forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Canon EF 16-35mm f/4 L IS USM

dcs - Pon 30 Cze, 2014
Temat postu: Canon EF 16-35mm f/4 L IS USM
.
Canon EF 16-35mm f/4 L IS USM Lens Review http://www.the-digital-pi...S-USM-Lens.aspx 1,199$

Andrzej.M. - Pon 30 Cze, 2014

Fajne szkło, tylko ciut ciemne.
MM - Wto 01 Lip, 2014

Z d...py są te parametry. Co za moda na f/4 ze stabilizacją zamiast poczciwego f/2.8. Niech sobie tę stabilizację w buty wsadzą na szerokim kącie.
Sunders - Wto 01 Lip, 2014

MM napisał/a:
Co za moda na f/4 ze stabilizacją zamiast poczciwego f/2.8.


Bo f/2,8 daje w stosunku do f/4 tylko 1EV, a stabilizacja może dać nawet 4EV, no i listków przysłony o dwa więcej :!: :razz:
Poza tym oszczędności - cena o ponad 1kpln niższa i filtry tańsze - dla ladszafciarzy nie lubiących dźwigania statywu jak znalazł. :mrgreen:
Poza tym ma być podobno lepiej skorygowany, sam zacząłem się nad nim zastanawiać - czy nie zanabyć go zamiast 17-40/4 :???:

MC - Wto 01 Lip, 2014

Poza krajobrazem to jeszcze tak modne ostatnio filmowanie.
Sunders - Wto 01 Lip, 2014

MC napisał/a:
Poza krajobrazem to jeszcze tak modne ostatnio filmowanie.


Czyli to chyba nie moda, ale jednak wyrachowany marketing :smile:

MC - Wto 01 Lip, 2014

Ja tam nie wiem. Na wakacjach miło się filmowało 6D + Sigma 24-105.
kozidron - Wto 01 Lip, 2014

Sunders napisał/a:
Bo f/2,8 daje w stosunku do f/4 tylko 1EV, a stabilizacja może dać nawet 4EV, no i listków przysłony o dwa więcej :!: :razz:


jak zwykle argumenty z kaptura, pewnie dlatego byłeś jedynym, który życzeniowo czeka na test tego szkła :P

Sunders napisał/a:
Poza tym oszczędności - cena o ponad 1kpln niższa i filtry tańsze - dla ladszafciarzy nie lubiących dźwigania statywu jak znalazł. :mrgreen:


1K plnów to w sumie nie jest aż tak duża różnica przy tym budżecie, powiedziałbym nawet, że zdecydowanie lepiej dołożyć do realnych korzyści przy 2.8 :P
Landszafciarze i tak przymykają do f8

Sunders napisał/a:
Poza tym ma być podobno lepiej skorygowany, sam zacząłem się nad nim zastanawiać - czy nie zanabyć go zamiast 17-40/4 :???:


no właśnie, dlatego to jest powielanie tematów, lepiej by zrobili porządna 50tkę ;)

Sunders - Wto 01 Lip, 2014

MC napisał/a:
Ja tam nie wiem. Na wakacjach miło się filmowało 6D + Sigma 24-105.


Czyli jak widać nie wszyscy potrzebują f/2,8, tym bardziej że można w plecaczku nosić jakąś niezbyt ciężką i dużą stałeczkę /35,50 lub 85mm/ na takie eventy. :smile:

mrooq - Wto 01 Lip, 2014

Zdecydowanie interesujacy, jednak ciezko mi sie odniesc porownujac go do 17-40. to zalezy z jakiej strony patrzec.
Jesli masz zamiar podrozowac to 17-40 moze byc lepszy bo jest o 30% lzjejszy i mniejszy, bardziej poreczny. Zakladajac ze masz w plecaku 2,3 inne obiektywy to chodzenie z tym na plecach caly dzien moze sie dac odczuc, a jak jedziesz z tym na pare tygodni to wogule. 17-40 wins. Jesli natomiast chce porobic foto od czasu to czasu w sobote lub niedziele pare km od domu to 16-35 wins.
Mam juz 17-40 i tak sobie mysle ze wymiana za 16-35 nie konca moze przyniesc korzysci, pomiajac fakt ISa i jakosci obrazu etc.

MM - Wto 01 Lip, 2014

kozidron napisał/a:
lepiej by zrobili porządna 50tkę


Święte słowa...

ophiuchus - Pon 07 Lip, 2014

Teścik:
https://www.youtube.com/watch?v=jdaGDNS5HiQ


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group