forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Bezlusterkowiec dla amatora (głównie tryb AUTO) do 3000

go_alex - Pon 22 Maj, 2017
Temat postu: Bezlusterkowiec dla amatora (głównie tryb AUTO) do 3000
Witajcie,
proszę o pomoc w wyborze świetnego kompaktu bądź bezlusterkowca dla amatora, idącego na łatwiznę przy robieniu zdjęć (tryb AUTO).
Miałam wcześniej lustrzankę Nikon 5100 z obiektywem 18-105 i mimo że w większości zdjęcia robione na AUTO, to były naprawdę świetne.
Potem szukałam czegoś o mniejszych gabarytach, wybór padł na Panasonica LX100, niestety to był zły strzał, zdjęcia wogóle mi nie wychodziły, nie mogłam się do niego przekonać - sprzedałam go.
Błagam doradźcie coś prostego w obsłudze, gdzie zdjęcia będą naprawdę fajne (głównie zdjęcia rodzinne, dzieci, wakacje i imprezy domowe). Filmy w 4k też fajnie by było gdyby były, choć niekoniecznie, bo korzystam z kamerki gopro i to mi wystarcza.

I nie jeździe po mnie że po co mi taki aparat do trybu AUTO, kup sobie kompakt itp.
Wiem, że mimo że amatorsko robie zdjęcia, te robione na Nikonie D5100 były naprawdę świetne (to moje subiektywne odczucie).

Chcę coś małego, poręcznego i magiczne fotki ;)

Andrzej.M. - Pią 02 Cze, 2017

go_alex napisał/a:
Miałam wcześniej lustrzankę Nikon 5100 z obiektywem 18-105 i mimo że w większości zdjęcia robione na AUTO, to były naprawdę świetne.

Jeśli bezlusterkowiec i chcesz zachować jakość obrazu a nawet ją poprawić - to któryś z Fujifilm serii X powinien cię zadowolić. Już z "kitowym" obiektywem zdjęcia są mega ostre. I szerokość 16mm - to naprawdę fajna ogniskowa. Można kupić w tzw. dwukicie" czyli w zestawie z dodatkowym 50-200.
Modele XE , XM, itp... po XT (takie bardziej "lustrzankowe"). Niezłym rozwiązaniem jest też model XA - właśnie taki dla laika... :wink:

muzyk - Sob 03 Cze, 2017

Fuji - owszem jakość zdjęć świetna, ale... polecam wypróbować pod względem ergonomii i guziko/funkcjologii"i porównać z aparatami innych producentów...
Andrzej.M. - Sob 03 Cze, 2017

muzyk napisał/a:
pod względem ergonomii i guziko/funkcjologii

Co firma to nieco inaczej , faktycznie sam miałem jako drugi korpus do mojego K-1 brać jako że mały i poręczny , ale inne ustawienie guzików i jednak ten sam system zdecydowały że będzie to jednak któryś z pentaxów (najlepiej KP?). Ale do każdego rozwiązania trzeba sie przyzwyczaić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group