forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - Canon G7X -kolory.

hamsik - Pon 27 Cze, 2016
Temat postu: Canon G7X -kolory.
W końcu zrealizowałem zakup aparatu no i oczywiście pierwsze próby i porównania z Canonem A610.
Pierwsze próby w pozycji AUTO. A610 pokazuje kolory prawidłowe takie jakie są. Natomiast G7X nie , jakoś mi wpada w żółte barwy. Różowe kolory pokazuje mi raczej jako zażółcone.
Czy coś robię źle , ustawienia? Ale chyba nie .
Proszę powiedzcie co robię nie tak?

komor - Pon 27 Cze, 2016

A nie jest to czasem kwestia przyzwyczajenia do określonego sposobu odwzorowywania kolorów przez poprzedni aparat, do którego się przyzwyczaiłeś? Gdzie te wpadające w żółte barwy obserwujesz? Na ekranie aparatu czy na monitorze robisz sobie porównanie tych samych kadrów zrobionych dwoma aparatami?
hamsik - Pon 27 Cze, 2016

Przyzwyczajenia raczej nie. Ściana jest różowa. Ustawiam dwa aparaty koło siebie.
W pierwszym momencie jak skieruje G7X na różową ścianę na ekranie aparatu widzę prawidłowy różowy kolor, po czym ten kolor ulega zmianie może nie na żółty ale raczej na pomarańczowy. Jak się okazuje zjawisko to występuje we wszystkich trybach.
W A610 kolory są zawsze prawidłowe. O czym to może świadczyć ?

Preskaler - Sro 29 Cze, 2016

A spróbuj na ręcznym "B&B" w różnych ustawieniach! Ja już od dawna nie zwracam uwagi na to bo nie ufam automatom. Robię w formacie RAW i potem ręcznie ustawiam sobie balans bieli i kolorki takie jak mi się podobają.
hamsik - Sro 29 Cze, 2016

Patrzyłem na różnych trybach , ustawieniach. Ale to ciekawe ,że różnica w kolorach między A610 - G7X / na niekorzyść G7X występuje tylko jak robię zdjęcie różowej ściany. A610 pokazuje mi ten róż , a G7X wpada w pomarańcz.
Wojmistrz - Sro 29 Cze, 2016

hamsik, wklej zdjęcie tej samej sceny z obu aparatów, najlepiej bez obróbki i modyfikacji exif.
hamsik - Sro 29 Cze, 2016

Muszę przeprosić za nie potrzebny alarm. Do tej pory przeglądałem i porównywałem zdjęcia
na ekranach aparatów kolory się różniły . Teraz na ekranie monitora PC- kolory są identyczne wpadające w pomarańcz czyli takie jak pokazuje ekran G7X. Ekran A610 przypuszczam,że to przez przypadek na skutek trochę innej /gorszej/ jakości ekraniku LCD pokazuje różową ścianę czyli prawie taka jak jest. I to też w zależności od kąta patrzenia.

Preskaler - Czw 30 Cze, 2016

Jak widać na załączonym przykładzie wyświetlacz aparatu służy jedynie do bardzo wstępnej oceny wykonanego zdjęcia.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group