forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - Problem z Sony NEX 5R

chomik6666@vp.p - Wto 20 Sie, 2013
Temat postu: Problem z Sony NEX 5R
Witam, zakupiłem wczoraj aparat Sony Nex 5r i mam z nim taki problem,że nie mogę robić zdjęć jeżeli mam wsadzoną karte sd. Po wyciągnieciu jej zdjęcia zrobie ale wiadomo, nie zapisuje ich nigdzie. Głowny problem to komunikat "Błąd bazy danych obrazu" i "Brak dostatecznej energii" mimo tego że aparat jest naładowany. Na ekranie jest widoczna pomarańczowa ikonka error. Według instrukcji przy informacji "błąd bazy danych obrazu" powinienem w ustawieniach wejść w odzyskiwanie bazy danych obrazu, ale gdy próbuje to wykonać to znowu wyskakuje mi komunikat że brak dostatecznej energii :/ Jeżeli wiecie co zrobić z tym fantem to bardzo prosiłbym o pomoc.
komor - Sro 21 Sie, 2013

Czy to nie jest czasem objaw uszkodzonej karty, albo karty słabej jakości (podróba)? Masz możliwość sprawdzenia z inną kartą, czy aparat działa sprawnie?
chomik6666@vp.p - Sro 21 Sie, 2013

Juz wszystko działa... jak sie okazało to nie była wina karty tylko aparat trzeba bylo baaaardzo długo ładować żeby zaskoczył. Nie wiem dlaczego nie może robić zdjęc jeżeli bateria jest na wyczerpaniu
mozer - Sro 21 Sie, 2013

chomik6666@vp.p, a akumulator jest oryginalny czy zamiennik?
chomik6666@vp.p - Sro 21 Sie, 2013

akumulator byl kupiony razem z aparatem wiec jest oryginalny. Istnieje mozliwosc dokupienia do niego zamiennika oryginalnego akumulatora? Oryginalny jest drogawy a przydal by sie jeszcze jeden z racji ze za dlugo nie trzyma

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group