forum.optyczne.pl

Lampy błyskowe i oświetlenie - SONY HVL-F42AM

damiangaw - Czw 24 Gru, 2015
Temat postu: SONY HVL-F42AM
Ktoś jej używa? Warto kupić, czy lepiej zdecydować się na inny model?
Trafiła mi się okazja kupna w niskiej cenie, z odbiorem osobistym.

ghost - Pią 25 Gru, 2015

To dobra lampa. Do czego chcesz ją przypiąć?
damiangaw - Pią 25 Gru, 2015

Alfa 58
ghost - Sob 26 Gru, 2015

Alfa 58 ma stopkę Multi Interface. HVL42 - starszą iISO.
Albo poszukasz HVL43M (lub innej lampy ze stopką multi, w nazewnictwie Sony to te z M na końcu, nie AM), albo jesteś skazany na przejściówkę ADP-MAA.

damiangaw - Sob 26 Gru, 2015

Kurde, to dobrze, że powiedziałeś, bo bym kupił i wtopił.
A ta: Nissin Speedlite Di 622 Mark II Sony ?

ghost - Sob 26 Gru, 2015

Nissin daje radę. Pytanie o stopkę. Musi być pasującą, a nie iISO.
bart84 - Czw 29 Gru, 2016

Wpadła w moje ręce w okazyjnej cenie wspomniana HVL-F42AM, a że również posiadam body A58, więc konieczny był zakup adapteru. Lampa współpracuje elegancko, ale niestety nie doszłem do tego jak i czy w ogóle można wyzwolić błysk bezprzewodowo. Z danych Sony powinno być to możliwe
Link , robię wszystko tak jak w opisie link , ale niestety lampa nie błyska po odłączeniu od body. Czy coś robię nie tak ?

Soniak10 - Nie 01 Sty, 2017

bart84 napisał/a:
Czy coś robię nie tak ?

Upewnij się, czy po wykonaniu pktu 5 tej instrukcji Sony, na panelu lampy pojawi się napis "WL". Jeżeli tak, to pamiętaj, żeby po zdjęciu zewnętrznej lampy, podnieść lampę wbudowaną (pkt 8 instrukcji; niby oczywiste, ale czasami człowiek zapomina o oczywistościach). Jeżeli to zrobiłeś, a mimo to zewnętrzna lampa nie błyska, to MZ albo aparat, albo HVL F42AM, wymaga przeglądu w serwisie. Jeżeli masz możliwość, to wypróbuj z innym korpusem i będziesz miał jasność, czy to wina lampy, czy aparatu.

bart84 - Pon 02 Sty, 2017

Wszystko robie dokładnie tak jak w opisie. Podłączam lampę, po wybraniu opcji WL w aparacie, lapma automatycznie przechodzi w tryb WL CH1. Po odpięciu od body wysuwam lampę wbudowaną, błyskam nią ale zewnętrzna nie reaguje :/ Z tego co wiem, po odpieciu powinien migać czerwony odbiornik w lampie zewnętrznej, u mnie niestety to nie występuje...
Soniak10 - Pon 02 Sty, 2017

damiangaw napisał/a:
po odpieciu powinien migać czerwony odbiornik w lampie zewnętrznej, u mnie niestety to nie występuje...

Hmmm... więc niewykluczone, że to jest właśnie przyczyna, dla której w twoje ręce wpadła
bart84 napisał/a:
w okazyjnej cenie wspomniana HVL-F42AM

Bo normalnie takich cudów nie ma, lampy nie tanieją tak szybko i tak bardzo, jak korpusy :???:

KrzychuWu - Nie 08 Sty, 2017

Ogólnie jak na czerwono nie mruga to faktycznie lipa, ale też jeszcze pytanie, czy na pewno trzymasz lampens nakierowany w to samo miejsce co lampa aparatu błyska? Bo ogólnie w teorii to bezprzewodowe wyzwalanie działa, ale nie jest ono tak imponujące, jakby się wydawało.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group