forum.optyczne.pl

Lampy błyskowe i oświetlenie - HSS i Pentax - Acon R930 vs Cactus V6ll

Andrzej.M. - Czw 13 Kwi, 2017
Temat postu: HSS i Pentax - Acon R930 vs Cactus V6ll
Witam, w systemie Pentax mamy dwa radiowe wyzwalacze dedykowanych (P-TTL i HSS) fleszy Acon R930 i Cactus V6ll - który lepszy?

Fakt że Acon trochę tańszy za to jest problem z instrukcją i sprowadzeniem - zakup w chinach, za to cactus droższy ale z cywilizowaną instrukcją , wyślwietlaczem , "multisystemem" i sterowaniem lampami analogowymi (do 300V?) i do nabycia w kraju. Co wybrać? Ciekaw jestem Waszych opinii.
Przy okazji pytanie do użytkowników Cactusa - czy przenosi on ustawienia np na powersync nawet na stopkę zamontowanej lampy na nadajniku czy to co na stopce dolnej jest tym samym co na górnej? Pytanie o tyle istotne że może zmieniać parametry lampy na aparacie zamontowanej za pośrednictwem cactusa. Wtedy nawet na aparacie można by używać również do sterowania zamontowanych na nich lamp analogowych...

Wojmistrz - Czw 13 Kwi, 2017

Sprzęt tylko dla wybranych :)
Andrzej.M., masz jakiś działający link do sklepu który to prowadzi Acona? Cactus V6II jest o dziwo już do kupienia... ale do Sony :P

Andrzej.M. - Czw 13 Kwi, 2017

Wojmistrz napisał/a:

Sprzęt tylko dla wybranych

A jakże! Dla tych co potrzebują radiowego HSS i PTTL , kto chce na manualu i normalnej synchronizacji - niech robi nawet na najtańszych Phottixach albo YN. Sądziłem że masz coś do powiedzenia... szkoda.

A - proszę : http://acon-photo.com/?page_id=197#!/c/0/offset=0&sort=normal
Do sony tez jest , ale ten do reszty systemów jakoś ci umknął... Bo jak już musisz wiedzieć, to działa we wszystkie strony C/N/P - każda lampa i body... :lol: Nawet swoją uniwersalną lampę mają , nie biorę bo już mam kilka z TTL-em a nawet P-TTL-em... Może jakby była z P-TTL i mocniejsza ... Ale to manualka i tylko 56 liczba (choć w nazwie 60).

Wojmistrz - Pią 14 Kwi, 2017

Mnie bardziej zastanawia, czy "zmieniacz stopek" z P na C by nie spisał się tak samo dobrze.
Andrzej.M. - Pią 14 Kwi, 2017

Wojmistrz napisał/a:
"zmieniacz stopek"

Nie słyszałem o takim urządzeniu. A swoją drogą cactus może właśnie za coś takiego robić i to przenosząc wszystkie funkcje, automatycznie wykrywa lampę.

Wojmistrz - Pią 14 Kwi, 2017

Faktycznie nie ma dla Pentaxa, z drugiej strony ciekawe, czy nie dałoby się lampy od Nikona montować na Pentaxie. Z Canona spokojnie można było przy pomocy jednego mostku dostosować lampę pod Panasonica i Olumpusa, więc jak Pentax i Nikon mają tak bliźniacze stopki, to i może sygnał jest podobny.
Andrzej.M. - Pią 14 Kwi, 2017

Wojmistrz napisał/a:
ciekawe, czy nie dałoby się lampy od Nikona montować na Pentaxie.

A po co? Lamp dedykowanych nie brakuje.

Wojmistrz - Pią 14 Kwi, 2017

Nie rozumiesz? Jeśli da się zmodyfikować stopkę, to wtedy takiego np YN622N-TX można by zmodyfikować, a lamp do Canona czy Nikona jest bardzo dużo i praktycznie wszystkie współpracują z wyzwalaczem YN622 lub mają taki wbudowany.
Andrzej.M. - Sob 15 Kwi, 2017

Nie interesowałem się YN ale widzę że ludzie z forum pentaxowego używają , oprócz YN jest jeszcze kilka innych tanich i dedykowanych rozwiązań... Więc co tu modyfikować? O rozumieniu nie mówiąc... :lol:

[ Dodano: Pią 19 Maj, 2017 23:26 ]
Dodam że YN są również z P-TTL do Pentaxa. Są też Shanny SN600FGZ... Co do systemowych zastosowań to są takie Acon-y adaptujące systemowe Nikony pod Pentaxa.
Cactusy V6ll wypróbowałem .
Jeszcze zostały Acon-y. :cool:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group