forum.optyczne.pl

Lornetki - nikon action VII 8x40 - serwis

vanitas27 - Sro 07 Wrz, 2011
Temat postu: nikon action VII 8x40 - serwis
Kupiłem żonie (udzielającej się czynnie w naukach geograficznych) lornetkę NIKON Action VII 8x40cf z 10-letnią gwarancją. Po dwóch latach jakimś cudem w jednym z okularów znalazł się jakiś pajęczak (kleszcz?) rzecz jasna utrudniający jej używanie. Serwis twierdzi, że "zanieczyszczenia" (sic!) nie podlegają gwarancji i oczywiście że to moja wina (jak u licha mogliśmy tego robala tam włożyć???). I dalej: "Możemy dokonać czyszczenia za 140 zł"... W infolinii dot. produktów uzyskałem informację, że żaden owad nie ma prawa się do tej wspaniałej konstrukcji dostać. Jakie są Wasze opinie w tej sprawie? Jak najskuteczniej zawalczyć o swoje prawa?
Abs - Sro 07 Wrz, 2011

"Ciała obce" w hermetycznej lornetce powinny podlegać reklamacji. Jest kwestia "dostał się" czy był tam od zawsze a nie zauważono go? Proponuję odwołanie - w języku angielskim do siedziby głównej lub krajowej instytucji (nie pamiętam nazwy) albo jeszcze jedno pismo (nie telefon) do Nikon Polska. Sporo zależy od tego jak się to opisze.
Arek - Sro 07 Wrz, 2011

Odwołuj się. Drobny kurz w tanim sprzęcie to rozumiem. Ale robal to większa sprawa.
vanitas27 - Sro 07 Wrz, 2011

Arek, Abs - wielkie dzięki za wsparcie, a tym samym umocnienie w przekonaniu, że nie jestem kompletnym durniem, który chce walczyć z robalem w lornetce... PS. Swoją drogą: mój ojciec ma od ćwierćwiecza sowiecką lunetę (nie pamiętam w tej chwili dokładnych danych, ale chyba powiększenie x20) i w środku nie ma nawet ziarnka piasku! B-)
RB - Sro 07 Wrz, 2011

Abs, Nikony VII nie są, o ile wiem, hermetyczne.

(swoją drogą nikon o swoich produktach niezłe kawałki pisze:
"Soczewki asferyczne w okularach eliminują zniekształcenia obrazu", co w kontekście obrazu VII 8x40 jest po prostu bujdą na taaakich resorach)

kivirovi - Sro 07 Wrz, 2011

Naglasniaj ten fakt w Nikonie poza Polska. Ich serwis zabiega wciaz jak widac o rozglos.
Ciekaw jestem, ze wzgledow zawodowych, coż za pajeczak ci sie trafil. Pocwiczysz makro :)

Marek_N - Czw 08 Wrz, 2011

Skoro wewnętrzne zanieczyszczenia lornetki nie podlegają gwarancji, to zapewne tym bardziej nie podlegają im wady (uszkodzenia) mechaniczne. To na co jest ta gwarancja? Poza tym że na 10 lat.
vanitas27 - Czw 08 Wrz, 2011

kivirovi napisał/a:
Naglasniaj ten fakt w Nikonie poza Polska. Ich serwis zabiega wciaz jak widac o rozglos.
Ciekaw jestem, ze wzgledow zawodowych, coż za pajeczak ci sie trafil. Pocwiczysz makro :)
:grin: No cóż... Lornetka razem z bożym stworzeniem jest w drodze powrotnej z Wawy, więc może uda się je jakoś sfotografować, ew. narysować :cool: Co do sprawy serwisu, to oczywiście zamierzam rozesłać wici o tym, gdzie się tylko da (z Japonią włącznie) :twisted: Swoją drogą, właśnie otrzymałem wyjątkowo uprzejmego maila od niemieckiego serwisu, który przeprasza za Polaków i zachęca mnie do skorzystania z ich usług...

[ Dodano: Czw 08 Wrz, 2011 12:03 ]
RB napisał/a:
(swoją drogą nikon o swoich produktach niezłe kawałki pisze:
"Soczewki asferyczne w okularach eliminują zniekształcenia obrazu", co w kontekście obrazu VII 8x40 jest po prostu bujdą na taaakich resorach)
Fakt faktem, że obraz w tej lornetce jest przeciętny, ale do naszych całkiem amatorskich potrzeb był do zaakceptowania - rzecz jasna do momentu pojawienia się nieprzestawnego robaka na środku soczewki... Kupując ten model zdawałem sobie sprawę, że nie będzie można go używać do konstruowania babek z piasku czy zażywania kąpieli niczym detektyw-inwektyw z telefonem kom... :wink: Chyba warto podkreślić, że w całej tej sprawie podstawowy problem stanowi podejście polskiego serwisu. Niestety ta sytuacja skutecznie mnie odwodzi od planowanego kupna lustrzanki wiadomej firmy (działa na mnie prosty efekt psychol.)
Abs - Czw 08 Wrz, 2011

Życzę powodzenia - drążenie nawet twardej skały przyniesie efekt jeśli się poddamy.
kivirovi - Czw 08 Wrz, 2011

Ja bym nie wyciagal owada tylko go wystawil razem z opakowaniem na eBay USA. A "certyfikat" z serwisu po przetlumaczeniu bym tez dolaczyl. Niech Swiat oglada, podziwia, zoologii sie uczy :)
vanitas27 - Nie 11 Wrz, 2011

kivirovi: wiesz... kto wie czy tak nie zrobimy - dzięki za ideę! :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group