forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Canon EOS 5Ds - test aparatu

sz.starczewski - Sro 30 Gru, 2015
Temat postu: Canon EOS 5Ds - test aparatu
Zapraszamy serdecznie do lektury testu aparatu Canon 5Ds oraz dyskusji na jego temat.

http://www.optyczne.pl/32...on_EOS_5Ds.html

szlicnykotek - Czw 31 Gru, 2015

Aparat wydaje się być zdatny do użytku. :roll:
Wojmistrz - Pią 01 Sty, 2016

szlicnykotek napisał/a:
Aparat wydaje się być zdatny do użytku. :roll:
A co mu brakuje, że jest tylko "zdatny".
szlicnykotek - Pią 01 Sty, 2016

Nie wiem, musiałbym go używać przez jakiś czas, żeby wyrazić ubolewania precyzyjnie i bez szkody dla jego istoty.
komor - Pią 01 Sty, 2016

szlicnykotek, jest jakaś wartość merytoryczna w tych postach czy tak Ci się tylko wymsknęło posylwestrowo?
MC - Pią 01 Sty, 2016

Kolega chyba zbyt wiele spożył ostatniej nocy i pisze bez sensu. A już starożytni Rzymianie mawiali, żeby po pijaku lub na kacu nie pisać nic na internetach.
szlicnykotek - Pią 01 Sty, 2016

Jak już napisałem, komor szuka zaczepki, żeby potem miał powód do jakiegoś usiłowania.
MC, przytakuje dla ubawu bo mu jeszcze bąbelki buzują.

:)

Ja to rozumiem, na forum mało się dzieje, Nowy Rok, większość leczy kaca,
ja wypiłem jedną lampkę szampana więc nie muszę, pamiętajcie koledzy,
że alkohol spożywany w nadmiarze niszczy istotę szarą mózgu.

Co do 5Ds, aparat na pewno warty uwagi, szczególnie za sprawą niezwykle gęstej matrycy,
wielu takiej potrzebuje.

Wojmistrz - Pią 01 Sty, 2016

szlicnykotek, to wreszcie "zdatny" czy "warty uwagi"? Jak to jest?
Zważaj częściej na słowa, bo zdatnym określa się coś odpowiedniego do pewnego działania ale co ważne, ledwo spełniającym oczekiwania (np woda zdatna do picia, może cuchnąć szczurami i być mętna, ale możesz się jej napić i się nie otrujesz, co innego np dobra do picia), a takiego zwrotu użyłeś do puki co jednej z najlepszych lustrzanek na świecie.
Jak na puszkę typowo studyjną, nie wiem, czego jeszcze można by od niej oczekiwać.

dcs - Pią 01 Sty, 2016

Nie widzę powodów żeby go kupować zamiast 5Ds R.

Wojmistrz - Pią 01 Sty, 2016

dcs, 5Ds R jest droższy.
dcs - Pią 01 Sty, 2016

o 10%
szlicnykotek - Pią 01 Sty, 2016

Wojmistrz, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że robisz się agresywny.

Mam bardzo poważne wątpliwości co do tego że 5ds to puszka typowo studyjna,
spokojnie można zabierać ją w plener i ma niezłe wysokie iso, oczywiście biorąc pod uwagę
gęstość matrycy. Za te pieniądze wszystkie dostępne puszki są względnie niezłe, nie wiem czy
każdemu jest potrzebna aż taka rozdzielczość, raczej nie... chociaż można dostrzec jej zalety
nawet po zmniejszeniu do np. 24 mpx na niskich iso.

beata_k - Sob 02 Sty, 2016

szlicnykotek napisał/a:
Mam bardzo poważne wątpliwości co do tego że 5ds to puszka typowo studyjna


ale to jest body do studia, czego tu nie rozumiesz?

szlicnykotek napisał/a:
spokojnie można zabierać ją w plener


i pewnie też na wyścigi konne i kolacje, co nie zmienia tego jak producent określa i pozycjonuje ten aparat.

Wojmistrz napisał/a:
dcs, 5Ds R jest droższy.


dcs napisał/a:
o 10%

Wojmistrz, a rozumiesz czemu warto?

Wojmistrz - Sob 02 Sty, 2016

beata_k, rozumiem, dlaczego warto rozbierać do R. Czy to ci wystarczy za odpowiedź?
beata_k - Sob 02 Sty, 2016

Wojmistrz napisał/a:
beata_k, rozumiem, dlaczego warto rozbierać do R. Czy to ci wystarczy za odpowiedź?


to że jesteś agresywny :wink: to rozumiem ale że chcesz rozbierać, to już mniej :wink:

komor, tak widzisz dobrze, ten post też jest niemerytoryczny, podobnie jak twoja cegła

szlicnykotek - Sob 02 Sty, 2016

Patrząc na cechy tej puszki jak np. całkiem niezłe low light iso,
niezły jak na Canona dr 12 ev z hakiem, nie widzę powodu dla
którego puszka ta jest tak pozycjonowana, matryca z dobrym detalem
przyda sie w plenerze, te 50 mpx nie są cięższe od 24 czy 21 mpx

beata_k napisał/a:
i pewnie też na wyścigi konne i kolacje, co nie zmienia tego jak producent określa i pozycjonuje ten aparat.


tak jak można zabierać wszystko inne... wtręt zupełnie zbędny
niektórzy piszą jak by "pozjadali wszystkie rozumy",
a jak ich czytam to nie jestem pewny, czy uruchomili swój

dcs - Sob 02 Sty, 2016

Jakie pozycjonowanie?
-to topowy korpus studyjny.

Przecież jest taniej niż 1Ds-y.

szlicnykotek - Sob 02 Sty, 2016

nie wiem czy warto rozmawiać o pozycjonowaniu producenta,
Canon specyficznie dzieli kategorie sprzętu,
poza tym większość forumowiczów mieszka w Polsce,
to kraj gdzie w studio widziałem 450d i to nie jednym studio

dcs - Sob 02 Sty, 2016

szlicnykotek napisał/a:
w studio widziałem 450d i to nie jednym studio

-no i co?
Na bazowym ISO z fleszem/ami starcza.

Lepiej żeby "fotograf" wiedział co robi.
Potrzebowałem ekspresowo swoje zdjęcie "do dowodu". Gość je robił w wydzielonym w lokalu miejscu wielkości kabiny w sraczu, choć ze statywem mógłby odjechać dużo dalej.
Zerknąłem na zooma (18-55mm :wink: ) jak wstawałem -był gdzieś na 25mm.
Do dzisiaj może czekać na odbiór i zapłatę.

beata_k - Sob 02 Sty, 2016

szlicnykotek napisał/a:
niektórzy piszą jak by "pozjadali wszystkie rozumy",
a jak ich czytam to nie jestem pewny, czy uruchomili swój


no mi się zdarza czytać twoje posty na głównej i też nieraz jestem narażona na zażenowanie.

Canon je tak pozycjonuje, mozna z tym dyskutować czy słusznie czy nie ale nawet większość artykułów sponsorowanych jest opasana takimi treściami.
Miałam ten aparat w studio i obrazek z niego daje bardzo dużo detalu, poza tym budowa czy ergonomia nie jest taka jak w jedynkach więc nawet średnio rozgarnięta amatorka taka jak ja łatwo na to wpadnie do czego z definicji jest to body.

Po cóż dyskutować z oczywistościami.

szlicnykotek napisał/a:
poza tym większość forumowiczów mieszka w Polsce,
to kraj gdzie w studio widziałem 450d i to nie jednym studio


a ja nie widziałam, a pewnie zrobiłam więcej sesji w studiach foto przez ostatnie kilka lat niż mamy parlamentarzystów. Dawno temu ktoś mi doradził żeby wybierać korpusy które pozwalają na większe przebiegi migawce a ostatnio mi tu doradzili nawet ff.

dcs - Sob 02 Sty, 2016

Jednak wymiany migawek są tańsze niż zakup topowego modelu. :wink:

1Ds II i III kosztowały po 7tys. $ a nie marne 4.

szlicnykotek - Sob 02 Sty, 2016

beata_k napisał/a:
Miałam ten aparat w studio i obrazek z niego daje bardzo dużo detalu

do osiągnięcia takiego poziomu wiedzy na ten temat wystarczy specyfikacja

beata_k napisał/a:
a ja nie widziałam, a pewnie zrobiłam więcej sesji w studiach foto przez ostatnie kilka lat niż mamy parlamentarzystów

to zdanie nie ma sensu, a poza tym Twoje przechwałki mnie nie obchodzą
i znowu poza tym przytoczone fakty o niczym nie świadczą :)

chcesz aparat do studia kup Phase One, co nie oznacza że nie można tym fotografować w plenerze :)

Wojmistrz - Sob 02 Sty, 2016

beata_k napisał/a:
Wojmistrz napisał/a:
beata_k, rozumiem, dlaczego warto rozbierać do R. Czy to ci wystarczy za odpowiedź?


to że jesteś agresywny :wink: to rozumiem ale że chcesz rozbierać, to już mniej :wink:

komor, tak widzisz dobrze, ten post też jest niemerytoryczny, podobnie jak twoja cegła
Cudowna autokorekta w smartfonie. Przepraszam za mój smartfon i moją nieuwagę po zatwierdzeniu tekstu :)

Co do ISO w 5Ds i 5Ds R, to przecież nic tu nadzwyczajnego nie ma, a wręcz przeciwnie, bo porównując do "amatorskiego" 6D, nowe 5D wypadają całkiem słabo. Dla mnie, podobnie jak kiedyś 1Ds, będzie to puszka kierowana głównie do studio.

ryszardo - Sob 02 Sty, 2016

dcs napisał/a:
Nie widzę powodów żeby go kupować zamiast 5Ds R.

Powód jest bardzo prosty: brak ryzyka wystąpienia mory. Przy tak dużej rozdzielczości jest ono mniejsze, ale ciągle istnieje.

I są ludzie, którzy świadomie wybierają 5Ds zamiast 5Ds R. Również ludzie, którzy żyją z fotografii: przykładowo Peter Hurley. Kwestia priorytetów i preferencji.

szlicnykotek - Sob 02 Sty, 2016

Wojmistrz napisał/a:
bo porównując do "amatorskiego" 6D, nowe 5D wypadają całkiem słabo


to zależy od potrzeb, dla kogoś kto się nie skrada z aparatem po zmroku na np. dziki lub sarny takie iso jak
w 5ds jest wystarczające, ważny jest detal, szczegół, który rzeczywiście tu jest i można z tego robić bardzo
duże powiększenia, to sprawia, że ludzie którzy myśleli o tanim DMF ale mieli problem bo ich nie było stać -
puszki i szkła w cenach całkiem niezłych nowych samochodów - nic dziwnego, teraz po prostu kupią 5ds lub 5ds R.
Oczywiście mają jeszcze do wyboru Nikona d810 czy Sony A7R II, a może nawet nadciągającego Pentaxa FF.

dcs - Sob 02 Sty, 2016

1. Średnie formaty nie mają filtra AA.
2. Zawsze można morę programowo usunąć nie tracąc na rozdzielczości w stosunku do modelu z filtrem.

ryszardo - Sob 02 Sty, 2016

dcs napisał/a:
2. Zawsze można morę programowo usunąć nie tracąc na rozdzielczości w stosunku do modelu z filtrem.


Można? Jak? Bo jak patrzę na efekty uzyskiwane narzędziami do redukcji mory np. w Lightroomie lub Photoshopie, to nie zawsze są zadowalające. Przykładowo:
http://photofocus.com/201...l-in-lightroom/
W obu przypadkach kolory zniknęły, ale struktura pozostała widoczna.

Dodatkowo to zawsze jeden krok więcej w obróbce, a nie każdy chce się bawić.

MM - Sob 02 Sty, 2016

Gdybym miał mieć taki aparat prywatnie to może mi ktoś kupić. Ale nie może to być aparat jedyny. Generalnie raczej by się kurzył. Do mojej pracy zawodowej w większości zbędny bajer. Zdecydowanie wolę służbowe 5D3, choć temu też sporo brakuje do ideału. Jakoś jedynki nie chcą kupić... :mrgreen:
Zamiast korpusu z trylionem pikseli wolę kupić za dwa/trzy razy większe pieniądze cudne szkło. Z tego będę miał o wiele lepszy pożytek.

beata_k - Nie 03 Sty, 2016

dcs napisał/a:
Jednak wymiany migawek są tańsze niż zakup topowego modelu. :wink:


dlatego wystarczy kupić coś z serii xxd, niże coś z serii xxxd co wedle tego rankingu wytrzymałości migawki wystarcza na max 30tysia, po co ryzykować.

szlicnykotek napisał/a:
a poza tym Twoje przechwałki mnie nie obchodzą




ja z tego żyje a ty tym żyjesz, to jest różnica.


Wojmistrz napisał/a:
Co do ISO w 5Ds i 5Ds R, to przecież nic tu nadzwyczajnego nie ma, a wręcz przeciwnie, bo porównując do "amatorskiego" 6D, nowe 5D wypadają całkiem słabo.


tak, z całą pewnością ludzie kupuja ten aparat patrząc na szumy na niskim iso.

Wojmistrz - Nie 03 Sty, 2016

beata_k, to była odpowiedź na to co
szlicnykotek napisał/a:
całkiem niezłe low light iso

Na niskim iso, raczej nic nie szumi, nawet smartfony wtedy robią dobre zdjęcia, a co do wysokiego... już sugerowałem, to puszka skierowana do ludzi prowadzących np studio, a nie reporterów włóczących się nocami po zaułkach.

szlicnykotek - Pon 04 Sty, 2016

beata_k napisał/a:
ja z tego żyje a ty tym żyjesz, to jest różnica.


I to jest prawdopodobnie coraz większy problem Twoich klientów, sądząc
po Twoich podszytych frustracją komentarzach.

Nie wiesz czym ja żyję, ani z czego.

Twoje komentarze są napastliwe, złośliwe, jeszcze jeden taki komentarz,
a będę musiał napisać znowu do administratorów portalu i poprosić ich o Twoje ip
i być może zgłosić to na policję, bo mam dość Twoich prześladowań.

Co do wysokiego iso 5ds nie wypada gorzej od 6d, ale przecież 6d to amatorskie FF, nic dziwnego.

komor - Pon 04 Sty, 2016

szlicnykotek napisał/a:
Twoje komentarze są napastliwe, złośliwe

Odnoszę wrażenie, że powinieneś zwrócić uwagę na ton swoich komentarzy. Na tym forum zawsze jest jakoś tak, że demony w spokojnych użytkownikach są budzone przez jedną, problematyczną osobę. Przemyśl to, bo jedno ostrzeżenie już masz.

bogdanek - Pon 04 Sty, 2016

Od Policji to się trzymajmy wszyscy z daleka , oni mają co robić . :wink:
MM - Pon 04 Sty, 2016

Ja tylko dodam, że szkoda czasu na wizyty w komendzie. No chyba, że ktoś chce rozbawić policjantów.
szlicnykotek - Pon 04 Sty, 2016

komor napisał/a:
szlicnykotek napisał/a:
Twoje komentarze są napastliwe, złośliwe

Odnoszę wrażenie, że powinieneś zwrócić uwagę na ton swoich komentarzy. Na tym forum zawsze jest jakoś tak, że demony w spokojnych użytkownikach są budzone przez jedną, problematyczną osobę. Przemyśl to, bo jedno ostrzeżenie już masz.


komor, jak zawsze prawie udana prowokacja, a ja jestem bardzo spokojny.

We Wrocławiu powietrze nie najlepsze, ale nie wiem czy to Ciebie tłumaczy, tłumaczy ?


MM napisał/a:
Ja tylko dodam, że szkoda czasu na wizyty w komendzie. No chyba, że ktoś chce rozbawić policjantów.


Ja dodam, że zależy od komendy i policjantów.
To, że wielu tutaj jest "na opak" wrażenia na mnie nie robi,
tym bardziej zdecydowanie muszę reagować.

MM - Pon 04 Sty, 2016

szlicnykotek napisał/a:
Ja dodam, że zależy od komendy i policjantów.


To ja tylko dodam, że przy takiej wizycie w komendzie wysłałbym Ciebie do sądu. Możesz sobie dochodzić roszczeń cywilnych za naruszenie dóbr osobistych. Z kodeksu karnego to raczej tylko zniewaga, ale to też tryb prywatnoskargowy. Policjant ot tak nikomu nie będzie ustalał numeru IP. Policjant musi mieć podstawy prawne, nawet w czasie rządów pisuarów.

szlicnykotek - Pon 04 Sty, 2016

MM napisał/a:
Policjant musi mieć podstawy prawne, nawet w czasie rządów pisuarów.


ale co to ma do rzeczy czy PIS czy PO ?
poza tym polityka to nie to forum.

no właśnie, a jak kogoś pozwiesz bez IP ?

Jednak wracając do 5ds, jak już wspomniałem 6d nie jest od niego lepsze na wysokim iso,
co jest bardzo ciekawe i obiecujące jeśli ktoś jest w tym systemie

muzyk - Pon 04 Sty, 2016

szlicnykotek napisał/a:
Jednak wracając do 5ds, jak już wspomniałem 6d nie jest od niego lepsze na wysokim iso,

serio?

6D nieco mniej szumi od 5DIII i trochę bardziej od 1DX.

szlicnykotek - Sob 09 Sty, 2016

Ty tak uważasz
beata_k - Sob 09 Sty, 2016

komor napisał/a:
Odnoszę wrażenie, że powinieneś zwrócić uwagę na ton swoich komentarzy. Na tym forum zawsze jest jakoś tak, że demony w spokojnych użytkownikach są budzone przez jedną, problematyczną osobę. Przemyśl to, bo jedno ostrzeżenie już masz.


usuwanie postów, żenujący powód do przyznania upomnienia oraz podsycanie cisnienia ojcowskim tonem to jeszcze nie moderacja.

szlicnykotek napisał/a:
no właśnie, a jak kogoś pozwiesz bez IP ?


jak pisałam wcześniej, skoro robiłeś to wcześniej to tylko współczuć. Chetnie podam ci IP nie musisz pisać do moderatora "znowu"

a teraz w temacie :)
szlicnykotek napisał/a:
Jednak wracając do 5ds, jak już wspomniałem 6d nie jest od niego lepsze na wysokim iso,


i ty na oko to rozróżnisz przed czy po resamplingu?

T.B. - Sob 09 Sty, 2016

Aż mnie to zaciekawiło:
- to z tej tabelki i porównania nie wynika, że 6D nie jest lepsze od 5DS na wysokim ISO?

beata_k - Sob 09 Sty, 2016

T.B. napisał/a:
- to z tej tabelki i porównania nie wynika, że 6D nie jest lepsze od 5DS na wysokim ISO?


tyle, że ta wypowiedź tyczy się tej:

szlicnykotek napisał/a:
Ty tak uważasz


która, odnosi się do tego:

muzyk napisał/a:
6D nieco mniej szumi od 5DIII i trochę bardziej od 1DX.


a akurat to co napisał muzyk dokładnie opisuje ta tabelka a jego wypowiedź kompletnie nie nawiązuje w tym poście do 5ds. To tłumaczy też czemu szlicnykotek nie specjalnie czyta ze zrowumieniem.

T.B. - Sob 09 Sty, 2016

beata_k napisał/a:
a teraz w temacie :)
szlicnykotek napisał/a:
Jednak wracając do 5ds, jak już wspomniałem 6d nie jest od niego lepsze na wysokim iso,


i ty na oko to rozróżnisz przed czy po resamplingu?


Zdanie szlicnegokotka jest prawdziwe.

Sugestia beaty_k, że wyżej wymieniony pisze coś nie tak, jest błędna.

muzyk napisał o 5D III po szlicnymkotku i to on (muzyk) coś tu zmienił albo się pomylił, ponieważ wcześniej, począwszy od tytułu wątku, mowa była wyłącznie o 5DS.
(poprawka: jeden raz o 5D III wspomniał też MM, ale to niczego tu nie zmienia)

Arek - Sob 09 Sty, 2016

beata_k napisał/a:
usuwanie postów, żenujący powód do przyznania upomnienia oraz podsycanie cisnienia ojcowskim tonem to jeszcze nie moderacja


To może ja spróbuję? Ostrzeżenie +1 :)

muzyk - Wto 12 Sty, 2016

T.B. napisał/a:
coś tu zmienił albo się pomylił, ponieważ wcześniej, począwszy od tytułu wątku, mowa była wyłącznie o 5DS.

Nic się nie pomyliłem. Cały czas mam na uwadze, że temat jest o 5Ds.
Skoro zaś pojawiła się wzmianka o 6D i jego szumach - pospieszyłem donieść, co było wiadome wcześniej, po pojawieniu się 6D na rynku i jego nowej wówczas matrycy.
I tylko to.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group