forum.optyczne.pl

Edycja zdjęć cyfrowych i oprogramowanie - Laptop do obróbki zdjęć

krzysztoff77 - Pią 29 Kwi, 2016
Temat postu: Laptop do obróbki zdjęć
Cześć.

W związku z tym, że moja 8-letnia Toshiba Satellite powoli dogorywa stoję przed decyzją o wyborze godziwego następcy.

Czytałem, że laptopy raczej kiepsko nadają się do obróbki zdjęć ze względu na niedostateczne odwzorowanie przestrzeni sRGB i takie tam.

Zdjęcia obrabiam czysto amatorsko na LR3. To raczej podstawowe rzeczy jak korekta WB, kadrowanie, odszumianie, wyciąganie cieni itp. Ogólnie rzecz biorąc próba niwelowania niedoskonałości sprzętu i sprawianie by zdjęcie wyglądało bardziej "profi". PS nie używam.

Mimo, że robię to czysto amatorsko, sprawia mi to niesamowitą frajdę i chciałbym w miarę możliwości pracować w warunkach jak najbardziej zbliżonych do profesjonalnych.

Dlatego nowy laptop oprócz parametrów wydajnościowych (tu już sam dam radę) musi posiadać jak najlepszą matrycę do tego typu zabaw.

Wiem, że najlepszym wyborem byłby prawdopodobnie sprzęt Apple ale niestety to nie moja półka finansowa.

Może ktoś bawi się również czysto hobbystycznie w obróbkę zdjęć i mógłby coś niecoś doradzić.

Budżet jaki dopinam na ten cel to około 3000-3500 PLN.

Pozdrawiam.

muzyk - Pią 29 Kwi, 2016

krzysztoff77 napisał/a:
Wiem, że najlepszym wyborem byłby prawdopodobnie sprzęt Apple ale niestety to nie moja półka finansowa.

Cóż, chcesz laptop. Tymczasem mac mini, poprzedniej generacji z i7 + 8, czy 16 GB ram za 600 euro można wyrwać.
Działa szybko - warunek, SSD dysk.

mozer - Pią 29 Kwi, 2016

muzyk, no cóż, jak ktoś umie obrabiać zdjęcia bez ekranu to spoko.
muzyk - Pią 29 Kwi, 2016

mozer napisał/a:
no cóż, jak ktoś umie obrabiać zdjęcia bez ekranu to spoko.

Może sobie dokupić...

mozer - Pią 29 Kwi, 2016

muzyk, co za z dupy porada.

Cóż, chcesz laptop, ale widziałem ostatnio fajne ajfony. Za 3.5k można kupić najnowszy model.

krzysztoff77 - Pią 29 Kwi, 2016

muzyk, Twoja propozycja to ciekawa i sensowna alternatywa ale w moim przypadku musi to być urządzenie przenośne. Na początku myślałem nad ultrabookiem ale 13 cali to będzie przykrótko do zabawy w obróbkę foto.
komor - Pią 29 Kwi, 2016

Można kupić laptopa i zewnętrzny monitor Full HD niezbyt drogi ale na IPS-ie. Wtedy ma się i urządzenie przenośne, i większy, przyzwoity monitor. Jak z budżetu 3500 zł tysiaka wykroić na monitor, a 2500 na pecetowego laptopa…

Tak jeszcze apropos półek cenowych, to ja mojego poleasingowego Macbooka Pro 13-calowego kupiłem za 3000. Dołożyłem 1000 na nowy SSD i dodatkowy RAM, w sumie za 4 klocki mam komputer z i7 2.9 GHz, SSD 250GB, HDD 1TB, 8GB RAM.

muzyk - Sob 30 Kwi, 2016

komor napisał/a:
i7 2.9 GHz,

No proszę. Nieźle.
Ja mam tylko 2.3 (była "zamówieniowa" wersja 2.6 GHz) i daj radę.

FxJerzy - Sob 30 Kwi, 2016

Acer VN7-592G (15.6″) seria Aspire V15 Nitro Black Edition

Zapoznaj sie z tą serią ma jedne z najlepszych matryc (patrz testy) minimalnie tam PWM ale ja bym się nie czepiał bo nie jest jedną z najjaśniejszych więc i tak będziesz pracował na wysokiej jasności


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group