forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Nikon D750

Werwik - Wto 19 Sie, 2014
Temat postu: Nikon D750
Nikon prawdopodobnie wypuści D750 na Photokinie. Większość stron pisze to samo więc wrzucam jeden link:

D750

Jestem bardzo ciekaw co wymyślą. Bo szczerze mówiąc wątpię żeby wsadzili tam AF z D4S i dali sensowną ilość FPS bo zbyt zagrozi to D4s.. Więc obstawiam max 7FPS i trochę gadżetów typu wspomniany odchylane ekran, wifi itp. Expeed 4, większy bufer ale AF z niższej półki.

dcs - Sro 27 Sie, 2014

"51 AF points (as I predicted earlier)
8fps (makes sense for an action camera)
TTL exposure metering using a 91k pixels RGB sensor (same as in the D800/D800E/D810)"



http://nikonrumors.com/20.../#ixzz3BXoAa8yW

matys - Sro 27 Sie, 2014

Jak to będzie 8fps z buforem który się nie zatyka po 16-25 klatkach to nawet spoko. Ale z drugiej strony to żaden progres porównując z d300s z przed 5lat...
Irex - Czw 28 Sie, 2014

matys napisał/a:
Jak to będzie 8fps z buforem który się nie zatyka po 16-25 klatkach to nawet spoko. Ale z drugiej strony to żaden progres porównując z d300s z przed 5lat...


To ma byc FF, a nie DX.

hijax_pl - Czw 28 Sie, 2014

Rozmiar matrycy nie ma znaczenia. Liczy się jej rozdzielczość. Ale przy prognozowanym 24Mpx sensorze, zakładając tę samą konstrukcję elektroniczną (14bit RAWy) to te 8fps z puszki będzie jak 16fps z D300s (abstrahując już od wydajności migawki) ;)
Werwik - Czw 28 Sie, 2014

Zobaczymy jaki AF dadzą. Bo jeśli to będzie mieć elektronikę jak D810 i więcej FPS na mniejszej matrycy, to mogę zacząć żałować :) Może, to będzie następca mojego drugiego body :)
dcs - Czw 28 Sie, 2014

5D III ma 6kl/s (i AF z 1D X), a miał premierę w lutym 2012.
(D610 ma 6)

więc jak ma konkurować z następcą ww. Canona...

Werwik - Czw 28 Sie, 2014

No to zobaczymy jakie ISO dostanie :) Może w końcu złoty środek dla osób dorywczo pstrykających sport jak ja :)
Irex - Pią 29 Sie, 2014

dcs napisał/a:
5D III ma 6kl/s (i AF z 1D X)


Marketing zrobil swoje i Ty w to uwierzyles?
Zapytaj Pan Zabka co mysli na ten temat.

dcs - Pią 29 Sie, 2014

Dyskusja jest o plotkowanej specyfikacji D750.
Jeśli chodzi o rozbieżności między rzeczywistą 5D III a papierową. ..
to gratuluję jednoczesnego zawarcia w krótkim poście: "zrozumienia tematu" i niedopowiedzenia godnego Antoniego.

[ Dodano: Pią 29 Sie, 2014 14:20 ]
http://www.imaging-resour...-5d-mkiiiA6.HTM

Irex - Pią 29 Sie, 2014

dcs, tylko spojrz na ilosc procesorow obslugujacych obydwa aparaty:

5Dmk3- 1 DIGIC 5

1DX- 2 x DIGIC 5+
1 x DIGIC 4
Smiem twierdzic, ze AF z 5D mk3 nawet nie lezal kolo 1DX.

nienietaktak - Nie 31 Sie, 2014

Irex, moduł jest ten sam.
Irex - Nie 31 Sie, 2014

nienietaktak napisał/a:
Irex, moduł jest ten sam.


Z nazwy, w ulotkach reklamowych. I nic wiecej.

komor - Nie 31 Sie, 2014

To może inaczej: moduł fizyczny (ilość punktów, ich rozmieszczenie) jest takie samo jak w 1D-X, natomiast obsługa sotfware’owa jest inna ze względu na inne procesory.
Irex - Nie 31 Sie, 2014

To moze inaczej- co stanowi o skutecznosci, celnosci, szybkosci systemu AF?
Przeciez nie modul, a moc i ilosc procesorow, ktore go obsluguja. Od nich zalezy w/w cechy sprawnego systemu AF.

MM - Nie 31 Sie, 2014

Panowie. Jest jeszcze coś takiego jak oprogramowanie i to na co aparatowi pozwoli producent. Ta gradacja modeli nie bierze się z powietrza... One są często sztucznie ograniczane.
hijax_pl - Nie 31 Sie, 2014

Moduł to tylko czujnik. Trzeba jeszcze sygnał z niego odpowiednio zinterpretować. Tego nie robi moduł ale procek sygnałowy.

Jeśli D750 dostanie ten sam moduł co miał D4s to nic nie stoi na przeszkodzie, by wynikowo tworzyły te aparat parę tak jak D3 i D700...

Irex - Nie 31 Sie, 2014

MM napisał/a:
Panowie. Jest jeszcze coś takiego jak oprogramowanie i to na co aparatowi pozwoli producent. Ta gradacja modeli nie bierze się z powietrza... One są często sztucznie ograniczane.


Zgoda, ale roznica w ilosci procesorow i ich mocy roboczej obslugujacych system AF w 5D mk3 i w 1DX stanowi o ich bardzo duzej roznicy w skutecznosci, pewnosci, celnosci i szybkosci w sytuacjach dynamicznych.

Dlatego bede twierdzil, ze AF z 5Dmk3 nawet nie lezal kolo 1DX.

dcs - Nie 31 Sie, 2014

Tyle że ten podwójny procesor DIGIC 5+ w 1D X zajmują się tylko obrazem, ale maksymalnie aż 12-stoma klatkami w ciągu sekundy po 31MB RAW i 15MB Large Fine JPEG,
a jeden procesor DIGIC 4 dedykowany jest do obsługi AF i pomiaru światła.

W 5D III Digic 5+ musi obsłużyć AF i pomiar światła oraz obraz -ale "tylko" 6 klatek w ciągu sekundy o wadze 37MB -RAW i 11MB Large Fine JPEG.

[ Dodano: Nie 31 Sie, 2014 18:45 ]
tu je mierzyli http://www.imaging-resour...-5d-mkiiiA6.HTM
http://www.imaging-resour...canon-1dxA6.HTM

komor - Nie 31 Sie, 2014

Irex napisał/a:
To moze inaczej- co stanowi o skutecznosci, celnosci, szybkosci systemu AF? Przeciez nie modul, a moc i ilosc procesorow, ktore go obsluguja.

Śmiem twierdzić, że jedno i drugie w równym stopniu.

MM napisał/a:
Ta gradacja modeli nie bierze się z powietrza... One są często sztucznie ograniczane.

Świnto prowdo.

Irex napisał/a:
Dlatego bede twierdzil, ze AF z 5Dmk3 nawet nie lezal kolo 1DX.

Leżał i to blisko, choć nie są na pewno takie same, z powodów wymienionych przez MM.

Irex - Nie 31 Sie, 2014

komor napisał/a:


Irex napisał/a:
Dlatego bede twierdzil, ze AF z 5Dmk3 nawet nie lezal kolo 1DX.

Leżał i to blisko, choć nie są na pewno takie same, z powodów wymienionych przez MM.


Ilosc procesorow obslugujacych obydwa aparaty:

5Dmk3- 1 DIGIC 5

1DX- 2 x DIGIC 5+
1 x DIGIC 4

Jak to jest blisko, to winszuje wiedzy.

komor - Nie 31 Sie, 2014

Irex, a przeczytałeś co napisał dcs? Ja nie twierdzę, że zachowanie AF w 5DIII jest identyczne jak w 1DX, ale jednak to podobne układy, a nie „nawet nie leżał obok”.
MM - Nie 31 Sie, 2014

Irex napisał/a:
Jak to jest blisko, to winszuje wiedzy.


JA WINSZUJĘ PEWNOŚCI SIEBIE.

5D3 mam na własność a na 1DX trochę pracowałem i OCZYWIŚCIE 1DX jest lepszy (szczególnie na AI Servo), ale to nie jest tak, że dzieli je przepaść. Na centralnym działają wręcz podobnie. Różnicę widać na innych punktach. A i tak od nich lepszy jest Nikon :lol:

Irex - Nie 31 Sie, 2014

MM napisał/a:
A i tak od nich lepszy jest Nikon :lol:


E przeciez Canon jest najlepszy wlacznie z matrycami :lol:

Werwik - Czw 04 Wrz, 2014

Nikon rumours podał plotę z Japonii, mówiącą ,że D750 ma mieć 6,5FPS i AF z D810.
To by potwierdzało, moje przypuszczenia, że więcej niż 7FPS nie dadzą bo by się zrobiła konkurencja dla D4S :)

No jestem ciekaw jak to będzie :) Ponoć D610 ma zakończyć żywot.

zdebik - Wto 09 Wrz, 2014

Werwik napisał/a:
Ponoć D610 ma zakończyć żywot.


610'ki zaczynaja pluc olejem wiec innego wyjscia nie ma.

Werwik - Czw 11 Wrz, 2014

Nikon Rumors wrzucił specyfikację:

Nikon D750 FX 24.3 MP full frame sensor features compact, lightweight, energy efficient design, built-in flash double SD card slot
Tiltable 3.2-inch RGB monitor with approximately 1.2 million pixels
Robust design and sealing against weather influences
New, improved mirror / shutter mechanism
AF system with 51 focus areas
RGB sensor with approx 91,000 pixels and light-weighted metering option
Burst rate of 6.5 frames/s
24.3-megapixel FX-format CMOS sensor
Image processor EXPEED 4
ISO 100-12,800 (expandable to 50-51200)
Effects Modes
Improved Picture Control
Full-HD video with 1080p at 24/25/30/50 / 60p
Improved functionality while filming
Integrated stereo microphone
Exposure preview and aperture control in Live View mode
Built-in Wi-Fi Professional Wireless communication via UT-1 and WT-5


Read more on NikonRumors.com: http://nikonrumors.com/20.../#ixzz3Czc9YHCA

hijax_pl - Czw 11 Wrz, 2014

Jak będzie jeszcze wyglądać jak następca D700 to może w końcu będę miał na co wymienić swojego dziadka :D
Arek - Pią 12 Wrz, 2014

Już oficjalnie:

http://www.optyczne.pl/7413-news-Nikon_D750.html

Pierwsze wrażenia:
http://www.optyczne.pl/38...%C4%99kach.html

Werwik - Pią 12 Wrz, 2014

Jak dla mnie aparat za 9000zł z pokrętłem z trybami zamiast przycisków to żart :) Nie znoszę tego gdy podczas dynamicznej pracy pokrętło zmienia położenie.. Cierpiałem z tym w D7000, szczególnie jak się nosi 2 body i dyndają u pasa, ocierając się często o ciało. Wychodzi na to , że jest to 610tka która pewnie zaraz zakończy żywot. Brak przycisku AF wydzielonego... Brak kart CF, 6,5kl/sek..
Zmniejszone body będzie problemem dla osób z większymi dłońmi podejrzewam. Body pro-consumer, szkoda, że nie zrobili prawdziwego solidnego reporterskiego korpusu.

Moim zdaniem lepiej kupić nową D800tke w podobnej cenie, są na rynku jeszcze ostatnie sztuki. Jeśli komuś starcza 24mp to zmieni sobie rozdzielczość zdjęć i tyle.. Zakladając, że ilość kl/sek nie jest najważniejsza.. Gdyby była to wolałbym jednak swoje używane body D3S... niż te 24mp..

Arek - Pią 12 Wrz, 2014

Werwik napisał/a:
Zmniejszone body będzie problemem dla osób z większymi dłońmi podejrzewam.


Grip akurat przeprofilowali tak, że trzyma się bardzo dobrze.

Werwik - Pią 12 Wrz, 2014

Mi się źle trzyma body rozmiaru D610 bo mały palec mi ucieka pod korpus :) A mam przeciętne dłonie :) Tylko z gripem jest sensownie. Wezmę do ręki jak się pokażą w FJ :)
hijax_pl - Pią 12 Wrz, 2014

Szkoda, że ergonomia z D600 a nie D800 :-\
Werwik - Sob 13 Wrz, 2014

To body jest mniejsze od D600. Zobaczymy czy nie będzie kwiatków z przegrzewaniem się matrycy... skoro w D810 narobili bałaganu :) A to jest jednak sporo większe body i lepiej ciepło odprowadza na pewno.
fatman - Sob 13 Wrz, 2014

No, no... Od roku nie przyszła mi nawet mysl do głowy, żeby do FF powracać a tym bardziej zostać Nioniarzem a tu proszę... zakłócają człowiekowi spokojny żywot i wlewają w moje serce wątpliwosci...
Ślinka mi zaczęła troszke ciec na tę puszeczkę :mrgreen:
Podobno tylko krowa zdania nie zmienia, hi, hi...

Werwik - Sob 13 Wrz, 2014

Ja się już boję Nikonów co puszka to mam wady.. 3 z rzędu :) Dziś sprzedawałem facetowi szkiełko który miał D7100 i mówił, że nówkę musiał wymienić bo AF nie działał :D
multics - Pią 26 Wrz, 2014

Taka ciekawostka:
http://niebezpiecznik.pl/...zdjec-po-wi-fi/

Werwik - Czw 16 Paź, 2014

Wystarczy ustawic haslo w menu z tego co wiem. Jak w kazdym urzadzeniu WIFI.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group