forum.optyczne.pl

Cyfrowe aparaty bez lustra z wymienną optyką - Krótka piłka SONY DSC-HX80B czy SONY Alpha A5000 ILCE-5000L

jasebinho - Nie 08 Sty, 2017
Temat postu: Krótka piłka SONY DSC-HX80B czy SONY Alpha A5000 ILCE-5000L
Cześć wszystkim,

chcę kupić aparat do robienia zdjęć w trakcie podróży plus czasami wyjście w miasto z aparatem. Który przy moich małych umiejętnościach da lepsze zdjęcia? SONY DSC-HX80B czy SONY Alpha A5000 ILCE-5000L ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

avalon - Sro 11 Sty, 2017

Co prawda jestem z innej obozu (fotografuję Olympusem) ale gdybym miał wybierać z tych dwóch, to zdecydowanie SONY Alpha A5000 ILCE-5000. Dostaniesz mały, zgrabny aparat z dobrą, dużą matrycą. No chyba że masz parcie na duży "zoom". Swojego czasu kolega z pracy poszukiwał idealnego aparatu dla siebie. A jest z gatunku totalnych ignorantów fotograficznych, chciał po prostu wcisnąć guzik i mieć "dobrą" fotę rodzinną, z wycieczki itp. Oczywiście musiałem mu służyć jak zwykle radą co ma wybrać (tak niestety jest gdy widzą człowieka robiącego od lat zdjęcia). Z początku nie mógł zrozumieć, że kupując aparat z wymiennym obiektywem, będzie musiał pójść na pewien kompromis odnośnie nieszczęsnego "zoomu" (wcześniej miał bodajże Fuji S200EXR). No i jest zadowolony a może raczej był do ubiegłego roku... Zresztą z Fuji też był póki nie kupił bezlustro od Sony. Teraz przerzucił się totalnie na Galaxy S7 i wychwala pod niebiosa. Soniacza oddał synowi :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group