forum.optyczne.pl

Edycja zdjęć cyfrowych i oprogramowanie - Digital Photo Professional

lapide - Pią 20 Cze, 2014
Temat postu: Digital Photo Professional
Witam. Mam problem z wyżej wymienionym programem. Kiedy chcę poprawić w nim trochę zdjęcie wszystko jest ok, ale kiedy dochodzi do zapisu pojawia się problem. Niby wszystko jest tak, jak być powinno, ale kiedy otwieram zdjęcie w folderze wygląda dokładnie tak samo jak przed obróbką. Czy ktoś wie, jak temu zaradzić?
ryszardo - Pią 20 Cze, 2014

DPP nie wprowadza modyfikacji w pliku źródłowym. Zapisuje jedynie nade na temat wszystkich operacji dokonanych przez użytkownika. Po ponownym otwarciu w DPP powinno być widoczne zdjęcie ze zmianami i zachowanymi wszystkimi krzywymi itp.

Aby otrzymać obrobione zdjęcie należy je wyeksportować. Powstały w ten sposób nowy plik będzie zawierał wprowadzone zmiany.

Wojmistrz - Sob 21 Cze, 2014
Temat postu: Re: Digital Photo Professional
lapide napisał/a:
Czy ktoś wie, jak temu zaradzić?
Normalnie, zapisać efekt twoich prac jako plik JPG lub jaki tam preferujesz.
lapide - Sob 21 Cze, 2014

ryszardo napisał/a:
Po ponownym otwarciu w DPP powinno być widoczne zdjęcie ze zmianami i zachowanymi wszystkimi krzywymi itp.


W tym jest właśnie problem. Zmiany wprowadzone na zdjęciu wyświetlają się jedynie w tym programie, w folderze na komputerze już nie, więc zdjęcia ze zmianami nie mogę nigdzie umieścić.

Wojmistrz - Sob 21 Cze, 2014

Ctrl+D
paul80 - Nie 22 Cze, 2014

chyba nie da się tak zrobić jak w LR z DNG, pozostaje eksport do formatu np.jpg.
muzyk - Pon 23 Cze, 2014

lapide napisał/a:
Witam. Mam problem z wyżej wymienionym programem. Kiedy chcę poprawić w nim trochę zdjęcie wszystko jest ok, ale kiedy dochodzi do zapisu pojawia się problem. Niby wszystko jest tak, jak być powinno, ale kiedy otwieram zdjęcie w folderze wygląda dokładnie tak samo jak przed obróbką. Czy ktoś wie, jak temu zaradzić?

Zainwestuj w LR, a "zemstę" (DPP) odstaw :wink:

paul80 - Sob 20 Gru, 2014

Trzeba przyznać, że dość mocno poprawili odzyskiwanie świateł w DPP:
http://www.dgrin.com/showthread.php?t=247789

porównywałem DPP 3 vs 4 i w DPP 4.1.5 fotka była dodatkowo ostrzejsza.

muzyk - Sob 20 Gru, 2014

Hmm, "zemsta Canona 4" wygląda lepiej od LR...
MM - Sob 20 Gru, 2014

Wieki całe nie używałem DPP. Ściągnąłem, odpaliłem i... kopareczka troszkę opadła. Jest naprawdę nieźle.
muzyk - Sob 20 Gru, 2014

paul80 napisał/a:
Trzeba przyznać, że dość mocno poprawili odzyskiwanie świateł w DPP:
http://www.dgrin.com/showthread.php?t=247789

porównywałem DPP 3 vs 4 i w DPP 4.1.5 fotka była dodatkowo ostrzejsza.

a może ktoś źle w LR wywołał? :neutral:

paul80 - Nie 21 Gru, 2014

muzyk, dla mnie obydwa obrazki wyglądają bardzo dobrze, natomiast zdjęcie z DPP 4, na pewno nie jest dziełem samego suwaka Highlight Recovery, natomiast z Lightrooma już zapewne tak a to duże ułatwienie w obróbce.
Monastor - Sro 24 Gru, 2014

Przy próbie ściągnięcia prosi o numer seryjny, nie kojarzę żeby kiedykolwiek to robił. Chodzi o numer aparatu czy jakiś klucz do DPP?
Wojmistrz - Sro 24 Gru, 2014

Jak pamiętam, pytał o numer seryjny aparatu.
MM - Czw 25 Gru, 2014

Monastor napisał/a:
Przy próbie ściągnięcia prosi o numer seryjny, nie kojarzę żeby kiedykolwiek to robił. Chodzi o numer aparatu czy jakiś klucz do DPP?


Kiedyś trzeba było mieć jakąś wersję DPP z płyty załączonej z aparatem i aktualizować. (z tego co pamiętam). Teraz można ściągnąć cały program to dali takie ograniczenie. Chodzi o numer aparatu.

Wojmistrz - Czw 25 Gru, 2014

MM, dość często pojawia się teraz weryfikator na stronie Canona. Nie wiem czy wyrywkowo, czy z konkretnych lokacji, ale jak ściągałem DPP zaraz po premierze 4, to kazał mi podać numer seryjny aparatu, to samo ściągająć firmware i jeszcze kilka razy i o ile pamiętam za każdym razem korzystałem ze strony/serwerów USA.
Instalując oprogramowanie ze strony, jest ono oznaczone jako "upgrade" i żąda płytki lub linku do zainstalowanego produktu.

paul80 - Pon 29 Gru, 2014

Zrobiłem własne porównanie i potwierdza się forumowa opinia, poprawa jest bardzo znacząca:



Ps. W zdjęciu nr3, zapomniałem dodać dodatkowy opis Highlight -5, wszelkie dalsze próby nie dawały lepszych rezultatów.

muzyk - Pon 29 Gru, 2014

Paul, czyli LR miażdży dalej?
Tutejszyn - Wto 30 Gru, 2014

Nie czuję klimatu. Wszystkie foty, obojętnie czym obrobione, to jedna wielka kicha.
muzyk - Wto 30 Gru, 2014

Tutejszyn napisał/a:
Nie czuję klimatu.

Tu nie chodzi o kadr... :zalamany:

Tutejszyn - Wto 30 Gru, 2014

Wiem, że nie o kadr, ale o to, który program sobie lepiej z czymś tam radzi. Nie wiem, czego akurat ten test miał dowieść. Straszna kupa na wszystkich odsłonach tej... tego... nie wiem, jak to nazwać.. zbioru przypadkowych pikseli..
muzyk - Wto 30 Gru, 2014

Tutejszyn napisał/a:
Straszna kupa na wszystkich odsłonach tej... tego... nie wiem, jak to nazwać.. zbioru przypadkowych pikseli..

Ej, no preca ten zbiór wykrzyczany w LR wygląda bardziej obiecująco, nie?

Tutejszyn - Wto 30 Gru, 2014

Nie wiem... Ja tam widzę jakieś zafarby. Ich brak, albo ich obecność niczego nie dowodzi. Trudno powiedzieć, co niosło ze sobą światło. To, że coś wygląda lepiej(?), nie oznacza, że coś jest lepsze. Nie przy takiej próbce.
muzyk - Wto 30 Gru, 2014

Tutejszyn napisał/a:
Ja tam widzę jakieś zafarby.

Eno... chodzi o cienie.
Nawet na tak mały skrawku widać co trzeba.
Wpatrz się. To nie musi być mega kadr.

Tutejszyn - Wto 30 Gru, 2014

Gdyby to była fotografia na przykład śnieżnej zaspy, sfotografowanej w słoneczny dzień, to by było o czym rozmawiać. Światła, wyciąganie cieni i takie tam.. ale tu? Po prostu przyznaję się bez bicia, że tu nic nie widzę..
muzyk - Wto 30 Gru, 2014

Tutejszyn napisał/a:
ale tu?

no co?

Masz cień.
Tutejszyn napisał/a:
Po prostu przyznaję się bez bicia, że tu nic nie widzę..

Zobacz strukturę ściany - w LR wychodzi to lepiej.

Tutejszyn - Wto 30 Gru, 2014

muzyk napisał/a:
no co?

Masz cień.
Wiem, ale mi chodzi o coś innego. Chodzi mi o to, że można wymiociny doprawić tak, aby lepiej smakowały, ale czy to będzie przyprawa, która poprawi smak sałatki jarzynowej? Nie lepiej od razu badać, czym poprawić smak sałatki?

Z pozdrowieniami z krainy światła i cienia..




:)

muzyk - Wto 30 Gru, 2014

Chciałeś tymi fotami objawić różnicę "zemsty" i elera? :razz:
Tutejszyn - Wto 30 Gru, 2014

Nie :) Jedna mi się podoba, a druga... też mi się podoba :)
Obie wywołane w CameraRaw. Jeśli nawet można to zrobić o gram lepiej w jakimś innym programie, to wolałbym działanie tego programu zobaczyć właśnie na jakimś śnieżnym przykładzie.

PS
Ale fota fajna, co nie?

muzyk - Wto 30 Gru, 2014

Tutejszyn napisał/a:
Ale fota fajna, co nie?

Druga lepsza.

Masz oryginał bez grzebania?

paul80 - Wto 30 Gru, 2014

muzyk napisał/a:
Paul, czyli LR miażdży dalej?


W samej kwestii wyciągania świateł, moim zdaniem już nie miażdży :wink:

muzyk napisał/a:
Zobacz strukturę ściany - w LR wychodzi to lepiej.


Fota z DPP jest standardowo odszumiana z Lightrooma luminancja jest na zero, ale mimo to Lightroom i tak generuje bardziej szczegółowy obraz.

Tutejszyn napisał/a:
Nie czuję klimatu. Wszystkie foty, obojętnie czym obrobione, to jedna wielka kicha.


to zmień klimat :-D



Tutejszyn napisał/a:
Wiem, że nie o kadr, ale o to, który program sobie lepiej z czymś tam radzi. Nie wiem, czego akurat ten test miał dowieść. Straszna kupa na wszystkich odsłonach tej... tego... nie wiem, jak to nazwać.. zbioru przypadkowych pikseli..


Spieszę z tłumaczeniem, bo widzę że masz problem ze zrozumieniem, ale to mnie nie dziwi, bo wiem że się dopiero uczysz dostrzegać detale. :wink:

A mianowicie, test przedstawia jak poprawiono DPP 4.0 względem DPP 3.0 w wyciąganiu świateł, ale to nic, poprawiono go do poziomu LR a to chyba wyczyn ?

Tutejszyn napisał/a:
Nie wiem... Ja tam widzę jakieś zafarby. Ich brak, albo ich obecność niczego nie dowodzi. Trudno powiedzieć, co niosło ze sobą światło. To, że coś wygląda lepiej(?), nie oznacza, że coś jest lepsze. Nie przy takiej próbce.


Wybacz, że takie zdjęcie udało mi się znaleźć w sieci, posiadam tylko 60D a ten jeszcze nie jest wspierany przez DPP 4.0.

Tutejszyn - Wto 30 Gru, 2014

paul80 napisał/a:
Wybacz, że takie zdjęcie udało mi się znaleźć w sieci
Wybaczam.
B o g d a n - Sob 03 Sty, 2015

paul80 napisał/a:
posiadam tylko 60D a ten jeszcze nie jest wspierany przez DPP 4.0.

Jak to, to nowy DPP nie jest dla wszystkich, aktualnych aparatów?

komor - Sob 03 Sty, 2015

B o g d a n, według Canon Professional Network jeszcze nie wszystkie są obsługiwane:

At launch, DPP 4.0 is compatible with Canon’s current range of full-frame DSLRs, including the EOS-1D X, EOS-1D C, EOS 5D Mark III and EOS 6D. For other models, an update of DPP 3.14 will be released.

paul80 - Pią 17 Lip, 2015

BY CANON RUMORS | JULY 16, 2015
Nowa wersja DPP 4 w końcu dla 60D http://www.canonrumors.co...professional-4/

komor - Sob 18 Lip, 2015

To mamy już 70D a aktualna (tzn. już poprzednia) wersja nie obsługiwała 60D?
paul80 - Sob 18 Lip, 2015

Nic mi na ten temat nie wiadomo, na głównej masz newsa na ten temat.
komor - Sob 18 Lip, 2015

paul80, ale Ty masz 60D, próbowałeś DPP czy cały czas LR?
komor - Sob 18 Lip, 2015

A, już czaję. DPP 3.x obsługiwał, a DPP 4 początkowo nie, a teraz dodali obsługę trochę starszych aparatów niż tylko aktualne.
paul80 - Sob 18 Lip, 2015

komor napisał/a:
paul80, ale Ty masz 60D, próbowałeś DPP czy cały czas LR?


Cały czas lightroom :razz: , ale wyczekiwałem DPP 4 dla 60D :wink:

Sporo pozytywnych zmian w DPP 4, to jakby skok milowy a ostatnio jak porównywałem odzyskiwanie przepaleń, to teraz na moich zdjęcia LR robi to lepiej niz DPP :wink:

Pumeks - Czw 27 Sie, 2015

Witam . Prośba o pomoc :mrgreen:
zainstalowałem Digital Photo Professional 4.1.50 i nie mogę edytować RAWów ,
Zdjęcia które mam wywołane do JPG ze starego DPP normalnie mogę poddać edycji a nie ruszone RAWy nie.
Mogę to gdzieś przełączyć, czy porostu się nie da. Dzięki za Odp.

paul80 - Czw 27 Sie, 2015

Pumeks, jaki masz model aparatu ?
Pumeks - Czw 27 Sie, 2015

Fotki są z 40tki nie gadaj że się nie da :cry:
paul80 - Czw 27 Sie, 2015

Pumeks, niestety 40 i 50D nie obsługuje i wiele innych, ale nie załamuj się, jest przecież Lightroom i DxO Optics, który zjada DPP na śniadanie :wink:
Pumeks - Czw 27 Sie, 2015

Piękny kanał :razz: LR5 mam i korzystam. Czasami jednak na szybkości lubię skorzystać ze starego DPP . Trudno zostaje przy starym :razz:
Dzięki za odp. Pozdrawiam !


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group