forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - CANON 6D czy CANON 7dmarkII

DOMINIKDKD - Wto 21 Mar, 2017
Temat postu: CANON 6D czy CANON 7dmarkII
JAK w temacie co radzicie kupić? lub może coś innego z canon w tym przedziale. :?:

Z góry dzięki!

Zastosowanie do imprez okolicznościowych oraz klubowych.

komor - Wto 21 Mar, 2017

Jeśli szybkie i sprawne operowanie autofocusem jest kluczowe, to 7DII, 5DIII albo Nikony. :) Jeśli radzenie sobie środkowym punktem (za to dobrym w ciemności) wystarczy, plus średnio sprawne przełączanie się na inne punkty przy pomocy głównego dżojstika, to wtedy 6D wystarczy. Używam 6D do niezbyt częstej reporterki, ale gdyby to było moje główne zajęcie, to raczej niekoniecznie.
DOMINIKDKD - Wto 21 Mar, 2017

komor napisał/a:
Jeśli szybkie i sprawne operowanie autofocusem jest kluczowe, to 7DII, 5DIII albo Nikony. :) Jeśli radzenie sobie środkowym punktem (za to dobrym w ciemności) wystarczy, plus średnio sprawne przełączanie się na inne punkty przy pomocy głównego dżojstika, to wtedy 6D wystarczy. Używam 6D do niezbyt częstej reporterki, ale gdyby to było moje główne zajęcie, to raczej niekoniecznie.


A jeżeli chodzi o jakość zdjęć to ? bo 6d ma pe
    na klatke a 7dII chyba niema.
[/code]

komor - Sro 22 Mar, 2017

Jakość zdjęć z 6D niewątpliwie będzie lepsza niż z 7DII. Tak, 6D to pełna klatka, 7DII to APS-C. Przy wysokich czułościach (co na imprezach i w klubach jest nieuniknione) szczególnie będzie to widoczne. Chcesz mieć zalety zarówno 6D jak i 7D – kup 5DIII, niestety. Lub IV, odpowiednio drożej.
Nie potrafię autorytatywnie poradzić, czy lepiej zaryzykować 6D, żeby mieć lepszą jakość, kosztem ergonomii i autofokusa. To mocno zależy od sposobu fotografowania i tego, co fotografujesz. Jak już parokrotnie napisałem, do biegania za Dodą czy Lewandowskim – nie polecam.

Wojmistrz - Czw 23 Mar, 2017

komor, bo się po prostu autorytarnie nie da :)
Ja zadałbym pytanie, dlaczego koniecznie Canon. Za te same pieniądze można mieć Nikona D610 czy Pentaxa k-3II.

Andrzej.M. - Sro 24 Maj, 2017

DOMINIKDKD napisał/a:
lub może coś innego
Wojmistrz napisał/a:
Ja zadałbym pytanie, dlaczego koniecznie Canon

Faktycznie, za cenę ok. 5,5 tysiąca (cena samego korpusu canona 6lub 7dmkll) można kupić mniej reklamowanego Pentax K-3 II, z jasnym i ostrym szkłem Sigma 17-50/2,8.

Wujek_Pstrykacz - Sro 24 Maj, 2017

Dwa ostatnie posty nie na temat. :twisted:
DOMINIKDKD napisał/a:
JAK w temacie co radzicie kupić? lub może coś innego z canon w tym przedziale. :?:

Andrzej.M. - Czw 25 Maj, 2017

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Dwa ostatnie posty nie na temat.

No pewnie - canonik musi pilnować by był canonowy porządek. Nie wolno się wychylać... :lol:

Wujek_Pstrykacz - Czw 25 Maj, 2017

Ma być na temat i tyle w temacie. :twisted:
Wojmistrz - Wto 06 Cze, 2017

Wujek_Pstrykacz, ja używam głównie Canona, ale jak ktoś chce tylko i wyłącznie Canona i nie dopuszcza konkurencji, to jest interesujące dlaczego to robi. Czasem ktoś może mieć np 2-3 ciemne, tanie, liche szkła i myśli, że jest uwiązany do producenta, dlatego podtrzymuję swoje pytanie, chciałbym wiedzieć dlaczego koniecznie Canon.
Wujek_Pstrykacz - Wto 06 Cze, 2017

To już trzeba pytającego zapytać dlaczego tak zawęził wybór.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group