forum.optyczne.pl

Filmowanie cyfrowe - Panasonic HC-X900 czy HC-V770. Czyli starsza czy nowsza?

naless - Wto 07 Cze, 2016
Temat postu: Panasonic HC-X900 czy HC-V770. Czyli starsza czy nowsza?
Witam, mam dylemat przy wyborze kamery, może znajdzie się ktoś zaznajomiony w temacie.

Czy używana kilkuletnia kamera panasonica x900 z wyższej półki może konkurować z nową v770? Chodzi przede wszystkim o jakość obrazu i dźwięku, stabilizację i możliwości manualnego ustawiania.
Wifi i tym podobne to tylko mało potrzebny dodatek. Kamery są mniej więcej w tej samej cenie. Miał może ktoś z kolegów kontakt z tym sprzętem?

Ciężko znaleźć surowe pliki w sieci, aby móc samemu porównać.

Wojmistrz - Wto 07 Cze, 2016

Nie nie może konkurować... ale piszę o V770 :) 3MOS to potęga i żadna jednoprzetwornikowa FullHD nie może się równać z nimi... jak na razie.
naless - Wto 07 Cze, 2016

Wojmistrz napisał/a:
Nie nie może konkurować... ale piszę o V770 :) 3MOS to potęga i żadna jednoprzetwornikowa FullHD nie może się równać z nimi... jak na razie.


Czyli prywatnie postawiłbyś na używanego x900?
Posiadam jeszcze canona 600d ze szkłem Canon EF 50 mm f/1,4 USM.
W temacie poniżej widziałem, że ludzie tym nagrywają, ale jakoś nie jestem przekonany :???:

Wojmistrz - Wto 07 Cze, 2016

Zainstaluj Magic Lantern :)
naless - Wto 07 Cze, 2016

Nie ma to negatywnego wpływu na sprzęt? Body i obiektyw nie są narażone na dużą eksploatację podczas nagrywania video?
Wojmistrz - Wto 07 Cze, 2016

Bez jaj :P
marcin1323 - Nie 18 Gru, 2016

Też mam eosa 600d i też próbuję nim nagrywać, ale ... ostrość! Jeśli opanujesz sprawne manewrowanie ostrością będzie ok. Ja to nie do końca umiem, dlatego zaczynam rozglądać się tez za panasonic x900. Żeby nie dublować topików to pozwolę sobie na zadanie następującego pytania: HDC-HS250 czy wspomniany x-900 ? (x-920 nie wchodzi w grę bo nie ma już pilota, ani takiej opcji nie ma). Oba modele mają 3MOS tylko 250 ma HDD a 900 jest na karty. Która ma szybszy AF? Będę używał kamery na pokazach lotniczych. Z tego co patrzyłem, to (chyba) oba modele mają ten sam obiektyw, ale pewny nie jestem...
Wojmistrz - Czw 22 Gru, 2016

Ja uważam, że przy takich wyborach warto brać pod uwagę także rok produkcji. HS250 to model z 2008 jak dobrze pamiętam, a X900 do 2012. Teoretycznie w obu mamy tej samej wielkości matrycę 1/4.1", ale jednak X900 to nowsza konstrukcja nie tylko z wyglądu. Różnica jest np w obiektywie, HS250 ma f/1.8, a X900 f/1.5, no i ten drugi potrafi rejestrować obraz w 60fps przy 28Mbps. W tak starym modelu, również dysk może być na wykończeniu, choć jak wiem, można wsadzić kartę SD jak w nowszych.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group