forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Nikon D7100- parametry charakterystyczne

Dicentra - Nie 15 Lut, 2015
Temat postu: Nikon D7100- parametry charakterystyczne
Witam serdecznie,
chciałbym ułożyć zapytanie ofertowe na lustrzankę cyfrową dla mojej firmy, konkretnie w firmie zależy nam aby był to Nikon D7100, jednak specyfika pracy /środki publiczne itp./ nie pozwala nam na napisanie tego wprost, a jedynie wypisanie parametrów poszczególnych jakimi ma charakteryzować się proponowany nam sprzęt. Czy moglibyście pomóc mi i napisać które z parametrów Nikona D7100 są charakterystyczne dla tego modelu, aby podając je w specyfikacji potencjalni oferenci proponowali właśnie D7100
Lustrzanka o którą chodzi: http://www.nikon.pl/pl_PL.../consumer/d7100
Pozdrawiam

moronica - Nie 15 Lut, 2015

Dicentra, przeciez masz tam glowne cechy i dane techniczne
WueN - Nie 15 Lut, 2015

Przy zapytaniu ofertowym można wskazać produkt, który zainteresowani udziałem w postępowaniu mają zaoferować.
komor - Nie 15 Lut, 2015

Rozdzielczość matrycy 24 mpix i wizjer pentapryzmatyczny – to wykluczy tańsze Nikony i wszystkie Canony. Niestety jakiś Pentax może się załapać. :) Można więc dołożyć warunek dodatkowy: bagnet obiektywowy EF lub F.

Edit: cholera, nowe Canony 750D/760D mają matrycę 24mpix, ale nie ma ich jeszcze w sprzedaży, więc jeśli zapytanie jest w miarę szybkie, to się nie załapią.

matys - Nie 15 Lut, 2015

Wyświetlacz LCD montowany na stałe/nieruchomy o parametrach:
3.2 calowy, kolorowy TFT LCD, 1.228.800 punktów, kąt widzenia min. 170 stopni.
Wizjer pentaprezmatyczny.

Myślę, że to załatwi sprawę.

Dicentra - Nie 15 Lut, 2015

Bardzo dziękuję! Właśnie o to mi chodziło, jak się człowiek nie zna to ciężko sobie poradzić :grin: Jeszcze raz wielkie dzięki!

A czy możecie doradzić jakiś dobry teleobiektyw, obiektyw szerokokątny i statyw do zestawu? :oops:

Sunders - Pon 16 Lut, 2015

matys napisał/a:
Myślę, że to załatwi sprawę.


Pod warunkiem niewniesienia protestu dotyczącego postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia :smile:

muzyk - Pon 16 Lut, 2015

Dicentra napisał/a:
Nikona D7100 są charakterystyczne dla tego modelu

Ma "śrubokręt", czyli możesz używać wszystkich obiektów z bagnetem F, np. 50 1.8 D a nie tylko G.

matys - Pon 16 Lut, 2015

muzyk, taki śrubokręt ma też d7000 i d90, i kilka innych, starszych :wink:
muzyk - Pon 16 Lut, 2015

No i? Temat idzie o d7100. :razz:
matys - Pon 16 Lut, 2015

OP chodzi o to żeby znaleźć jakiś szczegół który ma D7100, którego nie mają inne aparaty.
Czyli jeśli ułożą odpowiednio zapytanie ofertowe to musi ono być tak "skonstruowane" żeby wykluczało inne aparaty z rynku i parametrami był zgodny tylko, wyłącznie D7100.

Tak samo jak zrobili kiedyś w przetargu na wojskowe auta i wpisali że musi mieć schowek na fabryczną parasolkę(i parasolkę też) w tylnych drzwiach pasażera. LINK

mozer - Pon 16 Lut, 2015

matys, trzeba tylko pamiętać, że jeśli warunki przetargu spełnia tylko jeden produkt, to taki przetarg może zostać podważony....
matys - Pon 16 Lut, 2015

aa to tym już nie dyskutuje, że to łamaniem prawa zalatuje to już nie moja ekhm... :wink:
mozer - Pon 16 Lut, 2015

Ja tylko ostrzegam koleżankę ;)
busz - Pon 16 Lut, 2015

24MPx- zostają Canony 750/760 i Pentax k3
Filtr AA- zostają Canony
Zapis wideo - FullHD 59fps
APS-C

jaad75 - Wto 17 Lut, 2015

busz napisał/a:
24MPx- zostają Canony 750/760 i Pentax k3
I wszystkie współczesne Nikony APS-C.
busz napisał/a:
Filtr AA- zostają Canony
W sensie, że mają? D7100 nie ma, a K-3 to akurat nie wyklucza, bo nie ma optycznego, ale ma mechaniczny.
busz napisał/a:
Zapis wideo - FullHD 59fps
Też nic nie mówi.
busz napisał/a:
APS-C
:roll:
busz - Wto 17 Lut, 2015

Nie wiem czemu myślałem, że D7100 ma filtr AA, a może po prostu:
-bagnet F
-obsługa śrubokręta
-apsc
-24mpx

jaad75 - Wto 17 Lut, 2015

busz napisał/a:
-bagnet F
-obsługa śrubokręta
-apsc
-24mpx
I to jest najbardziej logiczne, dodatkowo da się jakoś uzasadnić takie wymagania. Tyle, że zamiast "obsługa śrubokręta", należałoby napisać "silnik autofokusa w korpusie" albo "obsługa autofokusa w obiektywach AF bez wbudowanego silnika".
busz - Wto 17 Lut, 2015

jaad75 napisał/a:
I to jest najbardziej logiczne, dodatkowo da się jakoś uzasadnić takie wymagania.
Tym się kierowałem.
jaad75 napisał/a:
Tyle, że zamiast "obsługa śrubokręta", należałoby napisać "silnik autofokusa w korpusie" albo "obsługa autofokusa w obiektywach AF bez wbudowanego silnika".
To jasne, nie chciało mi się szukać słów o tamtej godzinie. :)
Dicentra - Pią 20 Lut, 2015

Bardzo Wam dziękuję,
nawet nie wiecie jak mi pomogliście, tak to jest jak w pracy wyznaczą do zadania kogoś zielonego... Dobrze, że są pomocne osoby znające się na temacie :grin:
Jeśli macie ochotę jeszcze coś poradzić to zapraszam tutaj http://forum.optyczne.pl/...p=482478#482478
Muszę teraz dobrać obiektywy do lustra... :zalamany:

Andrzej.M. - Pią 20 Lut, 2015

Nawet nie musisz pisać że bagnet F - jak wybierzesz odpowiednie obiektywy i napiszesz że aparat musi je obsługiwać - teoretycznie nie zawęzisz do jednego producenta, (bo Pentax spełnia wymogi) ale obiektywami go "wykolegujesz" wystarczy żeby wymagany był 85mm. A w wymogach napisałbym że korpus ma być uszczelniany i z dwoma rolkami i przyciskami bezpośredniego wyboru funkcji (odpadną canony).
Dżozef - Sob 21 Lut, 2015

Kombinujecie. Wystarczy wpisać -"piękne landrynkowe kolorki głównie niebieski".
W uzasadnieniu można dodać że nikt się w firmie na tym nie zna i nie będzie obrabiał tych zdjęć, więc potrzebne gotowce.

111lisu - Sob 21 Lut, 2015

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Nawet nie musisz pisać że bagnet F - jak wybierzesz odpowiednie obiektywy i napiszesz że aparat musi je obsługiwać - teoretycznie nie zawęzisz do jednego producenta, (bo Pentax spełnia wymogi) ale obiektywami go "wykolegujesz" wystarczy żeby wymagany był 85mm. A w wymogach napisałbym że korpus ma być uszczelniany i z dwoma rolkami i przyciskami bezpośredniego wyboru funkcji (odpadną canony).


Ooooo to już spisek Nikonowców ;)

jaad75 - Sob 21 Lut, 2015

AndrzejM.Makuch napisał/a:
ale obiektywami go "wykolegujesz" wystarczy żeby wymagany był 85mm.
I nawet jeśli będzie mowa tylko o AF, to załapie się FA* i Sigma... :roll:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group