forum.optyczne.pl

Cyfrowe aparaty bez lustra z wymienną optyką - Bezlusterkowiec do obiektywu Olympus 45 1.8

kuri1986 - Czw 09 Lut, 2017
Temat postu: Bezlusterkowiec do obiektywu Olympus 45 1.8
Czesc,

wybiór pierwszego bezlusterkowca rozpocząłem od... obiektywu :mrgreen: Po przeczytaniu wielu pozytywnych testów i opinii padło na Olympusa M.Zuiko Digital 45 mm f/1.8. Do tego szukam jakiegoś dobrego a jednocześnie niedrogiego body w systemie m4/3 (może być używane) - dobrze gdyby był dotykowy ekran i filmy FullHD. Kwota jaką chciałbym wydać na body to około 1000-1500zł. Myślałem o Olympusie OMD E-M10. Czy jest jakaś dobra alternatywa?

Co możecie polecić?

Pozdrawiam,
kuri

ryszardo - Pią 10 Lut, 2017

Ja bym myślał w ten sposób:

1. Ze względu na stabilizację matrycy lepszym wyborem (szczególnie do tego obiektywu) wydaje się być body Olympusa.

2a. Jeśli chcesz wizjer, to w tej cenie masz jedynie używanego OMD E-M10 lub E-M5.

3a. Pozostaje porównać sobie powyższe modele, poczytać testy i jeśli masz możliwość wziąć oba aparaty do ręki i zobaczyć, jak Ci odpowiada ergonomia.

2b. Jeśli nie zależy Ci na wizjerze, to wybór jest odrobinę większy. Dochodzi na przykład E-PL7, który będzie o poprzednich dwóch trochę mniejszy.

3b. Ponownie porównujemy wszystkie możliwe aparaty i dokonujemy wyboru.


Jeśli z jakiegoś powodu bardziej podobają Ci się korpusy Panasonica (lub któryś konkretny korpus), to możesz też rozważyć bardzo zbliżony obiektyw, czyli 42,5 f/1,7 OIS Panasa:
http://www.optyczne.pl/36...Wst%C4%99p.html
Ma stabilizację, ale jest trochę droższy.

WojciechW - Pon 13 Lut, 2017

Pozwolę sobie przypomnieć o możliwośći dokupienia dodatkowych wizjerów elektronicznych do Olków. Pewną wadą takiego rozwiązania jest chyba jedynie konkurowanie wizjera z lampą błyskową.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

muzyk - Pon 13 Lut, 2017

Ten obiektyw używałem z Gx1 - rewelacja.

Obecnie z GF 1 i Gx7. Miodzio z obydwoma!

WojciechW - Wto 14 Lut, 2017

Dla mnie 45/1.8 nie jest akurat szkłem pierwszej potrzeby, bo miam 25/1.7 Panasonica i możliwość korzystania w trybie manualnym z Pancolara 1.4/50, ale jak widać jest dużo entuzjastów tego objektywu.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

fatman - Czw 16 Lut, 2017

kuri1986,
Panas Gx7
Olek E-M5mkII


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group