forum.optyczne.pl

Edycja zdjęć cyfrowych i oprogramowanie - Lightroom , Premiere Elements - wersja dla Canon

georgewroc - Sob 02 Sie, 2014
Temat postu: Lightroom , Premiere Elements - wersja dla Canon
Cześć,

Czy Lightroom i Premiere Elements dołączane do sprzętu Canona nie będą współpracowały z plikami (RAW) innych aparatów?

Czy Lightrooma można obecnie kupić na stronie Adobe jedynie w wersji Cloud?

kozidron - Sob 02 Sie, 2014

georgewroc napisał/a:
Cześć,

Czy Lightroom i Premiere Elements dołączane do sprzętu Canona nie będą współpracowały z plikami (RAW) innych aparatów?


nie sprawdziłem tego osobiście ale jestem pewien, że LR w pakiecie do canona będzie pracował ze wszystkim rawami o ile pozwoli na to wtyczka, czyli jeżeli bedzie wsparcie do danego modelu. Od momentu startu promocji canona były już dwa uaktualnienia. Podejrzewam, że ty pytasz ogólnie więc ogólnie odpowiedź brzmi: LR w pakiecie z canonem bedzie wołał wszystkie rawy :)

georgewroc napisał/a:
Czy Lightrooma można obecnie kupić na stronie Adobe jedynie w wersji Cloud?


Można też kupić wersje pudełkową, niekoniecznie w sklepie adobe. To wszystko jest na stronie.

georgewroc - Sob 02 Sie, 2014

Posiadam aparat Lumix a widzę na aukcjach takie pakiety programów, które o dziwo są tańsze niż np sam LR. Zastanawiam się gdzie jest haczyk? I przyszło mi do głowy, ze skoro sprzedawane sa z canonem to może w jakiś sposób ich zastosowanie ograniczone jest tylko do wyrobów Canona. A z Panasonicem nie będą działały.
Wojmistrz - Nie 03 Sie, 2014

georgewroc napisał/a:
Posiadam aparat Lumix a widzę na aukcjach takie pakiety programów, które o dziwo są tańsze niż np sam LR. Zastanawiam się gdzie jest haczyk? I przyszło mi do głowy, ze skoro sprzedawane sa z canonem to może w jakiś sposób ich zastosowanie ograniczone jest tylko do wyrobów Canona. A z Panasonicem nie będą działały.
To sa pełne wersje z normalnymi kluczami, ale haczyk jest tylko jeden: "Can not be sold separately" i nie chodzi o to, że osobno Lr i PE tylko aparat i oprogramowanie. Legalnie licencję posiada jedynie osoba kupująca aparat.
georgewroc - Nie 03 Sie, 2014

Zadałem pytanie sprzedającemu własnie o kwestię licencji. Na razie bez odpowiedzi :-)
kozidron - Nie 03 Sie, 2014

georgewroc napisał/a:
Zadałem pytanie sprzedającemu własnie o kwestię licencji. Na razie bez odpowiedzi :-)


jest dokładnie tak jak napisał Wojmistrz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group