forum.optyczne.pl

Regulamin, Ogłoszenia i Konkursy - Fotografia uliczna - konkurs

goltar - Nie 17 Lip, 2011
Temat postu: Fotografia uliczna - konkurs
W tym temacie można dyskutować na temat konkursu "Fotografia uliczna".
Pustelnik_ - Nie 17 Lip, 2011

Mam pytanko do organizatorów - punkt regulaminu mówiący o wymogu zdjęć tylko w orientacji poziomej to tak na poważnie? Jeżeli tak, to po co, dlaczego? :???:
RobertO - Nie 17 Lip, 2011

upsss, regulamin byl robiony na podstawie regulaminu do zeszlorocznego konkursu na zdjecie do kalendarza. no i niestety nie wykasowalismy tego zapisu

juz go wyrzucilem, wiec mysle ze nie bedzie juz problemu

hijax_pl - Nie 17 Lip, 2011

A po co EXIF? ;) I czy za prawidłowy "EXIF" zostanie uznany sam wpis IPTC?
RobertO - Nie 17 Lip, 2011

hijax_pl, to choc w czesci eliminuje tych ktorzy bezmyslnie glaszaja do konkursu nie swoje zdjecia. tez znalezione w necie czesto nie maja exif-a
hijax_pl - Nie 17 Lip, 2011

No ok, ale nie wystarczy oświadczenie?

EXIFa można dodać samemu. To już lepiej trzeba było wymagać RAWy ;)

lpv - Nie 17 Lip, 2011

W regulaminie konkursu jest takie zdanie:
"Uczestnik zgłaszajac fotografie do konkursu jednocześnie oświadcza, iz jest jej autorem i posiada do niej wyłaczne prawa autorskie, a wszystkie osoby widniejace na fotografii wyrazaja zgode na ich opublikowanie oraz publiczna ekspozycje.
jak to sobie wyobrazaja drodzy organizatorzy?... ze zrobie zdjecie na ulicy i wyskocze do nieznajomych osob ktore wlasnie sfotografowalem z papierami do podpisu?... hehe
co do exif'u.. uzywam analogowego aparatu, zdjecia skanuje mi fotolab i nie ma exifu jak z lustrzanki.. co z tym fantem? zdjecie zostanie odrzucone?

mozer - Nie 17 Lip, 2011

lpv, taki jest niestety wymóg prawny i nie sądzę, żeby organizatorzy mieli coś do powiedzenia w tej kwestii... Rób zdjęcia za granicą - wtedy nikt nie znajdzie wykorzystanego swojego zdjęcia ;)
lpv - Nie 17 Lip, 2011

robie za granica :)
street photo z model release, hehe... sami sie dyskwalifikuja z takimi niedorzecznymi zasadami...
czyli najbardziej znane zdjecia z tej kategorii na swiecie ( martina parr, h.c.bresson, trent park) nie mialyby szans gdyz panowie nie dysponuja stosownymi pismami?
nie mozna stosowac tych samych zasad do wszystkiego jak leci....
fotografia uliczna rzadzi sie innymi prawami i nie wiele ma wspolnego z studyjna fotografia portretowa, gdzie modelka bez szemrania pacnie podpis gdzie trzeba.

no a co z brakiem exif, jezeli uzyto filmu?

mozer - Pon 18 Lip, 2011

lpv, wiesz... a może nie każdy chciałby widzieć swoją twarz na zdjęciu na wystawie? Co wtedy?

Z EXIF rzeczywiście bezsens - wystarczy deklaracja dostarczenia RAW/negatywu na życzenie jury.

lpv - Pon 18 Lip, 2011

mozer - po prostu jakies 100% street photo nie moglbys ty ani nikt inny zobaczyc gdyby rzadzily takie zasady jak w tym konkursie.
a znaki towarowe moge pojawic sie na zdjeciu, czy musze miec pozwolenie producenta z chin?

RobertO - Pon 18 Lip, 2011

lpv, polskie prawo i orzecznictwo okresla kiedy mozemy wykorzystac czyis wizerunek bez jego zgody

a jezeli regulaminu nie akceptujesz, to w konkursie udzialu brac nie mozesz.

TS - Pon 18 Lip, 2011

lpv napisał/a:
co do exif'u.. uzywam analogowego aparatu, zdjecia skanuje mi fotolab i nie ma exifu jak z lustrzanki..

MZ nie ma problemu o ile jakikolwiek EXIF jest. W regulaminie nie jest powiedziane co ma w nim być. W moich skanach jest tylko model minilaba ze skanerem :) . Ważne by mieć błonę do ew. wglądu... chyba.

lpv napisał/a:
jak to sobie wyobrazaja drodzy organizatorzy?... ze zrobie zdjecie na ulicy i wyskocze do nieznajomych osob ktore wlasnie sfotografowalem z papierami do podpisu?

Z prawnego punktu widzenia nie zawsze zgoda jest potrzebna, trzeba poczytać kiedy jest.

pandorra - Czw 21 Lip, 2011

Zdjęcia uliczne, zdjęcia uliczne... Ostatnimi czasy bardzo 'na czasie'. W różnorakiej postaci (reportażowe, zdjęcia mody ulicznej i inne). Trend napędza trend ;)
mozer - Sob 23 Lip, 2011

lpv, przeczytaj jeszcze raz co napisałem... fotografią nie może rządzić wolna amerykanka - jeśli ktoś sobie nie życzy być na zdjęciu, ma do tego pełne prawo, a robienie zdjęć na siłę z ukrycia uważam za dziecinadę. Teraz możecie mnie zjeść ;P
lpv - Sob 23 Lip, 2011

'fotografia nie moze rzadzic wolna amerykanka' - mysle, ze jest to post miesiaca
Nieruchomix - Pon 25 Lip, 2011

Mam pytanie czy jest możliwa zmiana tytułu fotografii którą już zgłosiłem do konkursu, jeśli tak to jak mogę to wykonać, pozdrawiam.

[ Dodano: Wto 26 Lip, 2011 23:42 ]
Nieruchomix napisał/a:
Mam pytanie czy jest możliwa zmiana tytułu fotografii którą już zgłosiłem do konkursu, jeśli tak to jak mogę to wykonać, pozdrawiam.

Halooo! Administruje ktoś tym forum ?

sklsk - Sro 27 Lip, 2011

napisz PW do moderatora
Nieruchomix - Sro 27 Lip, 2011

sklsk napisał/a:
napisz PW do moderatora

Dzięki !

goltar - Sro 27 Lip, 2011

Nieruchomix napisał/a:
sklsk napisał/a:
napisz PW do moderatora

Dzięki !
A dokładnie do RobertO.
Nieruchomix - Czw 28 Lip, 2011

goltar napisał/a:
Nieruchomix napisał/a:
sklsk napisał/a:
napisz PW do moderatora

Dzięki !
A dokładnie do RobertO.

Napisałem do moderatora wczoraj otrzymałem odpowiedzieć by napisać do R.Olecha dostająć adres mailowy, napisałem i od wczoraj czekam sobie spokojnie na odpowiedź może doczekam się przed zakończeniem konkursu :grin:

maklak - Wto 16 Sie, 2011

Nadal nie ma wyraźnej odpowiedzi na to pytanie:
lpv napisał/a:
co do exif'u.. uzywam analogowego aparatu, zdjecia skanuje mi fotolab i nie ma exifu jak z lustrzanki.. co z tym fantem? zdjecie zostanie odrzucone?

Pomijam spekulacje forumowiczów - owszem są zdroworozsądkowe, wolałbym jednak uzyskać odpowiedź od kogoś z organizatorów.

cinu6 - Pią 26 Sie, 2011

Witam , a co z ilością zdjęć ? W regulaminie nie jest dokładnie opisane czy można zgłaszać jedno czy więcej.
magalan83 - Sob 27 Sie, 2011

Witam :)
Proszę pomóżcie, jestem tu nowa a bardzo chciałabym wziąć udział w konkursie Fotografia uliczna ale nie mam pojęcia gdzie mogę zgłosić fotografię :???:

moronica - Nie 28 Sie, 2011

musisz sie zalogowac na glownej stronie optycznych i wtedy pod artykulem o konkursie bedziesz miala przycisk "dalej" prowadzacy do formularza zgloszeniowego
magalan83 - Nie 28 Sie, 2011

dziękuje :) :):)
aszgil - Pią 09 Wrz, 2011

4.6. Przekazanie prac konkursowych, jest równoznaczne z udzieleniem Organizatorowi zgody na bezpłatne wykorzystanie w/w prac bezterminowo, bez żadnych ograniczeń terytorialnych, we wszystkich znanych w chwili podania formach przekazu, takich jak formy audio, video, druki oraz Internet, jak również prawo na dokonywanie dowolnych opracowań i modyfikacji prac, wraz z prawem do wykorzystania wyników opracowania w podanej wyżej formie, a w szczególności do publikacji zdjęć na stronach internetowych wydawanych przez organizatora i firmy CO-NET oraz Foto-Kurier.

Najlepszy punkt czyli jak za parę groszy zdobyć zdjęcia warte grubą kasę :mrgreen:

moronica - Pią 09 Wrz, 2011

aszgil, nie wiem co cie dziwi, myslisz ze jakikolwiek inny portal gdzie umozliwiane jest wrzucanie zdjec (wlacznie z facebookiem i jemu podobnymi) nie ma czegos takiego w regulaminie?
agmaliza - Sob 10 Wrz, 2011

Mam taki sam problem jak magalan83 z dodaniem zdjęć do konkursu "Fotografia uliczna".
Jestem zalogowana i na stronie głównej serwisu nie widzę informacji o konkursie?
W jakiej jest zakładce?

moronica - Sob 10 Wrz, 2011

agmaliza, ja podalam rozwiazanie, nie przedstawilam problem ;)

http://www.optyczne.pl/konkurs guzik "dalej" na dole pod linkiem do regulaminu

agmaliza - Sob 10 Wrz, 2011

zauważyłam i poprawiłam :)

[ Dodano: Sob 10 Wrz, 2011 23:36 ]
moronica twój link bardzo mi pomógł, ale nie wiem gdzie to zaznaczyć, żebyś miała "o jedną pomoc więcej"

moronica - Sob 10 Wrz, 2011

punkty mozna przyznawac tylko autorowi danego tematu
agmaliza - Sob 10 Wrz, 2011

zupełnie zielona jestem :oops:
dziękuję za cierpliwość

komor - Sob 10 Wrz, 2011

moronica napisał/a:
kty mozna przyznawac tylko autorowi danego tematu

Odwrotnie – punkty innym może przyznawać autor tematu.

moronica - Nie 11 Wrz, 2011

faktycznie ;) chyba za duzo dzis czasu na powietrzu spedzilam
aszgil - Nie 11 Wrz, 2011

moronica napisał/a:
aszgil, nie wiem co cie dziwi, myslisz ze jakikolwiek inny portal gdzie umozliwiane jest wrzucanie zdjec (wlacznie z facebookiem i jemu podobnymi) nie ma czegos takiego w regulaminie?


Nie na normalnych konkursach wykorzystują zdjęcia do potrzeb tylko konkursu i marketingu z nim związanym. A na portalach społecznościowych nie musisz udostępniać zdjęć.

mozer - Nie 11 Wrz, 2011

Zgadzam się, że powinien być tam fragment "dla potrzeb konkursu".
Okaże się w przyszłości, czy obecna forma to tylko tylko zabezpieczenie prawne, czy rzeczywista bezczelność organizatorów...

Usjwo - Nie 11 Wrz, 2011

aszgil napisał/a:
A na portalach społecznościowych nie musisz udostępniać zdjęć.


Na konkurs tez nie musisz :mrgreen: . Przeciez wiekszsc konkursow jest zwiazana z marketingiem firmy organizujacej. Nikt nagrod nie funduje w ramach umilowania sztuki. tym bardziej jezeli to konkurs ktorego jury jest spolecznosc internetowa.

mrooq - Nie 11 Wrz, 2011

1. Szkoda ze tylko można jedno foto
2. Szkoda ze nie można dodać dłuższego opisu zdjęcia żeby określić jego sens. Mam rozumieć że będzie oceniane z technicznego punktu widzenia?

Pozdrawiam

Usjwo - Nie 11 Wrz, 2011

mrooq napisał/a:
1. Szkoda ze tylko można jedno foto

W czym problem, wysylasz najlepsze, wiec i tak inne nie maja szans :mrgreen:
mrooq napisał/a:
2. Szkoda ze nie można dodać dłuższego opisu zdjęcia żeby określić jego sens.

Fotografia ma gadac obrazem, wiec nie ma sensu opowidanie jak wczesnie wstalem i jak dlugo potem w PSie pracowalem

mrooq napisał/a:
Mam rozumieć że będzie oceniane z technicznego punktu widzenia?

Nie. W kazdym konkursie liczy sie artyzm. Technika jest to cos, co musi byc. Zdjecia technicznie slabe przewaznie odpadaja przed ocena "art"

mozer - Nie 11 Wrz, 2011

Usjwo, zazwyczaj fundator nagrody czerpie korzyści z reklamy swojej firmy/produktu - tutaj organizatorzy pojechali po bandzie ;)
Usjwo - Nie 11 Wrz, 2011

mozer napisał/a:
Usjwo, zazwyczaj fundator nagrody czerpie korzyści z reklamy swojej firmy/produktu - tutaj organizatorzy pojechali po bandzie ;)

dopoki konkurs jest dobrowolny to nawet jak kaza klaskac uszami to nie mam nic naprzeciw. A jak czytam o bigbrothersach, youcandensach itp. to wcale sie nie dziwie regulamina

aszgil - Nie 11 Wrz, 2011

Tylko że on funduje nagrody warte w sumie kilka tysięcy, a zaoszczędzi na kupowaniu zdjęć do reklamowania się kilkadziesiąt tysięcy lub nawet więcej. Najlepsze jest to że nawet nie zobowiązuje się podpisywania kto jest autorem zdjęć.
hijax_pl - Nie 11 Wrz, 2011

aszgil napisał/a:
Najlepsze jest to że nawet nie zobowiązuje się podpisywania kto jest autorem zdjęć.
A to prawo nie wymaga zobowiązania w tym zakresie? :shock: Prawa autorskie są niezbywalne przecież...
moronica - Nie 11 Wrz, 2011

aszgil, robisz z igly widly. nikt cie nie zmusza do wrzucania zdjec gdziekolwiek, czy to jest portal spolecznosciowy czy konkurs. co wiecej, jedynym pewnym sposobem na to by twoich zdjec nikt nie uzyl badz naduzyl jest nie publikowanie ich w internecie tylko trzymanie na dysku, najlepiej w szufladzie pod kluczem. wysokiej klasy profesjonalnie wykonane zdjecie do celow reklamowych mozna miec za dolca, zapis ten w regulaminie nie ma na celu pozyskania darmowych zdjec do celow reklamowych. po prostu jesli kiedys sie zdarzy, ze jakis zrzut ekranu portalu wyladuje w jakichs materialach promocyjnych i przypadkiem akurat znajdzie sie tam miniaturka twojego jakze drogocennego zdjecia, to zebys nie zaczal wydzwaniac po prawnikach bo wykorzystano twoja prace bezprawnie
komor - Nie 11 Wrz, 2011

aszgil napisał/a:
Tylko że on funduje nagrody warte w sumie kilka tysięcy, a zaoszczędzi na kupowaniu zdjęć do reklamowania się kilkadziesiąt tysięcy lub nawet więcej

Kilkadziesiąt tysięcy za fotki do kalendarza? :shock: Z całym szacunkiem dla Fuji Polska i pozostałych organizatorów, ale to nie kalendarz Pirelli… Jakby chcieli to zrobić metodą zakupu zdjęć, to da się raczej taniej to zrobić, niż za taką kwotę.

dsliwinski - Czw 15 Wrz, 2011

Skoro konkurs trwa do 15 września, to dlaczego dziś już nie można przesyłać zdjęć? Ktoś coś wie? Co to za ściema?
s4int - Czw 15 Wrz, 2011

Również dołączam się do pytani dsliwinski - czemu nie da się dodać zdjęć? Skoro do 15 września to chyba znaczy, że do 15 września 23:59... Mam dwie foty do dodania jeszcze i co? :<
Fenol - Czw 15 Wrz, 2011

Ano właśnie... również chciałem dziś dodać zdjęcie. Przez wpis w Regulaminie, że konkurs trwa do 15 września, rozumiem, że włącznie, szczególnie, że nie ma podanego limitu godzinnego.

Wchodzę na stronę, a tu lipa :???:

dsliwinski - Czw 15 Wrz, 2011

15 września dostałem odpowiedź od Organizatora, że "konkurs już się zakończył" oraz, że "prace były przyjmowane do godz. 0:00 w nocy z 14 na 15 września" - więc to znaczy, że konkurs zakończył się 14 września, bez podania informacji o jego wcześniejszym zakończeniu, czyli wbrew regulaminowi. Dla mnie ściema - wysłałem zdjęcia mailem i w razie czego będę się odwoływał.
jacek65 - Czw 15 Wrz, 2011
Temat postu: ściema
Po raz kolejny biorę, bądź usiłuję wziąść udział w konkursie gdzie promowane są produkty Fuji i po raz kolejny są kłopoty.
s4int - Czw 15 Wrz, 2011

Ale fail... -.-
jacek65 - Czw 15 Wrz, 2011
Temat postu: ściema
niestety:
1.3. Konkurs trwa od 15.07.2011 r. do 15.09.2011 r.
1.4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminów określonych w pkt. 1.3
więc, możemy im naskoczyć:-)

[ Dodano: Czw 15 Wrz, 2011 22:51 ]
Wygląda na to że najlepiej omijać konkursy Fujifilm szerokim łukiem.

s4int - Czw 15 Wrz, 2011

No bardzo to było mądre - skrócić o jeden dzień, nie poinformować nikogo o tym, wkurzyć ludzi którzy myśleli, że zdążą spokojnie w terminie...

Co zmieniał jeden dzień dla organizatora? :roll:

dsliwinski - Czw 15 Wrz, 2011

Organizator ma prawo do zmiany terminu, ale chyba musi o tym uczestników powiadomić w jakiś sposób poza telepatią. Pula nagród jest zbyt duża i wszystko powinno być przejrzyste, bo inaczej sprzyja nieczystym zagrywkom.

W ciągu dnia dzwoniłem do Foto Kuriera i tam można było prace zgłaszać przez cały 15 IX.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group