forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Test obiektywu Canon-EF 70-200mm f/4L IS USM

Arek - Czw 05 Lip, 2007
Temat postu: Test obiektywu Canon-EF 70-200mm f/4L IS USM
Zapraszamy do lektury i dyskusji. Warto, czy nie warto? A jak warto to dlaczego? :)

Arek

MM - Czw 05 Lip, 2007

Testu jeszcze nie czytałem, ale wiem ŻE WARTO. Bardzo często pożyczam ten obiektyw od kolegi i używam. Zjadłbym to szkło za jakość, tylko f/2.8 mi brakuje i dlatego składam na większego brata.
007areka - Czw 05 Lip, 2007

...MM, pojdz ze mna na uklad, piszesz ze zjadlbys to szkielko wiec proponuje oddaj mi je, a ja w zamian zrobie ci pyszne kanapki ;-) bedziesz bardziej zadowolony z uczty ;-)
MM - Czw 05 Lip, 2007

To niestety nie jest mój obiektyw, ja potrzebuję mniejszej głębi i lepszego światła. Kilka razy musiałem wykorzystać ekstremalne możliwości tego obiektywu. Bez problemu schodzi się na nim z czasami o 4 EV, nawet panoramka wyszła nieźle z takim czasem. Poniżej zdjęcie robione z ręki z czasem właśnie "obniżonym" dzięki IS o 4 EV. Wystarczy po prostu umieć stabilnie trzymać aparat. Kadr pełny tylko po konwersji z RAW-a. Niestety na fotosika trzeba strasznie kompresować zdjęcia i wywala exif.
Aparat Canon 5D
Ogniskowa 200mm
Przysłona f/4
Czas 1/13s
ISO 3200
Zdjęcie jest nieruszane PS-em, tylko konwersja do bardzo skompresowanego jpg.




Arek, ja z niecierpliwością czekam na test wersji 2.8 ze stabilizacją. Jest jakaś nadzieja?

007areka - Czw 05 Lip, 2007

...yhy........a w czym przetwarzane z raw'a ?
MM - Czw 05 Lip, 2007

Capture One LE... a czemu pytasz? :lol:
007areka - Sob 07 Lip, 2007

...bo mi sie to bardzo widzi, ja przetwarzam w PS'ie - tez niby ok, ale chetnie bym sprobowal w Capture One, a Ty z ktorego jestes barzdizej zadowolony ?
MM - Sob 07 Lip, 2007

Ja generalnie z PS-a przy RAW-ach nie korzystam. Do tej pory nie robiłem niczym lepszym niż ten C1, kolory i naturalność wyglądu fotki jest tutaj największa. Ale fachowcy od konwerterów z forum Canona polecają najnowszą wersję CS3, tam ponoć jest jeszcze lepiej. Ja nie mam zamiaru długo tego sprawdzać, choć ostrzę sobie zęby na samodzielny konwerter Adobe, ten Lightroom.
007areka - Sob 07 Lip, 2007

...yhy, a... potwierdzam, uzywalem CS3 i przetwarzalem w nim i podobalo mi sie.
goltar - Pon 16 Lip, 2007

Dzięki za test z konwererem :) Czy stabilizacja działa także poprawnie z konwerterem ? i czy dla 200mm skuteczność stabilizacji wynosi również ponad 3 EV ?
MM - Pon 16 Lip, 2007

Stabilizacja z TC działa bez problemu (sprawdzałem na Kenko i Canonie) a co do stabilizacji przy 200 to zobacz zdjęcie powyżej... działa nawet przy 4EV jak chyba widać :wink:
goltar - Pon 16 Lip, 2007

Dzięki i sorki za ostatnie pytanie... :oops: oczywiście że widać na zdjęciu powyżej, chyba słońce mi dziś zaszkodziło... :)
MM - Wto 17 Lip, 2007

Na tym foto samolot kołuje na miejsce postojowe. Parametry ekstremalne, m.in. ISO 3200 (reszta w exifie). W takich przypadkach wersję ze światłem 2.8 ciężko jest zastąpić. Ale to przypadki ekstremalne.


Allan - Sro 25 Lip, 2007

Tak, bez IS ciezko jest udawac statyw ponizej 1/30sec zwlaszcza kiedy sie musisz pospieszyc.[/img]
MartinF - Pon 30 Lip, 2007

Mam to szkiełko w domu, jest naprawdę niezłe. Potwierdzam jednak, to że na pełnej dziurze, obraz ma gorszą rozdzielczość. Wydaje mi sie, ze nie tak jak w teście rozdzielczośc na 4.0, jest dużo słabsza, a w całym zakresie od 70-200 - cz może to być wada tego egzemplarza, ktory mam?
FR - Pon 30 Lip, 2007

Czy IS w waszych egzemplarzach jest dość głośny? Obiektyw, który miałem w rękach miał właśnie zadziwiająco głośny IS jak na tę klasę sprzętu - głośniejszy nawet niż w 70-300 IS.
MartinF - Pon 30 Lip, 2007

Co do stabilzacji uważam, ze warto. Fotki wychodzą ok na 200 przy 1/30 s bez probleu. Mam 24-105 ze stabilizacją, robie do 1/15s i zdjęcia są ostre w 99%. Uważam, że jak ktoś robił kiedyś zdjęcia ze stabilizacja, to już cieżko bedzie mu się przesiąśc na coś bez, chyba że od 50 w dół.
MartinF - Pon 30 Lip, 2007

Stabilizacja rzeczywiście wydaje dziwny dźwięk, ale mi to nie prezszkadza, tak jakby było tam jakieś zwierzątko.
MM - Pon 30 Lip, 2007

Stabilizacja w tym szkle jest bardzo głośna, nagłośniejsza z jaką miałem do czynienia w Canonach. Widocznie to pośredni skutek jej wysokiej efektywności. Sam byłem zdziwiony i sprawdzałem na kilku egzemplarzach. Ten typ po prostu tak ma.
Co do gorszej jakości na pełnej dziurze to nie jest ona zła, jest bardzo dobra (pół pleneru zrobiłem na f/4 i okolicach 200mm), jest po prostu troszkę gorsza niż po domknięciu (co jest akurat normalne). Gdybyśmy nie mogli porównywać do zdjęć przymkniętych to pewnie każdy by był zadowolony. Przy takiej ogniskowej i takiej przysłonie trzeba już uważać w co i gdzie się AF-em celuje, bo głębia jest mała i lekkie nietrafienie w punkt z ostrością może powodować takie spekulacje. Ewentualnie lekki BF/FF. Niestety bokeh to szkiełko ma nieładny i dlatego jednak wersja 2.8 wygrywa u mnie.

MartinF - Pon 30 Lip, 2007

może i tak jest rzeczywiście. Zmyliły mnie troche testy na photozone.de, z kórych wynikało, ze na pełnej dziurze w całym zakresie nie ma odczuwalnej różnicy w przesłonach od 4.0-5.6. Co do bokeh, to mi sie akurat podoba, nie widziałem go z 2.8, ale u mnie jest ok.
sławek_38 - Sro 09 Kwi, 2008

Osobiście jestem pod wrażeniem, mam nadzieję że się utrzyma. Fotki po powiększeniu przy 200 mm bardzo mało (na oko z 10-20 %) ustępują temu co miałem na 300 mm z 70-300 IS USM pod względem ostrości jeżeli patrzę na dokładnie takie same ujęcia w tych samych wielkościach po powiekszeniu. Porównanie jest jednak na szybko, można pewnie wyciągnąć więcej przy lepszym świetle. Daje to pewien pogląd na temat ostrości i rozdzielczości która musi być odczuwalnie lepsza od 70-300. Cichy AF i szybki.

[ Dodano: Sro 09 Kwi, 2008 ]
Na dwa dni przed zakupem szkła zwymyślałem sam sobie, bo przy dobrym świetle i z 70-300 można fajne fotki uzyskać... ale jednak jest odczuwalna lepsza jakość fotek więc mi przeszło.

007areka - Sro 09 Kwi, 2008

... :smile: to mnie tez milo ze jestes zadowolony...
koraf - Sro 09 Kwi, 2008

sławek_38 napisał/a:
Osobiście jestem pod wrażeniem, mam nadzieję że się utrzyma. Fotki po powiększeniu przy 200 mm bardzo mało (na oko z 10-20 %) ustępują temu co miałem na 300 mm z 70-300 IS USM pod względem ostrości jeżeli patrzę na dokładnie takie same ujęcia w tych samych wielkościach po powiekszeniu. Porównanie jest jednak na szybko, można pewnie wyciągnąć więcej przy lepszym świetle. Daje to pewien pogląd na temat ostrości i rozdzielczości która musi być odczuwalnie lepsza od 70-300. Cichy AF i szybki.

[ Dodano: Sro 09 Kwi, 2008 ]
Na dwa dni przed zakupem szkła zwymyślałem sam sobie, bo przy dobrym świetle i z 70-300 można fajne fotki uzyskać... ale jednak jest odczuwalna lepsza jakość fotek więc mi przeszło.


No to gratulacje z okazji zakupu :grin: witamy w klanie posiadaczy L-ek :twisted: i myślę ,że pozytywne wrażenia pozostaną na długo :grin:

sławek_38 - Sro 09 Kwi, 2008

szkoda że kasa popłyneła strumieniem, ale w przeliczeniu straciłem ze 2,5 stówki bo tyle przepłaciłem w porównaniu z najtańszymi na allegro, ale sklep 100% OK więc nie żałuję wcale, bo zabrali 70-300!

[ Dodano: Sro 09 Kwi, 2008 ]
Wybrałem tą z IS-em bo nowsza konstrukcja i lepsze parametry jeżeli Arkowym testom wierzyć niż L-ka USM

[ Dodano: Sro 09 Kwi, 2008 ]
Gdybym na początku wiedział ile kasy na to wszystko pójdzie, to zajeździłbym ten stary CANON 300D a fotki workami wynosiłbym z zakładu fotograficznego przez kilka lat.... i całą chatę obkleiłbym nimi jak tapetą....

[ Dodano: Sro 09 Kwi, 2008 ]
007areka napisał/a:
... :smile: to mnie tez milo ze jestes zadowolony...

Przestanę się z Tobą w końcu droczyć ale było o co uwierzmi :smile:

[ Dodano: Sro 09 Kwi, 2008 ]
A tak na marginesie Areka jesteś z Rzeszowa czy Rzeszówka (bo są dwa Rzeszówki)?

007areka - Sro 09 Kwi, 2008

...rzeszow.... ul. podwislocze, najgorsza dzielnica rzeszowa....wchodzisz zyw a wynosz cie martwego...

[ Dodano: Sro 09 Kwi, 2008 ]
...zapraszam :mrgreen:

[ Dodano: Sro 09 Kwi, 2008 ]
...i co, warto bylo ???? naprawde zadowolony jestes...bo ja nie ......jak wymieniac to na f2.8....

sławek_38 - Sro 09 Kwi, 2008

nie jestem znawcą, nie miałem f2,8 nigdy ale po pierwsze jest ciężki jak na spacery :grin: w porównaniu z moim. Ale porównania nie ma z 70-300 po pierwszych próbach, jest o 50% lepszy, ostrzejszy i jestem HAPPY....NAPRAWDĘ

[ Dodano: Sro 09 Kwi, 2008 ]
Areka a czy znasz personę Jan Cienkosz?

[ Dodano: Sro 09 Kwi, 2008 ]
z Rzeszowa Twarz jest!

[ Dodano: Sro 09 Kwi, 2008 ]
Jak tak i dobrze to na priw odpowiedz żeby innych nie zanudzać

007areka - Sro 09 Kwi, 2008

...nie
koraf - Pią 11 Kwi, 2008

Nigdy nie miałem 70-200/4 L ale 70-200/2.8 L IS to mogę targać nawet na koniec świata :wink:
sławek_38 - Pią 11 Kwi, 2008

A może ktoś (MM lub Koraf) pokazać coś z Kenko 1,4 przy 280? Ciekawy jestem jak to wygląda :!:
koraf - Pią 11 Kwi, 2008

sławek_38 napisał/a:
A może ktoś (MM lub Koraf) pokazać coś z Kenko 1,4 przy 280? Ciekawy jestem jak to wygląda :!:


Mam ext.1.4II canona , może być ? ale od razu mówię ,że na tym obiektywie 70-200/2.8 L IS kiepsko to wychodzi z ext. :!: 20d czy 5 d ?

sławek_38 - Pią 11 Kwi, 2008

no pewnie
koraf - Sob 12 Kwi, 2008

sławek_38 napisał/a:
no pewnie


To jutro coś wrzucę 70-200/2.8 L IS + 1.4 ext.II z 20d i może 5d i myślę ,że MM nie wyrzuci tego do kosza bo to nie na temat :wink:
Dzisiaj byłem w pracy i na dzisiaj mam dosyć ... :evil:

sławek_38 - Sob 12 Kwi, 2008

Nie ma sprawy. Mam nowe pytanie - zauważyłem że w obiektywie coś lekko stuka w części bliższej body. Jak szedłem z aparatem przewiedszonym na szyi już coś słyszałem, ale machnąłem ręką. Jak odpinałem go od body to delikatnie potrząsając skierowaną ku dołowi częścią mocowania do body to jakieś stuki są - czy to normalne - coś się przemieszcza. Czy u Was jest coś takiego? Może to stabilizacja czy coś? W 70-300 tego nie zauważyłem. Optycznie jest ok. wszystko działa w porządku.
007areka - Sob 12 Kwi, 2008

...tez szkla tak maja...wszystko w normie

[ Dodano: Sob 12 Kwi, 2008 ]
...MM kiedys radzil zebym nie robil kukaraczy tylko zdjecia :mrgreen:

koraf - Sob 12 Kwi, 2008

sławek_38 napisał/a:
Nie ma sprawy. Mam nowe pytanie - zauważyłem że w obiektywie coś lekko stuka w części bliższej body. Jak szedłem z aparatem przewiedszonym na szyi już coś słyszałem, ale machnąłem ręką. Jak odpinałem go od body to delikatnie potrząsając skierowaną ku dołowi częścią mocowania do body to jakieś stuki są - czy to normalne - coś się przemieszcza. Czy u Was jest coś takiego? Może to stabilizacja czy coś? W 70-300 tego nie zauważyłem. Optycznie jest ok. wszystko działa w porządku.


Sławek myślę ,że to lekkie luzy między mocowaniem obiektywu a mocowaniem do body sprawdź obracając lekko ( w lewo i w prawo) podpięty obiektyw do aparatu powinieneś wyczuć lekki luz ( jest różny dla różnych egzemplarzy) .

Jeżeli się potwierdzi to możesz spać spokojnie :grin:

Włączony IS ( sprawny) nie powinien powodować stuków.

007areka - Sob 12 Kwi, 2008

koraf napisał/a:
sławek_38 napisał/a:
Nie ma sprawy. Mam nowe pytanie - zauważyłem że w obiektywie coś lekko stuka w części bliższej body. Jak szedłem z aparatem przewiedszonym na szyi już coś słyszałem, ale machnąłem ręką. Jak odpinałem go od body to delikatnie potrząsając skierowaną ku dołowi częścią mocowania do body to jakieś stuki są - czy to normalne - coś się przemieszcza. Czy u Was jest coś takiego? Może to stabilizacja czy coś? W 70-300 tego nie zauważyłem. Optycznie jest ok. wszystko działa w porządku.


Sławek myślę ,że to lekkie luzy między mocowaniem obiektywu a mocowaniem do body sprawdź obracając lekko ( w lewo i w prawo) podpięty obiektyw do aparatu powinieneś wyczuć lekki luz ( jest różny dla różnych egzemplarzy) .

Jeżeli się potwierdzi to możesz spać spokojnie :grin:

Włączony IS ( sprawny) nie powinien powodować stuków.

...bzdura,...stuki slyczac w srodku szkla od strony body...te typy tak maja...

koraf - Sob 12 Kwi, 2008

007areka napisał/a:
koraf napisał/a:
sławek_38 napisał/a:
Nie ma sprawy. Mam nowe pytanie - zauważyłem że w obiektywie coś lekko stuka w części bliższej body. Jak szedłem z aparatem przewiedszonym na szyi już coś słyszałem, ale machnąłem ręką. Jak odpinałem go od body to delikatnie potrząsając skierowaną ku dołowi częścią mocowania do body to jakieś stuki są - czy to normalne - coś się przemieszcza. Czy u Was jest coś takiego? Może to stabilizacja czy coś? W 70-300 tego nie zauważyłem. Optycznie jest ok. wszystko działa w porządku.


Sławek myślę ,że to lekkie luzy między mocowaniem obiektywu a mocowaniem do body sprawdź obracając lekko ( w lewo i w prawo) podpięty obiektyw do aparatu powinieneś wyczuć lekki luz ( jest różny dla różnych egzemplarzy) .

Jeżeli się potwierdzi to możesz spać spokojnie :grin:

Włączony IS ( sprawny) nie powinien powodować stuków.

...bzdura,...stuki slyczac w srodku szkla od strony body...te typy tak maja...


Ja nie mam tego typa , a w moim takiego czegoś nie ma :mrgreen:

007areka - Sob 12 Kwi, 2008

...to dziwne.... :mrgreen:
koraf - Sob 12 Kwi, 2008

007areka napisał/a:
...to dziwne.... :mrgreen:


Ty pisałeś a ja sprawdzałem jak to jest u mnie ... i na 70-200/2.8 L IS nie ma stuków od strony body ( 5d) chyba , że od tego co napisałem :grin: .

sławek_38 - Sob 12 Kwi, 2008

koraf napisał/a:
Sławek myślę ,że to lekkie luzy między mocowaniem obiektywu a mocowaniem do body


Nie, tam jest sztywno to w szkle
007areka napisał/a:
...tez szkla tak maja...wszystko w normie


właśnie to chciałem wiedzieć

[ Dodano: Sob 12 Kwi, 2008 ]
Pewnie tak ma być, bo gdyby to się soczewki ruszały to przecież mydło by było jak FA

mavierk - Nie 13 Kwi, 2008

sławek bez urazy, ale zacząłbyś robić zdjęcia, a nie przejmować się stukami w aparacie...
007areka - Nie 13 Kwi, 2008

....o np takie jak dzis rano ja zrobilem

[ Dodano: Nie 13 Kwi, 2008 ]
mavierk napisał/a:
sławek bez urazy, ale zacząłbyś robić zdjęcia, a nie przejmować się stukami w aparacie...
...stuki sa w obiektywie a nie w aparacie ...
...warto sie wybrac do lasu...jest przepieknie.....

mnich - Nie 13 Kwi, 2008

śliczniasty:)
sławek_38 - Nie 13 Kwi, 2008

Robię, robię ale to nie jest takie proste, sami wiecie

[ Dodano: Nie 13 Kwi, 2008 ]
brakuje mi niepłochliwych obiektów w rozsądnym zasięgu

[ Dodano: Nie 13 Kwi, 2008 ]
A Twój ptaszek Areka klawy jest :grin:

007areka - Nie 13 Kwi, 2008

...nastepny krok w zyciorysie fotografa...zaloz sobie konto na jakiejs galerii foto i tam zamieszcaj fotografie......

[ Dodano: Nie 13 Kwi, 2008 ]
sławek_38 napisał/a:
Robię, robię ale to nie jest takie proste, sami wiecie


brakuje mi niepłochliwych obiektów w rozsądnym zasięgu


...zarty sobie stroisz... :evil: dwie godziny sie za nimi uganialem zeby zrobic dwa zdjecia :evil: mie ma tak pstryk i gotowe... :razz:

sławek_38 - Pon 14 Kwi, 2008

mi poza tymi kaczkami nic się nie trafiło :mad: (w zasięgu nie wymagającym czołgania)
Ale w drodze TC 1,4 Kenko - kilka metrów zaoszczędzę :smile:

007areka - Pon 14 Kwi, 2008

...o ty draniu ... a moze by je tak sprytem i doswiadczeniem a nie tylko dodatkowym szklem ....hmmmm :razz:
sławek_38 - Pon 14 Kwi, 2008

zanim bym zarósł tak, żeby się od małpy bardzo nie odróżniać i ptaków nie płoszyć za dużo by czasu minęło, bo zarostu mi poskąpiła natura.

[ Dodano: Pon 14 Kwi, 2008 ]
więc się sposobów chwytam. a z tym lasem to uważaj bo teraz zamiast ptaszka kleszcza łatwiej złapać! Chyba trzeba się zaszczepić :idea:

007areka - Pon 14 Kwi, 2008

... :grin: narazie sie zaszczepilem na ptaki.....oj jak bys ie przydalo 70-200 f2.8 is
koraf - Pon 14 Kwi, 2008

007areka napisał/a:
... :grin: narazie sie zaszczepilem na ptaki.....jo jak bys ie przydalo 70-200 f2.8 is


Areka ten Twój ptak bardzo fajny ale chyba jakiś tresowany albo już oswojony :wink: ,że tak daje się tak podchodzić :mrgreen: ...

007areka - Pon 14 Kwi, 2008

koraf napisał/a:
007areka napisał/a:
... :grin: narazie sie zaszczepilem na ptaki.....jo jak bys ie przydalo 70-200 f2.8 is


Areka ten Twój ptak bardzo fajny ale chyba jakiś tresowany albo już oswojony :wink: ,że tak daje się tak podchodzić :mrgreen: ...

... jest ich kilka.....nie daja sie podchodzic ...takie foto to okolo godziny czatowania a i z daleka go lapie ...to sa cropy 1/6 do 1/8 oryginalu bo 200mm nie daje takiego zblizenia... ai tak prawde mowiac to nie o ptaka tu chodzi (hcodz je lubie) a o porownania 40d + 70-200 f4 is ...... a zapomnialem - do zestawu jeszcze + marny fotograf, czyli ja :mrgreen:

[ Dodano: Sro 16 Kwi, 2008 ]
...

sławek_38 - Sro 16 Kwi, 2008

Bardzo fajne fotki, Łysy z ręki czy statyw + wężyk? Bo bardzo ostre zdjęcie!!!
Poczekam na niego trochę bo chmury naszły. Jest TC 1,4 zobaczymy co z tego wyjdzie.

007areka - Sro 16 Kwi, 2008

...oczywiscie ze z reki
misza - Sro 16 Kwi, 2008

niezła ta twoja ręka:P:P po co komu statyw:P
komor - Czw 17 Kwi, 2008

007areka napisał/a:
jak pozbyc sie tej otoczki dookolla ksiezyca?


Nie wyostrzać tak obrazu. To jest właśnie ten kontrast krawędziowy, o którego istnienie/nieistnienie/dodawanie toczy się taka zażarta walka w wątku o Pentaksie K20 :)

007areka - Czw 17 Kwi, 2008

...napewno nie do konca spowodowana jest to ostrzeniem :???:
mavierk - Czw 17 Kwi, 2008

007areka napisał/a:
..napewno nie do konca spowodowana jest to ostrzeniem :???:
lekka aberracja + wyostrzanie = taki śmieszny efekt mory xD
007areka - Czw 17 Kwi, 2008

...ale ze szkla 70-300is i 30d nie powstawalo cos takiego :???: a obrabialem chyba tak samo...tutaj oczywiscie powiekszenie jest duzo wieksze, nawet chyba przeciagnalem 100% kadru...oczywiscie naswietlenie i pomiar tutaj lepiej mi sie podoba :smile:

[ Dodano: Czw 17 Kwi, 2008 ]
mavierk napisał/a:
007areka napisał/a:
..napewno nie do konca spowodowana jest to ostrzeniem :???:
lekka aberracja + wyostrzanie = taki śmieszny efekt mory xD

...jak sie tego pozbyc :?:

Arek - Czw 17 Kwi, 2008

Kupić 70-300 IS ;)
007areka - Czw 17 Kwi, 2008

Arek napisał/a:
Kupić 70-300 IS ;)


...mądrala :razz:

mavierk - Czw 17 Kwi, 2008

no to 300/4 :D
Wujek_Pstrykacz - Czw 17 Kwi, 2008

E, tam. 400/5.6L
sławek_38 - Czw 17 Kwi, 2008

Pstrykacz napisał/a:
E, tam. 400/5.6L


a czy w/g Ciebie optycznie jest lepszy od 100-400?

[ Dodano: Czw 17 Kwi, 2008 ]
właśnie jakoś brakuje testów szkieł o długości 400-500 na Optyczne i tylko z opinii innych coś wysnuć można. a wiesz, że każdy coś innego powie. a 400 kosztuje ciut mniej niż 100-400

Wujek_Pstrykacz - Pią 18 Kwi, 2008

Teoretycznie powinien być lepszy, ale niestety nie mam porównania bo nie mam tej czterysetki. Jak dla mnie ma za duży dystans minimalny ostrości.
tkorthals - Pon 06 Lip, 2009

Witam serdecznie
Czy ktoś używa tytułowego obiektywu z 350D?
Pozdrawiam
tadek

Jasper - Czw 09 Lip, 2009

tkorthals napisał/a:
Witam serdecznie
Czy ktoś używa tytułowego obiektywu z 350D?
Pozdrawiam
tadek

Tutaj masz z 350: http://www.photozone.de/c...-report--review Oh i Ah. Ja używam z 50D i też się zachwycam. A najlepiej poczytaj test na optyczne.pl.

tkorthals - Pią 10 Lip, 2009

Dzięki Jasper,
słyszałem tylko że w połączeniu z 350D występuje problem z ostrzeniem z winy aparatu w którym wogle AF działa niby nienajlepiej. Ciekaw byłem czy ktoś to mógłby potwiedzić, albo i nie ;)
Z 50D napewno ostrzy jak żyleta ;)
pozdrawiam

as... - Pią 10 Lip, 2009

tkorthals napisał/a:
Witam serdecznie
Czy ktoś używa tytułowego obiektywu z 350D?
Pozdrawiam
tadek


Spokojnie 70-200L z 350d w wersji f2.8 i wersji f4 działa znakomicie.
Miałem wersję f2.8, mam wersję f4 i nigdy nie miałem ostrzejszego obiektywu od f4.

Natomiast wersja f4 is jest ponoć najostrzejszą wersją ze wszystkich 70-200L.
Tego nie potwierdzę bo nigdy nie interesowałem się stabilizacją.
Ani nie miałem tego szkła w rękach

Dodam że w 350d z70-200L
przymknięty do f5, iso 400 mamy od1/60s do 1/30s w domu (tryb av) to taki mój std. robienia zdjęć wewnątrz pomiszczeń 70-200L
-jak spada mi czas bo jest za ciemno zakładam lampę i daję odbijam światło rozpraszając je dyfuzorem, bądź daje f4 które też jest super ostre.

Także 350d działa świetnie z 70-200L , mimo iż af 350d to jest już zabytkowy :razz:
Jak tutaj krzyczą wszyscy na forum.

B o g d a n - Wto 20 Kwi, 2010
Temat postu: Różne P/N obiektywu
Czy szanowni użytkownicy tego obiektywu mogą sprawdzić jaki mają P/N (Part/Number) tego szkła?

W specyfikacjach handlowych występuje on pod dwoma numerami:
- 1258B005AA
- 1258B008AA
Powinno być to gdzieś napisane na pudełku. Przy czym ten drugi jest o ok. 10% tańszy. Czy to możliwe, że od sierpnia 2006, model uległ pewnym zmianom i stąd automatycznie inny PN? :idea: :roll:

krisv740 - Wto 20 Kwi, 2010

B o g d a n, mógł...
z tego co pamiętam, byl gdzieś , na którymś z forów wątek, o zmianie koloru eLek 70-200 - właśnie około 2005-2006 roku...

lech pepliński - Wto 20 Kwi, 2010

Czy są one różne optycznie ?
B o g d a n - Wto 20 Kwi, 2010

lech pepliński napisał/a:
Czy są one różne optycznie ?
Ha, no właśnie. Do tego zmierzam aby sprawdzić czy czymś się różnią.
Ale wpierw trzeba potwierdzić, że użytkownicy mają różne P/N. :wink:

krisv740 - Wto 20 Kwi, 2010

B o g d a n, dodaj jeszcze do tego #1258B002AA - też występuje w specyfikacji
AdrianF - Wto 20 Kwi, 2010

Na moim pudełku są dwie naklejki i dwa numery:
1258B005[AA]
1258B008AA

Usjwo - Wto 20 Kwi, 2010

Tak pogrzebalem po internecie i znalazlem taka ciekawostke (dotyczy 70-200 f2.8 IS):
Cytat:
As with their other recent high-end IS lenses, the IS does not need to be disabled when the lens is tripod mounted.


Tekst jest stary bo nie dotyczy II, tylko kosmetycznych zmian starego obiektywu. Ja nie moge tego sparawdzic, bo jak postawie swoj na statywie (b.tanim) to wpada w niegasnace drgania, perpetum mobile normalnie. :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group