forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Co w zamian za Panasonic TZ 57 do 1200 zł

MaciejB - Nie 14 Maj, 2017
Temat postu: Co w zamian za Panasonic TZ 57 do 1200 zł
Niestety nie jestem do końca zadowolony z zakupionego niedawno Panasonica T57 .O ile przy dobrym oświetleniu zdjęcia są w porządku to przy słabym oświetleniu pozostawiają dużo do życzenia. Często podczas robienia zdjęć we wnętrzach muszę używać lampy błyskowej co w połączeniu z jej słabą mocą nie przynosi dobrych rezultatów . Biorę też pod uwagę używane aparaty a także te z wymienną optyką , w uzasadnionych przypadkach mogę trochę przekroczyć założony budżet.
TomPL2 - Nie 14 Maj, 2017

Jeśli wystarczy ci zoom 24-90 mm, to wziąłbym używany Lumix LX7 (akurat widzę taki na alledrogo).
Jeśli musi być większy zoom, to poszukałbym Nikon P7700/7800.
No a używane bezlusterkowce i lustrzanki to inna bajka w innych działach :)

MaciejB - Sro 17 Maj, 2017

A jak w porównaniu do mojego obecnego aparatu wypada Sony Cyber-shot DSC-HX90 ?
TomPL2 - Czw 18 Maj, 2017

Pod kątem zdjęć przy słabym oświetleniu nie będzie różnicy - tak samo ciemny obiektyw i takiej samej wielkości matryca. Różnice są gdzie indziej: wizjer, większy zoom...
MaciejB - Czw 18 Maj, 2017

Większy zoom oraz wizjer nie są dla mnie priorytetem ,głowie zależy mi na aparacie który będzie robił w przyzwoite zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych więc dobrze by było aby dysponował w miarę dobrą lampę błyskową . Mogę podnieść budżet do 1500 zł.
PDamian - Czw 18 Maj, 2017

To jakiś aparat z jasnym zoomem i możliwością podpięcia zewnętrznej lampy błyskowej średniej mocy od 20 wzwyż z ruchomym palnikiem.
TomPL2 - Pią 19 Maj, 2017

"z jasnym zoomem" to tak samo enigmatyczne pojęcie, jak "być pięknym i bogatym" :mrgreen:
Na lampach się nie znam, ale taki Lumix LX7 ma tak jasny obiektyw, że zazwyczaj lampa nie będzie potrzebna.

MaciejB - Pią 19 Maj, 2017

Czyli w tym przedziale cenowym mamy jasny obiektyw i mały zoom albo duży zoom i ciemny obiektyw? Jaka jest rozsądna cena za LX7 ? Przez to że jest ich mało na rynku ceny moim zdaniem są trochę wygórowane.
PDamian - Pią 19 Maj, 2017

https://www.olx.pl/elektr...oat_price%3Aasc

http://allegro.pl/aparat-...6782010986.html

TomPL2 - Pią 19 Maj, 2017

MaciejB napisał/a:
Czyli w tym przedziale cenowym mamy jasny obiektyw i mały zoom albo duży zoom i ciemny obiektyw? Jaka jest rozsądna cena za LX7 ? Przez to że jest ich mało na rynku ceny moim zdaniem są trochę wygórowane.

Takie są prawa rynku, podaż/popyt. Producenci lepszych kompaktów poszli teraz w jeszcze lepsze z większą calową matrycą, za jeszcze "lepsze" pieniądze, a LX7 w swojej klasie (matryca 1/1.7”) był/jest wybitny.
Cena 1000zł za LX7 w dobrym stanie jest rozsądna, moim zdaniem ;)

MaciejB - Pią 19 Maj, 2017

Co sądzicie o tej ofercie ? https://www.olx.pl/oferta...99-IDmeJmu.html
TomPL2 - Pią 19 Maj, 2017

Jak nie stać cię na LX100 to brać :cool:
MaciejB - Sob 20 Maj, 2017

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group