forum.optyczne.pl

Lampy błyskowe i oświetlenie - Dobór lampy do Panasonic GX7

dardaw2 - Pon 13 Mar, 2017
Temat postu: Dobór lampy do Panasonic GX7
Witam wszystkich.
Poszukuję dodatkowej lampy do aparatu Panasonic GX7 i wertując allegro natrafiłem na coś takiego:
LINK
Czy ta lampa będzie pasowała do mojego aparatu? Jeśli nie to czy jest coś co można zrobić aby dopasować ją do niego?
Mocowanie do gorącej stopki różni się w zależności od producenta?

komor - Wto 14 Mar, 2017

dardaw2 napisał/a:
Mocowanie do gorącej stopki różni się w zależności od producenta?

Fizycznie mocowanie – nie, z wyjątkiem Sony/Minolta, natomiast rozłożenie styków TTL różni się, sama komunikacja między lampą a aparatem też różni się pomiędzy systemami. Musisz szukać albo lampy dostosowanej do Twoje systemu (Mikro 4/3), albo manualnej.

dardaw2 - Wto 14 Mar, 2017

Rozumiem, że nie ma jakichś przejściówek coś na styl tego co jest w obiektywach?
Wojmistrz - Wto 14 Mar, 2017

Czym czegoś więcej na rynku, tym więcej pojawia się zamienników. Niestety bezlusterkowce Panasonica do nich nie należą i podróbek/zamienników się nie dorobiły.
dardaw2 - Wto 14 Mar, 2017

To niestety pozostaje mi zakup nówki Meike MK-320
Chyba, że jest coś innego w tej cenie wartego uwagi?
Może coś takiego Metz 36 AF-5

Wojmistrz - Sro 15 Mar, 2017

Metz powinien okazać się trwalszy, ale zasady nie ma.
Przerażają mnie ceny. Mam MK600, jest naprawdę fajną lampą, lubią ją i kosztowała tyle co ty masz dać za znacznie słabszą lampę do Panasonica. Najtańsze lampy do mojego systemu są za około ćwierć ceny tu omawianych, no może jedna trzecia :) Jak się cieszę, że chociaż mam Lumixa G6, nie używam go do fotografii tylko do filmowania :)

Dynax - Czw 16 Mar, 2017

Tą lampę Meike oglądałem osobiście i jest bardzo przyzwoicie wykonana (lampa Voking to jest to samo jakby co). Na pewno ma dużo więcej możliwości od Metza, mimo że wersja dla Olympusów i Panasoniców nie ma wszystkiego co opisują sprzedawcy (nie ma np. bezprzewodowego trybu TTL, tylko zwykłą fotocelę, ale dzięki precyzyjne regulacji w trybie manualnym na pewno da się to ustawić, nie ma trbu HSS)

Zresztą metz nie ma ani fotoceli, ani trybu manualnego ani HSS- to prościutka lampa TTL

ja bym wziął chińczyka

dardaw2 - Pon 20 Mar, 2017

@Dynax
O jakim chińczyku mówisz?

Dynax - Sro 24 Maj, 2017

a niby gdzie robią meike i vokingi?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group