forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - A700-moje pierwsze wrazenia

MC - Sro 05 Gru, 2007
Temat postu: A700-moje pierwsze wrazenia
Po przesiadce z A100. Roznica dla mnie kolosalna. Przede wszystkim sama pucha jest ciezsza, troche wieksza i wyglada solidniej (ponoc ze stopu magnezowego wewnatrz). Ale zaczne od poczatku...
Kupilem zestaw A700Z czyli z malo kitowym Carlem Zeissem 16-80. W pudelku oprocz standardow znalazlem tez pilota do zdalnego wyzwalania (bezprzewodowy). Do obiektywu dolaczony jest futeral z imitacji skory oraz sciereczka do czyszczenia ;-)
Przede wszystkim rzuca sie w oczy duzo wiekszy wyswietlacz (3cale) o wspanialej rozdzielczosci. Zrezygnowano z drugiego kola nastaw, umieszczono po prawej stronie 4 przyciski: drive, wb, iso i korekcja ekspozycji. Drugie kolo chyba byloby jednak lepsze, chociaz niewykluczone, ze to kwestia przyzwyczajenia.
Obok telewizora jest tez joystick zamiast wczesniejszego "kola". Dziala bardzo dobrze i jest wygodny.
Aparat swietnie lezy w rece (a na pewno w mojej), jakby byl wyprofilowany na zamowienie.
Z przodu tez novum-lampa wspomagajaca AF (w A100 czynila to lampa blyskowa, ale trzeba bylo ja samemu podniesc). Sprawdza sie w ciemnosciach (testowalem w lazience przy zgaszonym swietle ;-) )
Niestety UE nie zgodzila sie na czujnik dloni w uchwycie, ktory z sensorem przy wizjerze powodowalby uruchomienie AF. Szkoda, ale to akurat nie jest wina Sony.
W tej chwili wiecej napisac nie moge, ale jutro dopisze ;-)

Smola - Sro 05 Gru, 2007

No ale chyba szczesliwy ? :wink: Pewnie, ze tak.

Czyli najblizszy wieczor twoja kobieta spedza sama. Tak ? :D

A możesz jaśniej co to miałoby być z tym sensorem i czujnikiem dłoni ??

MC - Sro 05 Gru, 2007

Smola napisał/a:
No ale chyba szczesliwy ? :wink: Pewnie, ze tak.

Czyli najblizszy wieczor twoja kobieta spedza sama. Tak ? :D

A możesz jaśniej co to miałoby być z tym sensorem i czujnikiem dłoni ??


Malzonka w Slupsku, a ja w robocie, w Toruniu, wiec az tak tego nie odczuje. Poza tym tez lubi fotki porobic ;-)
Co do drugiego pytania, to juz wyjasniam. W A100 jest taki czujnik tuz pod wizjerem, ktorego uruchomienie powoduje, ze obiektyw zaczyna nastawiac ostrosc (niekoniecznie musi to byc oko, cokolwiek znajdzie sie blisko). Aby temu przeciwdzialac spece z Sony postanowili dodac drugi czujnik-tam, gdzie trzyma sie paluchy wskazujacy, srodkowy i serdeczny. Dopiero "zadzialanie" obu czujnikow powoduje wlaczenie AF. Niestety, jak sie okazalo, ten nowy czujnik zawiera w sobie slady niklu, ktory w UE jest zabroniony i w zwiazku z tym w calej UE w tym takze w Polsce pozostala tylko jego atrapa. Troche szkoda, ale trudno

Monastor - Sro 05 Gru, 2007

Czy takie rozwiązanie to czasem nie jest straszne marnowanie energii na działanie silnika AF?
Nie przeszkadza to w użytkowaniu? Między przyłożeniem oka a wycelowaniem w to, na co chce się ostrzyć mija trochę czasu. Czemu aparat od razu ma zaczynać ostrzenie kiedy spojrzy się w wizjer?

MC - Sro 05 Gru, 2007

Monastor napisał/a:
Czy takie rozwiązanie to czasem nie jest straszne marnowanie energii na działanie silnika AF?
Nie przeszkadza to w użytkowaniu? Między przyłożeniem oka a wycelowaniem w to, na co chce się ostrzyć mija trochę czasu. Czemu aparat od razu ma zaczynać ostrzenie kiedy spojrzy się w wizjer?


Owszem, troche energii na to idzie. Dlatego w menu mozna to wylaczyc.
W uzytkowaniu nie przeszkadza, a mi osobiscie nawet pomaga. Efekt jest taki, ze po spojrzeniu ostrosc jest juz prawie ustawiona, a ewentualne jej poprawienie to doslownie ulamek sekundy.

Smola - Sro 05 Gru, 2007

Dzieki za wyjasnienia. Dobrze zrobili, ze mozna ta opcje także wylaczyc. Nie wiem czy bylbym teraz przyzwyczajony by pracowac na czyms takim. Ale ma to swoj sens - moze byc pomocne.

Chcialbym miec same takie obiketywy KITOWE :) ( Ten Zeiss jest z serii tych recznie składanych ? )

P.S.

Ala ta Unia o nas dba. Ach... Czuje sie taki bezpieczny. :lol:

grendel - Sro 05 Gru, 2007

Ciekawy jestem jak bardzo ten Zeiss różni się od tego z R1? Poza światłem!

Wątpię co by Zeiss za 2500PLN był składany ręcznie. Musiałby swoje kosztować.

007areka - Sro 05 Gru, 2007

...gratuluje :)
rafid78 - Sro 05 Gru, 2007

przylaczam sie do gratulacji i czekam na wiecej wrazen z uzytkowania
5kbFlashMemory - Czw 06 Gru, 2007

MC napisał/a:

W uzytkowaniu nie przeszkadza, a mi osobiscie nawet pomaga.



Mam taki "bajer" w analogu Minolty 505si super - w ciągu wielu lat używania może ze 2 razy skorzystałem ...

MC - Czw 06 Gru, 2007

5kbFlashMemory napisał/a:
MC napisał/a:

W uzytkowaniu nie przeszkadza, a mi osobiscie nawet pomaga.



Mam taki "bajer" w analogu Minolty 505si super - w ciągu wielu lat używania może ze 2 razy skorzystałem ...


A ja korzystam praktycznie bez przerwy. Czesto jest tak, ze jak zdaze przylozyc oko do wizjera, naciskam spust do polowy i zapala sie tylko aktywne pole AF. Moze od czasow M505 poprawili dzialanie?

MC - Czw 06 Gru, 2007

grendel napisał/a:
Ciekawy jestem jak bardzo ten Zeiss różni się od tego z R1? Poza światłem!

Wątpię co by Zeiss za 2500PLN był składany ręcznie. Musiałby swoje kosztować.


Nie wiem czy jest skladany recznie. Faktem jest, ze dolaczyli kartke z jego nr seryjnym i podpisem "J. Koiko", ktory/ktora gwarantuje, ze wszystko z nim ok;-)

Arek - Czw 06 Gru, 2007

J. Koiko hmmm... brzmi niemiecko ;)
MC - Czw 06 Gru, 2007

Arek napisał/a:
J. Koiko hmmm... brzmi niemiecko ;)


Moze Jorg albo cos takiego :lol:

mcgyver - Czw 06 Gru, 2007

No dobrze, a może trochę konkretów - jak zdjęcia?? :wink:
MC - Czw 06 Gru, 2007

Wrazen ciag dalszy.
Bateria laduje sie ok.3h. Podczas uzytkowania aparatu na wyswietlaczu oprocz symbolu baterii z "kreseczkami" pojawia sie takze naladowanie w procentach. Podoba mi sie to rozwiazanie, bo dokladnie wiem ile mam jeszcze czasu az bateria padnie.
Praca lustra-od razu slychac roznice. Nie klapie tak glosno, a dzwiek jest raczej przyjemny. Podczas robienia zdjec seryjnych nawet nie zauwazylem, ze stuknelo ponad 20 ;-)
Uwaznie sprawdzilem dzialanie AF. Nie wiem czy to zasluga obiektywu czy body, ale dziala swietnie. Szybko i pewnie, a o to przeciez chodzi.
O czyszczeniu matrycy przy wlaczaniu aparatu nawet niewspominam...
Lampa blyskowa ma liczbe przewodnia 12 i w niewielkich pomieszczeniach wystarcza. Z firmowkami Sony oczywiscie mozliwa jest praca w trybie bezprzewodowym (jeszcze nie testowalem).
Trudno mi sie wypowiadac na temat balansu bieli, bo nie mam odpowiedniego programu, ale na ustawieniach Standard przy zarowkach nie ma wiekszego problemu.

MC - Czw 06 Gru, 2007

Co do samych zdjec.
Robie w jpg, wiec troche obawialem sie mydlanych fotek. Owszem, byl z tym troche problem, ale po zmianie firmware na 2 jest zdecydowana poprawa, na zdjeciu jest duzo szczegolow itp. Wyostrzanie mozna ustawic od -3 do 3. Domyslnie jest 0 i tak tez pozostawilem.
Szumy. Zakres ISO od 200 do 3200, mozna rozszerzyc od 100 do 6400. Do 1600 jest wg. mnie bardzo dobrze, dopiero powyzej zaczynaja przeszkadzac. Nie zmienia to jednak faktu, ze roznica jest olbrzymia w porownaniu do A100. Na 6400 szumy sa duze i szczegoly zanikaja, ale ta czulosc traktuje bardziej jako wyjscie awaryjne w sytuacji gdzie nie mozna uzyc lampy.
Zakres tonalny "na oko" tez jest lepszy. Nie ma az takich przepalen ani czarnych plam. Mozliwe, ze jest to rezultat Advanced DRO, ktore dziala duzo lepiej niz w A100 (tam ciezko bylo znalezc roznice).

MC - Czw 06 Gru, 2007

No i jeszcze kwestia wad ;-)
Nie moge napisac, ze nie ma bo wyjde na tego, co nie moze w Mediamarkt kupowac...
Jak dla mnie ogolna wada systemu jest problem ze szklami. Praktycznie brak jest obiektywow SSM, a te ktore sa kosztuja majatek. Ponoc w nastepnym roku ma sie to zmienic. Na swojego Zeissa nie moge jednak pod tym wzgledem zbytnio marudzic, bo chodzi duzo ciszej i szybciej od kita.
Moze przydaloby sie drugie kolo nastaw, ale joystick tez mi sie podoba i bardzo ulatwia zmiane ustawien.
Aparat nie ma podgladu na zywo. Dla niektorych to wada. Mi jest to zupelnie obojetne, poniewaz malo jest sytuacji w ktorych by mi sie przydalo (podobnie jak odchylany ekran z E3).
Wiecej wad nie zauwazylem, ale posiadam go dopiero od wczoraj :P

Marian - Sob 08 Gru, 2007

Czy program do RAWów uruchomiłeś? Pytam bo piszesz, że używasz jpg, a miałbym pytania o ten program do rawów.
pdf100 - Sob 08 Gru, 2007

ach MC ty szczęściarzu...
ja jeszcze nie wiadomo ile będę zbierał
na K10D...

MC - Sob 08 Gru, 2007

Marian napisał/a:
Czy program do RAWów uruchomiłeś? Pytam bo piszesz, że używasz jpg, a miałbym pytania o ten program do rawów.


A jakie to pytanie?

Marian - Sob 08 Gru, 2007

MC napisał/a:

A jakie to pytanie?

Gdy wybierasz z menu Resize, jakie tam metody skalowania są dostępne? W moim Dimage Viewer są tylko dwie i to tylko skalowania, i jedna z nich to proste bilinear.

MC - Czw 13 Gru, 2007

Arek napisał/a:
J. Koiko hmmm... brzmi niemiecko ;)


Sprawdzilem. Nie musi brzmiec niemiecko. Made in Japan, jak byk stoi napisane :lol:

MM - Czw 13 Gru, 2007

Nie wiem co jest z tą A700, dzisiaj przyciskałem swoje znajomego by ją sprowadził do sklepu. No i co usłyszałem? Jemu się to nie opłaca bo nikt o ten korpus nawet nie pyta, więc będzie leżał. Że to towar mało chodliwy to oczywiste, ale żeby aż tak? D300 i 40D schodzą jak ciepłe bułeczki a ta Alfa aż taka zła nie jest... :?
Marian - Czw 13 Gru, 2007

MM napisał/a:
Że to towar mało chodliwy to oczywiste, ale żeby aż tak?
Mam sprzęt Minolty, więc powinienem być zainteresowany. Nie zainteresuję się jednak kupnem dopóki cena nie zejdzie poniżej 3000zł.
MC - Czw 13 Gru, 2007

MM, moze Twoj znajomy ma pecha? Ja widze w zaprzyjaznionym FJ, ze A700 schodzi. Nawet lepiej niz 40D (pytalem).
Marian, masz na mysli 3tys za samo body oczywiscie? Ale szybko bym na to nie liczyl.

MM - Czw 13 Gru, 2007

Do FJ coś kupić taki facet jak ja w życiu nie pójdzie. Tam jest specyficzny klient, taki bardziej "disko-polowy". Do tego w Łodzi jeszcze nie widziałem w tego typu sklepach Canona 40D, mają ciągle tylko 30D. Mają nawet D300. Nic tylko podziękować "cudownej" dystybucji Canona na Polskę.
MC - Czw 13 Gru, 2007

Ja tam chodze tylko ogladac :lol: wiec chyba disco-polowy nie jestem.
FJ jest wg. mnie zdecydowanie za drogi i wybor marny.Ale fakt pozostaje faktem. A700 sie sprzedaje i to niezle. Facet jest zadowolony, bo nie ma tygodnia, zeby nie sprzedal jakiejs sztuki. 30D macaja, ale jakos zachwyceni nie sa. D300 troche odstrasza cena, choc ostatnio i tak troszke mu cene obnizyli.

Marian - Czw 13 Gru, 2007

MC napisał/a:

Marian, masz na mysli 3tys za samo body oczywiscie? Ale szybko bym na to nie liczyl.
Ja się na cenę taką nie nastawiałem. Uznałem że za żadną lustrzankę z podobnymi do Alfa 700 możliwościami nie warto dać więcej niż 3000zł. Dlatego obojętnie obserwuję. Spadnie to kupię. Nie spadnie też dobrze. Mam czym fotografować zarówno cyfrowo jak i na filmach.

Gdybym kiedyś miał doświadczenie w cyfrze takie jak teraz, nikt by mnie nie do tej pory nie skusił na żadną cyfrową lustrzankę. Kupił bym cyfrowy kompakt i filmową lustrzankę lub dalmierzowca.

MM - Czw 13 Gru, 2007

Jeden A700 w tygodniu? Ja jestem przyzwyczajony do tego, że z dziesięć takich luster to się dziennie sprzedaje. D300 poszły na pniu i mało się o te aparaty nie pobili a jak weszło 40D to niemal komitet kolejkowy się zawiązał. Jedna sztuka na tydzień to jest wegetacja a nie sprzedaż :wink:
vdr - Czw 13 Gru, 2007

MM napisał/a:
Nie wiem co jest z tą A700, dzisiaj przyciskałem swoje znajomego by ją sprowadził do sklepu. No i co usłyszałem? Jemu się to nie opłaca bo nikt o ten korpus nawet nie pyta, więc będzie leżał. Że to towar mało chodliwy to oczywiste, ale żeby aż tak? D300 i 40D schodzą jak ciepłe bułeczki a ta Alfa aż taka zła nie jest... :?


słaby sklep chyba, we wszystkich poważniejszych sklepach foto czy marketach z elektroniką jest dostępna

D_a_w_i_d - Czw 13 Gru, 2007

MC napisał/a:
Ja tam chodze tylko ogladac :lol: wiec chyba disco-polowy nie jestem.
FJ jest wg. mnie zdecydowanie za drogi i wybor marny.Ale fakt pozostaje faktem. A700 sie sprzedaje i to niezle. Facet jest zadowolony, bo nie ma tygodnia, zeby nie sprzedal jakiejs sztuki. 30D macaja, ale jakos zachwyceni nie sa. D300 troche odstrasza cena, choc ostatnio i tak troszke mu cene obnizyli.


Ok. W takim razie gdzie kupic cos w normalnych, przyzwoitych cenach? FJ to foto joker jak sie domyslam. Ale poza tym na slasku malo gdzie mozna zobaczyc cos z rodzaju foto. CHyba ze wstapimy jeszcze do Media, ew innych C.H.
Wiec.. ?

MM - Pią 14 Gru, 2007

vdr napisał/a:
MM napisał/a:
Nie wiem co jest z tą A700, dzisiaj przyciskałem swoje znajomego by ją sprowadził do sklepu. No i co usłyszałem? Jemu się to nie opłaca bo nikt o ten korpus nawet nie pyta, więc będzie leżał. Że to towar mało chodliwy to oczywiste, ale żeby aż tak? D300 i 40D schodzą jak ciepłe bułeczki a ta Alfa aż taka zła nie jest... :?


słaby sklep chyba, we wszystkich poważniejszych sklepach foto czy marketach z elektroniką jest dostępna


Ja wiem czy taki słaby? Kupisz tam D3, D300, 40D czy 1D Mark III plus tabuny L-ek od 35L przez 85L do wszystkich 70-200 czy 300L.
Sony jest towarem na tyle mało "chodliwym" w moich stronach, że nie chce tego na półce trzymać. C i N schodzą na pniu, reszta leży i się kurzy :wink:

MC - Pią 14 Gru, 2007

MM napisał/a:
Jeden A700 w tygodniu? Ja jestem przyzwyczajony do tego, że z dziesięć takich luster to się dziennie sprzedaje. D300 poszły na pniu i mało się o te aparaty nie pobili a jak weszło 40D to niemal komitet kolejkowy się zawiązał. Jedna sztuka na tydzień to jest wegetacja a nie sprzedaż :wink:


A widziales ceny w FJ? Tam jest o 300-400zl niz w innych sklepach. Dla mnie to sukces. Poza tym nie licze zamowien przez internet, ktore w sklepie mozna odebrac. Z ciekawosci spytalem. W tym tygodniu bylo ich 5. A Canona 30D sprzedali w liczbie 10sztuk od czasu jego pojawienia sie. Nikona D80 - 5. Ida im glownie kompakciki.
Tak z ciekawosci spytam. Po ile w tym Twoim zaprzyjaznionym sklepie chca za body A700?

jaad75 - Pią 14 Gru, 2007

MC napisał/a:
Tak z ciekawosci spytam. Po ile w tym Twoim zaprzyjaznionym sklepie chca za body A700?

Nic nie chcą, bo go nie mają... :)

MC - Pią 14 Gru, 2007

jaad75 napisał/a:
MC napisał/a:
Tak z ciekawosci spytam. Po ile w tym Twoim zaprzyjaznionym sklepie chca za body A700?

Nic nie chcą, bo go nie mają... :)

Okazyjna cena :lol:

Wujek_Pstrykacz - Pią 14 Gru, 2007

U mnie w mieście (ok.150000 mieszkańców) są dwa FJ, ale nie sprzedali jeszcze ani jednej A700. Natomiast już pare D300, Canonów 30d paredziesiąt, wcześniej parenaście D200. Nie licze 400d D80 bo to towar chodliwy. Sony tylko wszyscy oglądają, probują i nic. Ja sam go już pare razy próbowałem. Fajny jest.
jaad75 - Pią 14 Gru, 2007

U mnie w mieście (oficjalnie ok. 9mln mieszkańców), w kilku znanych mi sklepach, nowe Alfy sprzedały się tak szybko, że są obecnie "out of stock" i nawet nie miałem kiedy się nimi pobawić... Za to D3, D300, 1Ds MkIII, 1D Mk.III, 40D, czy E-3 mogłem bawić się do woli... I o czym to świadczy?
komor - Pią 14 Gru, 2007

O tym, że mieszkasz w innym kraju? :D
Wujek_Pstrykacz - Pią 14 Gru, 2007

jaad75 napisał/a:
U mnie w mieście (oficjalnie ok. 9mln mieszkańców), w kilku znanych mi sklepach, nowe Alfy sprzedały się tak szybko, że są obecnie "out of stock" i nawet nie miałem kiedy się nimi pobawić... Za to D3, D300, 1Ds MkIII, 1D Mk.III, 40D, czy E-3 mogłem bawić się do woli... I o czym to świadczy?

Może mieli tylko po jednej sztuce na sklep :lol:

MM - Pią 14 Gru, 2007

Dla mnie to świadczy o braku dobrego gustu :lol:
Kilku moich znajomych czy ich dzieci było przez jakiś czas USA (kilkoro tam mieszka). Co do społeczeństwa (nie mieszkali wśród rodaków) mają bardzo mieszane i raczej negatywne uczucia. Pomijam fakt, że nasi studenci uważają to społeczeństwo za niedouczone miernoty bez gustu i chyba tylko napływowi emigranci wtłaczają tam świeżość i pomysły. Stany to rynek specyficzny i mało miarodajny. Znajoma z forum lotniczego jest "stewką" z linii lotniczych i ma Hassela, Leicę, lustrzankę Canona a generalnie zdjęcia robi... kompakcikiem :lol: Leica jest chyba tylko dla szpanu i prestiżu w lotniczym światku. Nie wiem, nie wnikam.
Mnie interesuje rodzimy rynek, przeciętny polski konsument amator i zawodowiec. A tutaj jest jak jest.

Co do A700 cały czas przekonuję i chyba już nawet przekonałem... raczej będzie na stanie :D

Smola - Pią 14 Gru, 2007

Ale co do pomarańczowego znaczka wcale nie jest "ciotowaty". To głupie określnie. Ja uważam, że jest bardzo fajny. Taki charakterystyczny.
edip - Pią 14 Gru, 2007

Alpha 700 dla mnie posiada wszelkie udogodnienia...ukazywanie tego ze aparat w jakims miescie zle idzie w sprzedazy, a potem wniosek ze jest on do bani, kitu:D, czy cos w tym temacie, nie jest na poziomie powaznej dyskuji. bo wowczas mozna tak samo opisac ze Hasselband jest tez do kitu bo...nawet nie ma go w ofercie zadnego sklepu sklepu. sklep zaopatruje sie wg zapotrzebowania rynku, a ono nie zawsze wybiera to co najlepsze. wg takiego myslenia my sami powinnismy jesc go....no bo miliardy much nie moga sie mylic. sam bardzo mocno sie zastanawiam nad kupnem 700! moglbym rzec ze "nie kupie Nikona ani Canona bo milony go kupuja a ja nie chce byc jak wszyscy. jestem inny wiec wybiore wszysko za wyjatkiem Nikosia i Canona" ale nie bede tak mowil tylko naprawde wyprobuje wszelkie mozliwe systemy dostepne do 6k zl. na dzien dzisiejszy najbardziej mi odpowiada 700...ale nie wykluczam innych mozliwosci. pozdrawiam forumowiczow.
MM - Pią 14 Gru, 2007

Edip... ja pisałem o A700 w tm sensie, że nie dlatego go w sklepie nie ma, że jest zły. Powodem jego nieobecności jest fakt, że nikt się o niego nawet nie pyta. A nie jest to sklep typu FJ gdzie wchodzą ludzie kupujący sobie jedzenie na weekend tylko specjalnie przyjeżdzają tacy, którzy są zainteresowani fotografią i bez problemu pytają o cokolwiek.

Koniec sporów, mój dar przekonywania był silny i A700 będzie też oferowane. Cena zapewne będzię atrakcyjna. Dam znać jaka :wink:

MC - Sob 15 Gru, 2007

MM napisał/a:


Koniec sporów, mój dar przekonywania był silny i A700 będzie też oferowane. Cena zapewne będzię atrakcyjna. Dam znać jaka :wink:


I dobrze, bo ja nawet nie dzwonilem do tego sklepu, skoro widzialem na stronce, ze nie maja A700 w ofercie.

k_u_b_a - Sob 15 Gru, 2007

A jak w końcu jest z tym BF/FF w A700 podobno co 4 egzemplarz ma taką przypadłość i trafia do serwisu.
MC - Sob 15 Gru, 2007

k_u_b_a napisał/a:
A jak w końcu jest z tym BF/FF w A700 podobno co 4 egzemplarz ma taką przypadłość i trafia do serwisu.


A to ciekawe. Skad masz ta informacje? O innych sie nie wypowiadam, ale moj ostrzy idealnie.

Reksio - Pią 28 Gru, 2007

Ma ktos porownanie obiektywow 16-80 vs 16-105? -Ciekwy jestem opini tego drugiego.
Ten 16-80 troche drozszy i dobrze wypadl w tescie na optyczne.pl.

MC - Pią 28 Gru, 2007

Reksiu, ktos robil kilka przykladowych zdjec na www.klubkm.pl ale ich opiniami niezbyt mozna sie przejmowac. Ja wole krotszy zakres, ale pewniejsza firme.
Reksio - Pią 28 Gru, 2007

ok! -znalazlem,
dzieki:)
http://klubkm.pl/forum/sh...ighlight=16-105

MC - Pią 28 Gru, 2007

http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=15216
http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=15245

Mimo wszystko nie zaluje zakupu zeissa. Ponoc ten 16-105 winietuje jeszcze bardziej. I jest troche mniej ostry.

Reksio - Pią 28 Gru, 2007

no niby tak ale ten DT 16 - 105 mm w zestawie z A700 wychodzi za jakies 1100zl.
Zeiss jest sporo drozszy ale czy wart wylozenia drugiego tysiaka to nie wiem :( -za ta roznice mam 50mm/f1.4 :)

MC - Pią 28 Gru, 2007

Reksio napisał/a:
no niby tak ale ten DT 16 - 105 mm w zestawie z A700 wychodzi za jakies 1100zl.
Zeiss jest sporo drozszy ale czy wart wylozenia drugiego tysiaka to nie wiem :( -za ta roznice mam 50mm/f1.4 :)


Masz racji, ale jesli koniecznie przy 50mm nie potrzebujesz f1,4 a zadowolisz sie ok.4-4,5, to zeiss ma ostrosc stalki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group