forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Canon EOS 7D Mark II - test aparatu

RobertO - Wto 30 Gru, 2014
Temat postu: Canon EOS 7D Mark II - test aparatu
Na początku grudnia do naszej redakcji dotarł Canon EOS 7D Mark II. Mieliśmy zatem okazję dokładnie sprawdzić, co ma do zaoferowania i jak w praktyce spisuję się długo wyczekiwany następca modelu 7D. Zapraszamy więc serdecznie do lektury pełnego testu.

http://www.optyczne.pl/in...rat&test_ap=293

MM - Wto 30 Gru, 2014

Aparat piękny tylko matryca do dupy. Ja chcę te bajery w 5D3, tylko zostawcie mi wizjer i matrycę FF :smile:
Może być nawet nowa wersja oprogramowania.

Arek - Wto 30 Gru, 2014

MM napisał/a:
Aparat piękny tylko matryca do dupy.


To dość dobre podsumowanie. Jeśli dużo starszy Nikon D7100 o większej gęstości pikseli mniej szumi i ma lepszy zakres, to 7D MkII nie zachwyca.

jaad75 - Sro 31 Gru, 2014

Arek napisał/a:
Jeśli dużo starszy Nikon D7100 ... ma lepszy zakres
No popatrz, a z tabelki na końcu wynika, że zdecydowanie nie (8 pkt vs 6.09 pkt na 10 możliwych)... :razz:
akira - Sro 31 Gru, 2014

Myślałem, że chociaż w temacie AF zaskoczy i wymiecie konkurencję. Przeglądam ten rozdział i dochodzę do wniosku, że podstawą sprzedaży oraz wiary użytkowników w dany system jest dobry marketing ;)
Sam aparat taki sobie i na tle konkurencji w wielu aspektach wypada słabo. Król jest nagi :wink:

jaad75 - Sro 31 Gru, 2014

Bez przesady, to że to nie do końca dobitnie wyszło w teście, to akurat nie znaczy, że ten AF nie jest bardzo dobry.
Wojmistrz - Sro 31 Gru, 2014

akira, podstawą sprzedaży lustrzanek Canona jest ergonomia i jakość obiektywów, które rekompensują słabsze matryce. Ja osobiście nie trawię większości zdjęć z aparatów nieposiadających filtra AA. W tym systemie jest kilka wynalazków, jakich nie ma w innych systemach, jak naprawdę unikatowy MP-E 65mm f/2.8. Jak ktoś ma publikować fotki na A0 czy więcej to nie wybiera puszek APS-C, tylko profesjonalne np 1D X, a zmniejszane do okienka w gazecie czy innych mniej profesjonalnych zajęć i tak koniec końców nie mają znaczenia. 7D MkII miał target na sport, a co wyszło... okaże się z czasem kiedy użytkownicy wezmą do ręki.
akira - Sro 31 Gru, 2014

jaad75 napisał/a:
Bez przesady, to że to nie do końca dobitnie wyszło w teście, to akurat nie znaczy, że ten AF nie jest bardzo dobry.


Tak, bajerów i optymalizacji w nim nie brakuje. Ponoć też dosyć czuły.
Ale optycznym wyszło jak wyszło więc pewnie u większości użytkowników te różnice nie będą jakieś wybitnie odczuwalne. Z tego co kojarzę AF w soniaku też jest niczego sobie, zwłaszcza do sportu. D7100 raczej nie trzeba reklamować. K-3 nie miałem w łapach ale wyniki u optycznych wyglądają bardzo zachęcająco. Wieść gminna niesie, że niedługo pojawi się usprawniony następca. Spodziewałem się więcej po AF w 7DII bo to taka sztandarowa funkcja tego modelu. Biorąc pod uwagę resztę testu ten aparat wcale nie wygląda na króla apsc. Z wielu względów warto dobrze zastanowić się czy nie wybrać konkurencji bo zwłaszcza to co z matrycy będzie odczuwalnie lepsze w obróbce.

[ Dodano: Sro 31 Gru, 2014 01:50 ]
Wojmistrz napisał/a:
akira, podstawą sprzedaży lustrzanek Canona jest


Taa, wiem ;) dlatego poszedłeś w tą niesamowitą Sigmę :razz:
A tak poważniej to wiadomo, że szeroka oferta obiektywów przyciąga ... najwięcej tych co zostają przy kicie albo szarpną się na plastikowe 50/1.8 :mrgreen:

Aczkolwiek faktycznie jest w czym wybierać ;)

jaad75 - Sro 31 Gru, 2014

Wojmistrz napisał/a:
podstawą sprzedaży lustrzanek Canona jest ergonomia
Która nie każdemu pasuje...
Wojmistrz napisał/a:
Ja osobiście nie trawię większości zdjęć z aparatów nieposiadających filtra AA
Ciekawe jak je rozpoznajesz... :razz:
akira napisał/a:
Ale optycznym wyszło jak wyszło więc pewnie u większości użytkowników te różnice nie będą jakieś wybitnie odczuwalne.
Ale optyczni testują głównie celność na centralnym w AF-S, a domeną tego aparatu ma być przede wszystkim AF-C. Nawet ten szczątkowy test AF-C (i to zrobiony szkłem macro) pokazuje, że ten moduł radzi sobie bardzo dobrze.
akira napisał/a:
K-3 nie miałem w łapach ale wyniki u optycznych wyglądają bardzo zachęcająco.
Na AF-S. Poprzednika nawet lepiej, ale na AF-C oba mają marne szanse z nowym układem Canona.
dcs - Sro 31 Gru, 2014

Canon nie musiał dawać modułu z 1D żeby mieć AF-C sprawniejszy niż Pentax.
jaad75 - Sro 31 Gru, 2014

O ile mi wiadomo, to nie jest moduł z 1D, tylko zupełnie nowa konstrukcja.
akira - Sro 31 Gru, 2014

jaad75 napisał/a:
Która nie każdemu pasuje...

I jest też dosyć mocno zróżnicowana w przekroju całej oferty.
jaad75 napisał/a:
Ale optyczni testują głównie celność na centralnym w AF-S, a domeną tego aparatu ma być przede wszystkim AF-C. Nawet ten szczątkowy test AF-C (i to zrobiony szkłem macro) pokazuje, że ten moduł radzi sobie bardzo dobrze.

Tak, i w aspekcie AF-S ta celność jest praktycznie taka jak u konkurencji. Sądziłem, że będzie bardziej wzorcowa.

Oczywiście zgadzam się, że AF-C nie wypadł źle ale wątpliwość tych testów jest spora, a wartość szczątkowa. Myślisz, że wpadli chociaż na to aby testować na własnym samochodzie, a przynajmniej w tym samym kolorze i rozpędzanym do stale tej samej prędkości, zawsze na tym samym odcinku drogi oraz w podobnych warunkach atmosferycznych i o podobnej porze? Bo wbrew pozorom takie banalne kwestie mogą rodzić absurdalne porównania i wnioski ;)

jaad75 napisał/a:
Na AF-S. Poprzednika nawet lepiej, ale na AF-C oba mają marne szanse z nowym układem Canona.

Zapewne tak, bo już sama specyfikacja sporo mówi. Poza tym doświadczenie Canona w branży sportowej jest nieporównywalne. Mimo wszystko chętnie zobaczyłbym rzetelne porównanie bo ciekaw jestem jak wielka jest ta "przepaść".

A tak przy okazji jak oceniasz różnicę pomiędzy SAFOX X i SAFOX IXi?

jaad75 - Sro 31 Gru, 2014

akira napisał/a:
A tak przy okazji jak oceniasz różnicę pomiędzy SAFOX X i SAFOX IXi?
W AF-C? W dobrym świetle nie widzę większych różnic, ale jakoś szczególnie dokładnie nie porównywałem, w słabym zauważalnie lepszy jest X, co zresztą zrozumiałe. Za to XI, mimo, że szybszy i bardziej konfigurowalny od X oceniam ogólnie jako mniej pewny, choć to wychodzi głównie w AF-S lub przy używaniu AF-C jak AF-S.
Arek - Sro 31 Gru, 2014

jaad75 napisał/a:
No popatrz, a z tabelki na końcu wynika, że zdecydowanie nie (8 pkt vs 6.09 pkt na 10 możliwych)... :razz:


Po co te głupie uwagi? Żeby jątrzyć? Przecież doskonale zdajesz sobie sprawę, że różnice wynikają ze zmiany procedury.

jaad75 - Sro 31 Gru, 2014

Arek, jeśli chodzi o zmiany w stosunku do D7100, oczywiście zdaję sobie sprawę, ale w przypadku aż tak drastycznej różnicy uważam, że nie należało go umieszczać w tabelce. Natomiast w przypadku testowanych w nowej procedurze A77II i K-3 punktacja jest IMHO mocno naciągnięta na korzyść Canona. I żeby nie było, akurat uważam, że ta matryca, to jest poprawa w stosunku do starej 18-stki, a 24-ka Sony jest gorsza od poprzedniczki, ale ta różnica w punktach, to jednak przesada.
Tak wiem, tabelka jest nieistotna, trzeba wczytać się w tekst itd., ale ostatnio jednak przekonałem się, że parę osób niestety traktuje ją nazbyt poważnie i wygłasza na jej podstawie dziwne rzeczy.

[ Dodano: Sro 31 Gru, 2014 12:14 ]
BTW, w kwestii AF punktacja też nie odzwierciedla rzeczywistości i dotyczy tylko niewielkiego jej wycinka, czyli celności centralnego na AF-S, wystarczyłoby wziąć pod uwagę choćby proste testy serii na ruchomych obiektach i wiadomo, że K-3 nie mógłby mieć więcej punktów niż 7DII.
A już zwłaszcza, gdybyście użyli dwóch firmowych szkieł makro... :razz:

Wojmistrz - Sro 31 Gru, 2014

jaad75 napisał/a:
Która nie każdemu pasuje...

Cóż, nie ma takiego, który by wszystkim dogodził :)
jaad75 napisał/a:
Ciekawe jak je rozpoznajesz... :razz:
Źle się wyraziłem. Oczywiście, że nie widzę różnicy, ale na małych cropach widać często morę.
akira napisał/a:
Taa, wiem ;) dlatego poszedłeś w tą niesamowitą Sigmę :razz:
Pewnie dlatego, że jak na razie, brak takich szkieł we wszystkich systemach, za to Canon nadrobił to i pewnie niedługo będzie na rynku.
cobalt - Pon 05 Sty, 2015

Mam starego 7D i pora na zmianę puchy. Porównuje sobie wykresy szumów i jakość obrazu w RAW i niby w MKII jest lepiej, ale szału nie ma. Jak na tyle lat czekania na nowy model, to Canon się nie popisał. Widzę, że znacznie lepiej wykresy wyglądają dla 6D. Przy podobnej cenie wybór jest prosty :) .
komor - Pon 05 Sty, 2015

Wybór nie jest prosty, bo zależy jaki rodzaj fotografii się uprawia i jakimi obiektywami dysponuje. Ja tam chyba się przesiądę z 7D na 7D II, dla mnie wymiana na 6D oznaczałaby przede wszystkim wydatki na zastąpienie Sigm 17-70 i 30/1.4 czymś pełnoklatkowym, na co w najbliższej przyszłości raczej nie będę miał funduszy i raczej wolę dokupić coś powyżej 100mm, bo aktualnie nie mam nic dłuższego.
mozer - Pon 05 Sty, 2015

komor napisał/a:
Ja tam chyba się przesiądę z 7D na 7D II

Warto dla tej niewielkiej poprawy obrazowania?

MM - Pon 05 Sty, 2015

mozer napisał/a:
komor napisał/a:
Ja tam chyba się przesiądę z 7D na 7D II

Warto dla tej niewielkiej poprawy obrazowania?


Dla mnie nie warto.

Przez to kiepskie obrazowanie niemal dwa lata temu pozbyłem się 7D i kupiłem 5D3. A szkieł tylko na APS-C nie kupowałem. Nie licząc 17-85 nabyte razem z 20D 10 lat temu...

Od co najmniej 9 lat namawiam do kupna obiektywów tylko na pełną klatkę bo z czasem każdy chce mieć FF a szkła go blokują.

jaad75 - Pon 05 Sty, 2015

cobalt napisał/a:
Przy podobnej cenie wybór jest prosty :) .
Jeśli wybór jest dla Ciebie prosty, to znaczy, że równie dobrze mogłeś kiedyś kupić 60D zamiast 7D.

[ Dodano: Pon 05 Sty, 2015 13:32 ]
MM napisał/a:
z czasem każdy chce mieć FF
Każdy? :roll:
muzyk - Pon 05 Sty, 2015

Cytat:
Każdy? :roll:

Ciekawe, jak Pentax K1 wypuści :twisted: :wink:

jaad75 - Pon 05 Sty, 2015

muzyk napisał/a:
Ciekawe, jak Pentax K1 wypuści
Ani mnie to grzeje ani ziębi. Gdybym koniecznie chciał prywatne FF, miałbym go od dawna.
mozer - Pon 05 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
Każdy? :roll:

Kluczowe tu jest 'z czasem' ;)

cobalt - Pon 05 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
cobalt napisał/a:
Przy podobnej cenie wybór jest prosty :) .
Jeśli wybór jest dla Ciebie prosty, to znaczy, że równie dobrze mogłeś kiedyś kupić 60D zamiast 7D.

Na 7D przesiadłem się z 650D, bo potrzebowałem szybkiego aparatu w serii i dobrego AF.
6D ma dobry obrazek i wielu fotografów sportowych go kupuje. ISO wymiata w porównaniu z 7D MKII.

jaad75 - Pon 05 Sty, 2015

cobalt napisał/a:
6D ma dobry obrazek i wielu fotografów sportowych go kupuje.
Jasne, ale nie z powodu:
cobalt napisał/a:
szybkiego aparatu w serii i dobrego AF
Jeśli potrzebowałeś aparatu klasy 7D, a brakuje Ci przede wszystkim lepszych wysokich czułości, to IMHO powinieneś patrzeć przede wszystkim na 5DIII, a nie na 6D.
komor - Pon 05 Sty, 2015

cobalt napisał/a:
ISO wymiata w porównaniu z 7D MKII.

To na pewno, ale nie zgodzę się z tym, że zmiana obrazowania między 7D a 70D/7DII jest niewielka. Owszem, nie ma szału, ale jest postęp, w komplecie z innymi zmianami można więc zmienić sprzęt na nowszy. Nie twierdzę, że każdy musi, a przejście na 6D też oczywiście jest sensowne, każdemu według potrzeb.

MM napisał/a:
Od co najmniej 9 lat namawiam do kupna obiektywów tylko na pełną klatkę bo z czasem każdy chce mieć FF a szkła go blokują.

I co takiego miałem sobie do pierwszego 400D kupić pełnoklatkowego jako standardowy zoom? :) Kupno Sigmy 30/1.4 za 1500 zł też nie mogę uznać za błąd, bo zrobiłem nią wiele fajnych zdjęć przez te parę lat. Nie zrobiłbym ich bez tej Sigmy, bo 35L (przy okazji węższy na APS-C) jest poza moim budżetem, a wielu innych alternatyw wtedy nie było. Wszystkie pozostałe szkła mam/miałem pełnoklatkowe.

jaad75 - Pon 05 Sty, 2015

komor napisał/a:
nie ma szału, ale jest postęp
Dokładnie. To zdecydowanie najlepsza matryca APS-C Canona, jak do tej pory.

[ Dodano: Pon 05 Sty, 2015 15:00 ]
komor napisał/a:
I co takiego miałem sobie do pierwszego 400D kupić pełnoklatkowego jako standardowy zoom? :)
Trzeba było kupować stałki... :razz: :wink:
komor - Pon 05 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
Trzeba było kupować stałki...

Po Sigmie 17-70 jako standardowym wycieczkowcu były głównie stałki. :) Ale zumik na wycieczki owszem wtedy mi się przydawał, a i w przedszkolno-szkolnej reporterce 17 mm na f/2.8 było przydatne, makro do różnych zabaw również.
Podsumowując mój konkretny przypadek absolutnie nie mogę stwierdzić, że niepotrzebnie zablokowałem się obiektywami APS-C i teraz nie mogę przejść na 6D. Po pierwsze poza obrazowaniem niezbyt mi się ten 6D jakoś podoba, a po drugie zawsze twierdziłem, że ja na pełną klatkę przesiądę się wtedy, jak będę miał budżet 2x większy niż koszt zakupu samego korpusu, bo inaczej nie widzę sensu. Za matrycą muszą iść odpowiednie obiektywy. Teraz akurat mam taką sytuację, że wolę dokupić sobie 135L a pozostać przy APS-C niż kupować 6D i biedować z jakimś Tamronem 28-70 czy na co mi tam by wystarczyło po sprzedaniu Sigm 17-70 i 30/1.4.

jaad75 - Pon 05 Sty, 2015

komor napisał/a:
zawsze twierdziłem, że ja na pełną klatkę przesiądę się wtedy, jak będę miał budżet 2x większy niż koszt zakupu samego korpusu, bo inaczej nie widzę sensu.
A ja prędzej "przesiądę" się na coś, co da mi nowe źródło inspiracji, przez diametralnie inną obsługę. Sama zmiana wielkości matrycy nie powoduje u mnie innego kadrowania, czy ogólnie przypływu nowych pomysłów - przesiadka np. na dotykowy ekran i migawkę wyzwalaną na "puknięcie" już tak...
cobalt - Pon 05 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
Jeśli potrzebowałeś aparatu klasy 7D, a brakuje Ci przede wszystkim lepszych wysokich czułości, to IMHO powinieneś patrzeć przede wszystkim na 5DIII, a nie na 6D.

Za 6D przemawia tylko cena. Oczywiście 5D III to naturalna kontynuacja po 7D, bo gałkologia jest podobna. Dobre ISO i seria około 6kl/s jest już do przyjęcia.

komor - Pon 05 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
A ja prędzej "przesiądę" się na coś, co da mi nowe źródło inspiracji, przez diametralnie inną obsługę. Sama zmiana wielkości matrycy nie powoduje u mnie innego kadrowania, czy ogólnie przypływu nowych pomysłów

Ja tam ciągle wierzę w magię pełnej klatki :) ale na razie jeszcze sobie poczekam. Zawsze wolałem inwestować w lepsze szkiełka niż lepsze puszki i póki co działało to na moją korzyść, zarówno przy chałturkach, jak i przy hobbystycznej kreacji (której od dawna już nie uprawiam z braku sił i czasu).

muzyk - Pon 05 Sty, 2015

Jaad. Nie wierzę ;)

Dotykowy? :grin:

jaad75 - Pon 05 Sty, 2015

muzyk, może to chwilowa fascynacja, ale kto wie - na pewno kadry wychodzą mi zupełnie inne niż lustrem. Jeszcze nie kupiłem, ale poważnie się zastanawiam - wygląda mi to na skuteczne lekarstwo na fotograficzny zastój.
mozer - Pon 05 Sty, 2015

cobalt napisał/a:
Za 6D przemawia tylko cena.

No i taki drobiazg jak jakość obrazu ;)

dcs - Pon 05 Sty, 2015

Wyświetlacz to jak średnioformatowa matówka. W dodatku więcej na niej widać.
Szkoda że nie ma jeszcze automatyki głębi ostrości -pukasz w najdalszy i najbliższy które mają być ostre, a ona nastawia odległość i przysłonę.

matys - Pon 05 Sty, 2015

dcs napisał/a:

Szkoda że nie ma jeszcze automatyki głębi ostrości -pukasz w najdalszy i najbliższy które mają być ostre, a ona nastawia odległość i przysłonę.

To jest myśl obywatelu dcs !! Aż dziwne, że jeszcze tego nikt nie zrobił.
W sumie programowo można by takie coś wykombinować.

muzyk - Pon 05 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
Jeszcze nie kupiłem, ale poważnie się zastanawiam - wygląda mi to na skuteczne lekarstwo na fotograficzny zastój.

Coś z m4/3? (chociaż, nie zniósłbyś TEJ dynamiki :wink: ) Czy raczej Sony, ze względu na matrycę?

Mnie osobiście fascynuje GH4. Wizjer jest ... mega. Guzikologia, moim zdaniem lepsza niż u C/N/S/P razem wziętych.

To, że można AF w dowolnym punkcie ekranu wybierać, to szczegół.

jaad75 - Pon 05 Sty, 2015

muzyk, w ogóle nie potrzebuję wizjera. Od kadrów "wizjerowych" mam lustrzanki. Chcę sprzęt obsługiwany z dotykowego odchylanego ekranu z łatwą kontrolą wszystkich parametrów i wymienną optyką. Jeszcze nie znalazłem takiego, który by mi do końca pasował, ale póki co nie jestem nachalny w poszukiwaniach. :razz:
muzyk - Wto 06 Sty, 2015

jaad75 napisał/a:
w ogóle nie potrzebuję wizjera.

eee nie gadaj. A gdy na ekranie mało co widać, bo słoneczko praży?
Osłonka na monitor?
jaad75 napisał/a:
Chcę sprzęt obsługiwany z dotykowego odchylanego ekranu z łatwą kontrolą wszystkich parametrów i wymienną optyką.

Niebawem zdaje się jakiś srajfon będzie z czymś takim :razz:

jaad75 - Wto 06 Sty, 2015

muzyk napisał/a:
gdy na ekranie mało co widać, bo słoneczko praży?
Odchylany AMOLED? Nie potrzebuję czegoś co ma dublować to, co lustrzanka robi lepiej.
muzyk napisał/a:
Niebawem zdaje się jakiś srajfon będzie z czymś takim :razz:
Już prędzej skusiłbym się na Lytro.
muzyk - Wto 06 Sty, 2015

Cytat:
Już prędzej skusiłbym się na Lytro.

no jest już, z dość imponującym oszkleniem.
Hmmm :roll:

Marcinplnl - Pon 29 Lut, 2016

Witam

Sorry ze tak odkopuje temat ale mam pytanie do posiadaczy owej puszki - 7d mark II.
Jak wygląda sprawa wizjera w nowszej wersji-czy ktoś ma może porównanie z pierwszą wersją. Na papierze wyglądają identycznie rozmiarowo i powiększeniem.
Pytam ponieważ nie stać mnie na II a mogę tanio kupić 1.
Sam używam 650d i na matryce nie mogę narzekać,jest w zupełności wystarczająca żeby nie powiedzieć że zaj...
Ewentualnie w tej samej cenie mogę kupić 70d ale porównywałem go w sklepie z 7d II i musze powiedzieć że wizjer wypadł slabo.
Nie zmieniał bym aparatu ale ten wizjer w xxxd to porażka i czuje jak bym patrzył przez dziurkę od klucza dlatego głównie zmieniam na inny model.

Ma ktoś doświadczenie w tej kwesti ?

Dzieki

[ Dodano: Sro 02 Mar, 2016 12:42 ]
Nikt nie ma porównania starszej wersji z II ? ...

komor - Sro 02 Mar, 2016

Wizjer: 3-cyfrowe < 2-cyfrowe < 7D/7D II. Skoro pod względem parametrów wizjer 7D nie różni się od 7D II, to nie wiem jakiego porównania oczekujesz. Na pewno wygodniejszy (większy) jest ten z 7D niż 70D, ale 70D ma wizjer i tak zauważalnie lepszy niż w 3-cyfrowych korpusach, a 70D w sporo innych zalet w stosunku do starego 7D.
Co fotografujesz? Wolisz pancerność 7D od lepszej matrycy 70D? Potrzebujesz autofocus czy inne zalety staruszka?

tumur - Sro 02 Mar, 2016

Marcinie
jesli masz zmienić na tę puszke z powodów wizjera to bym propnował pomysleć nad olympusem E5

sa "tanie" szkła a i samo body tez nie zmasakruje kieszeni

jesli nie jesteś zwiazany szklarnią z canonem to myslę ze możesz wyjsc na tym lepiej
zładowanie sie typowego amatora w 7d może Cie mocno zacząć bolec z czasem ;)

wydaje sie z pozoru głupie ale niekoniecznie takie jest, swego czasu długo nad tym myslałem i jednak wybrałem olympusa jako zamkniety system gotowy do oddania ile można, tyle ze pózniej i tak sie wszystko zmieniło :)

Johnny - Pon 30 Sty, 2017

Czy aparat obsłuży kartę CF 64GB 1066x UDMA 7?

Dzięki z góry za odpowiedź.

lukaszDG - Sob 15 Kwi, 2017

Pytanie do użytkowników 7D mk2. Jak jest z tą jakością obrazka i mydłem? Wynika to z kiepskiej matrycy? Niektórzy bardzo sobie chwalą i mówią, że kiepski obrazek nie ma miejsca. Inni zaś uciekają od 7d mk2. Poczytałem gdzieś, że ludzie nie potrafią "opanować" AF w 7D2, stąd mydlane foty. Jak to rozumieć?
koraf - Sro 19 Kwi, 2017

lukaszDG napisał/a:
Pytanie do użytkowników 7D mk2. Jak jest z tą jakością obrazka i mydłem? Wynika to z kiepskiej matrycy? Niektórzy bardzo sobie chwalą i mówią, że kiepski obrazek nie ma miejsca. Inni zaś uciekają od 7d mk2. Poczytałem gdzieś, że ludzie nie potrafią "opanować" AF w 7D2, stąd mydlane foty. Jak to rozumieć?

Od 3 tygodni mam ten aparat i jestem użytkownikiem, który na "gorąco" przerabia temat obrazka i AF, miałem wcześniej 7d, 5dIII, obecnie 6d i w sprawie jakości obrazka jak dla matrycy APS-C jest wg mnie bardzo dobrze, dużo lepiej niż w 7d. AF jest bardzo zaawansowany, bardziej precyzyjny i szybszy czy jak kto woli dokładny w odniesieniu do 7d. Praktycznie przy właściwym doborze AF do trybu zdjęć jakie się robi nie ma opcji aby nie trafiał, jeżeli nie trafia to jest to w większości wina niewłaściwych nastaw lub błędu użytkowanika.

komor - Sro 19 Kwi, 2017

koraf, zrobiłbyś jakieś porównanie 6D vs 7D2 na ISO 1600, 3200 i 6400 tego samego motywu, tym samym obiektywem, ze statywu? Może być półka z książkami na długim czasie, albo widoczek jakiś. :)
koraf - Sro 19 Kwi, 2017

komor napisał/a:
koraf, zrobiłbyś jakieś porównanie 6D vs 7D2 na ISO 1600, 3200 i 6400 tego samego motywu, tym samym obiektywem, ze statywu? Może być półka z książkami na długim czasie, albo widoczek jakiś. :)

Witaj komor myślę, że da się zrobić :grin: , wnętrze tak do końca tego tygodnia a widoczek raczej później przy takiej pogodzie :???: .

MC - Sro 09 Sie, 2017

Żegnamy spamera.
Arek - Sro 09 Sie, 2017

Ano pożegnaliśmy. Dzięki za czujność.
Johnny - Czw 17 Maj, 2018

Witam,
Mam nadzieję, że w tym wątku mogę zadać to pytanie. Jeżeli nie, proszę przenieść do odpowiedniego wątku.

Mam pytanie do właścicieli oryginalnego gripu BG-E16 do przedmiotowej lustrzanki:
Czy dżojstik chodzi tak samo jak ten w lustrzance, czyli czy czuć skok przy naciśnięciu w jakimś kierunku? Czy dżojstik w gripie nie ma tego wyczuwalnego skoku przy naciśnięciu?

Z góry dziękuję za pomoc,
Marek


Nieaktualne, już wiem, że powinien być skok taki sam jak w aparacie, czyli jest już wyrobiony.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group