forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Sony A350 na DPreview.com-skutecznosc stabilizacji 1.3-1.6EV

mszczyrek - Sob 07 Cze, 2008
Temat postu: Sony A350 na DPreview.com-skutecznosc stabilizacji 1.3-1.6EV
To tak w temacie skutecznosci stabilizacji w body... I jeszcze poprawke na PR Sony i optymizm Dpreview trzeba wziac;)

EDIT:
Wlasnie sprawdzilem i pokrywa sie to idealnie z wynikiem testu Optyczne.pl: 1.3 +/-03 EV

[ Dodano: Sob 07 Cze, 2008 15:05 ]
Rozbroilo mnie jedno z ostatnich zdan w podsumowaniu:

"will totally satisfy users who aren't familiar with what the best modern DSLRs are capable of"

:lol: :lol: :lol:

palindrom - Sob 07 Cze, 2008

"will totally satisfy users who aren't familiar with what the best modern DSLRs are capable of" :mrgreen: ROTFL

Aparat stworzony do live view. Nie wydaje mi się żeby tam była przyszłość lustrzanek.
Nie rozumiem również tego, że ustawienie dowolnego profilu ICC narzuca przestrzeń sRGB.

Hmmm... Chyba wolałbym A300. Gdyby chociaż przerzucili się na CMOS...

P_M_ - Sob 07 Cze, 2008
Temat postu: Re: Sony A350 na DPreview.com-skutecznosc stabilizacji 1.3-1
mszczyrek napisał/a:
To tak w temacie skutecznosci stabilizacji w body... I jeszcze poprawke na PR Sony i optymizm Dpreview trzeba wziac;)
Raczej obiektywizm/profesjonalizm. Optymizm to na fotopolis, bo to ich specjalnoscia jest odnywajdywanie zalet w kompletnym niewypale.
Oni natomiast o stabilizacji w a350 napisali "Super Steady Shot pozwala na utrzymanie z ręki czasów rzędu 1/15, 1/10 s przy ekwiwalencie ogniskowej wynoszącym 150 mm". Wyglada niezle...

Cytat:

EDIT:
Wlasnie sprawdzilem i pokrywa sie to idealnie z wynikiem testu Optyczne.pl: 1.3 +/-03 EV

[ Dodano: Sob 07 Cze, 2008 15:05 ]
Rozbroilo mnie jedno z ostatnich zdan w podsumowaniu:

"will totally satisfy users who aren't familiar with what the best modern DSLRs are capable of"

:lol: :lol: :lol:

Zgodnosc wynikow z kilku zrodel pozwala domniemywac, ze wyniki sa prawdziwe, co raczej smuci, bo trochu szkoda mi posiadaczy tych aparatow. Sony nigdy nie powazalem i raczej mi to nie grozi. W zasadzie kamery video maja ciekawe, acz cholernie drogie, co sprawia, ze sa dla mnie nieatrakcyjne. Cena i przewaga optyki canona powoduje, ze w przyszlym tygodniu kupuje vixie HF10 lub HF100.

Podsumowanie recenzji na dpreview spowodowalo, ze oplulem sie sokiem z pomaranczy (na szczescie sie wypralo ladnie). Sadzac po tonie komentarza przypuszczam, ze jego autor zapatruje sie na sony podobnie, jak i ja. Firma nastawia sie na marketing i dojenie klienta, a nie na jakosc. Przykre.

fafniak - Sob 07 Cze, 2008

P_M_ napisał/a:
W zasadzie kamery video maja ciekawe, acz cholernie drogie, co sprawia, ze sa dla mnie nieatrakcyjne. Cena i przewaga optyki canona powoduje, ze w przyszlym tygodniu kupuje vixie HF10 lub HF100.
- zapomniales dodac ze ew. w segemncie amatorskim....w segmencie profi maj bardzo dobre kamery a optyka canona ustepuje np. optyce fujinon-a....
Bawia mnie takie teksty:
P_M_ napisał/a:
bo trochu szkoda mi posiadaczy tych aparatow

P_M_ - Sob 07 Cze, 2008

fafniak napisał/a:
P_M_ napisał/a:
W zasadzie kamery video maja ciekawe, acz cholernie drogie, co sprawia, ze sa dla mnie nieatrakcyjne. Cena i przewaga optyki canona powoduje, ze w przyszlym tygodniu kupuje vixie HF10 lub HF100.
- zapomniales dodac ze ew. w segemncie amatorskim....w segmencie profi maj bardzo dobre kamery a optyka canona ustepuje np. optyce fujinon-a....

Nie interesuje mnie segment profi. Powiedz, co ja mialbym robic z taka kamera? Konkurencje Wajdzie? Wlasna telewizje otworzyc?
BTW. fujinon to chyba nie sony, a o tej marce mowa. Oni raczej podkupili nieco tamrona (tylko plotka?) i pewnie dlatego ten powoli schodzi na psy.

dranio - Sob 07 Cze, 2008
Temat postu: Re: Sony A350 na DPreview.com-skutecznosc stabilizacji 1.3-1
P_M_ napisał/a:

Zgodnosc wynikow z kilku zrodel pozwala domniemywac, ze wyniki sa prawdziwe, co raczej smuci, bo trochu szkoda mi posiadaczy tych aparatow.


Czy w związku z tym, jeśli kupię sobie A350, to w ramach rekompensaty mogę od Ciebie oczekiwać czegoś konkretnego, czy tylko będziesz się dowartościowywać na wyniosłym współczuciu?
Mi na przykład nie szkoda posiadaczy jakichkolwiek aparatów, samochodów, czy czego tam jeszcze. Ich pieniądze, ich decyzja, ich radość, czy też problemy.

dranio

P_M_ - Sob 07 Cze, 2008
Temat postu: Re: Sony A350 na DPreview.com-skutecznosc stabilizacji 1.3-1
dranio napisał/a:
P_M_ napisał/a:

Zgodnosc wynikow z kilku zrodel pozwala domniemywac, ze wyniki sa prawdziwe, co raczej smuci, bo trochu szkoda mi posiadaczy tych aparatow.


Czy w związku z tym, jeśli kupię sobie A350, to w ramach rekompensaty mogę od Ciebie oczekiwać czegoś konkretnego, czy tylko będziesz się dowartościowywać na wyniosłym współczuciu?
Mi na przykład nie szkoda posiadaczy jakichkolwiek aparatów, samochodów, czy czego tam jeszcze. Ich pieniądze, ich decyzja, ich radość, czy też problemy.

dranio

Jak zapytasz, czy warto ten aparat kupic, to ci odpowiem, ze nie. A za swoja nieswiadomosc, czy co tam jeszcze, kazdy placi sam, bo to jego wybor. Kazdy ma prawo dokonywania wyborow podobnie, jak i do wyrazania wlasnych opinii, tylko musi sie liczyc z konsekwencjami. Dlatego dodalem slowko "troche".

fafniak - Sob 07 Cze, 2008

P_M_ napisał/a:
Nie interesuje mnie segment profi
- z tego co czytam - naszczescie
P_M_ napisał/a:
Powiedz, co ja mialbym robic z taka kamera?
- jest dosc duzo mozliwosci - zapewniam cie i nie na zasadzie :
P_M_ napisał/a:
Konkurencje Wajdzie? Wlasna telewizje otworzyc?
- to raczej smieszne jest
P_M_ napisał/a:
BTW. fujinon to chyba nie sony, a o tej marce mowa
- no coz - razem tworza bardzo sprawne i dobre narzedzie.
P_M_ napisał/a:
Oni raczej podkupili nieco tamrona (tylko plotka?) i pewnie dlatego ten powoli schodzi na psy.
fascynujace....
P_M_ napisał/a:
Jak zapytasz, czy warto ten aparat kupic
- wedlug ciebei to wlasciwe pytanie?
edip - Nie 08 Cze, 2008

[/quote]
Nie interesuje mnie segment profi. Powiedz, co ja mialbym robic z taka kamera? Konkurencje Wajdzie? Wlasna telewizje otworzyc?
BTW. fujinon to chyba nie sony, a o tej marce mowa. Oni raczej podkupili nieco tamrona (tylko plotka?) i pewnie dlatego ten powoli schodzi na psy.[/quote]
po co taka kamera?? wystarczy kupic kamere HD sony za cene 3,5tysiaka. obiektyw CZ i jakos jak na amatorska kamere powala na nogi. oczywiscie jak sie ma tv na ktorym to widac :)
swoja droga alergia na sony jest zabawna :mrgreen: no bo aparaty porownuje sie bardzo czesto do sprzetu polprofi a owe 200 i 3x0 sa typowo amatorskie....a jak kamery okazuja sie naprawde zaskakujaco dobre to pada zdanie: to nie dla mnie bo to profi mnie to nie potrzebne:) wiekszosci tych co foca DLA wlasniej przyjemnosci nie straszne sa szumy przy wysokim iso, nie potrzebuja obiektywow 5razy drozsze od puszki czy szybkosci zdjec Hamiltona w wczorajszych kwalifikacjach :twisted: hehe... sony w aparatach sie rozwija i to wida na przestrzeni owych kilku lat. nie mozna powiedziec ze na tym co jest zakoncza, i ze ZAL jest tych co kupili sony, bo sa ciemni i tacy jacych niedouczeni. po prostu biedaczki.
a moze to wystarcza takiemu fotografowi... ja znam niedomagania mojego systemu i wkurza mnie to czasem :) ale ciekawie mnie ktorego fotografa nie wkurza cos w jego systemie :D no chyba ze slepo jest w niego zapatrzony miloscia typowo cielęcą.
pozdrawiam w dniu mojego zawalu po meczu Polska - Niemcy :lol: :mrgreen:

MM - Nie 08 Cze, 2008

Jako człowiek mający kontakt z kamerami napiszę, że Sony jest tutaj (kamery z wyższej półki) bardzo cenione i wytwarza bardzo dobre produkty. Często lepsze niż kamery Canona. Niektóre modele są "nie do zajechania".
P_M_ - Nie 08 Cze, 2008

MM napisał/a:
Jako człowiek mający kontakt z kamerami napiszę, że Sony jest tutaj (kamery z wyższej półki) bardzo cenione i wytwarza bardzo dobre produkty. Często lepsze niż kamery Canona. Niektóre modele są "nie do zajechania".

To tez wiem. Szkoda tylko, ze reszta ich produktow nie ma takiej renomy, albo zeby chociaz jakosc byla adekwatna do ceny. :(

edip - Nie 08 Cze, 2008

reszta produktow?? hmmm... wsrod konsol PS3 to potega. ktorej inne konsole mocy obliczeniowej moga pozazdroscic. coz gry pod nia sa drogie jak na nasze warunki ale konsolka cichutka, zgrabniutka i bez Xboxowego zawieszania sie. tak wiec jest przynajmniej jeszcze jeden produkt sony bardzo dobry wrecz nie majacy zbytniej konkurencji co do mocy obliczeniowej.komp o podobnych parametrach do gier musialby kosztowac jakies 5-7tysiakow. co dziwne...konsola ma procesor 6 rdzeniowy a tylko 5 rdzeni jest PROGRAMOWO wlaczonych i aktywnych. a cena 1400 zeta jest naprawde do przyjecia za konsole z wifi dekoderem DOLBY i odtwarzacem BL i FULL HD obrazem, zdjecia na niej przeglada sie wprost FANTASTYCZNIE robi takie prezentacjie w locie podkladajac jakakolwiek muze ze patrzac na Tv nic innego w TV nie ciekawi czlowieka.....swoja droga...to Blue Ray to tez patent SONY.... :twisted: wiec rzeczywiscie "reszta produktow" nie ma takiej renomy i jakosc nie adekwatna do ceny :mrgreen:
poszukuej kropelek na serce na 20.... :twisted:

RB - Nie 08 Cze, 2008

P_M_ napisał/a:

To tez wiem. Szkoda tylko, ze reszta ich produktow nie ma takiej renomy, albo zeby chociaz jakosc byla adekwatna do ceny. :(


:lol: :lol: :lol:
Czy Waść jednak nie za bardzo generalizuje? Szczególnie zta renomą? Popytac ludzi (najlepiej niezwiązanych z fotografia) o Sony... Raczej to jest jednak uznawane za nieźle renomowana marke....

fafniak - Nie 08 Cze, 2008

MM napisał/a:
Niektóre modele są "nie do zajechania".
WSZYSTKO jest do zajechania zapewniam cie - na kamerach pracuje praktycznie codziennie
MichalP - Nie 08 Cze, 2008

edip napisał/a:
reszta produktow?? hmmm... wsrod konsol PS3 to potega. ktorej inne konsole mocy obliczeniowej moga pozazdroscic. coz gry pod nia sa drogie jak na nasze warunki ale konsolka cichutka, zgrabniutka i bez Xboxowego zawieszania sie. tak wiec jest przynajmniej jeszcze jeden produkt sony bardzo dobry wrecz nie majacy zbytniej konkurencji co do mocy obliczeniowej.komp o podobnych parametrach do gier musialby kosztowac jakies 5-7tysiakow. co dziwne...konsola ma procesor 6 rdzeniowy a tylko 5 rdzeni jest PROGRAMOWO wlaczonych i aktywnych. a cena 1400 zeta jest naprawde do przyjecia za konsole z wifi dekoderem DOLBY i odtwarzacem BL i FULL HD obrazem, zdjecia na niej przeglada sie wprost FANTASTYCZNIE robi takie prezentacjie w locie podkladajac jakakolwiek muze ze patrzac na Tv nic innego w TV nie ciekawi czlowieka.....swoja droga...to Blue Ray to tez patent SONY.... :twisted: wiec rzeczywiscie "reszta produktow" nie ma takiej renomy i jakosc nie adekwatna do ceny :mrgreen:
poszukuej kropelek na serce na 20.... :twisted:


Owszem zgodzę się, że PS3 to konsolowa potega, ale jako odtwarzacz już niekoniecznie. Sony niestety zrezygnowało ze standardowych wyjśc audio (co wg mnie zakrawa na spalenie projektantów na stosie). Aby skorzystać z dźwięku powyżej zestawu 2.0 należy mieć wzmacniacz z wejściem cyfrowym/optycznym dla 5.1 (bądź HDMI dla 7.1)

MM - Nie 08 Cze, 2008

fafniak napisał/a:
MM napisał/a:
Niektóre modele są "nie do zajechania".
WSZYSTKO jest do zajechania zapewniam cie - na kamerach pracuje praktycznie codziennie


Chyba każdy wie co w praktyce oznacza "nie do zajechania". Oznacza bardzo dużą niezawodność. Ja z kamerami pracuję kilkanaście lat, na szczęście aparaty powoli je wypierają. Choć tej termowizyjnej raczej nie wyprą :razz:

edip - Pon 09 Cze, 2008

chyba do takiego sprzetu warto miec dobry wzmacniacz...wiem ze to spory wowczas wydatek ale po co mi dobry odtwarzacz z super dzwiekiem jesli bede go chcial posluchac w 2.0....wystarczy wowczas pierwsza lepsza manta czy cos podobnego.dyski i filmy BL naprawde dobrze sie oglada na sprzecie HD i najlepiej fullHD a co do wyjsc...ani troche mi to nie przeszkadza ze nie ma tych starszej generacji... wieza je obsluguje...do kompa moge sobie podlaczyc jakie chce... nie widze potrzeby by robic cos w rodzaju kroku wstecz w tak nowoczesnej konstrukcji jaka jest na dzien dzisiejszy PS3 :wink:

[ Dodano: Pon 09 Cze, 2008 00:30 ]
MichalP napisał/a:
Owszem zgodzę się, że PS3 to konsolowa potega, ale jako odtwarzacz już niekoniecznie

ja nie pisalem ze to potega jako odtwarzacz:) jest to funkcja przy okazji!to jest przede wszystkim KONSOLA i sluzy do grania :)

fafniak - Pon 09 Cze, 2008

MM napisał/a:
Ja z kamerami pracuję kilkanaście lat, na szczęście aparaty powoli je wypierają
- ale o czym ty piszesz? :shock: Twierdzisz ze aparaty wypra kamery telewizyjne???? :mrgreen: Niby jakim cudem?
(chyba ze chodzi ci o to ze aparaty staja sie dla ciebie coraz czestszym narzedziem w przeciwienstwie do kamery)

MM - Pon 09 Cze, 2008

Fafniak, odnośnie kamer mam oczywiście na względzie swoją zawodową działkę. Nie wyprą tylko tych kamer które na kamery nie wyglądają :wink:
Dax - Pon 21 Lip, 2008
Temat postu: Re: Sony A350 na DPreview.com-skutecznosc stabilizacji 1.3-1
P_M_ napisał/a:

Oni natomiast o stabilizacji w a350 napisali "Super Steady Shot pozwala na utrzymanie z ręki czasów rzędu 1/15, 1/10 s przy ekwiwalencie ogniskowej wynoszącym 150 mm". Wyglada niezle...


Nie wiem czy 200, 300 i 350 mają taką samą stabilizację, ale mogę potwierdzić, że z lekkim szkłem 1/10 czy 1/8 można spokojnie utrzymać. z 1300gramową sigmą 135-400 udawało mi się utrzymać tak do 1/30 przy 400mm (ale ta ogniskowa i tak była niezbyt użyteczna).

Co prawda muszę dodać, że mam na tyle spokojne dłonie, że kompaktem DSC-S85 bez problemu trzymałem także zdjęcia 0,8s, a jak się mocno uparłem to i dłuższe.

goltar - Pon 21 Lip, 2008

Dax napisał/a:
z 1300gramową sigmą 135-400 udawało mi się utrzymać tak do 1/30 przy 400mm
Jedno zdjęcie na 100 ? :wink: A tak poważniej i z ciekawości, masz jakieś przykładowe zdjęcie z takimi parametrami ?
Dax - Wto 22 Lip, 2008

myślę, że jakieś 50%
dwa na szybko:
http://dax.e12.pl/DSC03347.JPG
http://dax.e12.pl/DSC03348.JPG
Nie są idealne, ale podobne jakością do innych robionych w lepszych warunkach z krótszymi czasami tym szkłem na 400mm
Ta jarzębina jest jeszcze na 2 innych zdjęciach (inne przysłony) i 1/25 troszkę poruszona, a 1/50 bardzo poruszona.

Znalazłem jeszcze sekwencję testową gdzie są czasy 1/10 1/25 1/30 (ogniskowa 300mm) i nie pamiętam czy te były ze statywu czy nie - ujęcia następują po sobie i różnią się przesunięciami kadru za bardzo jak na statyw, ale z drugiej strony każde jedno jest ostre (uprzedzam purystów: jak na standardy moich testów)... a nie pamiętam... nie mam też już tego szkła aby powtórzyć test.

Wujek_Pstrykacz - Wto 22 Lip, 2008

Kolego Dax Zartujesz z nas sobie. Przecież to pierwsze zdjęcie jest całe nieostre - poruszone. A drugiego nie ma wcale, ale jak ma być takie jak pierwsze to daruj sobie pokazywania go.
Dax - Wto 22 Lip, 2008

Żartem była jakość obrazu tej sigmy przy 400mm. Lepszych zdjęć nie było nawet ze statywu. Cieszę się tylko, że najpierw to szkło wypożyczyłem, a nie kupiłem...
Jutro wrzucę gdzieś te zdjęcia z mniejszej ogniskowej.

BTW nie zaliczam tego zdjęcia do poruszonych, ale nieostrych (można tak rozróżniać?).
ale ja się pewnie nie znam.

jaad75 - Wto 22 Lip, 2008

Nie chciałbym oglądać zdjeć, które zaliczasz do poruszonych... :razz:
MC - Wto 22 Lip, 2008

Zdjecie jest fatalne. I mam pewne watpliwosci czy jest to tylko wina szkla. Przy czasie 1/25s na 400mm stabilizacja nie da rady.
Dax - Wto 22 Lip, 2008

no dobra... popowiększałem sobie i zdjecie jest fatalne, przejrzałem też resztę i faktycznie z terenu nie mam do publikacji lepszych zdjęć o takich czasach - generalnie jest ich tylko kilka sztuk na kilkaset zrobionych, a trzymam wszystkie testy.

znalazlem za to kilkanaście z wieczornego testowania 4setki w domu.
ponieważ jest tego sporo bajtów (trzeba zobaczyć całe sekwencje żeby uwierzyć że to nie ze statywu) to muszę znaleźć inne sieciowe składowisko bo poprzednia lokalizacja nie lubi przyjmować dużych plików.

[ Dodano: Wto 22 Lip, 2008 15:59 ]
Dla odważnych przygotowałem 55 zdjęć, które pokazują maksymalne możliwości stabilizacji zestawu a200+sigma135400+Dax (wybrałem te robione bez statywu i te na które dostałem zgodę "obiektów" - to znaczy na część nie dostałem).

Ponieważ wiekszość jest zaszumionych (jak to sony w kiepskim oświetleniu...) i poruszonych (bo to tylko SSS z długa lufą...) to nie będę podawał linku tutaj, tylko na priva wyślę zainteresowanym (masochistom). Bo większość i tak bedzie oglądała je z obrzydzeniem więc po co?


:razz: Może uda się zniechęcić inkwizycję... :wink:

Fitness Planet - Czw 07 Sie, 2008

Witam po urlopie zdjęcie z 400konnej motorówki 75 km/h na stojaka robione :mrgreen:

to jeśli mowa o stabilizacji :wink:

[ Dodano: Czw 07 Sie, 2008 21:25 ]
A jedną ręką sie trzymałem ,było strasznie szybko :shock:

[ Dodano: Czw 07 Sie, 2008 21:35 ]
to przy 40 km/h moto4
ps: polecam ten osrodek jest super

Arek - Czw 07 Sie, 2008

A jakie były czasy ekspozycji? Bo widzę otwartą przestrzeń, pełne słońce i krótką ogniskową. Myślę, że takie same fotki zrobiłby aparat bez stabilizacji...
Monastor - Czw 07 Sie, 2008

Fitness Planet, a jak się nazywała ta łajba?

Mam zdjęcia z bardzo podobnej jednostki, z Zalewu Szczecińskiego i z Bałtyku, skakanie na falach, wiatr 5-tka. Pogoda podobna, szara przyciemniająca połówka na obiektywie. Żaden stabilizator tu nie potrzebny ;-)

Rizzo - Pią 08 Sie, 2008

Jak tam się udał wypad nowobogackiej awangardy?
Fitness Planet - Pią 08 Sie, 2008

Super ośrodek :mrgreen: ... Daje mu 5 gwiazdek . Powiem tak Ognisty Ptak jest obiektem gdzie naprawdę sie wypoczywa . Ma jeden minus ceny masakryczne :???: .
np: 1 godz. taką motorówką 400zł :neutral:
Co do zdjeć jeśli stwierdzacie że stabilizacja jest tu zbędna to OK , ja sie dopiero uczę . :mrgreen:

MichalP - Pią 08 Sie, 2008

Hehe za 400 zł to ja jadę do Czech koło Śnieżki i mam trzy noclegi w pensjonacie, śniadania i obiadokolacje, parking i basen. I to na dwie osoby :razz:
Fitness Planet - Pią 08 Sie, 2008

OK :mrgreen: też fajnie jak miałem 20 lat też tak jeżdziłem :razz:

http://www.ognistyptak.pl/

MichalP - Pią 08 Sie, 2008

20 lat to ja miałem 13 lat temu :razz: Obecnie każdy grosz się liczy bo w styczniu ślub :cool:
Rizzo - Pią 08 Sie, 2008

Do czech to ja mam za darmo :mrgreen:
Fitness Planet - Pią 08 Sie, 2008

super to sie zabiorę :mrgreen:
josephe_sk8 - Nie 07 Wrz, 2008

hej, potrzebuje pomoc odnosnie sony a350, czy moge na kogos z was liczyc chodzi tu bardziej o uzytkowanie.
Rizzo - Nie 07 Wrz, 2008

Pytaj waść
josephe_sk8 - Pon 08 Wrz, 2008

Wiem,ze to dosyc smieszne pytanie (glupio mi nawet o to pytac) lecz nie moge znalezc opcji B/W (czarno-bialego zdjecia). Czy mozesz mi odpowiedziec?
MC - Pon 08 Wrz, 2008

A nie lepiej zdjecie przerobic na b/w w programie graficznym? Efekty beda lepsze.
Rizzo - Pon 08 Wrz, 2008

Wchodzisz w menu, wybierasz Strefa Twórcza i tam masz do wyboru tryb czarno biały
josephe_sk8 - Pon 08 Wrz, 2008

dziekuje

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group