forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Bezlusterkowiec za 1500-2500 dla amatora z dziećmi

siskin80 - Nie 04 Cze, 2017
Temat postu: Bezlusterkowiec za 1500-2500 dla amatora z dziećmi
Hej,

Witam serdecznie wszystkich. Sprowadza mnie następujący "problem" - do tej pory używałem standardowego aparatku cyfrowego kompaktowego, canon SX260HS. Generalnie działa, ale zauważyłem, że zrobienie zdjęcia w ruchu czy też w kiepskim oświetleniu moim pociechom (paroletnie dzieci), to graniczy z cudem.
A że zbliżają się wakacje, wyjazd do Chorwacji, a jednocześnie dzieci rosną, więc trzeba chwytać chwilę - zacząłem się rozglądać za lepszym aparatem.

Wymagania:
- szybki focus, uśmiech dziecka półtorarocznego trwa sekundę, tam samo ciężko uchwycić pierwsze chwile na rowerku - dziecko nie umie jeszcze pozować.
- aparat dla amatora, który do tej pory używał sprzętu "point and shoot", najprawdopodobniej będę używał jak najwięcej standardowych ustawień, ewentualnie odpowiednie filtry, tryby wbudowane w aparat. Ręczne zmiany, itp. - na to wszystko trzeba mieć czas, a dwójka małych dzieci nie daje wytchnienia. Tak samo niekoniecznie będę żonglował obiektywami, pewnie skończy się na jednym, najbardziej wzechstronnym
- względna kompaktowość, najlepszy aparat to ten, który ma się przy sobie...
- możliwość nagrywania w 4K - obecnie mam kamerę Panasonic V700, z której jestem zadowolony, ale raz - to są dwa sprzęty do noszenia, dwa - Panasonic ma tylko FullHD. Jakby się dało mieć 4K, byłoby super
- możliwość nagrywania FullHD w 60klatkach - bawię się w rendering video, więc czasami możliwość rozciągnięcia potem pewnych czynności w slow motion na komputerze daje sporo możliwości.

Powyższe argumenty są ułożone zgodnie z ich ważnością, na samej górze najistotniejsze.

- finansowanie -> fundusze pomiędzy 1500 a 2500 PLN. Wiem, że to spory rozrzut, ale jeżeli rzeczywiście wydatek jest uzasadniony, to jestem skłonny zaintestować pod górna granicę. Ale z drugiej strony, wiem, że jestem amatorem, więc niekoniecznie chce inwestować w aparat, z którego większości możliwości nie będe korzystał.

Jak trochę pogooglowałem i sprawdziłem Wasz portal, to w oko mi wpadły m.in.
Sony A5000/5100 (czemu on jest tak rzadko dostepny w sprzedaży??)/ 6000, OLYMPUS E-PL6 lub E-PL7,

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

M.

PDamian - Nie 04 Cze, 2017

Panasonic GX800 ma 4K.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group