forum.optyczne.pl

Teleskopy, lunety i celowniki optyczne - adapter do digiscopingu

grabskim - Wto 23 Lut, 2010
Temat postu: adapter do digiscopingu
Witam, mam lunete Nikona 82 ED i zastanawiam się jak ją polączyc z lustrzanką Olympusa? Czy jest to mozliwe? Sa na to jakieś adaptery? Wiem że jest adapter do Nikona ale czy na inne bagnety też? Będę dźwięczny za pomoc:)
goornik - Nie 11 Kwi, 2010

Nikon oczywiście nie ma interesu w produkowaniu adapterów z innymi bagnetami. Najlepsze rozwiązanie to zakup FSA-L1 oraz...jakiejś taniej używanej lustrzanki...Nikona. Tylko do potrzeb digiscopingu. Popatrz ile na Allegro kosztuje używany D40.....
grabskim - Wto 13 Kwi, 2010

No tak tylko, ze bez pomiaru swiatla :cry: a to jednak czasem spora wada jak sie przekonalem. Poza tym d40-d60 nie ma LV a to sie przydaje przy dokladnym sprawdzeniu ostrosci. Z LV moge sobie wyswietlic 10x przyblizenie i widze co jest ostre i ew. poprawic. To wazne, bo jak chce np zfocic biegusa w stadzie siewek to mi ustawi na pierwszym lepszym ptaku i tyle a moj begus gdzies dalej za ostroscia :wink:

Kiedys sluszalem ze sa adaptery/przejsciowki z N do C. Jak to z tym jest?

goornik - Pon 03 Maj, 2010

Z FSA-L1 będzie pomiar światła, a nawet automatyka ekspozycji
grabskim - Pon 03 Maj, 2010

O! a tego to nie wiedziałem, czyli z takim d60 działa pomiar swiatła. A jeszcze zapytam czy działa matrycowy pomiar czy tylko skoncentrowany (chyba tak sie nazywa) jak np. w d300.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group