forum.optyczne.pl

Filtry, konwertery i soczewki - T2 = M42 ?

Daro1234 - Wto 04 Cze, 2013
Temat postu: T2 = M42 ?
Witam z nikąd pomocy. W internecie zabardzo o tym nie piszą, więc pytam na forum. Mam przejsciowke m42 do Nikona na której używam obiektywu z Zenita E - industar 50 3,5. Jestem zainteresowany kupnem teleobiektywu Samyanga. Te obiektywy sa sprzedawane z przejsciowkami t2. Zastanawiam sie czy to jest to samo co m42. Zauważyłem tez ze niektóre lunety też mają gwint t2.
Jezeli ktoś miał z tym do czynienia to dziękuje za odp.

hijax_pl - Wto 04 Cze, 2013

Daro1234 napisał/a:
Zastanawiam sie czy to jest to samo co m42.
Gwint ten sam. Ale to nie to samo: rozstaw rowków inny (M42x0.75 vs M42x1) oraz zupełnie inne odległość bagnetowa (45.5mm vs 55mm)

P.S.
Jaki masz internet, że nie możesz nic znaleźć?

Daro1234 - Wto 04 Cze, 2013

Może to nie wina internetu tylko wyższości tego forum nad innymi :mrgreen:
Skoro już pytam, miałeś może doczynienia z telefon samyang standardowym 500mm albo z lustrzanym ?

hijax_pl - Wto 04 Cze, 2013

Miałem przez może pół godziny podłączony do aparatu 800mm lustrzany. Nic specjalnego.
Daro1234 - Wto 04 Cze, 2013

No o tym właśnie myślę, ale wiesz na necie nie ma żadnych prawdziwych testów tych obiektywów, na forach albo ktoś te tele kocha albo nienawidzi... I bądź tu mądry komu zaufać? Jak sie nie ma możliwości podłączenia i sprawdzenia.
hijax_pl - Wto 04 Cze, 2013

Daro1234 napisał/a:
Jak sie nie ma możliwości podłączenia i sprawdzenia.
Jest to na tyle tanie, że możesz sobie kupić przez internet a jak nie będziesz zadowolony zwrócić (w ciągu 10 dni)
Daro1234 - Wto 04 Cze, 2013

Dzięki, myślę że temat można zamknąć
lvl3ha - Wto 04 Cze, 2013

hijax_pl napisał/a:
Jaki masz internet, że nie możesz nic znaleźć?
hijax_pl, wszyscy maja leniwy :)
michal-pe - Pią 13 Sty, 2017

Co się rozumie przez odległość bagnetową?
Kerebron - Pią 13 Sty, 2017

michal-pe napisał/a:
Co się rozumie przez odległość bagnetową?

Jest to dystans między krawędzią mocowania bagnetowego a płaszczyzną ogniskowania (klisza w analogu lub matryca w aparacie cyfrowym).
https://en.wikipedia.org/wiki/Flange_focal_distance


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group