieski idealny. Niebo przy ostrym słońcu jest niebieskie i nie przepalone ;-)
Polecam, będziesz zadowolony. Tylko jedna uwaga fujik nie jest do pracy na auto, przy auto zdjęcia wychodzą dość kiepskie. Na pewnym forum jest ok 140 stron ze zdjęciami - jakość powala. (cyber...)

eska - Sob 03 Lis, 2007

nie testowałem wyższych modeli fuji (6500 czy 9600) wiec nic nie powiem na temat ich optyki.

konrad

tomaszek71 - Sob 03 Lis, 2007
Temat postu: test
na optycznych.pl canona czytałem i że tak powiem nie przemówił do mnie.A co do wyjazdu szykuje się Polonina Wetlińska tylko czekamy na w miare pogode.Mówiąc brutalnie bieszczady jesienią to jest to
tomaszek71 - Sob 03 Lis, 2007
Temat postu: Atibor
Atibor już zaraz oglądam zdjęcia ale z tego co pamiętam to już je oglądałem.Wszystko zmierza do zamówienia albo s6500fd albo s9600 (zależy od kasiury)
atibor - Nie 04 Lis, 2007

Jakbym teraz kupował to 9600, ze względu na stopkę, wizjer i pokrętlo. Lampa z odchylanym palnikiem za 50-60,- załatwia sprawę w pomieszczeniach (iso, kiepska lampa wbudowana - jak wszystkie).

Jakbym miał 9600 to nie wiem czy tak szybko zmieniłbym aparat ;-)

Najlepszym aparatem byłby 9600 z matrycą z 6500 ;-)

tomaszek71 - Wto 06 Lis, 2007
Temat postu: no i
no i przyszedł s6500fd.Po zrobieniu dwóch zdjęć w sklepie (dzięki Bogu że tam i przed płaceniem) padła matryca.Objaw podobny o jakim piszą użytkownicy na innym forum.Jak dla mnie to dyskfalifikacja aparatu i przede wszystkim firmy.Z postów i mojego przypadku wynika że do Polski trafiła wadliwa seria tychże aparatów.Chyba sie decyduje na s5 is
sluuurp - Wto 06 Lis, 2007

Bo Fuji ma matrycę z Desy chyba. Zdjęcia wychodzą z jakąś kaszą, nie mam tu na myśli szumu. Myślę, że to żadna wadliwa seria, ten typ tak ma. Nie wspomnę już o braku polskiego menu. Totalne olewanie Polskiego klienta.
maziek - Wto 06 Lis, 2007

Rozważ S3 plus dostepne w sieci softy odblokowujące ukryte pozycje w menu i funkcje jak zebra mode itd.
tomaszek71 - Wto 06 Lis, 2007

Jak najbardziej rozważam tylko ze np. od jutra w fotojokerze s5 is jest za 1399 a is3 is za 1244.To jest tylko i aż 150 PLN.No i wyskoczyli z cena Nikona D40 - 1680 PLN.Może jednak dopłacić do Nikona?Co myslicie?
maziek - Wto 06 Lis, 2007

Jesli pamiętam to S3 ma zdjęcia poklatkowe a S5 nie i te softowe udogodnienia http://optyczne.pl/671-no...ch_Canona..html nie zadziałaja na S5, bo ma nowszy procesor. Z różnych głosów wynika, że że prócz rozdzielczości matrycy nie ma w nim niczego lepszego, a ta rozdzielczość nie jest w pełni wykorzystana (patrz testy). Poza tym w momencie, kiedy zastanawiałem się nad kupnem S5 było głośno o częstych problemach z podzespołem, który wyczuwa orientację S5 i ponoć często to nawalało (poszukaj w sieci).

Nikona sobie daruj, bo z obiektywem kitowym będziesz miał mały zakres zuma, a z racji że obiektyw kitowy to nie odczujesz specjalnej różnicy w jakości zdjęć. Oczywiście Nikon wykaże bezdyskusyjną przewagę w jakości obrazu powyżej ISO 100. Ale nie będziesz miał celowania przez ekranik (tym bardziej uchylny), ważył będzie dwa razy więcej, nie będziesz miał filmików itd. Jak lustrzanka to widzi mi się, że bez 5 tysięcy ani przystąp. Ja akurat rzeźbię w zakupie lustrzanki to coś wiem o za i przeciw. Ktoś mądry tu powiedział, że kupując lustrzankę, kupujesz system a nie aparat. Skarbonka bez dna.

eska - Wto 06 Lis, 2007

W ciągu ostatnich tygodni cena Canona S5 znacząco spadła i różnica pomiędzy nim a S3 wynosi już zazwyczaj 100 - 150 zł. Mimo to uważam, że S3 jest ciągle atrakcyjnym aparatem, głównie ze względu na matrycę (mniej pikseli niż w S5 a rozmiary sensora te same) no i wspominany tryb zdjęć poklatkowych, który mi osobiście mi przypadł du gustu.

Z drugiej jednak strony, jeżeli ktoś posiada już lustrzankę Canona lub planuje z czasem rozbudowę swojego arsenału to S5 prezentuje się atrakcyjne ze względu na gorącą stopkę. Z czasem każdy dokupuje zewnętrzną lampę błyskową a nie zawsze chce się brać torbę z DSLRem i kompletem szkieł. Wtedy taki S5 z lampą to uniwersalny zestawik na fotki rodzinne, wakacyjne, nawet proste reportaże.

Jak zawsze, przed zakupem, trzeba sobie wszystko dokładnie przemyśleć :-)

konrad

tomaszek71 - Wto 06 Lis, 2007

Eska myśle,myśle i kurde siwe włosy powoli zaczynam mieć.Moi jak narazie faworyci:s3-s5 is,nie bijcie ale fz-50.Czy ten panasonic rzeczywiście tak szumi?No i pytanie do Eski.Obydwa aparaty mają swoje testy na optycznych.Co byś wziął z tych 3 aparatów?Panas ma chyba większą matrycę ale o co chodzi z tymi szumami?
eska - Wto 06 Lis, 2007

Porównaj przykładowe zdjęcia (nawet przy niskich ISO) z panasonica i z canona. Fotki z FZ-50 wyglądają jakby były malowane pastelami - jest to efekt agresywnego odszumiania a potem wygładzania. Jak się taka fotkę w pełnej rozdzielczości wydrukuje w formacie np. 18x13 cm to tego nie będzie widać, ale jak będziesz chciał z całego kadru zrobić wycinek i jako 1:1 umieścić go na jakiejś stronie czy wtedy wydrukować, to zauważysz utratę jakości.

Z drugiej strony S3/S5 mają mniejsze matryce, więc i mniejsza możliwość "cropowania".

FZ-50 ma świetny obiektyw i bardzo przyjemnie się w nim zmienia ogniskową czy nastawia manualnie ostrość. Z drugiej strony S3/S5 mają świetny tryb wideo (super jakość obrazu + dźwięk stereo o naprawdę dobrej jakości). Takich przykładów można mnożyć więcej.

Tak na prawdę najlepiej pójść do sklepu i pomacać dokładnie oba aparaty, poprosić sprzedawce o baterie i kartę pamięci i zrobić parę przykładowych fotek i wybrać ten aparat, który Ci najbardziej będzie pasował i spełniał Twoje wymagania.

Wybór nie jest łatwy, wiem o tym, ale warto chwilę na to poświęcić.

konrad

atibor - Wto 06 Lis, 2007

To rzeczywiście szok. ja miałem ten aparat ponad pół roku i nic się z nim nie działo. Zrobiłem nim ponad 5000 zdjęć. Sprzedałem go znajomemu i on juz pstryknął nim 2000. Dziwna sprawa.
tomaszek71 - Wto 06 Lis, 2007

Hmm na robieniu filmów mi nie zależy bo od tego moja małżonka bedzie "dźwigać" kamere.S5 IS czy FZ50?Jutro pogonie i popatrze co i jak.Termin sie zbliża bo dziadki sie fotek "wnusi" domagają i trzeba wysłać.
atibor - Sro 07 Lis, 2007

Jak patrzysz na te dwa to popatrz na FZ18.

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz18/
http://www.dpreview.com/reviews/canons5is/
http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz50/

http://www.dcresource.com/reviews/cameraList.php - klikaj na R

tomaszek71 - Sro 07 Lis, 2007

No i na placu boju zostały dwa aparaty.Po konsultacjach z szanowną małżonką potrzebujemy też w miare dobrego trybu auto bo żona na fotografowaniu sie zna tak jak na zarysowaniu samochodu-ups to umie robić perfekcyjnie.Na fotografowaniu nie zna sie wcale wieć s5 is czy fz-18?Aparat nie może byc duży bo moja Pani nie bedzie nosic kloca a jest częściej z dzieckiem
sluuurp - Sro 07 Lis, 2007

FZ18 robi zadziwiająco dobre fotki w trybie auto. Miałem Canona A620 ten to robił tragiczne w auto, wiec mam porównanie.
michal1984 - Sro 07 Lis, 2007

Jak w s5 wygląda sprawa optyki gdyż dużo jest opinii o błędach obiektywu i naprawie przez serwis za ponad 400 zł nawet gdy stanie się to podczas gwarancji.
tomaszek71 - Sro 07 Lis, 2007

A ja jednaknie przekreśliłem fuji 6500.Mówiąc prosto wziąłem dzisiaj jeszcze raz drugi egzemplarz.Trzymajcie kciuki za "sprawnosć" aparatu:)
cobra74 - Wto 13 Lis, 2007

Witam, podepnę się pod temat by nie zaśmiecać forum, interesuje mnie w s5 is tryb wideo. O jakiej maksymalnej pojemności karty obsługuje podczas nagrywania i czy strawi SDHC o pojemności 4-8 GB?
eska - Wto 13 Lis, 2007

Producent zapewnia, że jest zgodny ze standardem SDHC, więc poszedłbym w tą stronę. Jeśli chcesz w miarę wygodnie kręcić klipy (nie ograniczać się zbytni do kilkusekundowych nagrań) to karta 4 GB jest wg mnie minimum.

Konrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group