forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Dobra redukcja M42 -> EF

vixnadi - Sob 11 Paź, 2014
Temat postu: Dobra redukcja M42 -> EF
Witam forumowiczów.

Czy ktoś jest w posiadaniu naprawde dobrego adaptera z M42 na EF ?

Te które posiadam mają ogromne luzy i jest to strasznie denerwujace zwlaszcza z dlugimi obiektywami jak sie caloś "telepie".

Mam takie z chipem i bez, oczywiście z takich niebrandowanych ale teraz żaluje zakupu.

Choć niby z tej samej półki mam T2-EF i siedzi jak oryginał - moze jakaś niedoróbka i akurat wyszła chinczykom za duża ;)

Możecie mi coś polecic?

Wojmistrz - Sob 11 Paź, 2014

Moje też wszystkie adaptery mają delikatne luzy. Nie tylko one, to samo tyczy się tele-konwerterów, pierścieni pośrednich czy mieszków. To po prostu dźwignia.
vixnadi - Sob 11 Paź, 2014

Niby tak, ale jednak tak jak pisalem mam zlaczke T2 i ona jest brzytwa, wiec na pewno da sie :) Pewnie trzeba by przewertowac kilka i moze sie cos znajdzie ale moze ktos trafil na takie dobre.

Np w wersji z chipem minimalne luzy potrafia przerywac styk i chip sie wylacza i trzeba minimalnie przekrecac adapter i trzymac go w takiej pozycji zeby wszystko dzialalo.

Pierwsza sprawa to zbyd duzy otwor pod klin blokujacy, juz na nim sa spore lizy a i cala srednica jest nieco za mala.

muzyk - Sob 11 Paź, 2014

Ja się podepnę pod temat :wink:

Kto zna adapter m42/ef działający z 5Dlll, do tego najlepiej z możliwością ustawiania wartości przysłony?

Dżozef - Sob 11 Paź, 2014

Na te luzy w gwincie to może by tak pakuły pomogły
muzyk - Sob 11 Paź, 2014

W gwincie luzów nie ma, a na połączeniu adapter bagnet.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group