forum.optyczne.pl

Filtry, konwertery i soczewki - pierścienie pośrednie do makro Canon 1200D

mr_andre - Nie 26 Mar, 2017
Temat postu: pierścienie pośrednie do makro Canon 1200D
Czy może mi ktoś wskazać pierścienie pośrednie do zdjęć makro z przeniesieniem automatyki dla aparatu Canon 1200D aby wszystko działało poprawnie? Z opisów na aukcjach wskazywany jest model 1100D ale 1200D i 1300D już nie stąd moje pytanie, czy body 1100D i 1200D jakoś znaczącą się różnią w kwestii obsługi pierścieni pośrednich?
komor - Pon 27 Mar, 2017

Nie, powinny działać z jakimkolwiek korpusem systemu Canon EOS.
Wojmistrz - Wto 28 Mar, 2017

Każde z mocowaniem EF i EF-S będą działać. Tu nie ma żadnej magii ani elektroniki w przeciwieństwie np do telekonwerterów, gdzie nawet da się zmienić oprogramowanie. To zwykłe metalowe pręty, które mają przekazać prąd między korpusem a obiektywem, do tego często usztywniają i wzmacniają konstrukcję. Co nie kupisz zadziała, ale pozostaje kwestia szczelności i jakości materiału. Pisząc szczelność mam na myśli to, czy nie będzie między łączeniami docierać światło, no i materiały, czyli czy nie zniszczą się za szybko jak wstawisz 2-3 pierścienie i nieco cięższy obiektyw.
Preskaler - Pią 31 Mar, 2017

Miałem pierścienie makro M42 i adapter do Canona. Zapragnąłem mieć przeniesienie i kupiłem jakieś tam za ponad 3 stówy. Zwróciłem jak najszybciej bo miały luzy a automatyka przy dużym makro to... tak raczej nieiwle pomaga. Pozostałem przy solidnych M42.
Wojmistrz - Pon 03 Kwi, 2017

No M42 są skręcane, a to ma znaczenie. Ja z M42 mam mieszek, ale przestałem używać. Mam stare pierścienie TRIPLUS C-AF (zielone pudełko). Są świetnie spasowanie, nie do zdarcia i nawet C70-200/2.8L ich nie zniszczył. Fakt nie wiem jak jakość materiałów w dzisiejszej chińszczyźnie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group