forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - Test aparatu Panasonic Lumix DMC-LF1

hijax_pl - Pon 02 Wrz, 2013
Temat postu: Test aparatu Panasonic Lumix DMC-LF1
W imieniu Redakcji serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji:
http://www.optyczne.pl/23...Wst%C4%99p.html

fatman - Pon 02 Wrz, 2013

Macałem to ostatnio w UK.
Mniejsze niż RX100 a wizjerek tyci tyci :mrgreen:
Wszystko widać jak w soczewce (dystorsja).
Obrazki oglądane na wyświetlaczyku były ładne, kolorowe i nasycone ale przy powiększaniu i oglądaniu konturów postaci wyłazi to czego się można po takim maleństwie spodziewać tzn. nieostrość i mydlaność.
Szkoda :sad:
Ale obsługa tego maleństwa bardzo przyjemna i intuicyjna.
Zdziwiło mnie jedno :mrgreen:
Zrobiłem 2 zdjęcia (bez karty) i... chciałem zmienić ISO. I tu utknąłem :???:
Miły Pan z obsługi powiedział, że niestety aby dokonać zmian ISO (i każdych innych) trzeba skasować te zdjęcia ponieważ pamięci w tym aparaciku jest tyle, żze 2 zdjęcia zupełnie wyczerpały jej limit i prockowi brakuje resources :mrgreen:
Po skasowaniu oczywiście ISO dało się zmienić.
Ot, taka zabawna historyjka.

hijax_pl - Pon 02 Wrz, 2013

fatman napisał/a:
Miły Pan z obsługi powiedział, że niestety aby dokonać zmian ISO (i każdych innych) trzeba skasować te zdjęcia ponieważ pamięci w tym aparaciku jest tyle, żze 2 zdjęcia zupełnie wyczerpały jej limit i prockowi brakuje resources :mrgreen:
To fakt. Jak ustawi się format RAW to nawet jednej foty się na wew pamięci nie zrobi. ;)
fatman - Pon 02 Wrz, 2013

Pisałem już pod testem ale powtórzę:

Zastanawia mnie, że aparacik ten uzyskał ocenę końcową o 0,9 pkt wyższą niż Sony RX100 i aż o prawie 6 pkt wyżsżą niż Sigma DP1 Merrill.
Z testem nie ma co walczyć ale w tym ostatnim przypadku wystarczy porównać jakość zdjęć. :wink:

To, że fotografuję tym aparatem nie ma bynajmniej wpływu na moją ocenę, nie muszę się dowartościowywać w ten sposób :twisted: :wink:
Ale na Boga... jakość zdjęć z LF1 nawet nie zbliża się do tych z DP1M. sam to hijax_pl wiesz, bo testowałeś wszystkie 3 modele.
Ale wiem, wiem... Sigmy DPM nie mają wizjerka, Wi-Fi, HDR, iAuto, panoram, HHDTV, zooma, lampy, 3D, nie walą 60 kl/s, nie mają filtrów, trybów kreatywnych i w końcu nie mają NFC.
A to wszystko wpływa na ocenę, a jakże... :wink:

Dawać mi tu GX-7 na warsztat i... poznamy golasa! :mrgreen:

komor - Pon 02 Wrz, 2013

fatman napisał/a:
Zastanawia mnie, że aparacik ten uzyskał ocenę końcową o 0,9 pkt wyższą niż Sony RX100 i aż o prawie 6 pkt wyżsżą niż Sigma DP1 Merrill.
Z testem nie ma co walczyć ale w tym ostatnim przypadku wystarczy porównać jakość zdjęć.

Ocena końcowa jest sumą wielu wartości (budowa, funkcjonalność, obrazowanie itd.). Sigma przewyższa „tylko” jakością obrazu, i na dodatek tylko w niższych czułościach, więc nic dziwnego, że ocena końcowa (suma!) wychodzi jak wychodzi.

hijax_pl - Pon 02 Wrz, 2013

Ale to nie DxO, by oceniać tylko bazową czułość itp ;-)
Tak. DP1M daje fantastyczny obrazek, ale to jak porównanie gnypa do szwajcarskiego scyzoryka. Choć w tym konkretnym przypadku to bardziej wygląda na kiepską, chińską podróbę scyzoryka ;-) :cool:

RX100-ce się oberwało mocno za grzebanie w matrycy. Gdyby nie to, ten soniaczek zostawiłby w tyle LF1. Sam ciekawy jestem, czy taki sam numer wycieli w RX100mk2. Pożyjemy, zobaczymy...

fatman - Wto 03 Wrz, 2013

hijax_pl napisał/a:
?..ale to jak porównanie gnypa do szwajcarskiego scyzoryka...


Gnypa ???
C'mon man ! :wink:

hijax_pl - Wto 03 Wrz, 2013

Ano tak myśle. Bo przecież w specyficznym zastosowaniu - niezastąpiony... ten DP1M, isn't it? ;-)
turo204 - Nie 05 Mar, 2017

Witam
Czy można ładować baterie przez kabel podłączony do aparatu?
Ogólnie interesuje mnie czy jest opcja podpiąć go pod power bank.
Może ktoś coś wie?

Wojmistrz - Wto 14 Mar, 2017

Tak, da się z powerbanku.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group