forum.optyczne.pl

Wolne tematy - ZAPŁACĘ jeśli ktoś mi skutecznie doradzi jak w modelu fuji h

inkopro - Pią 28 Kwi, 2017
Temat postu: ZAPŁACĘ jeśli ktoś mi skutecznie doradzi jak w modelu fuji h
ZAPŁACĘ jeśli ktoś mi skutecznie doradzi jak w modelu fuji hs25exr bracketing z -1/0/+1 poszerzyć na -2/0/+2!
Wojmistrz - Czw 04 Maj, 2017

Nie ma takiej opcji. Tam masz jak dobrze pamiętam 1/3, 2/3 lub 1EV do wyboru.
inkopro - Czw 04 Maj, 2017
Temat postu: Aleś Ty mądry! jak do tego doszedłeś? nauczyłeś się czytać i
Aleś Ty mądry! jak do tego doszedłeś? nauczyłeś się czytać i przeczytałeś instrukcję obsługi?
Tutejszyn - Czw 04 Maj, 2017

inkopro, skoro potrafisz czytać, to co się pytasz, jak kiep? Dzwoń do producenta, niech ci napiszą nowy firmware, albo co..
Dżozef - Czw 04 Maj, 2017

A kup jakiegoś Canona i się nie męcz.
inkopro - Pią 05 Maj, 2017
Temat postu: FUJIFILM wyprodukował kilkanaście superzoooomów - wszystkie
producenci to tak aparaty konstruują, żeby każdemu coś brakowało; FUJIFILM wyprodukował kilkanaście superzoooomów - wszystkie na jedno kopyto;


wszystkie na jedno kopyto


żeby się wyłamali i zrobili jeden superzooom profesjonalny


polski naród - denny


nie potrafi nikt pisać oprogramowania?


pomijam kwestie, że głupi polski naród nie potrafi zaprojektować ani swojego aparatu fotograficznego ani sprzętu elektronicznego audio

Tutejszyn - Pią 05 Maj, 2017
Temat postu: Re: FUJIFILM wyprodukował kilkanaście superzoooomów - wszyst
inkopro napisał/a:
pomijam kwestie, że głupi polski naród nie potrafi zaprojektować ani swojego aparatu fotograficznego ani sprzętu elektronicznego audio
no i nie pominąłeś tej kwestii....
A skoro już o tym mowa, projektujesz już może coś, czy jesteś na to za glupi?

TomPL2 - Pią 05 Maj, 2017

Tak obrażać polskiego chłopo-robotnika?! Do ministra Ziobry go! :twisted:

A w sprawie oprogramowania to pisz na jakimś forum IT albo crackingowym, i sprzedaj te fuji, żeby starczyło na zapłatę :grin:

90s - Pią 05 Maj, 2017

inkopro, widać że za bystry nie jesteś skoro nie potrafisz samodzielnie naświetlić 3 zdjęć o różnej ekspozycji i potrzebujesz by ktoś ci soft do tego napisał.

Co do płacenia to lepiej zapłać komuś kto cię kultury nauczy bo rodzice jak widać się nie popisali.

komor - Pią 05 Maj, 2017

Proponuję zakończyć ten wątek, o ile ktoś nie ma nic do dodania merytorycznego.

Kolego inkopro, owszem, czasem pisze się alternatywny firmware do niektórych aparatów, ale to nie jest takie proste jak wymiana turbo na większe w aucie, czy zmiana zawieszenia na twardsze. Wymagany jest spory nakład pracy i dużo eksperymentowania. Jeżeli dany aparat nie wzbudził zainteresowania hakerów, to nikt nagle nie siądzie i zmieni bracketingu.

Kerebron - Pią 05 Maj, 2017

Merytorycznie mam do dodania tylko tyle, że polskiego sprzętu audio "trochę" jest i to najczęściej bardzo dobrej jakości - cenionego w kraju i na całym świecie.
T.B. - Pią 05 Maj, 2017

Ja chciałbym merytorycznie zapytać, dlaczego Redaktor Naczelny - z pełnym uszanowaniem - nie reaguje? Przecież czujny jest i szybki jak kobra jakaś.
(Pytanie retoryczne - znam odpowiedź.)

komor - Pią 05 Maj, 2017

A na co miałby tutaj Redaktor Naczelny reagować, z pełnym uszanowaniem? Radzimy chyba sobie?
T.B. - Sob 06 Maj, 2017

Rozumiem. Redaktor Naczelny - z pełnym uszanowaniem - reaguje tylko wtedy, kiedy sobie nie radzicie, Komor. W takim razie kompletnie nie poradziliście sobie w pewnym wątku, w którym wymieniłem trzy (moje) zdania z Wujkiem Pstrykaczem (2:1 dla Wujka Pstrykacza) i Tutejszynem (remis 2:2). Tydzień czekał - a tu nic, cisza. Kulturka jaka, czy co? No nie, nie radzą sobie. No to odgrzał wątek i walnął. Merytorycznie.

Kto pyta, dostaje odpowiedź - zaznaczam na wszelki wypadek.

PDamian - Sob 06 Maj, 2017

O matko!
Znów chodzi o urażoną dumę T.B. http://forum.optyczne.pl/...ghlight=#533483

inkopro - Nie 07 Maj, 2017
Temat postu: Ja nadal czekam, może ktoś będzie miał coś mądrego w temacie
Ja nadal czekam, może ktoś będzie miał coś mądrego w temacie do powiedzenia.


Za mądrą wypowiedź mogę zapłacić.

janqseven - Nie 07 Maj, 2017

kup sobie 2 filtry neutralnie szare ND 0.6 i ND 1.2 [filtry prostokątne] . Ustaw sobie ekspozycję ręcznie +2EV Pierwsze zdjęcie zrób bez filtrów. Drugie zdjęcie robisz przykładając do obiektywu pierwszy filtr a trzecie drugi filtr. Tym sposobem zrobisz trzy zdjęcia : +2EV, 0EV, -2EV :smile:
inkopro - Nie 07 Maj, 2017
Temat postu: niezła manufaktura
niezła manufaktura

jeszcze można zrobić korekcję -2 spust migawki
korekcja 0 spust migawki
korekcja + 2 spust migawki

ale to tak można się bawić w lesie przy drzewie, które stoi nieruchomo i czeka


za dużo zabawy


może jest jakiś niezwykle podobny aparat do FUJI HS25EXR, który ma -2/0/+2 ?

bo te wszystkie superzoomy modele FUJI na jedno kopyto

Tutejszyn - Nie 07 Maj, 2017
Temat postu: Re: Ja nadal czekam, może ktoś będzie miał coś mądrego w tem
inkopro napisał/a:
Za mądrą wypowiedź mogę zapłacić.
jaki masz na to budżet?
inkopro - Nie 07 Maj, 2017
Temat postu: Ślązacy mądrzy ludzie, może coś wymyślisz.
Ślązacy mądrzy ludzie, może coś wymyślisz.


Wypłacalny jestem całodobowo.

Wojmistrz - Sob 13 Maj, 2017

Dobra, znam kogoś kto napisze taki soft. Zapraszam na PW, podam ci numer konta gdzie masz wpłacić zaliczkę. Wysokość zaliczki też podam na PW.
Arek - Sob 13 Maj, 2017

Chyba czas zamknąć ten wątek...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group