forum.optyczne.pl

Filtry, konwertery i soczewki - Adapter M42-EF z chipem blokuje wykonanie zdjęcia

michal-pe - Sob 20 Maj, 2017
Temat postu: Adapter M42-EF z chipem blokuje wykonanie zdjęcia
Jest następujący problem:

Instaluję Heliosa do Canona 700D przez przejściówkę M42-EF z chipem. Wyskakuje Err 01: "Błędny transfer sygnałów obiektyw-aparat. Wyczyść styki na obiektywie i aparacie", a po chwili: "Aktualizacja firmware nie powiodła się. Spróbuj ponownie." Instaluję upgrade oprogramowania do 1.1.5., potem znów do 1.1.4., potem Magic Lantern, później czyszczę styki przejściówki spirytusem (ze stykami body wszystko ok, obiektyw kitowy hula z AF). Nic to nie pomogło. Słyszałem, że w 700D są problemy z chipami - da się jakoś obejść temat, tak by cieszyć się potwierdzeniem ostrości? Ktoś wie, jaka może być przyczyna tego, że niektóre EOSy, np. 5D Mark II, działają z chipem, a inne nie?

Preskaler - Wto 23 Maj, 2017

Pierwsza sprawa - spróbuj zrobić zdjęcie całkiem bez obiektywu.
Druga - zrób zdjęcie z samym adapterem.
Trzecia - włóż do adapteru obiektyw i zrób zdjęcie.
Teraz przeanalizuj co nie pozwala aparatowi robić zdjęcia. Mam C 40D i 5DmIII i nigdy nie miałem żadnych kłopotów z obcymi obiektywami i przejściówkami. Fakt, że nie stosowałem dandelionów bo uważam je za niepotrzebne.

michal-pe - Sro 24 Maj, 2017

Aparat blokuje się po założeniu przejściówki z chipem. "Na goło", bez niczego: robi zdjęcia.
Niektóre modele Canona nie mają problemów, to fakt: 6D, 5D mark II.

Wojmistrz - Pon 29 Maj, 2017

Przewiduję, że możesz mieć jakiś stary chip AF. Tak bywa wtedy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group