forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Nikon D750 - test aparatu

maciej.latallo - Czw 13 Lis, 2014
Temat postu: Nikon D750 - test aparatu
Serdecznie zapraszamy do lektury testu aparatu Nikon D750 oraz dyskusji na jego temat.

http://www.optyczne.pl/in...rat&test_ap=284

muzyk - Pią 14 Lis, 2014

Dzięki za test!

Mam pytanie, czy nie moglibyście wg. najnowszej metody zestawić wyników z 6D, 5DIII, 1DX
z Nikonami d800, d810, d750. d4s?

Na pewno sporo roboty, ale może dałoby się coś w tej materii zrobić?

Byłbym wdzięczny.

dcs - Pią 14 Lis, 2014

Ten wasz Nikkor24-70/2.8 przez ostatnie dwa lata ma tendencję do nietrafiania -daje dużo więcej zdjęć mocno nietrafionych jak porównamy go z innymi Nikkorami na których testujecie AF:
-



Przy innych obiektywach (Nikkorach oczywiście) 93% zdjęć mieści się w w maksymalnym odchyleniu do 7,5% ,

Nikkor 24-70/2.8 w odchyleniu do 7,5% robi tylko 63% zdjęć

bogdanek - Sob 15 Lis, 2014

Bardzo mi się podoba ten aparat , a w ogóle Nikon wypuścił tyle fajnych FF , że tylko mogę pozazdrościć , i ceny jakieś normalne .Nie , no naprawdę szacun.
cygnus - Nie 23 Lis, 2014

@bogdanek - bo Nikon dobrą firmą jest!
Co nie znaczy że bezbłędną, ale doprawdy, za wiele pomyj wylewa się na N w polskich forach.

kozidron - Nie 23 Lis, 2014

cygnus napisał/a:
Co nie znaczy że bezbłędną, ale doprawdy, za wiele pomyj wylewa się na N w polskich forach.



tu też powiało inteligencją :zalamany:

dobrze, że nie czytasz po angielsku bo rosyjskim nie wspomnę :roll:

bogdanek - Nie 23 Lis, 2014

@cygnus,- no faktycznie Nikona się nie oszczędza , ale wpadki są wybaczane i widać , że się poprawia w firmie , chociaż tego, to szczerze mówiąc nawet górale nie wiedzą :-)
zwirek210 - Nie 14 Gru, 2014

No i co teraz kupic D750 czy D800 ???? Jest dylemat
muzyk - Pon 15 Gru, 2014

d800. I finito.
zdebik - Czw 25 Gru, 2014

zwirek210 napisał/a:
No i co teraz kupic D750 czy D800 ???? Jest dylemat


Akurat oba modele uchodza za uwalone modele :) .

muzyk - Czw 25 Gru, 2014

zdebik napisał/a:
uchodza za uwalone
:?:
Sunders - Pią 09 Sty, 2015

http://www.optyczne.pl/78...tny_serwis.html

Ciąg dalszy kłopotów Nikona z jakością produkcji :wink:
Dobrze, że tym razem nie zanosi się na zamiatanie sprawy pod dywan.

dcs - Pią 09 Sty, 2015

Co ty tam Sunders używasz? http://www.imaging-resour...em-its-not-lens
Sunders - Pią 09 Sty, 2015

dcs, http://www.optyczne.pl/78...tny_serwis.html to nowsza aktualizacja tego co przytoczyłeś.
dcs - Pią 09 Sty, 2015

Sunders, nie obejrzaleś linku.
Pytałem, w związku z nim, którego masz Canona?

komor - Pią 09 Sty, 2015

Na 50D pod światło z jednym z obiektywów (zdaje się z Sigmą 30/1.4) miałem pewne niewyjaśnione, podobne zjawisko. Być może to jest właśnie to, muszę znaleźć zdjęcia. I już tak nie broń tego Nikona, dcs. ;)
111lisu - Pon 12 Sty, 2015

A wizjer jakiś taki mały i nie można wyczyścić ;) chyba wolałbym D800
Nie ma też tylnego przełącznika autocusa tak jak w D700, czemu z niego zrezygnowali w D800 też?
Przełącznik AF z przodu tylko dwu pozycyjny. co im wisi żeby takie coś dorobić fajny bajer.
I było w D700.

lcf - Pon 12 Sty, 2015

111lisu Z tym wizjerem to nie przesadzaj - kilka chwil ostatnio patrzyłem i jak dla mnie całkiem OK, spokojnie można używać. Odrobinę mniejszy niż kino w E-M1, ale nie wkurza :) .
Sunders - Sob 17 Sty, 2015

http://www.optyczne.pl/78...iwe_modele.html

Jak ktoś wierzy w skuteczność akcji serwisowej i chce nabyć, nie należy zwlekać. Jakiś czas minie zanim poprawią ten model lub wypuszczą podobny następny. W PL ze sklepów pewnie go nie wycofają, ale z nowymi dostawami może być problem.

akira - Sob 17 Sty, 2015

Aż się nie chce wierzyć, że Nikon ciągle skory do powtórki z rozrywki ;)
A tymczasem 6D sprzedaje się rewelacyjnie jak sądzę.

jaad75 - Sob 17 Sty, 2015

akira napisał/a:
A tymczasem 6D sprzedaje się rewelacyjnie jak sądzę.
Bo użytkownicy nie szukają problemów aż tak bardzo?
http://www.imaging-resour...em-its-not-lens
BTW, 6D to nie do końca ta sama półka...

akira - Sob 17 Sty, 2015

Pewnie nie byłoby tego larum gdyby nie tragiczne odcięcie tej flary w D750.
W żadnym modelu w linkowanym artykule nie wygląda ono tak dramatycznie i destrukcyjnie dla kadru.
Trudno się dziwić użytkownikom skoro w komentarzach linkują takie przykłady




jaad75 napisał/a:
BTW, 6D to nie do końca ta sama półka...

Tu zgoda. Walczy o klienta gdzieś pomiędzy 6D i 5DIII bo bezpośrednim konkurentem jest D600/D610. Mimo wszystko oferta Canona w segmencie FF wydaje mi się bardziej przemyślana i przejrzysta. Puszki są sprawdzone i nie notują większych wpadek, a jeśli coś się zdarza to producent reaguje na tyle szybko by nie budzić wątpliwości zakupowych.

jaad75 - Sob 17 Sty, 2015

akira napisał/a:
Pewnie nie byłoby tego larum gdyby nie tragiczne odcięcie tej flary w D750.
Właśnie o odcięcie/banding chodzi, sama flara nie jest niczym niezwyklym. I taki banding jest również widoczny (choć słabiej) w przypadku praktycznie wszystkich pokazanych modeli. Z całą pewnością nie wszystkie egzemplarze D750 mają tak samo mocno widoczne odcięcie - zależy od ustawienia części układu AF, na której odcięcie się tworzy.
akira napisał/a:
Mimo wszystko oferta Canona w segmencie FF wydaje mi się bardziej przemyślana i przejrzysta.
Tu się zgodzę - odstępy między klasami korpusów są wyraźniejsze. Tyle, że i samych korpusów FF mniej.
akira napisał/a:
Puszki są sprawdzone i nie notują większych wpadek, a jeśli coś się zdarza to producent reaguje na tyle szybko by nie budzić wątpliwości zakupowych.
Chyba masz krótką pamięć. Powiedziałbym, że pod względem wpadek, dopiero w ostatnim czasie Nikon wysunął się nieco na prowadzenie...
akira - Sob 17 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
Właśnie o odcięcie/banding chodzi, sama flara nie jest niczym niezwyklym.

Dokładnie to miałem na myśli.
jaad75 napisał/a:
Chyba masz krótką pamięć. Powiedziałbym, że pod względem wpadek, dopiero w ostatnim czasie Nikon wysunął się nieco na prowadzenie...


Całkiem możliwe. Tu bardziej chyba idzie o ogólną postawę producenta wobec roszczeń ze strony użytkowników.
Niestety nie wygląda to dobrze ale skoro wycofują to może coś się zmieni.
Dziwi natomiast fakt, że decyzja o wycofaniu dotyczy tylko rynku za oceanem :roll:
Właśnie taka niejasna polityka ciągnie opinię w dół, zresztą moim zdaniem słusznie.

jaad75 - Sob 17 Sty, 2015

akira, wadliwe egzemplarze 1DIII, czy niedawno 5DIII, też nie były wycofywane, tylko naprawiane.
akira - Sob 17 Sty, 2015

I tu koło się zamyka bo wiemy jak od pierwszych chwil serwis Nikona reagował w temacie usterek D7000/D600/D750. Poza tym te od lat odłażące gumy stały się już sztandarowym przykładem ignorancji opinii użytkowników :roll: Niby drobiazg ale...
jaad75 - Sob 17 Sty, 2015

akira, a jak początkowo reagował Canon na light leak w 5DIII?
http://www.theverge.com/2...ssue-inspection
Tak działają duże firmy - opłaca się reagować oficjalnie dopiero powyżej pewnego progu frustracji użytkowników i powszechności problemu, tudzież jego nagłośnienia. Tu nie ma świętych.

Sunders - Sob 17 Sty, 2015

akira napisał/a:
odłażące gumy stały się już sztandarowym przykładem ignorancji opinii użytkowników


Chyba ignorowania :smile:

[ Dodano: Sob 17 Sty, 2015 15:36 ]
jaad75 napisał/a:
Tak działają duże firmy - opłaca się reagować oficjalnie dopiero powyżej pewnego progu frustracji użytkowników i powszechności problemu, tudzież jego nagłośnienia.


... tudzież pozwów zbiorowych: http://www.spidersweb.pl/...o-nikonowi.html

jaad75 - Sob 17 Sty, 2015

Sunders, w Stanach pozwy zbiorowe, czy prywatne, to codzienność, niemal wszyscy się o coś sądzą. To w PL wydaje się, że to wielkie halo. Dużo bardziej poważnym był zakaz sprzedaży D600 w Chinach.
akira - Sob 17 Sty, 2015

Pamiętam ten problem Canona i uszczelnianie korpusu zwykłą taśmą.
Nie pamiętam aby skończyło się to zbiorowym pozwem albo zakazem sprzedaży.

Faktycznie poziom frustracji może mieć znaczenie i dlatego napisałem, że koło się zamyka ;)

Niech Nikon zwiera dupkę, a my czekamy na nowe szkła i FF od Pentaxa :mrgreen:

Sunders - Sob 17 Sty, 2015

akira napisał/a:
Pamiętam ten problem Canona i uszczelnianie korpusu zwykłą taśmą.
Nie pamiętam aby skończyło się to zbiorowym pozwem.


Bo w akcji serwisowej zwykła taśma załatwiała sprawę :smile:

akira - Sob 17 Sty, 2015

Sunders napisał/a:
Bo w akcji serwisowej zwykła taśma załatwiała sprawę :smile:


Tak, problemów w Nikonie zwykle nie można tak banalnie wyeliminować.
Z drugiej strony dobrze bo jeśli problem jest banalny to u tego producenta staje się standardem - patrz gumy.

Sunders - Sob 17 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
Sunders, w Stanach pozwy zbiorowe, czy prywatne, to codzienność, niemal wszyscy się o coś sądzą. To w PL wydaje się, że to wielkie halo.


jaad75 nie chodziło mi o "wielkie halo", tylko o to że nawet w USA gdzie prawa konsumentów są chyba lepiej chronione niż w PL, musieli się oni posunąć do takiego kroku.

akira - Sob 17 Sty, 2015

Tak czy siak Canon mimo stosowania sporo słabszych matryc wręcz zaskakująco zyskał na potknięciach Nikona przez ostatnie kilka lat. Znam sporo osób, które wybierając pierwsze FF poszły w czerwony kolor i... nie narzekają :grin:
jaad75 - Sob 17 Sty, 2015

akira napisał/a:
Tak, problemów w Nikonie zwykle nie można tak banalnie wyeliminować.
Czyżby? Eliminacja tego z D750 ma polegać na zmianie ustawienia wysokości układu AF.
Jedynym poważniejszym problemem hardware-owym była pyląca migawka D600. Jeśli dobrze pamiętam, to banding w początkowych seriach D200, też był problemem sprzętowym. Reszta, to raczej kwestia montażu/kalibracji.
Sunders napisał/a:
nawet w USA gdzie prawa konsumentów są chyba lepiej chronione niż w PL, musieli się oni posunąć do takiego kroku.
Właśnie w USA takie procesy są najczęstsze i najbardziej opłacalne. Każdy się chętnie procesuje, tym bardziej, jak może na tym zarobić.

[ Dodano: Sob 17 Sty, 2015 16:07 ]
akira napisał/a:
Tak czy siak Canon mimo stosowania sporo słabszych matryc wręcz zaskakująco zyskał na potknięciach Nikona przez ostatnie kilka lat.
Tak samo można twierdzić, że Canon stracił mnóstwo profesjonalnych klientów na rzecz Nikona, ze względu na wadliwy AF 1DIII. Pewnie trochę stracił, ale bez przesady.
akira napisał/a:
Znam sporo osób, które wybierając pierwsze FF poszły w czerwony kolor i... nie narzekają :grin:
Ja znam sporo, które wybrały Nikona i też nie narzekają. Żaden wyznacznik.
akira - Sob 17 Sty, 2015

Prawda, tylko księgowi wiedzą jaki jest faktyczny zasięg tych problemów.
komor - Sob 17 Sty, 2015

Nie no, bez jaj. Przepuszczający światło ekran LCD w 5DIII to pikuś przy problemach Nikona z kolejnymi puszkami. Problemy z AF, olej, pylenie… W trzech czy czterech kolejnych modelach z dwóch półek cenowych. To znacznie poważniejszy kaliber i nie zaradzimy mu samodzielnie tak łatwo jak ekranem LCD, który w razie problemu można po prostu przykryć lub nie używać podświetlenia przy długich ekspozycjach.
Wadliwy AF w 1DIII? To dość dawno temu, potem był 1DIV, 1DX. Trochę chyba mniej tych wpadek w C niż w N w tym czasie. Pamiętam jeszcze rozklejające się lustra w 5D, tylko czy to był I czy II?
Oczywiście inną sprawą jest, jaki procent egzemplarzy jest dotkniętych daną wadą, nagłośnienie problemu jest jak wiemy zawsze większe niż braku problemu.

Sunders - Sob 17 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
w USA takie procesy są najczęstsze i najbardziej opłacalne. Każdy się chętnie procesuje, tym bardziej, jak może na tym zarobić


Tym bardziej opłaca się nie stwarzać okazji do składania takich pozwów. Gdyby bez problemu wymieniano sprzęt wadliwy na nowy pozbawiony wad, nie było by takiej okazji.

[ Dodano: Sob 17 Sty, 2015 16:18 ]
komor napisał/a:
Pamiętam jeszcze rozklejające się lustra w 5D, tylko czy to był I czy II?


I, do dzisiaj serwis wymienia je w takim wypadku nieodpłatnie.

jaad75 - Sob 17 Sty, 2015

komor napisał/a:
Problemy z AF, olej, pylenie
Z wyjątkiem tego ostatniego, dokładnie te same problemy dotyczyły Canonów i to również z najwyższej półki:
http://www.optyczne.pl/index.php?news=1652
http://www.optyczne.pl/18...D_Mark_III.html
komor napisał/a:
Trochę chyba mniej tych wpadek w C niż w N w tym czasie.
Powiedziałbym, że ostatnio więcej w Nikonie (albo są bardziej nagłośnione), ale obie firmy nie są święte. Zresztą żadna nie jest - takie czasy.

[ Dodano: Sob 17 Sty, 2015 16:21 ]
Sunders napisał/a:
Gdyby bez problemu wymieniano sprzęt wadliwy na nowy pozbawiony wad, nie było by takiej okazji.
Najpierw musieli wadę zlokalizować, potem znaleźć rozwiązanie - trwalo to ile trwało...
Cytat:
I, do dzisiaj serwis wymienia je w takim wypadku nieodpłatnie.
D600 też wymieniał swego czasu na D610, teraz wymienia migawkę - też bezpłatnie.
komor - Sob 17 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
Z wyjątkiem tego ostatniego, dokładnie te same problemy dotyczyły Canonów i to również z najwyższej półki:

2009 rok… Plis…

jaad75 napisał/a:
Powiedziałbym, że ostatnio więcej w Nikonie (albo są bardziej nagłośnione), ale obie firmy nie są święte.

Że obie nie są święte to oczywiście racja. Ale ostatnio Nikon daje pupy seriami, co jest o tyle bolesne dla nich i ich użytkowników, że wiele osób boi się kupić nowe lustro. :) To, że co jakiś czas Canon też ma wpadkę to jasne, ale u Nikona kolejne wypusty w przeciągu roku-dwóch i same problemy. Czy realne, czy rozdmuchane – inna sprawa, ale sprzedaż na pewno na tym cierpi.

jaad75 - Sob 17 Sty, 2015

komor napisał/a:
2009 rok… Plis…
A to już tak zamierzchłe czasy, że się nie liczy? :razz:
W ostatnich latach też były jakieś tam toksyczne gumy, błędy softu itp - nie śledzę tego zbyt uważnie, ale dość regularnie trafiam na takie informacje. Jakoś mnie to specjalnie nie rusza, ani w przypadku Canona, ani Nikona. Pentaksa też nie - oni również zaliczają "wpadkę za wpadką". :roll:

Sunders - Sob 17 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
2009 rok… Plis…
A to już tak zamierzchłe czasy, że się nie liczy?


IMO liczy się przede wszystkim to, co można kupić teraz w sklepach, to jest dostępne tylko z drugiej reki to już historia i archeologia :smile:

jaad75 napisał/a:
Jakoś mnie to specjalnie nie rusza, ani w przypadku Canona, ani Nikona. Pentaksa też nie - oni również zaliczają "wpadkę za wpadką".


Odnoszę jednak wrażenie, że w przypadku Canona wpadek nie bagatelizujesz tak jak w przypadku Nikona i Pentaxa :smile:

jaad75 - Sob 17 Sty, 2015

Sunders napisał/a:
Odnoszę jednak wrażenie, że w przypadku Canona wpadek nie bagatelizujesz tak jak w przypadku Nikona i Pentaxa :smile:
Czyżby? Przeczytaj moje posty w wątku o light leak w 5DIII. :roll:
Sunders - Sob 17 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
Czyżby? Przeczytaj moje posty w wątku o light leak w 5DIII.


A w ilu wątkach mogę przeczytać twoje wpisy nt. 1D3? :smile:

jaad75 - Sob 17 Sty, 2015

Sunders, pewnie w kilku. Najczęściej przy okazji kontrargumentu dla teorii o "strasznych wpadkach Nikona".

[ Dodano: Sob 17 Sty, 2015 16:47 ]
Zauważ, że np. taki podnoszony przeze mnie (i nie tylko) banding w 24MP Toshibach, już nie jest uważany za problem (rozumiem, że nie jest wśród canonierów :razz: ), a w niektórych wypadkach jest problemem równie uciążliwym, co ta straszliwa odcięta flara i tudzież zapylona matryca.

Sunders - Sob 17 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
Sunders, pewnie w kilku. Najczęściej przy okazji kontrargumentu dla teorii o "strasznych wpadkach Nikona".


Przy kolejnych wpadkach Nikona z różnymi modelami nieustannie, z uporem powracasz do tej jednej wpadki Canona :wink:

akira - Sob 17 Sty, 2015

komor napisał/a:
Nie no, bez jaj. Przepuszczający światło ekran LCD w 5DIII to pikuś przy problemach Nikona z kolejnymi puszkami. Problemy z AF, olej, pylenie… W trzech czy czterech kolejnych modelach z dwóch półek cenowych. To znacznie poważniejszy kaliber i nie zaradzimy mu samodzielnie tak łatwo jak ekranem LCD, który w razie problemu można po prostu przykryć lub nie używać podświetlenia przy długich ekspozycjach.


Dokładnie takie właśnie mam odczucia.
Najbardziej przy tych wszystkich problemach dziwi opieszała postawa producenta.
Sytuacja w której bubel diagnozują użytkownicy też pokazuje brak zaangażowania, a przecież poprzednia akcja z D600 położyła się cieniem na tej marce.
Naprawdę znam kilka osób które pierwotnie planowały D600/610 i zdecydowały się jednak na 6D. Przypadek?

jaad75 - Sob 17 Sty, 2015

Sunders, bo wpadka z AF to jednak nieco poważniejsza sprawa niż jakiś śmieszny kurz, czy przeciek światła. Zwłaszcza jeżeli mowa o typowo reporterskim korpusie. O plamach oleju nawet nie wspominam, bo to dość powszechna sprawa.
akira napisał/a:
Sytuacja w której bubel diagnozują użytkownicy też pokazuje brak zaangażowania
A pamiętasz może VPN w K10D, źle wytłumioną migawkę w K-7, problem z flashem w K-5? To wszystko problemy zlokalizowane i zdiagnozowane przez użytkowników - do niektórych firma nigdy się oficjalnie nie ustosunkowała. Nie ma dziś producentów, którzy nie zaliczają wpadek, nawet ponoć tak wnikliwie kontrolowana Leica zalicza.
akira napisał/a:
Naprawdę znam kilka osób które pierwotnie planowały D600/610 i zdecydowały się jednak na 6D. Przypadek?
Głupota? Jeśli taka bzdura decyduje o wyborze systemu i do tego gorszego korpusu? :roll:
Zwłaszcza, że D610 o ile mi wiadomo żadnych problemów nie miał.

akira - Sob 17 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
A pamiętasz może VPN w K10D, źle wytłumioną migawkę w K-7, problem z flashem w K-5? To wszystko problemy zlokalizowane i zdiagnozowane przez użytkowników - do niektórych firma nigdy się oficjalnie nie ustosunkowała.


Migawkę z K-7 pamiętam ale skala tego zjawiska była wtedy taka niejednoznaczna. Coś jak kłopot sygnalizowany przez użytkowników A7R. O problemie z flaszem w K-5 nie kojarzę, choć coś mi świta, że kiedyś o czymś pisałeś. Zgadzam się oczywiście, że nie ma świętych. Mam jednak wrażenie, że tak jak pisał komor kaliber jest większy, w sensie bardziej dotyka to większą grupę użytkowników. Ale ok, może to też kwestia rozdmuchania tematu, gdzie nie bez znaczenia jest opinia sfrustrowanych po kontakcie z serwisem. Środowisko jest duże, inwestycje w system są duże więc i larum robi się odpowiednie.

jaad75 napisał/a:
Głupota? Jeśli taka bzdura decyduje o wyborze systemu i do tego gorszego korpusu? :roll:
Zwłaszcza, że D610 o ile mi wiadomo żadnych problemów nie miał.


A może rozsądek? ;)
Różnie można to sobie uzasadniać ale przeważnie decydującym czynnikiem była niepewność w sytuacji kiedy pojawiają się problemy jakościowe albo trzeba walczyć z kalibracją szkieł bo AF jest kapryśny. Za dużo negatywnych opinii o relacji serwis-użytkownik pojawia się w internecie. Nierzadko są to osoby znane w środowisku więc ich uwagi traktowane są całkiem poważnie.

Absolutnie nie twierdzę, że wybór D610 to zły pomysł. Myślę, że zarówno 6D jak i D610 mają swoje mocne i słabsze strony.
Po prostu takie przełożenie ma polityka Nikona w stosunku do konsumenta.

jaad75 - Sob 17 Sty, 2015

akira napisał/a:
Za dużo negatywnych opinii o relacji serwis-użytkownik pojawia się w internecie.
Doskonale pamiętam, jak co najmniej tak samo złe opinie miał serwis Canona na Żytniej. Panta rhei.
akira - Sob 17 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
Panta rhei.

Ostatnio modne jest raczej - tu i teraz ;)

dcs - Nie 25 Sty, 2015

Flary w Nikon D750 -śledztwo
http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d750/9

muzyk - Nie 25 Sty, 2015

Przy całym plusie dla af, dr, tym razem Nikon wypuścił bubel.
Płacąc niemałe przecież pieniądze za ten aparat, oczekuje się minimum jakości.
Podobnie było z 5dlll...
choć tamten problem wydawał się być nieco mniejszego kalibru, bo dotyczył fotografowania na długich czasach.

Sunders - Nie 25 Sty, 2015

http://fotoblogia.pl/6974...50-jest-wadliwy
:wink:

jaad75 - Nie 25 Sty, 2015

muzyk napisał/a:
Przy całym plusie dla af, dr, tym razem Nikon wypuścił bubel.
Płacąc niemałe przecież pieniądze za ten aparat, oczekuje się minimum jakości.
Przeczytałeś uważnie?
Z jakiego to aparatu?
http://www.dpreview.com/r...S-1D_X-F5.6.jpg

muzyk - Nie 25 Sty, 2015

Odnisłem się do 750d i problemu z taśmą w 5dlll.
O 1dx nie pisałem ani słowa.

jaad75 - Nie 25 Sty, 2015

muzyk, mówię o Twoim tekście o "niemałych pieniądzach" i "minimum jakości". Jak widać, problem dotyczy również znacznie droższych korpusów i nie jest wyłącznie problemem Nikonów.
akira - Nie 25 Sty, 2015

Nie zauważyłem takiego odcięcia flary w innych korpusach więc jednak bubel. Nie bez powodu wycofują, a wiemy że nie są nadgorliwi w akcjach serwisowych :wink:
Sunders - Nie 25 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
Jak widać, problem dotyczy również znacznie droższych korpusów i nie jest wyłącznie problemem Nikonów.


Dotyczy róznych korpusów w niejednakowym stopniu. Poza tym wygląda na to że ten problem został już w zadowalający sposób rozwiązany zarówno w 5D3 jak i D750.

jaad75 - Nie 25 Sty, 2015

akira napisał/a:
Nie zauważyłem takiego odcięcia flary w innych korpusach
Zobacz choćby zalinkowane zdjęcie.

[ Dodano: Nie 25 Sty, 2015 11:56 ]
Sunders napisał/a:
Poza tym wygląda na to że ten problem został już w zadowalający sposób rozwiązany
Owszem. Chodzi mi o rzucanie okrąglych zdań o bublach, niemałych pieniądzach itd. To nie jest aż tak odosobniony problem jak się niektórym wydawało.
muzyk - Nie 25 Sty, 2015

Jaad. Żeby nie być posądzonym o stronniczość wspomniałem o 5dlll.
Sunders - Nie 25 Sty, 2015

muzyk napisał/a:
Żeby nie być posądzonym o stronniczość wspomniałem o 5dlll.


5D3 jako listek figowy muzyka :lol:

jaad75 - Nie 25 Sty, 2015

muzyk, tu nie chodzi o "stronniczość", tylko o zauważenie, że problem może być daleko bardziej rozpowszechnionym, by nie powiedzieć powszechnym zjawiskiem (oczywiście nie zawsze równie intensywnym), niż sądzono, gdy go odkryto w D750. To też świadczy o tym, jakiego kalibru jest to problem, skoro wcześniej go nie znaleziono, mimo, że niektóre z dotkniętych nim korpusów są na rynku od lat.
komor - Nie 25 Sty, 2015

dcs napisał/a:
Flary w Nikon D750 -śledztwo
http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d750/9

Ciekawy jest w tym rozdziale podrozdział  Implications for autofocus accuracy. Ciekawy o tyle, że Jaad mityguje :) że inne aparaty mogą mieć ten sam problem, a wg tego co twierdzi DPReview, problem może mieć wpływ na celność AF.

ghost - Nie 25 Sty, 2015

Wydaje mi się, że oni mówią, o tym że położenie czujnika ma wpływ i na flarę i na występowanie stałego błędu AF, a nie że flara wpływa na celność AFa.
komor - Nie 25 Sty, 2015

ghost, dokładnie miałem na myśli to, co napisałeś.
komor - Nie 25 Sty, 2015

No dobra, z niemałym trudem znalezione. Takie coś jak na zdjęciu zdarzało mi się, bardzo rzadko, tylko na kombinacji Canon 50D + Sigma 30/1.4, gdy pod słońce bardzo niskie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group