forum.optyczne.pl

Smartfony w fotografii - pytanie na które jak do tąd nikt nie potrafi odpowiedzieć

aconatic - Nie 11 Paź, 2015
Temat postu: pytanie na które jak do tąd nikt nie potrafi odpowiedzieć
Witam
Miałem nokie N8 aparat 12 mpx optyka carl zains. aparatem mogłem bez trudu zrobić zdjęcie np: wentylatora pokojowego który był ustawiony na maksymalne obroty , tak ze na zdjęciu wiatrak stal w miejscu.
i teraz pytanie jakim telefonem mogę zrobić takie samo zdjęcie czegoś szybko poruyszającego się jak by stało w miejscu ? próbowałem zrobić to samsungiem galaxy s5 ale niemogłem bądż nie umiałem własciwie ustawić
gdzie tkwi tajemnica ??

Wojmistrz - Nie 11 Paź, 2015

Tajemnica tkwi w maksymalnej szybkości migawki. Są aparaty, które potrafią wykonać zdjęcie z szybkością maksymalną 1/1000s, zazwyczaj dzisiejsze nawet tanie kompakty mają do 1/2000s, przeciętna lustrzanka zrobi to z czasem 1/4000s, nieco lepsza 1/8000s, a najnowsze konstrukcje z elektronicznymi migawkami utrwalają obraz 1/32000s. Aparaty w telefonach są różne. W N8 maksymalny czas otwarcia migawki wynosił (dość dziwny czas :) ) 1/376s, więc to zatrzymanie wiatraka to takie trochę z przymrużeniem oka. Jeśli w S5 ustawił byś fotografowanie w trybie manualnym (niedostępne w oryginalnym oprogramowaniu) i zmienił czas naświetlania na np 1/500s, to powinieneś uzyskać lepszy efekt niż w N8.
aconatic - Nie 11 Paź, 2015

a kupując smartfon, gdzie w opisie, czy w ogóle w parametrach telefonu można znaleść ten parametr? jakie oznaczenie techniczne tego jest?
Wojmistrz - Nie 11 Paź, 2015

Dla smartfonów takich danych nie podają, ale można szukać w internecie. Szukaj szybkość migawki lub po angielsku shutter speed.
aconatic - Pon 12 Paź, 2015

a wiadomo ci czy istnieje jakaś stronka na której po podaniu marki/modelu tel pojawia się ta szybkość migawki?
Wojmistrz - Pon 12 Paź, 2015

Nie znam takiej.
matys - Sro 14 Paź, 2015

Jak masz S5 to otwórz sobie aparat >> tryb > i ściągnij sobie "sports shot". Automatyka tego trybu stara się zazwyczaj ustawić jak najkrótszy możliwy czas.
Wycelowałem właśnie S5 centralnie w LEDa i wyszło ISO80 f/2.2 1/65536 ! To najwięcej(najmniej w sumie), co udało mi się uzyskać.

[ Dodano: Sro 14 Paź, 2015 11:32 ]
Edit:
Zapomniałem tylko dopisać. możesz sobie również ściągnąć "Camera FV5" i tam można ustawiać wszystkie parametry ręcznie. Wrzuć sobie wersję darmową "lite" a jak Ci się spodoba to przejdziesz do płatnej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group