forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Chcę kupić pierwszy obiektyw do Canona 760D i nie wiem jaki.

wojcik szymon - Wto 23 Maj, 2017
Temat postu: Chcę kupić pierwszy obiektyw do Canona 760D i nie wiem jaki.
Chciałbym mieć uniwersalne szkiełko w cenie do 3500zł. Ktoś może mi podsunąć wartościową propozycję.
forrest - Wto 23 Maj, 2017

wojcik szymon,

oczywistym wyborem przy takim budżecie jest ef-s 17-55 f/2.8 IS USM.

Chcąc przyoszczędzić możesz rozważyć Sigma 17-50 f/2.8 .

komor - Sro 24 Maj, 2017

Popieram powyższe propozycje, jeśli szukasz jasnego obiektywu typu wycieczkowy zoom. Jeśli jednak interesuje się coś bardziej uniwersalnego, w sensie z większym zakresem ogniskowych, to nowy Canon 18-135 STM może być dla Ciebie interesujący. Pozostałą część budżetu można wtedy przeznaczyć na zooma z tej samej generacji, Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS II USM (na Optycznych nie ma jeszcze testu) lub analogicznego Tamrona (też nie ma testu, ale to sprawdzony już od dawna model).
wojcik szymon - Wto 30 Maj, 2017
Temat postu: Dziękuję za podpowiedź
Skończyło się na tym, że nie mogłem się zdecydować i kupiłem dwa szkiełka: 17-55 i 18-135 nano. :) Wiem że ogniskowe mi się powieliły ale mam wszystko co potrzebuję tzn. dobrej jakości jasny obiektyw z dobrą plastyką i uniwersalny obiektyw na wypady turystyczne idealny do fotek i filmów.
Teraz tylko pozostaje mi uczyć się jak wykorzystywać możliwości zakupionego sprzętu.
Pozdrawiam

komor - Wto 30 Maj, 2017

Życzymy w takim razie powodzenia i udanych kadrów!
as... - Czw 22 Cze, 2017
Temat postu: Re: Dziękuję za podpowiedź
wojcik szymon napisał/a:
Skończyło się na tym, że nie mogłem się zdecydować i kupiłem dwa szkiełka: 17-55 i 18-135 nano. :) Wiem że ogniskowe mi się powieliły ale mam wszystko co potrzebuję tzn. dobrej jakości jasny obiektyw z dobrą plastyką i uniwersalny obiektyw na wypady turystyczne idealny do fotek i filmów.
Teraz tylko pozostaje mi uczyć się jak wykorzystywać możliwości zakupionego sprzętu.
Pozdrawiam



Nie zrozumiem nigdy czegoś takiego, 17-55 naprawdę dobre szkiełko, zamiast tego 2giego jakiś jasny tele by się przydał... i zobaczył byś magię w tej cenie spokojnie znalazł byś tokinę 50-135 2.8 prze genialne szkło na cropie.

Negatyw - Pią 23 Cze, 2017
Temat postu: Re: Dziękuję za podpowiedź
as... napisał/a:
... w tej cenie spokojnie znalazł byś tokinę 50-135 2.8 prze genialne szkło na cropie.
Nie ma tego obiektywu w sprzedaży.
as... - Pią 23 Cze, 2017

a tak ten tego:
http://allegro.pl/at-x-to...6856911136.html

Pierwszy lepszy z allegro, obiektyw świetny jeśli chodzi o ostrość, af, jak trafi to jest żyleta.
Piszę to jako człowiek mający już ponad 10lat 70-200L 2.8 .
Zakres tego szkła (50-135) idealnie uzupełni się z 17-55, które ma autor tematu, też miałem i taki zestaw :) Bardzo jasne szkiełko, chyba najlepsze jakie przerobiłem poza wspomnianą L-ką, ale teraz to FF więc tokina dawno poszła w świat.
Dublowanie ogniskowych przy lustrze jest TOTALNIE BEZ SENSU.

Negatyw - Sob 01 Lip, 2017

Miałem na myśli sprzedaż nowego obiektywu z 2 letnią gwarancją sklepu lub producenta.
muzyk - Nie 02 Lip, 2017

W sumie kupiłeś, więc musztarda po obiedzie, ale...
ten(klik) plus 17-55 byłby lepszym rozwiązaniem.

Negatyw - Nie 02 Lip, 2017
Temat postu: Re: Dziękuję za podpowiedź
Czy lepszym? To zależy co kto potrzebuje. Dla mnie akurat lepszym rozwiązaniem byłby zestaw proponowany przez as..., ale rozumiem Szymona: potrzebuje szkło uniwersalne na wypady turystyczne bez potrzeby zabierania torby z obiektywami. No i drugie jasne szkiełko do zdjęć imprez rodzinnych, np. imienin, chrzcin, ślubów gdzie jasność 2,8 będzie zaletą nie do przecenienia.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group