forum.optyczne.pl

Teleskopy, lunety i celowniki optyczne - Celestron ultima

maniak optyki - Sro 21 Wrz, 2016
Temat postu: Celestron ultima
Witam wszystkich na forum.Poszukuję lunety przyrodniczej,do obserwacji ptaków,krajobrazów i chciałbym nieraz nią popatrzeć na księżyc.Interesują mnie lunety Celestron Ultima
.Powiedzcie,jaka jest ich jakość.Czy obrazy księżyca będą lepsze niż w lornetce 10x50?

Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Marlut - Sro 21 Wrz, 2016

Ultima to dość słaby sprzęt, zdecydowanie lepsza jest Delta Optical Titanium 65ED. Jeśli nowa przekracza planowany budżet możesz poszukać używanej.

Jaką masz lornetkę?

maniak optyki - Sro 21 Wrz, 2016

Mam Tento 10x50
Marlut - Sro 21 Wrz, 2016

Zyskasz na powiększeniu ale obraz nie będzie porywający. Proponuję najpierw sprawdzić w sklepie, a najlepiej by było porównać z Deltą - to zupełnie inna klasa- oglądałem je jakieś dwa lata temu i wybrałem 65ED. Pierwsza wersja DOT była testowana na naszym forum, aktualna podobno jest jeszcze lepsza. Obie pojawiają się na rynku wtórnym. Bywa także Yukon 6-100x100 - optycznie pomiędzy Ultimą a Deltą ale podobno ma problemy z pracą w ujemnych temperaturach.
maniak optyki - Sro 21 Wrz, 2016

Dzięki Marlut za odpowiedź.A co myślisz o maksutowach, np.Celestron C90?
Marlut - Sro 21 Wrz, 2016

Mak ma dwa problemy w obserwacjach ziemskich - małe pole widzenia i zbyt duże w wielu wypadkach powiększenie. W mieście trudno użyć 40x ze względu na turbulencje powietrza, w terenie przy słonecznej pogodzie także może być problem.

Musisz mieć jeszcze statyw z przyzwoitą głowicą, najlepiej 2D - tzw video.

maniak optyki - Sro 21 Wrz, 2016

Dzięki.znalałem jeszcze Nikon prostaff 3 16-48x60 ze statywem polowym czy jest gorsza od titanium?
Marlut - Sro 21 Wrz, 2016

To jest przyzwoita luneta, musisz tylko dokupić okular za 400zł.
http://www.cyfrowe.pl/lor...65-zielona.html

[ Dodano: Sro 21 Wrz, 2016 22:24 ]
maniak optyki napisał/a:
Dzięki.znalałem jeszcze Nikon prostaff 3 16-48x60 ze statywem polowym czy jest gorsza od titanium?
Gorsza, to plasticzak z kiepskim okularem zoom, statyw z zestawu także słabiutki. Porównaj parametry tych lunet. Delta ma dobrej klasy szerokokątny okular, naprawdę świetny w tej cenie. Używałem swojej także do obserwacji astro, jest fajna.
maniak optyki - Sro 21 Wrz, 2016

A co myślisz Celestron trailserker?
Marlut - Sro 21 Wrz, 2016

Nie widziałem tego modelu, ktoś o niej pisał, poszukaj.
maniak optyki - Sro 21 Wrz, 2016

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.Zastanowię się między Deltą a Ultimą.

Pozdrawiam

Pablosso - Sro 28 Wrz, 2016

Ja mam do oblukania Trailseekera 80 mm w Warszawie, jeśli masz chęci i mozliwości. Chyba jest lepsza od Ultimy i niestety gorsza od Delty.
Marlut - Nie 09 Paź, 2016

Pablosso, ja bym kiedyś zerknął na tego Celestrona, mogę zabrać Vanguarda Endeavor HD 82
Pablosso - Nie 09 Paź, 2016

Marlut, spróbowałem wysłać ci info na priv, ale nie wiem, czy zrobiłem to dobrze. Jeśli doszło daj znać :mrgreen: Jesli nie też oczywiście zgłoś "zonka" :cry:
Marlut - Pon 10 Paź, 2016

Nic nie dostałem.
System twierdzi, że masz wyłączone pw.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group