forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Jaki aparat - 1000-1500 PLN

bardak - Nie 05 Lut, 2017
Temat postu: Jaki aparat - 1000-1500 PLN
Tak sobie powoli myślę, obecny pstryk ma już prawie 4 lata, jest po gwarancji, raz był w serwisie a dzisiaj przegrał starcie z S7 w próbie zrobienia w miarę ostrego zdjęcia małemu bobasowi, który dopiero co nauczył się chodzić. Mimo, że na chłopski rozum powinien go zgnieść. Na manualu pewnie byłoby co innego ale ja już nie mam ochoty się w to bawić. Częściej bazuję na półautomatycznym trybie. I teraz, czy znajdzie się w przedziale cenowym powiedzmy max do 1500 PLN aparat, który spełni następujące wymogi:
- nieduży,
- jako, że obecny ma matrycę APS-C no to trzymajmy się tego samego,
- dobrze opracowany tryb automatyczny i programy tematyczne,
- jakiś ogarnięty autofocus, obecny pstrykacz często-gęsto sam nie wie na czym ostrzyć, najpierw chwyta na tym co trzeba, po to aby w ostatniej chwili przerzucić się na ruszający liść w tle bo mu bardziej się spodobał, niż dwie osoby, którym próbuję zrobić zdjęcie,
- jasny obiektyw,
I w zasadzie tyle.

PDamian - Nie 05 Lut, 2017

bardak napisał/a:
w przedziale cenowym powiedzmy max do 1500 PLN aparat
- jako, że obecny ma matrycę APS-C no to trzymajmy się tego samego,
- jasny obiektyw,


Nie ma takiego.

bergercs - Nie 05 Lut, 2017
Temat postu: Re: Jaki aparat - 1000-1500 PLN
bardak napisał/a:
max do 1500 PLN aparat,
- ma matrycę APS-C
- jasny obiektyw,
I w zasadzie tyle.


W zasadzie tyle za tyle to raczej nic nowego nie dostaniesz...

bardak - Nie 05 Lut, 2017

Aż tak poszły ceny w górę? Jak obecnego kupowałem to bez problemu szło znaleźć, przynajmniej mojego do 1500 z bajerami w zestawie i w miarę jasnym obiektywem.
PDamian - Nie 05 Lut, 2017

Zależy co masz na myśli pisząc
bardak napisał/a:
w miarę jasnym obiektywem


bo kitowe ~f/3.5-5.6 są przez ogół uznawane za ciemne.

bergercs - Nie 05 Lut, 2017

bardak napisał/a:
Aż tak poszły ceny w górę? J


Istnieją wszelkie skąpce, ceneo itd a takie pytanie...

bardak - Nie 05 Lut, 2017

Na porównywarki cenowe będę zaglądał jak będę wiedział czego dokładnie szukam.
Swojego kupiłem z kitowym obiektywem, później żałowałem, że od razu nie wziąłem z obiektywem 2,8, szło bez problemu kupić za te same pieniądze. Dopiero później dokupywałem.

PDamian - Nie 05 Lut, 2017

bardak napisał/a:
później żałowałem, że od razu nie wziąłem z obiektywem 2,8, szło bez problemu kupić za te same pieniądze.

-o jakim modelu aparatu i obiektywu piszesz?

bardak - Nie 05 Lut, 2017

Samsung NX1000 z kitowym, później dokupiony obiektyw 2.8 20mm.
PDamian - Nie 05 Lut, 2017

Możesz kupić Sony A5000.
A5100 z lepszym AF jest droższy.
Będziesz mógł dokupić tanie Sigmy o trzech ogniskowych http://www.skapiec.pl/szukaj/47/sigma+dn+sony

Albo poszukaj Samsunga NX300, NX3000 lub NX500 do tego 20/2.8.

bardak - Nie 05 Lut, 2017

Tak na szybko spojrzałem i te Samsungi to nieco ponad budżet.
A z innych marek coś wartego uwagi się znajdzie??

RB - Nie 05 Lut, 2017

bardak napisał/a:
Tak na szybko spojrzałem i te Samsungi to nieco ponad budżet.
A z innych marek coś wartego uwagi się znajdzie??


Sony a5000 korpus kupisz za ok. 1000 złotych nowy
http://allegro.pl/aparat-...6698578842.html


Sigmę 30/2.8 kupisz za 640 PLN


Taniej bezlusterkowca z względnie jasnym szkłem chyba nie kupisz (nowe)
Czy to jest warte uwagi to już inna sprawa.

Ceny nie wzrosły specjalnie. Samsung stwierdził, że mu się nie opyla i zamknął ten biznes.

bardak - Nie 05 Lut, 2017

A do 2000 PLN. W czasach aparatów kompaktowych lubiłem aparaty od Panasonica. Z tej firmy się znajdzie coś ciekawego??
RB - Nie 05 Lut, 2017

bardak napisał/a:
A do 2000 PLN. W czasach aparatów kompaktowych lubiłem aparaty od Panasonica. Z tej firmy się znajdzie coś ciekawego??


U Panasonika czy Olympusa matrycy APS-C nie znajdziesz.
Najtańszy - inny niż wcześniej pokazane Sigmy o świetle 2.8 - jasny obiektyw m4/3 kosztuje trochę mniej niż 8 stów (Panasonic 25/1.7).
Najtańszy IMO jeszcze sensowny (niestarożytny) korpus m4/3 jaki kupisz w okolicy 1200 złotych to Olympus E-PL6.
Tylko czy będziesz zadowolony, nie wiem. AF w m4/3 w tamtych czasach nie był jakiś wybitny. Części użytkowników pasuje, niektórzy narzekają.

Generalnie ciekawe oferty korpus + jasny obiektyw za max 2 tys, nowe, wśród bezlusterkowców to niejaka sprzeczność...

bardak - Nie 05 Lut, 2017

No dobra, to nieco poluźnijmy kryteria. Jakiś zaawansowany kompakt bez wymiennej optyki, coś jak Panasonic bodajże LX5, na którego lata temu chorowałem??
PDamian - Nie 05 Lut, 2017

LX5 na miarę naszych możl -czasów. http://www.optyczne.pl/28...Wst%C4%99p.html

{starzeję się. zapomniałem wstawić linka :wink: ]

RB - Nie 05 Lut, 2017

bardak napisał/a:
No dobra, to nieco poluźnijmy kryteria. Jakiś zaawansowany kompakt bez wymiennej optyki, coś jak Panasonic bodajże LX5, na którego lata temu chorowałem??


A nie możesz sam wybierać punktu ostrości?

bardak - Nie 05 Lut, 2017

Ten Panas wygląda zacnie, tylko ta cena. Cóż będzie trzeba dozbierać albo szukać okazji tudzież czegoś innego.

[ Dodano: Nie 21 Maj, 2017 21:21 ]
Odświeżam temat, jako że stwierdziłem, że dam jeszcze szansę obecnemu Samsungowi ale stwierdzam, że zaczyna się ponownie psuć.
Obecnie rozważam takie połączenie - body od Panasonic DMC-GF7 plus ten obiektyw
Co myślicie na temat tego połączenia?? Jakby dobrze poszukać miałbym całość za jakieś 1700-1800.
Tudzież rozważam body od Sony A5000 plus obiektyw, tylko tu jeszcze nie wiem jaki dokładnie aby pasował.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group