forum.optyczne.pl

Lornetki - optolyth alpin classic 8x40

ekskalibur - Pią 17 Lut, 2017
Temat postu: optolyth alpin classic 8x40
Witam.Posiadam taką lornetkę.Jestem z niej bardzo zadowolony.Jest bardzo ostra,ładne odwzorowanie kolorów,bardzo lekka,czasami piszą że wodoszczelna,czasami że nie.Mi jeszcze nigdy nie zaparowała.Co Sądzicie o tych lornetkach.Czytałem test porównujący ją z dodecarem i nobilem spezial.w teście bardzo dobrze wypadła.Ogólnie to niewiele o niej się pisze.Podobno te nowsze modele są dużo gorszę.Żonie kupiłem Eschenbach sektor 8x32 i w porównaniu z nią optolyth moim zdaniem jest o klasę lepszy.Czy mogłbym prosić o podzielenie się jakimiś informacjami na temat tej lornetki?
Pozdrawiam Jacek

Maciek - Pią 17 Lut, 2017

Zależy czy masz starą z korpusem z metalu, czy nową z plastiku. I jedne i drugie nie są "wodo" tylko "bryzgoszczelne".

Miałem kiedyś w ręku starszą wersję z metalu - była solidna, poręczna i wydawała się relatywnie lekka. Bezpośrednio porównywałem ją ze starym Zeissem Dialytem 10x40 Poza małym polem ciężko jej było cokolwiek zarzucić a aberrację chromatyczną miała znacznie mniejszą niż Zeiss.

Moim zdaniem to klasyk, którego warto mieć - takich lornetek prawie się już nie produkuje.

ekskalibur - Pią 17 Lut, 2017

Mam tą z metalu gumowaną.Piszą,że obudowa jest magnezowa.
kimek27 - Pią 17 Lut, 2017

Starszy model magnezowy, okulary nieuszczelnione. nowszy model tez magnezowy ale tylko korpus, okulary tworzywo, uszczelniana
Bylo tez kilka rodzaji powlkok, marketingowo nazywane ceralin oraz ceralin plus

ekskalibur - Nie 19 Lut, 2017

Dziękuję za informacje.Aberacja chromatyczna jest faktycznie niewielka.Ja mam powłoki ceralin,Ciekawe czy te ceralin plus są ulepszone czy to tylko chwyt marketingowy.
RoboBat - Sro 09 Sie, 2017

Powloki Ceralin plus są lepsze. W ogóle mają inny kolor. Są takie różowo fioletowe. Odwzorowanie bieli idealne. Mam porownanie bo mam 3 optolythy. 2 alpiny na zielonych powlokach ceralin i rózowych ceralin plus i osirisa na fioletowych powlokach bez nazwy. Wszystkie 3 reprezentują wysoki poziom optyki. Generalnie zacząłem je kolekcjonować bo stare i stosunkowo drogie, produkty CZJ, którymi zachwycają się kolekcjonerzy w porównaniu do optolythów wypadają bladziutko.
ekskalibur - Wto 22 Sie, 2017

Być może ceralin plus są lepsze,ale ceralin są bardzo dobre i nie widzę zafałszowania odwzorowania bieli.Ogólnie lornetki optolyth alpin są troszkę chyba niedoceniane.W teście dorównała legendarnej doskonałej dodecarem.
RoboBat - Wto 22 Sie, 2017

Powloki ceralin są rewelacyjne dopóki nie przyłożysz do oka lornetki z powlokami ceralin plus. Ogólnie optolyth ściera w pył stare jeniacze. To zupełnie inna liga.

[ Dodano: Wto 22 Sie, 2017 19:19 ]
A gdzie ty widziałeś test optolytha?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group