forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - Poluzowana ramka obiektywu w którą wkręcany jest filtr

magiera23 - Czw 22 Sie, 2013
Temat postu: Poluzowana ramka obiektywu w którą wkręcany jest filtr
Jak w temacie. Zakupiłem używany obiektyw Tamron 28-75 f/2.8
Wszystko jest ok po za plastikowym pierścieniem do którego wkręca się filtr. Wygląda to tak że się lekko ugina przemieszczając się jednocześnie pod wpływem nacisku (np. podczas wkręcania czy odkręcania filtra) . Tak jak by mu klej puścił na połowie obwodu.
Nie wiem czy go zwracać do sprzedawcy czy zostawić tak i się nie przejmować. A może podkleić jakimś klejem???
I czy jeżeli bym podkleił tą ramkę minimalnie krzywo to czy będzie to miało wpływ na zdjęcia (mowa oczywiście z założony filtrem)????

Pozdrawiam

Darek111 - Pon 26 Sie, 2013

Witam. Jak spojrzysz na obiektyw od strony dużej soczewki to zobaczysz na krawędzi malutki otworek. Spróbuj włożyć tam coś cienkiego i podważ ten pierścień. jest umocowany na takich plastikowych kołeczkach. Jak już uda Ci się zdjąć ten pierścień zobaczysz 3 śrubki które należy dokręcić. Miałem tak w Tamronie 17-50 a to bliźniacze konstrukcje.
Stuku - Pon 26 Sie, 2013
Temat postu: Re: Poluzowana ramka obiektywu w którą wkręcany jest filtr
magiera23 napisał/a:

Nie wiem czy go zwracać do sprzedawcy czy zostawić tak i się nie przejmować. A może podkleić jakimś klejem???


1 - jak się boisz własnoręcznych napraw, to jak najbardziej. Możesz zawsze wystąpić o rekompensatę
2 - co do kleju, darowałbym sobie takie eksperymenty. Tym bardziej że np super glue, potrafi pozostawić w okolicach klejenia nalot, którego usunięcie do łatwych czasem nie należy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group