forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Obiektyw do Nikona d40x

burito - Sro 14 Maj, 2008
Temat postu: Obiektyw do Nikona d40x
Witam.

Cchialbym sie poradzic jaki obiektyw kupic zamiast obecnego kitowego 18-55 do nikona d40x. Przeszukalem forum w odpoweidzi ale nie ma jednoznacznej podpowiedzi :sad: Tak dla wyjasnienia to pytam z prostego powodu, jak wiadomo nikon ten nie ma czyszczenia i nie wiem czy lepiej jest kupic jeden obiektyw np. 18-200 czy tez mimo wszystko wymieniac i miec np 17-70 i 55-200 /z pkt zdjec wiem ze to drugie rozwiazanie jest lepsze/ ale chodzi mi o ewentualne zanieczyszczenia przy zmianei obiektywu. A co do obiektywow to zastanwiam sie nad:
1 - sigma 18-200 OC HSM
2 - sigma 17-70 i nikkor 55-200
Bardzo prosze o pomoc.
PS>amator ze mnie i aparat wykorzystywany glownie jest w podrozach typu Turcja, Wlochy

MM - Sro 14 Maj, 2008

Co myślisz o nowym 16-85 VR Nikkora?
Niezły będzie także Nikkor 18-70 DX a ja tradycyjnie polecę Tamrona 17-50/2.8.

burito - Sro 14 Maj, 2008

Dzieki za proozycje.
Myslalem o tym 16-85 tym barziej ze zakres jest bardzo ciekawy lae jak poczytalem testy i tutaj i na photozone to powiem ze do konca mnie nie przekonuje a ta sigma wabi tym swiatlem 2,8 ale jeszcze poszukam bo ten nikkor byl pierwzym o jakim myslalem :smile:

MM - Sro 14 Maj, 2008

Sigma 17-70 ma światło 2.8 tylko na szerokim końcu. Tamron 17-50 ma go w całym zakresie. Czyli ma go też przy 50mm a tam to się przyda najbardziej.
burito - Czw 15 Maj, 2008

Z tym, ze jak sprawdzilem Tamrona to oprocz strony www.tamron.pl gdzie podaja ze ten obiketyw dziala z d40x to na sklepach pisza ze nei dziala /AF nie dziala/ wiec raczej odpada mimo swoich walorow :sad: ale dzieki za to wskazanie
Itey - Czw 15 Maj, 2008

bo sa 2 wersje tego objektywu - starsza bez silnika i nowsza z silnikiem. Tak wiec nic nie odpada, po prostu musisz kupic wlasciwa wersje.
ted - Czw 15 Maj, 2008

burito napisał/a:
Z tym, ze jak sprawdzilem Tamrona to oprocz strony www.tamron.pl gdzie podaja ze ten obiketyw dziala z d40x to na sklepach pisza ze nei dziala /AF nie dziala/ wiec raczej odpada mimo swoich walorow

Tutaj masz ten obiektyw o który Ci chodzi
http://www.allegro.pl/ite...hego_f_vat.html

burito - Czw 15 Maj, 2008

spoko. dzieki za linka a co do dwoch modeli to wiem ale tak jak pisalem w sklepach klopot z inf o tym z silnikiem. to zostalo jeszcze rozszerzenie tak 55-200 ??
dawid_ - Pią 16 Maj, 2008

Posiadam Sigmę 17-70. Mogę tylko polecić. Testowałem na Ojca D40x, AF działa szybko i pewnie (silnik HSM). Jak słusznie zauważył MM brakuje jej trochę światła, ale w moim przypadku wolę te 20mm więcej na końcu, niż 50mm w Tamronie 17-50/2.8 lub Sigmie 50/2.8.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group